Уртикария, вегетативна невроза и още нещо...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Pepita
Участник
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Яну 2008 17:47

Мнение от Pepita »

Едва сега влизам от няколко дни. Нямам какво повече да добавя, всичко съм го написала. Трудно е, знам, но най-важното е да не се отчайваш и да не се отказваш. Работи повече с най-силното чувсво - страхът и случката преди 6 години. Да вярно е, че на моменти по време на тесане се засилвт някои чувства, но ти работи и с тях до изчистване, или до намаляване на силата им за момента. Понякога веднага не може да се почувства ефекта от тесането, трябва малко време. Но такива силни чувства, които довеждат до хронични нервни или други заболявания не могат да се изчистят за един ден. Започни Предизвикателството, ако искаш, именно за страха. Успоредно с него обаче трябва да тесаш някои физически сиптоми, които не търпят отлагане :( :) . Много е студено, за да те посъветвам да почнеш студените коремни бани, на мен ми действаха много добре, успокояващо. Стискам ти палци и ти пожелавам успех! А той ще дойде! Трябва само малко време и много упоритост от твоя страна :D .
Питаш как се чувствам сега, ами да чукна дърво, добре съм. Само понякога като попрекаля с вредните храни малко не ми е добре :( :D , но диета и тесане оправя всико. И то е защото останаха някои дребни неща за доизчистване, но аз просто спрях!
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Благодаря ти, че се включи Pepita! За съжаление при мен нещата май не вървят добре. :? Допреди седмица се чувствах чудесно, в продължение на 10 дни не бях получавала ПА, започнах да се храня нормално, тревожността ми доста намаля-зарадвах се и вече си мислех как след края на Предизвикателството, ще се похваля тук, че съм по-добре. Но миналата седмица отново получих ПА и...се сринах, оттогава пак се чувствам постарому и май и депресия си докарах, все ми се плаче и не мога да си простя, че немога вече 3 месеца да преборя ПА :cry: Днес е края на Предизвикателството...незнам с какво да започна сега-дали с предизвикателство за страха си/но пък те са няколко/ или с такова за тревожността. Симптомите ги тесам всекидневно,по веднъж всеки. Иване, моля за съвет :(
УСМИХНИ МИ СЕ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки, че не мога да преборя П си А, аз .......такава каквато съм и избирам да повярвам в себе си. Чудя се съзнанието ми ли или подсъзнанието ми ще се избави по-скоро от причините за тези ПА.
НФ- Чудя се съзнанието ми ли или подсъзнанието ми ще се избави по-скоро от причините за тези ПА.

Между другото - какво визуализираше по време на Предизвикателството?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Ами представям си се усмихната, щастлива как си се разхождаме с детенцето в парка и другото...щастлива влизам тук и изписвам със сълзи на очите от радост, "УСПЯХ" :oops:
ivangp написа:Въпреки, че не мога да преборя П си А, аз .......такава каквато съм и избирам да повярвам в себе си. Чудя се съзнанието ми ли или подсъзнанието ми ще се избави по-скоро от причините за тези ПА.
НФ- Чудя се съзнанието ми ли или подсъзнанието ми ще се избави по-скоро от причините за тези ПА.
Значи това да бъде следващото ми Предизвикателство?
УСМИХНИ МИ СЕ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Ок, от днес започнах :) Същевременно продължавам да тесам физическите симптоми, тревожността и страховете си-от ПА, да излизам навън /заради ПА/ и отчаянието, което ме е обзело.
п.с. Един въпрос извън ТЕС-защо не мога да си сложа снимка директно от РС-то /намалям я до минимум уж/, да не би да трябва да я кача някъде? :roll:
УСМИХНИ МИ СЕ!
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Включвам се да кажа как вървят /или не вървят :roll: / при мен нещата. Пак се получи същото нещо-10 дни нямах ПА, дори пътувах и се чувствах добре и...от петък пак се повтарят нещата. Факт е, че откакто започнах ТЕС, имам голямо подобрение, но чакам момента, когато един цял месец поне няма да получа ПА и ще мога категорично да се похваля. Ами това е от мен-продължавам си с предизвикателството предложено от Иван...Няма да се откажа м.мка му, не може да има толкова хора преодоляли това състояние именно с ТЕС, а аз да не мога. Стискайте палци да се справя.
УСМИХНИ МИ СЕ!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Можеш, можеш :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Да се отчета...20 дни без ПА /КОЕТО Е СТРАХОТНО ПОСТИЖЕНИЕ!/и днес отново получих , даже продължава да ми е още гадно. А в събота дори пътувах и се разхождах дълго навън и всичко мина супер, но аз все така имам едно постоянно напрежение, тревожност в себе си и не мога да се отпусна нормално и да се радвам на живота си. Онзи ден се запитах от какво всъщност се страхувам-еми страхувам се да не припадна /щото чувството е точно такова/ и ако има хора около мен да не се изложа. Сигурно за останалите, които не са го изпитали, би им станало смешно, но за съжаление на мен никак не ми е смешно, плаче ми се :cry: А като гледам колко още хора се включват в последно време тук с подобен проблем, направо не мога да повярвам до какво може да доведе един силен стрес :roll:
Не ми е ясно, защо след като всекидневно по няколко пъти тесам тревожността, страха си и т.н., не получавам нужното освобождаване и все така си ми е постоянно вътрешно тревожно и напрегнато :(
УСМИХНИ МИ СЕ!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ами то е омагьосан кръг - става ти лошо от натрупано напрежение и изтощение - плашиш се от това - започваш да се страхуваш, че пак ще се случи, очакваш го и то се случва, и пак отначало, нали? Познато ми е. Но всъщност в основата на проблема е някаква емоция, чувство, което силно си изпитвала преди да започнеш да получаваш ПА. Сигурна съм, че това е особено силно свързано с тайната ви. Това ти изпива мозъка, върти ти цялото същество на шиш. Страхът, свързан с нея наистина може да те разболее, затова си мисля, че трябва да ТЕС-аш именно онези предишни чувства, които са довели до ПА заедно със сегашния си страх от припадъци и от присмеха на другите, пред които може да се случи. Може би ти го правиш, но реших да пиша, защото стигам до извода, че докато не се отстрани истинската причина за страданието, то ще си остане - затова чувстваш все още някаква вътрешна тревожност, има нещо много дълбоко скрито и неизчистено. Но наистина помисли за тази тайна и дали трябва да я криеш още. За да запазиш другите си наранила себе си.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Femme, много точно си описала всичко :!: Явно е, че проблема е на подсъзнателно ниво...Почвах на няколко пъти да тесам онази случка преди години, но все не я докарвам доникъде. Друг е въпросът, че силните стресови моменти в живота ми са няколко-смъртта на баба ми, раждането, последната ми работа и онова преди 6 г. Мисля си,обаче че нещо не правя както трябва с ТКФ. И имам питане, например ако декларацията е:
"Въпреки че изпитвам силен страх, когато майка ми ми съобщи по телефона, че баба е починала, аз..." /дълго време след това изтръпвах цялата, когато майка ми се обаждаше, да не би да ми съобщи нещо лошо/
В този случай каква ще е напомнящата фраза? "Силен страх" ли?
УСМИХНИ МИ СЕ!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

НФ- силен страх, когато майка ми ми съобщи по телефона, че баба е починала
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Снощи тесах онази прословута случка преди години, но честно казано никакво облекчение не изпитах :( А когато си минавам лентата сега, не изпитвам никаква емоция, което означава, че е изчистено тогавашното изживяване. Ух, и аз незнам вече...толкова объркана се чувствам на моменти, че имам усещането, че ще "изпуша" :twisted:
УСМИХНИ МИ СЕ!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Научи за смъртта на баба си преди или след случката?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mylife написа:.............никакво облекчение не изпитах :( А когато си минавам лентата сега, не изпитвам никаква емоция.....
Тези две твърдения си противоречат. Я обясни по-подробно! Има ли облекчение или не и за какво облекчение (от какво) иде реч.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор