Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добра идея е да ТЕСнеш всичко което лекарите са ти казали като възможна причина за тази раничка.
Например (тук абсолютно спекулирам, това е само пример, а не предположение или твърдение):
Лекарите са ти казали, че пушенето е вероятна причина за раничката-

"Въпреки че пуша и така си причинявам раничка на матката.........."
"Въпреки че не мога да спра да пуша и това ми причинява раничка на матката..........."

и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Когато започнах с предизвикателството извиквах образите на лекарите и си изчиствах взаимоотношенията с тях. Така че смятам, че съм теснала всичко, което са ми казвали. Между другото лекарите не са ми казвали причина. Те предлагат само как да се намесят в завареното положение.

За цигарите. Така и така темата е започната. В последно време имам малко нестандартен проблем с цигарите. Не ми се пуши и не ми е приятно, а искам да ми се допуши и с удоволствие да си запаля една цигара. И, така и така не изпитвам удоволствие, реших съвсем да спра. Лекарите нямат пръст в тая работа.
Сега, като запалвам по една цигара, избирам момент, в който да ми е приятно, но тези моменти са все по-рядко и загасвам цигарата наполовина.

Няма да правя предизвикателството 40 дни. Правих го един месец. В началото се тесвах дори и земетресение да ставаше. А сега започнах да забравям тесванията. Започнах и да се тормозя, че съм забравила да се тесна. Накрая, за да не се тормозя, реших да приключа.

Ще си запиша час за преглед някъде към 12.05
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи си ТЕС със - Въпреки че Не ми се пуши и не ми е приятно, а искам да ми се допуши и с удоволствие да си запаля една цигара .............
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ама защо? На мен ми харесва положението. Или поне така ми се струва :?
Просто ми е странно и трудно свикнах с това да не паля цигара, но вече нямам проблем с това. Просто се случи. Между другото винаги съм била от пушачите, които казват "Когато искам, мога да ги откажа" и винаги другите са ми казвали "Да, да, само така ти се струва". Ха сега да видим дали само ми се струва :lol:
Не зная дали съм ги отказала за винаги, но плановете ми бяха да не пуша поне три месеца преди да забременея отново. Та сега, живот и здраве, си правя планове за забременяване и затова се оставям на нежеланието да запаля.

Записах час за преглед за 19-ти. От едномесечното предизвикателство ми остана желанието да пия вода. А в началото я пиех, защото трябва.
Откакто спрях много рядко се тесвам за нещо. Всъщност само веднъж - бях се ядосала. И имам въпроси, но ги оставям за семинара.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Бях на преглед. Малко съм изненадана, леко ядосана и доста объркана. Малко се почувствах изоставена от съдбата.

Ето и от къде дойде объркването ми. Не помня вече коя гинеколожка ми беше казала, че вирусът Папилома се развива само в областта на раничката и, ако раничката се изгори или отреже, няма да има вирус.
Всъщност това, което искам да променя не е раничката, а видоизменени (предракови) клетки от нея и наличието на вирус Папилома.
В началото на Предизвикателството правих ТЕС с напомняща фраза "раничка на шийката на матката трета група /А,Б/ с дисплазия трета степен и Папилома". После реших, че ако няма раничка няма да ги има и лошите й характеристики. Та затова продължих да тесвам само "раничка на шийката на матката". А строго погледнато самото наличие на раничка не е нищо сериозно. Даже наименованието раничка не е точно, защото това не е израняване, а е разместване на тъканта - тъканта от цервикалния канал е излезнала малко навън.
Все пак по време на предизвикателството си представях как видоизменените клетки се изчистват.

На прегледа докторът ми каза, че Папиломата не виреела само върху раничката. Можело да няма раничка и пак да я има. В случая ми каза, че имам някаква раничка, но това нищо не означава, да изчакаме изследванията. Ако на други места тези изследвания се получават след час, при него са след две седмици. Но на другите места лекарите само ми се карат, а той е доста толерантен към алтернативните методи.

Така се обърках след прегледа. Имам две седмици до научаването на резултата. През това време не мога да легна и да чакам. Но и не знаех в каква посока да работя. Мислите ми се насочиха към Папиломата. За видоизменението на клетките все ми се струва, че резултатът ще е добър.

Папиломата пък един Господ знае що за животно е. Поне според Кристиан (от бг-мамма) такъв вирус няма. Продължавам да я наричам вирус, заради официалното й название. В интерес на истината докторът каза, че Папиломата наистина се повлиява от алтернативни лечения и даже ме попита какви методи използвам. Ето затова ходя при него, а не при някой, който ще ме навре в миша дупка.

Какво правя сега. Правя водни процедури по книгата на Луи Куне, за което специално благодаря на Pepita от този форум. Правя ТЕС. Брей чудя се за какво правих ТЕС вчера. А, да - беше ми тежко и неспокойно и си тесах настроението. Тия дни няколко пъти тесах раничката.
Сега пък добре виждам с какво да продължа. Нали за това ми е тоя дневник. Като прочитам току-що написаното виждам точните фрази за тесане. Иване, виждам ги, вече няма нужда да ми ги повдигаш :wink:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

За водните процедури. Въпреки, че не е резултат от ТЕС, ми се иска да споделя тук какво стана.

Водните процедури, опиасни в книгата на Луи Куне, са подходящи за врмето, в което е живял той - преди 120 години. След като прочетох книгата му Водолечение, реших да започна, но с малки промени.
Я да кажа направо резултата - след две процедури по 15 минути зъбите ми се избелиха, зъбният камък падна :D
Следващата сутрин пак имах зъбен камък, който не пада толкова лесно както първия път, но е приятно да видиш мигновен резултат. Това създава желание да продължиш :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Я дай малко инфо за тези процедури :)
Между другото, следя с интерес дневника ти, защото и аз си влача една раничка от сума ти време, ама в последните няколко години не съм ходила на лекар,. :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Щом казваш, че имаш подобен проблем, съм длъжна да отбележа, че в този дневник не съм засегнала всички страни на проблема.

За да тесвам раничката изхождам от тълкуването на германската нова медицина (ГНМ). Ето какво е писал Кристиан от бг-мамма за раничка на шийката на матката:
Ако жена ми има такова неЩо,няма да се оперира,нито Ще се гори с аzот и тн.
По Новата Медицина,това явление е последен стадйи на прекаран конфликт с партньора.Говоря обЩо,zаЩото иначе би трябвало да си говорим с часове,zа да го открия,ако го има при теб.
Давам пример...
Мьжа ти флиртува
Спи с други,
Има любовница/и
Има стари проблеми с бивШа жена...и тн...

Човек може да приеме zа партньор дете,роднина,приятел.
Ако той/тя "иzневери" на неЩо спрямо теб...например,обеЩава да ти дойде на гости и да ти даде неЩо,но не го прави ,сьЩо е конфликт.Ти си много раzочарована.

В тоzи дух,помисли имаШ ли или си имала до кьм преди 2 или 3 месеца подобни конфликти и ми кажи,ако искаШ раzбира се.
Освен това имам предвид и тълкуване на рака дадено от Дънов, и не само от него. Раковите клетки могат да се разглеждат като индивиди, които са недоволни от управлението и обявяват преврат. Тъй като моите не са ракови, а са установявани като предракови, аз съм ги считала за индивиди, които са недоволни и готови да се вдигнат на преврат.

Друг поглед върху раничката може да е от гледната точка на Малахов или на Луи Куне и други. Организмът е задръстен с чужди вещества и те пречат на нормалните процеси.

А за водните процедури на Луи Куне мисля, че е най-добре да ги обсъдим в нова тема.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря ти. Всъщност тази раничка е доста отдавна, но аз и отдавна не съм ходила на лекар, та не знам какво става там. Ще искам координати на твоя лекар лятото, като се върна в България.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не разбрах, Мая поясни моля те!
Раничка все още има, т.е не съвсем раничка, но някакво образувание.
Същата ли е като преди да започнеш предизвикателството?
Ако не е, значи всичко е чудесно - имаш резултат.
Един вид променила си нивото, но не си изчистила съвсем проблема. Решението - просто продължаваш с ТЕсването - просто и ясно.
Така че не унивай. Горе главата и продължавай смело напред с ТЕС!
Също така си ТЕсни разочарованието и нетърпението да научиш резултатите от тестовете, както и страха, че резултатите може да са негативни и вината, че не си правила нещо както трябва. При ТЕС няма такова нещо като неправилна употреба. Всяко ТЕСване си е като една нова какпка жива вода добавена в чашата с лечебната отвара. А както е казал народа - Капка по капка - вир, вир по вир - язовир.

Имаш прекрасни резултати с ТЕС досега съдейки по статиите ти.
И още нещо, ти пробва ли да ТЕСваш евентуален конфликт с партньора, както те посъветва Кристиан? :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Пояснения за изследванията. Раничка, която е първа или втпра група е нормално да се среща при напълно здрави жени. Наличието на раничка нищо не означава. Изследването, което се прави, се казва цитонамазка и показва коя група е раничката. Трета група е рискова, четвърта е предракова, а пета е рак. На трета лекарите паникьосват пациентката и я често я слагат под ножа.

За конфликтите с партньора. Конкретен конфликт с мъжа ми не съм тесвала. Но по време на предизвикателството визуализирах какво ли не и така всъщност съм теснала много рабори, включително и отношенията с мъжа ми. А тези отношения вървят все в по-добра посока, откакто започнах сериозно да работя върху себе си. Не мога да си спомня от кога, мисля, че от две години.
А работата е и там, че раничката е мнооого по-отдавна, но беше в лека форма. Не зная кога точно е станала опасна, но е било преди да се запозная със съпруга ми. По време на предизвикателството виках спомени и от предишни връзки.
Май трябва да се поразровя и в отношенията с майка ми.

Ето и един резултат от ТЕС. Той не е от тази тема, но карай.
По принцип се изхождам редовно и нормално, но от скоро съм запечена някои дни. Веднъж бех клекнала и се каних на тоалетната. Малко преди да се откажа реших да тесна запека. Посредата на серията направо мислех да се откажа и реших само да довърша серията без 9Г и друга серия. На последния пръст се изаках :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, много ме кефи натурализма ти и абсолютната ти освободеност. Сериозно го казвам. Това е рядко срещана черта в нашето съвремие.
Радвам се че си намерила още една употреба на ТЕС.

Аз продължавам да повтарям, че ТЕС работи за всичко и номерът е само да се сетиш за нея и да се заставиш да я приложиш. В повечето случаи резултатите ще са приятно изненадващи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

:D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хващам се няколко пъти, че не искам да си прочета дневника отначалото. Помня какво съм писала, но ми е интересно сега какви емоции ще изкара като го прочета. Отлагам го за по-нататък.

Имам още един хубав резултат от техниката, но не ми се споделя. Не съм правила прокси, но засяга други хора и затова. Иване, може по-нататък да поискам съвети на лични.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Няколко дена бях в застой. Не тесах нищо по родилната си инсталация. За да тесна нещо, трябва да имам проблем. Но пък съм решила, че нямам проблем (за раничката с всичките й характеристики). От друга страна си казвам хайде да започвам да тесвам нещо друго. Ама как да тесвам друго, като не зная резултатите от лекаря. И така се въртя в един порочен кръг. Поне правя водните процедури. Накрая излезнах от тия противоречия и започнах да тесвам каквото и да е. И така снощи имах много хубава сесия. Започнах с това, че съм зацилкила и после минах породилите се усещания. Беше хубаво.
Публикувай отговор