Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Благодаря. Друго си е да се посъветваш. Ще тесвам наред.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Някои неща не ми минават с тесане. Обидих се на мъжа ми. 10 пъти поред се теснах, след малко пак, но нищо. Може би съвсем малко ми мина, колкото да не се разрева, като говорих с него за това. Продължавам да ровя в проблема.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И как точно се ТЕСна 10те пъти?
Ако не става с дадена фраза трябва да пробваш вариации.
Обидих се е много общо казано. Помисли върху това точно какво си почувствала и къде в тялото ти е/са било/и изразено/и чувството/ата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не зная дали точно 10 пъти, но доста време седях и тесах. След всяко тесване проверявах дали ми е минало, но не беше и продължавах. После доста мислих по въпроса и мисля, че сега съм узряла да изчистя този проблем.
За смяна на фрази не помня. Не мога да се сетя дали сменях фразите в настройката, май не. Но със сигурност изреждах мислите си, докато потупвах точките.
Също не бях определила къде е чувството.
Пък и тогава бях на обществено място и не можех да се съсредоточа и отпусна добре.
Сега мисля, че нямах резултат, защото раздразнено чаках да ми мине, а хич и не исках да ми минава. Рационалното мислене в мен искаше да ми мине, но емоционалното - не.
Ще тесна случката пак на спокойствие.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мързел. Понякога имам няколко свободни минути и решавам да тесна нещо, каквото и да е. Обаче ме мързи да започна. Викам си дай да тесна мързела, но после си викам - че то ако започна да тесвам, по-добре да тесна нещо по-така. Е, все пак веднъж теснах това, че ми е досадно да се тесвам.
Не зная от мързел ли е, но често предпочитам да се тесвам наум.
Когато започна пък и тесването стане интересно, хич не ме мързи, даже искам повече и повече време на спокойствие.

Прокси. Искам да разкажа една много интересна случка с прокси. Една позната работи заедно с дъщеря си. Тесат заедно, майката помага на дъщеря си. Доколкото разбрах, двете заедно са тесали, като майката е правила прокси. Проблемът е бил ходенето по голяма нужда на дъщерята. Тесвали са го вечер. Накрая майката забравила да приключи проксито, като излезе с "Аз съм себе си". Резултатът е бил, че майката е окупирала тоалетната през нощта :lol:
Върху дъщерята също е имало ефект - на сутринта се е изходила.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Напоследък някои от точките ги усещам като изгнили. Само в началото, като ги потупвам за първи път.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Една приятелка имаше постоянно главоболие от началото на бременността, значи 3-4 месеца. Теснала го е веднъж и повече не се е появило :D
И то владееше техниката само по 20 минутно описание. После си е взела и книгата.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Напоследък изпаднах в някакъв ТЕС застой. Психологически обрат ли е, какво е, но не ми харесва. Започнах да се измъквам като потупвам точките си, докато мисля каквото и да е.

Откакто имах проблем с беременността правя ТЕС седнала, за да не се напрягм. Обаче като съм седнала не мога да се движа и поклащам така приятно както ако съм права. Но ето че както си седях на стола, изведнъж усетих все едно че се понасям. Викам си "Това ли е началото на левитацията". Оставих това усещане и то взе, че ме заклати вътреливо точно както когато съм права. Много е приятно.

Един следобед приспах детето и по план трябваше и аз да спя около час, а след това да стана, че имам работа. Навих си будилник. Но така и не успях да заспя добре, защото всеки път, когато се унеса, влизаше някой за нещо. Накрая ми оставаха 15 минути и нямаше за къде да се унасям на ново. В това нито заспало, нито будно състояние се разревах от яд и безсилие. Беше ми гадно, но не исках да се тесна и не можех да спра да рева. С някакво усилие накрая започнах само да си потупвам точките без настройка, без 9Г и без да си казвам нищо. Успокоих се и почти заспах малко преди да ми звънне часовникът :D
Същата вечер зълва ми беше доста кисела, защото по време на обедния й сън и при нея са влезли 100 пъти. Е, на мен ми беше минало и се радвах на доброто си настроение.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така трябва да се ТЕСи когато ти е най-гадно и най не ти се ТЕСи. :) защото точно тогава ПО е най-силно изразен и съответно най-бързо и лесно се премахва.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Наерих начин за тасане на обществено място. Например за настройката потупвам ръба на дланта на всяка ръка на костите на хълбоците си. После масажирам всяка точка, вместо да я потупвам. А точките около веждите ги масажирам с основата на дланта си. И така небрежно минавам всички точки и не изглеждам смешно. Поне така си мисля :lol:
За 9Г също разтривам точката, вместо да я потупвам и набързо правя движенията с очите.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Замислих се над това, че по време на ТЕС се отделят токсини и за това е добре да се пие вода.

Как е установено, че се отделят токсини? Къде се отделят? И, ако не пиеш вода, какво ставя с тия токсини? Щом са отделени, не може да се връщат по местата си. Най-много да остават в някаква изходна позиция, готови да излезнат.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо си блъскаш главата с такива въпроси?
Какво значение има?
Май не ти се пие вода и търсиш начин да избегнеш този момент. :)

Токсините се складират в междуклетъчните пространства на клетките на мазнините и се отделят в кръвта от където се филтрират през бъбреците и излизат като урина. Или през стените на червата и излизат като знаеш какво или пък директно през кожата излизат като пот. За всички тези процеси е нужна вода. Колкото повече вода има в тялото, толкова повече токсини ще се разтворят в нея.
Тези които не се изхвърлят се връщат по местата си. Т.е. в междуклетъчното пространство основно около клетките на мазнините защото това е неактивна тъкан и там тези токсини нанасят най-малка вреда на активните тъкани, като органи, жлези и мускули.

Как е установено ли - ами по това, че на повечето хора им се пие вода след ТЕС и по това че пиенето на вода е един от начините да накараме ТЕС да работи, ако случайно не работи. Т.е. открито е чрез опит, не знам дали е изследвано в лаборатория. Просто практиката го е потвърдила и наложила.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Добре, ще имам това предвид.

Всъщност не искам да си спестя пиенето на вода. Случва ми се да имам нещо за тесане, а да нямам вода наоколо. Тогава започвам да се чудя какво да правя. И затова ми беше удобно да реша, че като изкарам токсините с ТЕС, те няма да се върнат по местата си. Така или иначе по-лошо няма да стане, ако се теснеш без вода.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не мисля, че е проблем ако нямаш вода. На мен напоследък също много не ми се пие. Карам на въздишки и прозявки :) Обаче в началото, когато започнах да прилагам ТЕС, ролкова ожаднявах, че ми се е случвало да ми се разпукват устните до кръв и то преди да съм преполовила рецептата, или пък да изпивам нещо от порядъка на 10л вода за час и половина-два. Поздавам и други хора, които казват, че ожадняват след ТЕС, но ако нямаш вода и не си жадна, не мисля, че е проблем.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Като няма хляб да ядат пасти" - както е казал Луи ХIV
Тази реплика му е струвала главата де.
Като няма вода ще пиеш урина - казвам аз :) Шегувам се.
Правиш най-доброто което можеш в момента със средствата които имаш и това е.
По-добре да правиш ТЕС без вода отколкото изобщо да не я правиш. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор