Уртикария, вегетативна невроза и още нещо...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Страхотно вдъхновяващ пост! Много се радвам за теб!

Особено интересна ми беше частта със заповядването на болестта да напусне тялото ти и мисля, че ще ми е полезна.

Браво, радвай се на новото си "аз"! :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пепита,
първо - ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА УПОРИТОСТТА!

второ - Аз в самото начало ти казах да си дадеш 3 месеца до година яко ТЕСане за да се оправиш и промениш цялостно (казвам го на всички всъщност). Ето, че го направи - излекува се за по-малко от година.

трето - благодаря за полседната ти публикация, която със сигурност ще помогне на много хора да упорстват и да не се отказват.

четвърто - както сама си казала ТЕС те води, т.е. докато я правиш и слвдваш интуицията си, правилните фрази идват в правилните моменти. ЗА ТЕБ тези фрази накрая, с които заповядваш и наричаш болестта с обидни епитети, са били вероятно разковничето, но за да стигнеш до тях е трябвало да минеш по пътя по който си минала. Не се знае, ако ги бе използвала в началото дали биха имали същия ефект и дали ще имат такъв за някой друг.

пето - Весела Коледа и Щастлива Нова година! За теб тя със сигурност ще е едно ново начало. :)

шесто - ЧЕСТИТА ПРОМЯНА

седмо - ЕВАЛА!

осмо - догодина да махнеш зависимостта си от шоколада. :twisted:
Не казвам да не го ядеш, а ДА НЕ СИ ЗАВИСИМА. Т.е. ти да контролираш кога и колко, а не той да те контролира.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честито! Страшно се радвам :)

Много ми допада начинът ти на мислене и на тесане.

Сигурна съм, че твоят случай ще помогне на много хора. На мен лично ми помага. Защото и аз имам нужда от време на време от вдъхновение в периоди на застой.
Това със заповядването и на мен ми хареса. Може да го ползвам :)
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО НА ВСИЧКИ! Желая Ви здраве, радост и усмивки. А на Мая и Arethuse - леко раждане. Весели празници!
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Milenka и Pepita,момичета, изчетох историите Ви и всъщност това ми даде още по-голям стимул да започна и аз с ТЕС...става ясно, че и аз съм с същият проблем :( ТЕС-ам от около месец, но засега резултатите са малки и все пак вярвам, че за един такъв проблем от години, ще трябва да поработя повечко. Дано някоя от вас се включи и да разкаже как се чувства днес :)
П.С.Ох, как искам и аз след време да напиша "Успях!" :oops:
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

mylife написа:Milenka и Pepita,момичета, изчетох историите Ви и всъщност това ми даде още по-голям стимул да започна и аз с ТЕС...става ясно, че и аз съм с същият проблем :( ТЕС-ам от около месец, но засега резултатите са малки и все пак вярвам, че за един такъв проблем от години, ще трябва да поработя повечко. Дано някоя от вас се включи и да разкаже как се чувства днес :)
П.С.Ох, как искам и аз след време да напиша "Успях!" :oops:
Ами действай и ще го напишеш и почувстваш скоро! :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Lady Frost, благодаря ти :) Решила съм, че ще го отбележа като успех, денят в който отново се почувствам себе си /пълна с енергия и без гадните симптоми/.
Имам няколко въпроса: трябва ли всеки ден да тес-ам всеки симптом поотделно и може ли да е само по веднъж за всеки? мога ли да тесам едно и също нещо 10 пъти, но един след друг? и защо тесайки постоянната ми тревожност, уж я докарвам до 0, успокоявам се и след малко пак се връща с пълна сила :( нали когато едно нещо се доведе до 0, би трябвало напълно да се е изчистило? :oops: Уф, май стана объркано и за мен самата :lol:
П.С.Иване, честит имен ден! Със здраве да носиш хубавото българско име! Весел празник!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може.
Това което се връща, не е било изчистено напълно, т.е. има аспекти които не са били адресирани. Просто продължавай да тесаш всичко което излиза, с времето каквото има да се изчисти и адресира, ще се изчисти и адресира. Сушай какво ти нашепва интуицията и ТЕСай всичко което ''чуеш''.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Аха, ясно :) И в тази връзка си мисля, че май е време да тес-на някои минали моменти, дори сега на прима виста се сещам за 1-2, който отдавна трябваше да съм изчистила.
УСМИХНИ МИ СЕ!
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Ох, срам не срам, да си кажа, че ме е налегнало едно отчаяние в борбата си с гадните страхове и тревожност :cry: Въобще не съм сигурна дали правя нещата правилно, докато се чувствам добре и се нахъсвам, че определено се получават нещата, в следващия момент се отчайвам. Още със събуждането ме "тресе" страх, дали днес отново няма да получа паник-атака. И всъщност това е основния ми страх-тесам го по няколко пъти на ден. Отделно правя предизвикателството с: "Въпреки, че имам ПР с панически атаки и.../физическите прояви/, аз....и се освобождавам от ПР с всичките му симптоми сега и завинаги. Избирам да бъда спокойна и щастлива!". Всекидневно по веднъж с пълна рецепта тесам и физическите проявления, тревожността,страха си от пан атаки, страха си от излизане /свързан с това да не получа навън атака/ и отделно вече какво се сетя друго. Дали не греша някъде? Имам някакви наченки на подобрение, но кога ще спре най-сетне да ми прилошава :( Искам си предишния живот, когато без притеснения и страхове, извеждах детето си на разходка-и в тази връзка, не е истина колко силна вина изпитвам към него в това отношение.
Иване, исках да попитам и още нещо, аз всъщност започнах с ТЕС на 06.12, но на няколко пъти прекъсвах по няколко дни-това проблем ли е? Сега всъщност и аз самата незнам откога да го броя този един месец с Предизвикателството :oops:
УСМИХНИ МИ СЕ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кога започнаха ПА? Какви негативни случки биха могли да са ги породили? ТЕсай ги с ТКФ!
Почни ново Предизвикателство.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

ПА започнаха преди около 6 г./тогава ми поставиха диагноза вегетативна дистония/, но няколко месеца след това поотшумяха и имах само виенето на свят и то предимно, когато бях навън сред много хора. Преди 2 месеца обаче както си играехме с малкия ми стана зле...и оттогава се повтаря всеки ден, макар и не толкова силно. Сега го отдавам на стреса покрай безсънните нощи и нервите. А преди 6 г....да, случи се нещо кофти, нещо което аз и съпруга ми решихме да запазим в тайна и да не споделяме на никого, за да не създаваме излишни притеснения. Спряхме да говорим и помежду си за това, за да забравим, само дето аз дълго се измъчвах. Странното е, че сега опитвайки се да си припомня моментите, едно 70 % са ми бели петна и нямам идея така,как да направя ТКФ :roll:
УСМИХНИ МИ СЕ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Започни с 30%те.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Започнах ТФК и интересното е, че докато тесам един момент от случката, изведнъж след него изплува друг и друг...А аз си мислех, че съм забравила :? Много ми е трудно междудругото-тесах няколко от моментите, но докато го правя в мен се надига пак онази гадна тревожност :( По-късно ще продължа пак. Сега осъзнавам колко гняв, страх,мъка и тревожност съм изпитала тогава-определено шока беше голям и за двама ни. Другото, на което мисля да направя ТФК е смъртта на баба ми, която ми беше като втора майка и тогава момента беше много тежък :cry: Дано тогава вече намеря спокойствие и ПР да се махне завинаги от живота ми :roll:
УСМИХНИ МИ СЕ!
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Сега докато си правех предизвикателството, осъзнах, че всъщност много се страхувам да се отпусна и да усетя спокойствието в мен :roll: Това май си е чисто ПО. Та аз буквално съм забравила какво е да бъда отново абсолютно спокойна дори и за час. Мисля сега да го тесна това чувство.
УСМИХНИ МИ СЕ!
Публикувай отговор