Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
deli69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Фев 2010 17:47

Мнение от deli69 »

Докато четох за визуализацията на vqra останах с впечатлението , края не е по неин сценарий, а нещо отвън се е намесило, като промисъл, ако мога така да се изразя. Така ли е или просто така реши да протече визуализацията?Ако съм права излиза, че нещо много хубаво се е случило с теб, изцеление дай боже
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

deli69 написа:Докато четох за визуализацията на vqra останах с впечатлението , края не е по неин сценарий, а нещо отвън се е намесило, като промисъл, ако мога така да се изразя. Така ли е или просто така реши да протече визуализацията?Ако съм права излиза, че нещо много хубаво се е случило с теб, изцеление дай боже
Не знам. Аз отдавна се старая да визуализирам, но все се разсейвам и почти нищо не мога да направя. Тази визуализация беше продължителна и сякаш "течеше" от само себе си, без чуденки как, какво, що, пък и така се разревах, дано да е пречистващо.


Когато започна да се променям в по-добра светлина, със сигурност ще започне и изцелението, така мисля. А дано!
ПС: Играхме с малката морски шах, не помня от кога не сме го правили, а е толкова забавно!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Браво, Вяра! Страхотно се радвам за теб! Браво, момиче! Всичко, което се случва при теб е върховно! Нека всички си пожелаем да ни се случват чудеса! :lol:

Продължавай с тази визуализация! Позволявай и всеки път да се развие! Например, бялото ангелче като събере всичките червени, как идва и напоява жлезата ти с необходимите, живителни сокове, как я полива като цвете, което разцъфва и започва да ухае и да краси тялото ти. Виждай се как си излекувана, визуализирай здрава жлеза, ти си в страхотно настроение, усещаш се напълно здрава, а жлезата разнася из здравото ти тяло сокове и ти се чувстваш все по-добре и ти идва да литнеш!

Продължавай да споделяш тук! Това много помага! Идват ти нови идеи, някой /обикновено Иван ти дава вълшебен ключ/, като опишеш всичко и ти става все по-ясно и лесно и доста други ползи!
Реви си спокойно, не виждам нищо лошо в това! Ах, аз как искам да рева със сълзи като дъжд! :lol:

P.S. И на мен филмът "Вчера" ми е любим! :wink:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

alex_JI написа:Браво, Вяра! .....
Голямо БЛАГОДАРЯ за подкрепата! Вече включих във визуализацията си и други 2 ангелчета, които ме заливат със златна светлина. Много хубава визуализация. Благодаря ти, Майче за идеята! :D

Днес вече 5-ти ден съм на плодове, чай и мед по Лидия Ковачева. Уж лечебен глад било! Никакъв глад не е, постоянно съм сита - нали ям плодове, пия чай с мед и ТЕС-вам яко. Хапчетата повече няма да споменавам, че не ги пия вече. Ами от дни наред не съм имала моя симптом за Хашимотото, в чест на когото правя Предизвикателсвото.

И сега, Иване, как да променя декларацията? До момента по 10 пъти на ден минимум тес-вам "Въпреки, че имам тежест в гушата!" А сега я нямам?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

A какво имаш свързано с Хашимотото. само не казвай, че е нищо. Помисли хубаво. Страхове от всякакъв род, притеснения, и т.н. негативни чувства търсим.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:A какво имаш свързано с Хашимотото. само не казвай, че е нищо. Помисли хубаво. Страхове от всякакъв род, притеснения, и т.н. негативни чувства търсим.

Имам притеснения, че дори и да нямам симптоми, антителата си ядат жлезата.
Тъй като не пия хапчетата, които да регулират ТСХ хормона, а и от започване на предизвик-то са изтекли само 10 дни, очаквам когато отида да го изследвам следв. седмица, стойностите му да са високи. Казвам очаквам, а не се притеснявам, защото знам, че резултати при предизвикателство трябва да търся поне след месец.
Страхувам се, че понеже щитовидната жлеза отговаря за обмяната на веществата, а при мене не работи както трябва, след лечебния глад ще се почувствам зле и няма да мога да се справя със захранването.
Преди време изпитвах страх, че от Хашимотото може да ми окапе косата, както на доста хора с хашимото и това било автоимунно и също не се лекувало. Но това беше преди. Абе от всичко ме е страх, което са ми казвали лекарите относно Хашимотото и съм чела насам натам, най-вече от това да не кретенясам и да не получа атеросклероза, тъй като съм била млад човек и не можем да си го позволим, както казва лекаря :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както виждаш доста неща има за ТЕСане. И моят съвет - не ходи на никакви изследвания следващата седмица. Изчакай си края на Предизвикателството.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

vqra написа: Тъй като не пия хапчетата, които да регулират ТСХ хормона, а и от започване на предизвик-то са изтекли само 10 дни, очаквам когато отида да го изследвам следв. седмица, стойностите му да са високи. Казвам очаквам, а не се притеснявам, защото знам, че резултати при предизвикателство трябва да търся поне след месец.
Вяра, послушай Иван и не ходи на лекар. Няма какво да стане за толкова кратко време, докато трае Предизвикателството! Тези хормони не се повлияват бързо! Няма какво да ти се случи. Виждаш, че лекарите ще те засипят само с нови страхове и притеснения. За какво ти е това сега? Едно изследване с нищо не би ти помогнало точно сега, дори напротив!
Изчакай! И не се поддавай толкова на съмненията и квалификациите им.
Вяра, моето заболяване беше диагностицирано като нелечимо и ми предлагаха тежки лекарства /много по-тежки от тези за Хашимото/, които да "задържат" положението. Вяра, аз сега щях да съм с брада, с 30 кг. отгоре и на всичкото отгоре по-болна от първоначалното!
А ТЕС излекува "нелечимото"!!! :lol: :lol: :lol:

Вяра, освен всички страхове и притеснения, ТЕСай очакванията си, че стойностите на хормона ще са високи и че ще се почувстваш зле! Прави го извън Предизвикателството
И споделяй тук каквото те тормози!
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Както виждаш доста неща има за ТЕСане. И моят съвет - не ходи на никакви изследвания следващата седмица. Изчакай си края на Предизвикателството.

Не, аз ще отида, за да ме изпрати за кръвни изследвания. А тях мога да ги направя в двуседмичен срок, което прави след 2 седмици, така че тъкмо ще съвпадне с края на предизвикателството.

Имам доста за ТЕС-ане, да. И тес-ам. Но нещо не ми стана ясно Предизвикателството как се променя, след като не чувствам тежест в обл. на гушата. Хаотично ли да ти тесвам тези неща или?

И ако проблемите ми с концентрацията и загуба на памет понякога, са също в следствие на Хашимотото, дали да променя предизвикателството за тях. Те също могат да бъдат симптоми. И могат ли да се изреждат повече симптоми по време на една серия ТЕС при Предизвикателство?!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай поне по 10 пъти на ден разилични неща свързани с проблема с ЩЖ. Не смесвай няколко симптома в една декларация.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравейте!!! Ходих на лекар за направление. Бях си наумила да не му казвам, че съм спряла хормона. Та така, влизам, добър ден, добър ден, подавам му папката с изследвания. Листи той, кимайки с глава и казва нещо от рода, че това е изявен Хашимото /брех тоз японец, си викам, и изявен стана на всичко отгоре :)/и се премества на леглото до мен. А сестрата - зад компютъра стои и нещо си пише. Обаче да отбележа, че този доктор е свестен човек. И както си седи до мен, започва с въпроси от рода, как си, какво си и още в началото на въпросите ме пита "Пиеш си еутирокса, нали? Обаче ме гледа, както си седи на половин метър от мен прааааво в очите. И.... Познахте. Ми аз се засмях и той какво какво, кажи, ми вика, пиеш ли го? И тогава си признах, че не го пия. От кога, от тогава и тогава, та така. Пита ме защо. Обясних му, че имам намерение да се излекувам, затова. И той ми казва, загрижен, че няма да мога, като ме гледа състрадалчески. Помолих го да ми пусне изследвания и за антитела, освен ТСХ и му казах, че имам намерение да ги разбия на пух и прах, пък той ми вика, че той не можел да ми махне антителата, а аз му казвам, че наистина не може, само аз мога, аз съм си създала тази болест и сама трябва да се излекувам. А той ми казва, че нямало да мога, нооо да опитам все пак. Мислите, че медицината знае всичко ли? , го питам. Не - беше отговора му. Тогава ми каза, че понякога, но мнооого рядко се случвало, антителата изгаряли, но не можел да си го обясни и той как ставало ...... :)


Разбрахме се да отида на края на месеца да ми види жлезата на ехограф и кръвните изследвания. Разбрах от него какви са всички симптоми на тази болест. Питах го, за да знам какво да ТЕС-вам, ако разпозная като симптом.

Освен тежестта в областта на гушата, открих, че имам и други симптоми, говорещи за хипофункция като зиморничавост и леки отоци по крайниците - когато натисна вечер в/ху костта и виждам малки вдълбнатинки, които остават след това. За влошената памет и проблем с концентрацията, ви казвах вече.

Мдааа. И се почна едно яко периодично тесване на всеки един от тях, поотделно, както ми препоръча Иван. Иване, голямо БЛАГОДАРЯ. Когато ТЕС-вам тежестта в гушата, напоследък забелязах, че усещам лека болка вдясно в областта, където се намира щитовидната ми жлеза. Промених следващия път декларацията на "леката болка вдясната част на щитовидната ми жлеза", вместо "тежест в гушата". При визуализациите напоследък си представям, как ангелчето взима златна вода и измива с нея щитовидната ми жлеза /, до блясък /. Много интересно, когато ангелчето търкаше с тази златна вода дясната част на щ. ми жлеза, точно където се намира и лекото боцкане, лека болка или и аз не знам как да опиша това усещане, спрях да го усещам. Сякаш го отми с тази златна вода. Е, след време пак се появи, но видях, че мога да го управлявам :)

Мислех си, че ще мина само със тежестта в гушата, но и други симптоми се появиха. Сега се страхувам дали след като съм намалила ТЕС-ванията на тежест в гушата, за сметка на други симптоми, няма да е някакъв проблем за самата тежест и да се възвърне. От няколко дни леко я усещам. Или може би, заради хапчетата, че ги захвърлих. Повлияванията на хормоните стават наистина по-бавно и тялото ми в момента усеща липсата им, сигурно.

Аааа, да, забравих да ви кажа, че когато минавам през точката под носа, усещам енергия, която сякаш свързва тази точка с щитовидната ми жлеза /все едно потупвам нея/. Опъване в жлезата, нещо като резонанс, енергиен път от точката до жлезата. Само на тази точка. Ще съм благодарна на съветите и мненията ви. Продължавам усилено с ТЕС-ването.

По-здрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Продължвай по същия начин. Накрая всичко ще се изчисти. И да се върне нещо, временно ще е и накрая всички симптоми ще изчезнат. Доктора ти е поразклатил психиката, но нищо и това е полезно, накрая ще излезеш по-силна от преди от цялата история и докторите вече няма да могат да ти влияят с псевдоавторитета си.
Както сама си разбрала те знаят за симптомите, но не могат да си обяснят лечението им.

Задържай се по-дълго върху точката под носа. Казвай си НФ там по няколко пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, усети ли при лекаря колко е хубаво да поемаш отговорността за себе си?
Не бях мислила за това, така както Иван казва. Че даваш от силата си на лекарите, когато разчиташ на тях. А това описание точно съвпада с усещанията ми. Взела съм си силата от лекарите. Сега и ти правиш това.
vqra написа:...
По дяволите! Усещам, че съм приключила с ТЕС, а море от сълзи ме залива и този "дъжд" няма никакво намерение да спира
...
В такъв момент не спирай. Не си приключила. Продължавай, докато катарзисът сам спре. Прави кръг след кръг по точките. Без повече настройки и даже без 9Г.
Сига да имаш време, така може да откараш и половин час.

Много хубава ти е била визуализацията. Сигурно ще има и други.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Предизвикателните показатели налице :)

Мнение от vqra »

Здравейте на всички пишещи и четящи! Благодаря на всички, които ми давате съвети и най-вече надежда. Хубаво ми е, че не съм сама в борбата с Японеца - Хашимото, който все се кани, но все още не си е направил харакири, за да ме освободи от присъствието си. Иска аз да го убия, пък аз все още не знам как, не знам с какво, не знам дори дали искам той да си ходи в Япония. Толкова ми е неясно това мое объркано подсъзнание, че ще се радвам на всякакви съвети и предположения от ваша страна.


Та значи с 2 думи ходих на лекар след края на Предизвикателството, днес. От тогава измина повече от месец. Захвърлих първоначално 100, а след това 50 микрограма еутирокс. Вече повече от 2 месеца съм без хормоналнозаместителна терапия и само на ТЕС.

Резултатите от изследванията ми днес са следните:

Изследвания: ТSH- 12.671 (0.35-4)
MAT (TPO) - 557.70 (до 12)
УЗД на щит. жл. - разположена на типично място, с окръглена форма и неравномерно задебелена капсула, и р-ри в границата на нормата. Нехомогенна структура на паренхима с дребнопетниста хипоехогенност, без нодозни обрасувания УЗД данни за АТЗ - тиреоидит на Хашимото.


Обективно състояние: Запазено общо състояние. Нормално отлагане на мастна тъкан. Щ. жлеза - неувеличена. Pulmo-везикуларно дишане без хрипове. Cor-РСД - ясни тонове. RR-120/80 mmHg. CЧ-80 уд/мин. Корем - мек, палпаторно неболезнен, физиологична перисталтика. Ч. дроб - на ребр. дъга. Кожа и видими лигавици - нормално оцветени. Крайници без отоци. Пулсации на Art. dorzalis pedis запазени.
Р-170; Т-60 кг; ИТМ-29 kg/m2



По време на предизвикателството ТЕС-вах основно "освобождавам се от тежестта в областта на гушата; леката болка в дясната част на гушата, напрежение в областта на гушата", но през по-голямата част от времето нямах някакви силни и кой знае какви симптоми. Имах много случаи на ТЕС в които си ТЕС-вам чувство на тежест в гушата, без да имам никаква тежест в момента, защото наистина не знаех какво да ТЕС-вам.

При ехографията лекарят ми обясни, че жлезата е с увредена структура. Това означавало, че тя не е хомогенна, а е надупчена и изглежда като проядена от молци. Той я сравни с медена пита. Каза, че антителата не се полепвали отгоре, а чрез кръвта направо преминавали в жлезата и я увреждали, като увреждането е цялостно, а не от повърхността навътре. Каза, че структурата според него не може да се възстанови, но жлезата ми е в такова състояние, че може да произвежда хормона /ако пожелае, естествено/.
Когато разбрах това правих и ТЕС с положителна настройка: "Въпреки, че съм създала антитела, които дупчат жлезата ми и са я направили на решето, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да запълня дупките на жлезата ми със нова и здрава тъкан"
И това всеки път след OР ТЕС по Предизвикателството, а именно - тежестта в гушата - независимо дали я имах или не. Правих това по 15 пъти на ден в първите няколко дни. След това по минимум 6, като тесвах различни емоционални проблеми, които съществуват /на тях като че ли повече наблягах, но 6-те ТЕС-а по предизвикателството ги правех всеки ден. Може би има значение, че не произнасям фразите на глас, а предимно наум и това правя, защото аз самата трудно се концентрирам върху нещо което произнасям. Когато го произнасям на глас мисля за други неща, когато си го казвам наум - ставам много по-концентрирана върху фразата. Дори и даден текст, който чета на глас не мога да асимилирам. Трябва да го чета наум, за да разбера за какво иде реч.

Такивамитиработи! :)

Резултатите не са добри, но категорично заявих на лекаря, че няма да пия хапчето, въпреки резултатите, а ще продължа с нетрадиционни методи на лечение, не му казах какви. Той ме посъветва да не продължавам това повече от 2 месеца, считано от днешна дата, защото съм могла да получа хорестерол, атеросклероза и какво ли още не. Каза ми да отида след 2 месеца.


Продължавам с предизвикателството. Ще се заема още по-сериозно. Не се отказвам. Моля да ми предложите с каква декларация и напомняща фраза да работя, като имате предвид сложния характер на симптомите на това заболяване, както казва и Basted.

Има отпадналост, и мързел и безрасличие и влошаване на памет и липса на концентрация и тежест в гушата понякога и леко подуване на крайниците, пак понякога. Много съм объркана. Объркването идва от факта, че няма ясни и ярко изразени симптоми, а те са много и в съвсем лека форма.

Ако правя ТЕС за мързел, дали ще повлияе на жлезата ми? :)
Лекарят спомена, че жлезата все пак е увредена. Правя визуализацията с ангелчето си, като то с някакво слънчево облаче, подобно на четка /баданарка :)запълва дупките от жлезата, полива я с Жива вода и тя изглежда идеално плътна, розова и гладка като ледена пързалка ;)

Благодаря на всеки, който се включи със съвет.
Дерзайте! :D
deli69
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Фев 2010 17:47

Мнение от deli69 »

Здравейте,
относно визуализацията на Vqra искам да предложа да си представя , че посява семена на нови, млади и силни клетки в щитовидната и жлеза , които да заместят старите и да нормализарат функцията на жлезата. Това ми хрумна
Публикувай отговор