Уртикария, вегетативна невроза и още нещо...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Уртикария, вегетативна невроза и още нещо...

Мнение от Pepita »

Здравейте,
Имах идея да пиша във форума едва, когато имам категорични, необратими отлични резултати от работата ми с ТЕС. Но Иван Петърнишки ме посъветва да споделя опита си до този момент и аз реших да уважа мнението му. От къде да започна... От много години имах страхова невроза, паническите атаки получавах обикновено вечер, когато оставах сама у дома. Парализиращ страх, сърцебиене, учестено дишане, жажда, цигара след цигара. След като се прибереше моят съпруг всичко обикновено преминаваше и аз продължавах нормалния си живот. Тогава за такива състояния не се говореше много и аз даже не подозирах, че имам проблем. Така си живях много години до преди 6 години, когато изведнъж, в едни горещи летни дни получих уртикария, която не се повлияваше от никакви лекарства. Най-зле бях вечер, цялото ми тяло се покриваше със сърбящи обриви, бях като опарена от коприва. Сърбежите ме влудяваха. Алерголозите казаха – има някъде инфекция и аз тръгнах от лекар на лекар да търся причината. Наложи се да сменя три коронки, към материала на които бях алергична, след което се надявах състоянито ми да се подобри. Надеждите ми не се оправдаха. След това ми откриха ламблиоза, паразитологът ме уверяваше, че след лечението уртикарията трябва да отшуми. Не само, че не се случи обещаното, но след това състоянието ми тръгна стремително на долу. Заболя ме гърлото, което не минаваше от никакви лекарства, лигавиците ми в устата бяха възпалени, болезнени, имах страхотни проблеми със стомаха и червата. Болеше ме ужасно хранопровода. Започнаха да ми се подуват подушните и шийните жлези, задържах течности, цялото ми тяло отичаше. Получих гнездова алопеция, косата ми окапа на няколко места колкото монета от един лев. Не можех вече да ям почти нищо. Ежедневната ми храна се състоеше от малко хляб, картофи, ориз, банани – и така няколко години...Отслабнах 23 кг. за кратко време. Но най-много ме мъчеше сърцебиенето, замайването, безсилието. Имаше моменти, когато не можех да изкача втория етаж. Чувствах се много зле. А освен това съм работеща жена и само аз си знам как съм си изпълнявала служебните задължения, помагаше ми единствено рутината, живеех в някакъв унес. Уверявам ви, това е съкратен вариант на ходенето ми по мъките през тези години. Мога да напиша цяла книга :D за състоянието на здравеопазването у нас, за отношението на лекарите към болните, за диагнозите които ми поставяха и лекарствата, които ми предписваха. “Проклинах” нашите управници за влошената екологична обстановка, защото живея близо до полигона на с. Змеево и проблемите ми започнаха точно тогава, когато започнаха унищожаването на ракетите. Но не това е моята тема сега. Виждайки безсилието на съвременната медицина да ми помогне и тъй като умирачката не идваше :D , започнах да търся алтернативни методи за лечение. Минах през хомеопатията, гладолечение по метода на Лидия Ковачева, суровоядство, соколечение – изпих тонове сокове от зеле, моркови, картофи и др. зеленчуци; уринотерапия, пих “вълшебни” хранителни добавки, сигурно ще пропусна нещо. Изпълнявах най-различни прочистващи програми и на фона на пестеливото природно хранене трябваше вече да съм чиста като сълзица :D , но не, нещо вътре в мен като че ли продължаваше да ме трови и прояжда. Медитирах, визуализирах, изпълнявах автотренинг, повтарях си до полуда формулите на Луиз Хей, а списъкът при мен беше твърде дълъг. Още с отварянето на очите си сутрин се убеждавах, че всеки ден съм все по-добре във всяко едно отношение, както ни съветва Джон Кехоу. Нито една техника не проработи за мен или получавах облекчение за кратко време. И така до февруари миналата година, когато получих най-жестоката криза в живота си, бях вече толкова немощна, че не можех да стана от леглото, сърцебиенето не ми даваше мира ни денем ни нощем, налагаше се да спя седнала, защото легнала се задушавах, не можех нищо да ям, виеше ми се свят, в областта на слънчевия сплит изгарях. А най-лошото беше, че вече не знаех при какви специалисти да ходя. Пиех предписаните ми лекарства за алергията, за стомаха, за сърцето, за кръвното, но нищо не ми помагаше. Мислех, че вече си отивам от този свят. Чувствах се толкова зле, че си пожелавах смъртта като избавление от мъките. И тогава съвсем случайно след толкова години попаднах на точния човек, беше ми поставена диагноза вегетативна невроза и започнах да пия транквиланти. И о, чудо! Постепенно силата ми започна да се възвръща, качеството ми на живот се подобри значително. Но сега се появи друг проблем, не можех да спра транквилантите, всички симптоми се завръщаха с голяма сила, чувствах се като наркоманка. Никога не съм си представяла, че една невроза може да има толкова много и разнообразни физически проявления и симптоми! Съвсем случайно през декември попаднах на книгата на Иван Петърнишки. И се хванах за ТЕС като удавник за сламка. Бързо овладях техниката и на 8 декември започнах. Реших да откъртвам камъче по камъче от стената от емоционални проблеми, както ни съветва автора, обаче аз като погледнах моята стена, то не беше обикновена стена, ами направо беше Великата китайска стена! :D Сега вече мога да се шегувам, но уверявам ви само до преди няколко месеца никак не ми беше до шеги. Реших да започна от най-силното чувство – страхът. Първия ден бях много старателна и изпълних основната рецепта около 8 пъти с настройката: - Въпреки, че страшно много се страхувам от......, аз напълно и безрезервно приемам себе си. Напомняща фраза: - Освобождавам се от страха си от......След което изпълнявах основната рецепта за конкретни случки, свързани със страха ми. През целия ден бях с приповдигнато настроение, чувствах се много добре и си казах: брей, това нещо май ще действа :D . На следващия ден се събудих със страшна криза, бях много зле и едва успях да се ТЕС-на 3 пъти с настройката : - Въпреки, че съм в криза и се чувствам зле, аз напълно и безрезервно приемам себе си. След това нещата се нормализираха, тръгнах на работа, намалих броя на ТЕС-ванията, нямах време да ги изпълнявам повече от 4 – 5 пъти на ден. Спомням си, че първите 5 – 6 дни нямах апетит, чувствах страшна жажда, чак устните ми се напукваха. Борих се със страха си около 2 седмици, успоредно с него ТЕС-вах и някои най-болезнени за момента физически проблеми. Запознах се по-задълбочено с акупунктурата, включих и някои допълнителни точки. По-късно включих и рефлексотерапия. Винаги изпълнявах основната рецепта най-напред с едната ръка, после с другата, защото четох, че симетричните точки винаги трябва да се обработват, за да не се стигне до нов блокаж. Още на четвъртия ден спрях лекарствата за стомаха. Толкова за днес (тази вечер), утре продължавам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много, много, много благодаря че си писала.
Абсолютно убеден съм, че това ще помогне на страшно много хора да повярват в себе си, в ТЕС, да не се отказват и отчайват и да се уповават на собствените си сили за изцеление. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

След втората седмица започнах по-упорито да работя над физическите си проблеми, като успоредно с тях ТЕС-вах и стари емоционални травми, а уверявам ви те никак не бяха малко. Тъй като физическите ми проблеми бяха много се налагаше да ги групирам, иначе трябваше да си стоя по цял ден у дома и да се потупвам :D . Например: - Освобождавам се от проблемите си със стомаха, червата, газовете и уригванията. Или - Освобождавам се от болките (язвата) в стомаха и червата, газовете и уригванията. Ако някой от симптомите се обостряше много, го ТЕС-вах самостоятелно. Понякога разширявах малко настройката: Въпреки че....(физически проблем), аз напълно и безрезервно приемам себе си, обичам всяка частица от тялото си, приемам се такава каквато съм в момента и се отварям за промяната, която идва за мен с Божията помощ. Особено внимание обръщах на неврозата, тъй като я заподозрях за главния виновник на всичките ми проблеми. - Освобождавам се от неврозата с всичките й симптоми и проявления. След това ги ТЕС-вах групирано или по отделно според времето, с което разполагах – сърцебиене, безсилие, замаяност, треперене, главоболие. Също и – Освобождавам се от тревожността, напрежението и се изпълвам с хармония, спокойствие, любов и радост. Освен минали емоционални проблеми ТЕС-вах и настоящи – бях бясна на себе си, че не успявах толкова години да се правя със собствените си чувства и емоции. А си мислех, че съм силен човек и обичах всичко да държа под контрол! ТЕС-нах и това гадно чувство, че нещо вътре в мен продължава да ме трови и разяжда. Интересното при мен беше, че ТЕС-вайки стари емоционални травми, изплуваха в съзнанието ми други болезнени случки, които отдавна бях забравила. Нямах търпение да ТЕС-на и тях, за да не ги забравя.
В процеса на работа с ТЕС осъзнах, че откакто съм родила синовете си, аз не живея собствения си живот, а живея за тях и чрез тях. Затова се ТЕС-нах със следната фраза – Избирам да живея собствения си живот, да живея за себе си. Освен това прекалено много се тревожех, страхувах се за здравето им, едно вадене на зъб беше в състояние да ме извади от строя за няколко дни. Което пък породи вина у мен, че самата аз по Закона за вселенското привличане по някакъв начин им навличах болести и беди. ТЕС-нах и вината. След това реших да се ТЕС-на със следната фраза: - Освобождавам (името на сина ми) от оковите на моите вечни тревоги и страхове за здравето му. Или – Освобождавам (името на сина ми) от всяко зло, което съм му привлякла с моите вечни тревоги и страхове. Не знам дали е случайност или ТЕС-ването даде резултат, но много скоро малкият ми син предложи брак на приятелката си, с която живее от няколко години, а големият ми син, който от няколко месеца беше без работа, започна работа, която го удовлетворява. ТЕС сериите обикновено завършвах с положителни фрази – Избирам да разреша на тялото си да излекува всяка своя частица. – Избирам да възвърна младежкото си здраве, сила, спокойствие и хармония. – Избирам винаги да съм изпълнена със спокойствие, хармония, любов и радост. – Избирам да разреша на всичките си органи и системи да възстановят нормалната си дейност и да работят в хармония. – Избирам да се чувствам по-здрава, по-силна и по-спокойна от всякога. И тъй като Дийпак Чопра казва, че всяка клетка има самостоятелен интелект и памет, аз се ТЕС-нах със следната фраза – Избирам да разреша на тялото си и всяка негова клетка да забравят всички отрицателни емоции и чувства от миналото и да се освободят от отрицателното им влияние.
Утре продължавам :D .
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Супер :) :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хиляди благодарности, че сподели това с нас. И на Иван, че те е убедил :D
Очакваме продължението :D
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

По въпроса за алергиите и непоносимостта ми към храни, лекарства, материи, препарати. Няколко дни изпълнявах основната рецепта, както е описано в книгата в частта за алергиите. Нямаше особен ефект, отнемаше ми много време и зарязах ТЕС-ването за алергиите за момента. Задоволих се с общата фраза – Избирам да разреша на тялото си да се радва на всяка храна и напитка, които приемам, да извлича максимално полза от тях и да изхвърля с лекота всичко излишно и вредно за мен. Не знам защо, но си мисля, че алергията ми е следствие от някои други физически проблеми – неврозата или проблемите със стомаха и червата и въздействайки на последните, алергията ще отшуми. Интересното при мен е, че от едни и същи храни веднъж се изприщвам, друг път – не. От едни храни се изприщвам, от други ми се разраняват лигавиците и ме заболява гърлото, от трети ми се подуват подушните и шийните жлези. Освен това, ако си купя например тостер с картофени кюфтета и постни салати (рядко го правя, но понякога се изкушавам, много вкусно миришат...), веднага се изприщвам, а ако същите продукти си ги приготвя у дома нищо ми няма. Не мога да разбера как и с какво готвят в обектите за обществено хранене. Аз съм като едното индикаторче за некачествена храна :D . Искам да ви кажа, че през по-голямата част от времето, откакто започнах работа с ТЕС не ми беше лесно. Борбата беше жестока. Минах през периоди на еуфория (ако трябва да бъда откровена, те не бяха много), раздиращи съмнения, отчаяние...Имаше моменти, когато си мислех, че имам някаква лоша болест, която още не са ми открили. Всички тези състояния съм ги ТЕС-вала. След първия месец се почувствах добре, реших, че съм се излекувала и спрях набързо транквилантите. Нямах търпение да се отърва от тях по много причини, но най вече защото исках да разбера дали наистина съм се освободила от старите емоционални травми, защото разбирате, че приемайки транквиланти, те притъпяват силата на чувствата и не дават реална представа за освобождаването от тях. Както по-късно стана ясно и се наложи допълнително нееднократно да работя над тях. Разбира се, избързах със спирането на транквилантите и старите симптоми се завърнаха. Иван ме посъветва да ги спирам много по-плавно и всяка нова доза да я приемам 2-3 седмици. Така и направих. Този период ми беше труден. Страхът от завръщането на симптомите ме тресеше. В началото на четвъртия месец успях отново да ги спра и до сега вече два месеца не съм посягала към тях. Впрочем спряла съм всички лекарства, с изключение на тези за кръвното, не ми е останало време да работя над него :D . После минах през период на голямото “лапане”. Чувствайки се по-добре и след толкова години на пост и молитва :D залитнах в другата крайност – исках да ям, да ям, да ям... Исках да опитам от всичко, да си припомня вкуса на отдавна забравени храни, тъпчех се безразборно, в разрез с всякакви правила за постепенно захранване. Осъзнавах го, но не можех да се спра. Това беше голям стрес за моето тяло и то ми се отплати с криза. За кратко време напълнях с 5 кг. и още не съм ги свалила. През четвъртия месец зациклих. Вдъхновението ми за ТЕС ме напусна, едва 1-2 пъти, рядко 3 пъти изпълнявах основната рецепта. Вече не се сещах за какви емоционални проблеми да се ТЕС-вам. А чувствах, че истинската причина за състоянието ми още не е изкоренена, макар че самочувствието ми беше значително по-добро. Рових се в миналото преди 5-6 години когато започнаха проблемите ми, не се сещах за друго, освен за една случка, когато бях на разходка с кучето си и една кола щеше да го блъсне. Не стига, че страшно много се изплаших, ами и шофьора ми вдигна голям скандал. Бях я ТЕС-вала, връщах се към нея отново и отново. “Говорих” с подсъзнанието си и го молех да ми подскаже причината, да ми каже как да продължа. И дали защото наближаваше годишнина от смъртта на майка ми, или подсъзнанието ми наистина откликна (неуслужливо след доста време), изведнъж осъзнах, че родителите ми ми липсват страшно много. А бях се ТЕСвала за скръбта от загубата им, за стреса, който изживях по време на боледуването им. Толкова много ми липсват, че чак боли... Чувствах се самотна и беззащитна... Бях на 24 г., когато баща ми почина, а след още 6 г. и майка ми. Бях една на мама и на татко. Бдяха като орли над мен. ТЕС-нах се. Голям рев падна. А по принцип трудно плача. Даже на погребението им сълзите трудно идваха.
Следва продължение.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Всъщност, това май е всичко. Не ми остава нищо друго освен да благодаря горещо на Иван Петърнишки. Благодаря ти , Иване, че ми върна надеждата, благодаря ти за подкрепата и съветите. От годините на страдание разбрах едно, че човек трябва да се бори за здравето си, не да чака да му падне от небето. Вътрешното чувство ми показва, че този път наистина намерих верния път към изцелението. Както казах през четвъртия месец бях зациклила и въпреки че вече имах добри резултати все ми се струваше, че процесът на лечението върви мудно, поне не с такива темпове, с каквито ми се искаше и исках да ускоря нещата. Затова реших да съчетая ТЕС с отводните бани по Луи Куне. Авторът твърди, че те лекуват всички болести, но не всички болни. Тези водни процедури са един неагресивен метод за прочистване на организма. Сега отново съм на вегетарианска диета, защото методът на Луи Куни го изисква. Но сега поне мога да ям всякаква вегетарианска храна включително леща, зеле, плодове, семена. Правя ги вече един месец. Давам си сметка, че въпреки добрите резултати, които имам до момента, още трябва много да работя, защото много от физическите проблеми по-малко ме безпокоят, силата ми се възвърна и като цяло самочувствието ми е много добро, но чувствам също така, че болестта все още не е изкоренена. Не съм работила още над много физически проблеми поради липса на време и поради факта, че съм ги класифицирала като по-маловажни като болки в кръста, болки в краката, суха лющеща се кожа, брадавици, кокоши тръни, а пък за цигарите да не говоря. Но всички знаем какъв стрес е за организма отказването на цигарите, а такъв в момента ни най-малко ми е необходим :D . Иване, кажи (прозвуча ми като прословутата фраза на един наш политик :D ) моля те, имаш ли забележки към всичко, което съм правила до момента, имаш ли някакви препоръки за по-нататък?
Успех на всички!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо да благодаря отново - страшнхотно поучителна история за всички, която сигурен съм ще е с продължение. :)
Второ - евала, машала, ашколсун, аферим, щапка свалям за упоритостта и дори за ината ти, да се бориш и не се примиряваш с ударите на "съдбата".
Надявам се осъзнала си, че причина за всичките ти проблеми е било собственото ти мислене и отношение, към близките ти, към себе си и към живота като цяло.
Мислененто ти (както и мисленето на всеки един от нас) естествено е било формирано от натрупани през годините нагласи, натрапени ти от родители и други "авторитети" които си срещала по жизнения си път.
В момента в който си повярвала в собствените си сили и си поела нещата в свои ръце нещата са се обърнали и лечението ти е започнало. ТЕс е бил един от катализаторите, но заслугата за използването й и упоритостта и непримиримостта ти са си изцяло твои.
всичко което си правила си го правила добре, освен рязкото спиране на лекарствата и залитането в другата крайност на диетите - гастрономията.
:)
Резултатите ти го потвърждават.

аз ти казах в самото начало да се подготвиш за поне една година ТЕСване и борба.
Знам че една година звучи като ужасно дълъг период, но като се обърнеш назад тя минава толкова бързо. А и какво е една годиан преход към новото ти АЗ след десетки години страдания и болести? :idea:

Относно алергиите - те задължително трябва да се ТЕСват поотделно и да държиш алергена в ръка, ако си прилагала техниката описана в книгата. Не разбрах - така ли си го правила. В моя опит това винаги е работило.
Ако НЕ и ако все още имаш алергии, пробвай по този начин. Иначе правилно си предположила, че като се справиш с другите си проблеми голяма част от алергиите ще отшумят. Всичките ти пронблеми са свързани и имат общи емоционални корени.
Аз лично не смятам, че вегетарианството и особено веганството е правилния начин за човешко хранене, но това е личен избор на всеки. Ако така се чувстваш добре - продължавай.
Само, моля те, за твое собствено добро, не догматизирай този начин на хранене. Имай си едно на ум и дръж ума си отворен и критичен към всякакви учения, ограничения и догми.

Аз също бих те посъветвал да ТЕСнеш лакомията и чувството за лишение (във връзка с храненето), както и вината (яда, тъгата) която вероятно изпитваш за това че си се подлагала толкова време на тези ограничения. Ако все още питаеш злоба или съжаление към лекарите, съдбата, бог или който и да е който би могъл да бъде причина за твоите досегашни неволи, също им удари една ТЕСла. (т.е. ако обвиняваш някой друг освен себе си за страданията си).
Задължително ТЕсни и високото си кръвно налягане.

Както вече си разбрала, като започнеш отнякъде да ТЕСваш, т.е. да разплиташ кълбото от подтиснати и тровещи те емоции нещата сами се подреждат и се сещаш за нови неща, случки, хора, правиш нови причинно-следствени връзки и ти идват нови идеи за ТЕСване, които сега, без ТЕС, колкото и да се мъчиш да измислиш на логично ниво, няма да стане.
За това просто започни отнякъде. Остави интуицията ти да те води. слушай вътрешния си глас. Той все още ти подсказва, че не всичко е излекувано.
Ако съвсем се пресушиш откъм идеи можеш да правиш ТЕС просто с:
"Въпреки че няма идея какво да ТЕСвам, а вътрешния ми глас ми подсказва, че не всичко е излекувано и не знам откъде да започна,............"
Най-важното не прибързвай, продължавай и упорствай.
Много си постигнала, но съм сигурен, че има още успехи с които да се похвалиш в бъдеще.
Пиши и споделяй!
Това е полезно за всички читатели, а и за самата теб.
Самото писане на нещата , поставянето им на хартия и изразяването им имат пречистващ ефект, а и може да те наведат на нови мисли и идеи.
Същото може да се случи и като четеш за терзанията и успехите на някой друг. :)
Така че призовавам отново всички използващи ТЕС - Пишете!
Така ще можете да помогнете на много други хора както и на себе си. :)
Споделената болка е половин болка, споделената радост е двойна радост. - българска пословица. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Благодаря ти, Иване! Може би точно това ми липсваше през тези месеци! Няколко насърчителни думи. И все пак, не знам дали често ще ме виждате тук, предпочитам да си страдам сама... :) . Относно храненето. Аз не съм привърженичка на вегетарианството, още по-малко на веганството, просто до сега неприятните симптоми ми го налагаха. Аз също смятам, че здравият човек трябва да яде всичко, което природата му е дала, даже и месо, разбира се в чист вид, не под формата на колбаси и други кулинарни изкушения. Християнските пости са напълно достатъчни за физическо и духовно пречистване. Друг е въпросът, че при последния прием на месо ме връхлетя вина за убитите животни. Не си спомням дали съм го ТЕС-нала, ще го направя. Та нали точно това искам да постигна, да се храня като нормален човек, без да се страхувам, че ще се изприщя и да получа други неприятни усещания и симптоми! Искам си живота и здравето обратно! Искам съзнателно да правя избора си на храна, а не тялото да ми диктува това! Що се отнася до алергиите, направих всичко точно както си го описал в книгата, с флаконче в ръка, даже веднъж съпругът ми ми „асистира” и ме потупва по точките по гърба. Може би трябва да бъда по-настоятелна, но се обезсърчих, първо защото нямаше особено ефект и освен това като изключим 4-5 вида храни, които приемах, трябваше да се ТЕС-вам, за всички останали, а за момента това ми се стори непосилно. Освен това съм малко объркана, защото както казах вече от едни и същи храни се изприщвам, друг път не. Даже и от растителната храна, която ежедневно приемам съм се изприщвала и започвам да търся причината, дали не са торени повече, дали няма обгазяване в града, дали нещо не съм се ядосала... В повечето случаи не съм намирала никакво логично обяснение. Освен това сега повече се занимавам с техниката прокси за сенната хрема на сина ми. Голямо мъчение е да го гледа човек, как страда. Но не мога да го накарам да приложи техниката. Прав си, че не съм ТЕС-вала лакомията си, защото ми беше едно хубаво... :D Като цигарите, знаеш, че са вредни, обаче не си сигурен дали искаш да се откажеш :D . Наистина се поизчерпах откъм идеи за ТЕС-ване, налегна ме една странна умора и нежелание, тава най-вероятно е ПО. Ще последвам съвета ти. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пак относно алергиите - те са на емоционална основа,а не на основа претоварване с токсини. Търси емоционалните им корени!
Пример който потвърждава горното ми твърдение - описани са случаи на хора с раздвоение на личността при които едната личност има алергия към домати да речем. Човекът яде домати и когато се асоциира с едната личност развива тежки симптоми на алергия - подуване, обриви сърбежи и т.н., това става за минути, после пред очите на анблюдавщите го психолози той превключва на другата личност и симптомите му като по чудо изчезват отново за няколко минути.
Тялото му е едно и също, клетките са едни и същи, органите са едни и същи и т.н. количеството токсини в тялото е еднакво, единствената разлика е мисленето му при асоциацията с различните личности. :idea:
Сега пък да не вземеш да се психираш, че имаш раздвоение на личността.
Просто когато получаваш алергиите си има много странични фактори които служат като катализатори на процеса и които ти не си осъзнала на логично ниво.
Полека лека с изчистването на емоционалния багаж нещата ще се подобряват и ще си дойдат на мястото. :)
Виж публикациите на Аретюз за зрението и работи по нейната схема за пушенето! :idea:
Определено си стигнала до някакъв як ПО, което е добре защото показва, че си на прав път и си стигнала някакъв предел, който като го преодолееш ще ти открие нови хоризонти.
Най-тъмно е преди разсъмване.
Дерзай и ще успееш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Ще се постарая :D . Няма страшно, относно психясването, здраво съм стъпила на земята :) . Само дето ми се загнезди още в началото срока, който ми "отпусна", видя ми се наистина много дълъг и се амбицирах да ти докажа :D , че мога да се справя и по-бързо с проблемите си. Пък и ми е писнало вече да страдам, но може и да излезеш прав. Само за цигарите нищо не обещавам, поне на този етап :D .
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Иване, искам да те питам нещо. Вече 5 месеца се опитвам да не мисля по този въпрос, но от време на време ме връхлита тревога. Имам бенка по рождение, ама не кафяфо петънце, на които някои казват бенки, а брадавичоподобна, точно под мишницата, където е точката за ТЕС-ване. Имаше период, когато доста ме безпокоеше, промини си цвета, формата, големината, даже кървеше. Кожен лекар я погледна с лупа и каза, че няма нищо притеснително. От тогава гледам положително на въпроса, но четох, че там където има подобни бенки не се прилага акупунктура. Старая се малко по-долу да потупвам, но през дрехите не винаги усещам дали не я засягам. Какво ще кажеш по въпроса.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според някои автори брадавици и бенки като тази която описваш са свързани с проблеми в червата. Когато червата се изчистят от токсини и бенките изчезват. При ТЕСване е възможно да се получи криза тъй като бенката е свързана с дадено място в червата където има болестотворен процес. Т.е. при потупването й можеш да активираш огнище което е в застой.
Това е привидно лошо - тъй като човек изведнъж започва да се чувства по-зле от преди и му се появяват симптоми които са били затихнали или не са били дори изразени преди това. Всъщност настъпва си лечебна криза. (Виж това което написах за лечебните кризи във темата за Водолечението!). Повечето хора, които не са наясно с процеса се плашат и тичат при доктора, взимат лекарства и т.н. за тях болестта им се обостря, вместо да изчезва или дори им се появява нов проблем, който не е съществувал (поне в тяхното съзнание)преди. Всъщност пробелма (болестта) си е била винаги там но е била в латентно състояние и сега е активирано изчистването й.
Когато получи достатъчно жизнена енергия тялото веднага започва очистителен процес. С ТЕС ние балансираме енергията в тялото и отваряме енергийните канали, което води до активиране на жизнената енергия и по-мощни потоци от нея във всеки орган и клетка на тялото. За това се и препоръчва да се пие много вода при ТЕС, защото веднага започва очистителен процес и токсините трябва да се изхвърлят през кожата, червата или бъбреците. Всички тези процеси изискват повишено количество вода в тялото. Както и сама си разбрала, тялото може да се обезводни до такава степен, че да ти се напукат устните при ТЕС, ако не поемаш достатъчно вода.
Така че не се страхувай да си потупваш бенката или около нея при положение че разбираш какво става, правиш очисителни процедури по Луи Куне и ако се появи криза знаеш какво да правиш.
Можеш да си направиш ТЕС и за бенката, ако желаеш - Въпреки че имам тази бенка под мишницата и тя вероятно е свързана с болестно огнище в червата ми ..........
Като се изчистиш от натрупаните гадости бенката сама вероятно ще изчезне.
Не я потупвай само ако те боли! Просто използвай другата страна на тялото при ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

Здавейте,

Надявах се никога да не ми се наложи да пиша в тази тема, защото бях ртешила, че всичко е зад гърба ми и е минало вече, но ето, че със завръщането ми в България нещо се случи и аз започнах да изпитвам безпокойство пак и тревожност. Пътувах и бях ок, но днес ми се наложи да отида до един друг град- почти през цялото време изпитвах панически атаки- някакъв невероятен страх да не би нещо да ми се случи и да няма кой да ме спаси по време на път. Пълна симптоматика на класическа паническа атака изпитвах- с треперенето на ръцете, със схващането на ръцете, абе всичко. И после дълго не можах да се успокоя. Просто не знам от къде точно да започна? В момента чета книгата, надявам се довечера да я дочета.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Миленка, като научиш техниката от книгата когато отново те обземе подобна паническа атака прилагай ТЕС върху симптомите.
Например:
"Въпреки че изпитвам този панически страх който е стегнал стомаха ми (определи къде в тялото си го изпитваш страха).............."
"Въпреки че се обливам в студена пот................."
"Въпреки че сърцето ми бие лудо..................."

и т.н. в зависимост от симптомите които имаш.

Това е на първо време. Прави ТЕС само за симптомите поне месец. Ако проблемът не изчезне напълно тогава ще се поровим в миналото.
Вече се въздържам от съвети за работа с миналото на начинаещи в ТЕС защото това води до объркване, прекалено рационализиране и опити да се открие на логическо ниво коренът на поблема, вместо да се работи с ТЕС на практика.
Така че за сега прави ТЕС само за симптоми и негативни емоции които изпитваш в момента на проявата на проблема ти. В случая - паническа атака.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор