Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Много съм съгласен с теб Мая.Избора да допуснеш някаква емоция да се прояви или не,
в повечето случаи е неосъзнат избор ;).Това подсъзнание е голям пич :).
lileane22
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Ное 2011 16:10

Re: Въпрос

Мнение от lileane22 »

Темата стана много емоционална, а аз имах въпрос.
Как би се повлияла някоя болест ако е кармична? и дали е добре да й се въздейства, защото в книгата на Кинслоу е описан случай когато е лекувал тумори. След това те изчезват, но след време болестта се връща и жената умира. Вярно, че той прилага разширена КС, а не ТЕС. Ако се третира някой симптом с ТЕС това по-дълбоко влияние ли има от КС?
И само още един въпрос: как да разберем дали болестта е кармична или не?
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Без да съм капацитет,смятам ,че жената просто се е престанала да се бори.Подобно нещо забелязвам при майка ми в момента.Колкото и да и правя КС,Тес и Прокси.Майка ми просто се предава на диагнозите поставени от дофторите.Дофторите --аз го написах нарочно,може би от бяс.Това е за Тес.Каквото и да правя виждам временно подобрение.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

lileane22, според моя скромен опит, няма значение как ще наречеш болестта, кармична или не, но щом се проявява в настоящия ти живот, значи настоява да научиш точно сега, някакъв урок, нещо нерешено (евентуално от предишен живот и остава, да разбереш поуката от т.н. кармичен урок) (всичко това го казвам, като синтез от прочетена литература). Иначе, ти избираш дали да го направиш и с коя техника, като може и с всичките. Освен това е много индивидуално кой с коя техника успява да работи, и ефекта. Наистина ТЕС сякаш дава най-стабилни и ясни резултати, и е най-достъпна, и за всякакви проблеми...
По въпроса как да разберем- ами пак с тези техники. Пуснах нещо тук http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=1044, може да те отведе до търсения отговор. Темата с жената от книгата на Кинслоу е дискутирана- тя не е имала желание, да оздравее, а само е отложила смъртта си и това и е било достатъчно!!!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

И пак опираме до въпроса на какво ниво човек взима тези решение за живота си.От позиция на логичният ум може да се каже, че се взимат на ниво ментал,но от позиция на нелогичният ум може да кажем, че се взимат на ниво дух.Не знам дали мога да го обобщя така,но мисля ,че ние хората отдавна сме престанали да използваме ПРЕЖИВЯВАНЕТО като начин на знание,а според мен то е много силно,достоверно и равно по значимост на нашата способност да рационализираме и да прилагаме логиката като средство за постигане на крайната цел на "знанието". Така че преживей ситуацията ,за да разбереш от кои нива идва сигнала и какво точно иска да ти подскаже, а след като си осъзнала няма знач1ение с какво ще го изчистиш
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

В случая с жената от книгата на Кинслоу - тя не е правила нищо за себе си. Той й е правил КС. Мисля, че ако човек поеме отговорността за себе си, няма значение дали ще прави ТЕС или КС или друго. Да не говорим, че може да се комбинират.
Чуденето коя техника е по-подходяща е психологически обрат от сорта на "Не мога да започна да работя по този проблем", което е за тесане.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз забелязвам,че има хора които търсят коя е по-добрата енергийна техника и наскоро имах въпрос от една жена по този повод.Хората търсят максимално бърз ефект и резултат,а не си дават сметка,че тези неща които си ги носят толкова години в тях и са се трупали,не могат с магическа пръчка изведнъж да изчезнат и се махнат.Така се започва едно лутане и губене на време,а не да се стреми и насочи вниманието към нещо по съществено и да се започне работа с една определена техника която е избрал човек.При подобна схема на разпръсване и опитване от тук малко,от там малко не мисля,че може да се очаква успех.При мен лично информацията в началото за ТЕС я усетих вътрешно като нещо в което видях смисъл и си казах,това ще работи и от мен зависи дали ще постигна нещо.Следвах интуицията си и не съжалявам когато се вслушвам за каквото и да било в нея! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

гената написа:...Хората търсят максимално бърз ефект и резултат,а не си дават сметка,че тези неща които си ги носят толкова години в тях и са се трупали,не могат с магическа пръчка изведнъж да изчезнат и се махнат.
Това цитираното си е за ТЕС, Гена!
Може да си носил години в себе си разни неща, но ОСЪЗНАВАНЕТО да стане за един миг. Така мисля аз. :)
Per aspera ad astra!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

гената написа:...Хората търсят максимално бърз ефект и резултат,а не си дават сметка,че тези неща които си ги носят толкова години в тях и са се трупали,не могат с магическа пръчка изведнъж да изчезнат и се махнат.
Всъщност могат. И доста често се случва... Но обикновено "магическата пръчка" е плод на яка работа. :D
Никъде не е казано, че най-дългия път е най-верния. :)Нито, че най-късия е най-лесния. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някъде написах,че за един пътя е дълъг,за други е къс.Нека гледаме себе си преди всичко,аз избрах себе си и се чувствам перфектно.Всеки има право на избор и може да бъде щастлив,стига да го пожелае!Е,смело мога да кажа,че се случват и чудеса! :wink:
Всичко за мен е до осъзнаване и до това да променим начина по който възприемаме това което ни се случва и заобикаля,аз това установих за себе си и виждам промяната какви резултати дава.В момента живея в една приказка,просто всичко което искам го намирам и получавам.Не мисля,че пътят ми е бил кратък,но за сметка на това съдържателен и поучителен. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Какво значение колко е (бил) дълъг пътя?
Важното е, че се чувстваш добре и си намерил, това, което си търсил и си оценил намереното.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

matro
И пак опираме до въпроса на какво ниво човек взима тези решение за живота си.
От позиция на логичният ум може да се каже, че се взимат на ниво ментал,но от позиция на нелогичният ум може да кажем, че се взимат на ниво дух.Не знам дали мога да го обобщя така,но мисля ,че ние хората отдавна сме престанали да използваме ПРЕЖИВЯВАНЕТО като начин на знание,а според мен то е много силно,достоверно и равно по значимост на нашата способност да рационализираме и да прилагаме логиката като средство за постигане на крайната цел на "знанието". Така че преживей ситуацията ,за да разбереш от кои нива идва сигнала и какво точно иска да ти подскаже, а след като си осъзнала няма знач1ение с какво ще го изчистиш
Марто, според мен, всеки взема решенията си от нивото до което самият той е достигнал. Може и да са всичките едновременно, но в някаква степен от тях. Тези твои вълнения в момента ги намирам за борба на твоя ментал (рационал) с духовното познание, което напира да излезе и поведе. Сладко е, доста се мъчиш май :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Гената,
Аз забелязвам,че има хора които търсят коя е по-добрата енергийна техника и наскоро имах въпрос от една жена по този повод.Хората търсят максимално бърз ефект и резултат,а не си дават сметка,че тези неща които си ги носят толкова години в тях и са се трупали,не могат с магическа пръчка изведнъж да изчезнат и се махнат.Така се започва едно лутане и губене на време,а не да се стреми и насочи вниманието към нещо по съществено и да се започне работа с една определена техника която е избрал човек.При подобна схема на разпръсване и опитване от тук малко,от там малко не мисля,че може да се очаква успех.При мен лично информацията в началото за ТЕС я усетих вътрешно като нещо в което видях смисъл и си казах,това ще работи и от мен зависи дали ще постигна нещо.Следвах интуицията си и не съжалявам когато се вслушвам за каквото и да било в нея! Wink
гената
Някъде написах,че за един пътя е дълъг,за други е къс.Нека гледаме себе си преди всичко,аз избрах себе си и се чувствам перфектно.Всеки има право на избор и може да бъде щастлив,стига да го пожелае!Е,смело мога да кажа,че се случват и чудеса! Wink
Всичко за мен е до осъзнаване и до това да променим начина по който възприемаме това което ни се случва и заобикаля,аз това установих за себе си и виждам промяната какви резултати дава.В момента живея в една приказка,просто всичко което искам го намирам и получавам.Не мисля,че пътят ми е бил кратък,но за сметка на това съдържателен и поучителен. Very Happy
Значи...хората не могат, само ти можеш, така ли да разбирам?! :roll:
Не мисля,че пътят ми е бил кратък,но за сметка на това съдържателен и поучителен.
Смяташ, че си приключил и вече всичко си си оправил, ли, не разбирам?

И последно питане: от както те чета, все остава у мен впечатлението, че пишейки колко си щастлив, колко ти е супер, колко работиш и колко напредваш, сякаш по-скоро се опитваш да се самоубедиш, че е така, и че търсиш потвърждение извън себе си под формата на наши реакции и поощрения, на декларациите ти за щастливост и напредък или самопорицание (вижте колко хубаво се самокритикувам), отколкото наистина, да си в състоянията които посочваш, така ли е? Допускам, че изживяваш всичко което описваш, хубаво, приемам го, минала съм през това, но мисълта ми е, че това сякаш е маска пред самия теб, под която кипи нещо с което те е страх, да се срещнеш очи в очи, да се заемеш сериозно и да бръкнеш дълбоко в своя подсъзнателен свят. :roll:
Моят личен опит и това, което наблюдавам в по-напредналите е, че когато се решат повечко проблеми, няма еуфория, а уравновесяване на емоциите. Т.Е. няма ги крайностите в плюс или минус насока, а душевно равновесие. Като следствие от това, сякаш отпада необходимостта от споделяне на "вижте колко съм щастлив/а". Душевното равновесие сякаш поставя в позиция "приемане" на нещата (успешното случване на живота), като нещо естествено, нормално и "логично" и не прави бомбастични изявления, а гледа по-трезво и по-осъзнато на себе си, случването, света...
P.S. Оставете пуканките на страна, нещата са сериозни! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

matro написа:"Марто, според мен, всеки взема решенията си от нивото до което самият той е достигнал. Може и да са всичките едновременно, но в някаква степен от тях. Тези твои вълнения в момента ги намирам за борба на твоя ментал (рационал) с духовното познание, което напира да излезе и поведе. Сладко е, доста се мъчиш май" :lol:
Абе чак да се мъча, не се мъча ,но си признавам ,че вървя по един доста неравен и неутъпкан път.Ако мислите че сте Обединили първичните си противоположности при първия ДП, ще останете изненадани да разберете колко много път има да се извърви още след това,за да получите право на онзи избор дали да дадете израз на дадена емоция да се прояви или не.Борба няма, има само осъзнаване, което преминава през пътечки нови за ментала,но и този път трябва да се извърви рано или късно :).Alisa, пожелавам ти успех и в твоите пътешествия,защото виждам ,че и ти на там вървиш :).Сладко е да!!!
Последно промяна от matro на 22 Ное 2011 12:08, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

matro
Ако мислите че сте Обединили първичните си противоположности при първия ДП, ще останете изненадани да разберете колко много път има да се извърви още след това,...
Дааа, така си е! Много има за обединяване и още и още...НО
....за да получите право на онзи избор дали да дадете израз на дадена емоция да се прояви или не
става по-възможно и става, напослекък изпадам все по-често, в едно състояние на "гледам се отстрани" и избирам, дали да реагирам или не и как, все по-често. Доста е странно, но и сладко! Да! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор