Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Дневник. Това-онова

Мнение от mayadob »

Тъй като предишния дневник е тясно свързан с конкретен проблем, сега отварям нов, в който да описвам различни резултати.

Въпреки, че аз започвам дневника, той е отворен за всеки, който иска да сподели резултат или проблем, но не си намира тема, в която да го направи :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Има един проблем, който избягвам да тесам. Веднъж го теснах вяло и от тогава си измивам ръцете с тоя случай, казвам си "Нали тогава го теснах?", но проблема си стои. Става въпрос за това, че съм разхвърляна и неподредена. Вчера най-сетне сериозно го теснах (ревах) и тази сутрин пак (пак ревах).

Искам по-скоро да разкажа начина, по който го тесвам. Правя нещо като техниката на избора, но не спазвам стъпките по рецепта. Правила съм го и за други проблеми.

Започвам настройката с назоваване на проблема, в случая "Въпреки, че съм разхвърляна и неподредена, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам". После потупвам точките с "Неподредена съ, разхвърляна съм" и след няколко точки започвам да казвам друго, все едно че обяснявам проблема, разнищвам го. И така по различните точки изброчвам нещо от сорта на:
Не искам да си подреждам стаята. Никога не съм искала. От кога всъщност не искам? Никога не съм искала. Е, все някога трябва да е започнало (Тук ми се мярка една случка, която не ми харесва и искам да избегна, но случката продължава да ми се мярка. Сигурна съм, че тази случка е някакво разковниче, щом е толкова гадна и я захващам) Не ми беше приятно това, че тогава майка ме накара всеки ден след училище да си почиствам масата, пода и чиниите. Чувствах се наказана от това, че тя ми направи списък със задълженията. (По някое време бях правила 9Г и сега точките пак ми свършват. Тъй като установих конкретен проблем, направих нова настройка "Въпреки, че се чувствах наказана, когато майка ми направи списък.....")

Ще продължа друг път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Чудесно се справяш, но когато работиш с конкретни случки задължително прави Техника на Краткия Филм.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Нещо техниката на краткия филм за сега я пропускам. Когато я прочетох си мислех да я направя и от време на време ми излизат подходящи случки, но така и ня я почвам. Трябва да пробвам поне веднъж :?


Та гореописаната случка завърши така. Продължих по точките с "чувствах се наказана", но автоматичното повтаряне отегчава и ме отдалечава от проблема. Затова продължих с каквото се сетя за случая - "понякога ми беше приятно да си почиствам", "но списъка ми беше като лист с наказания", "като бяхме малки казвахме който стане последен вдига масата - от където вдигането на масата, дори и на шега, е наказание"... и после започнах да казвам какво искам да е - "искам да съм подредена" и т.н. Сега не помня точно как редях точките. Просто ми идваха фрази.

Няма значение конкретния проблем, така тесам и за други проблеми. Общо взето, ако не ми се занимава, тесам по основната рецепта или точно по техниката за избора. Ако обаче ми тръгне добре, тесам така, както го описах.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

В йога има едно упражнение - да си представяш, че дишаш през някоя част на тялото. Направих по този начин ТЕС. Само нстройката и 9Г ги направих както обикновено, но потупването на точките замених с вдишване и издишване през тях. Правих го за прекалено общ проблем, нищо конкретно не ми дойде, когато реших да пробвам. Затова не зная какъв е ефекта, но беше много приятно. Само точките под мишниците не успях да усетя добре.

Веднъж бях пробвала и да заменя потупването с водна струя, докато се къпех. Но по точките на лицето не е приятно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е проблем да правиш ТЕС за конкретни случки така както го описваш и вероятно ще работи, дори може би и по-добре (за теб) от Техниката на Краткия Филм(ТКФ), но при този начин на приложение няма да разбереш дали и кога си изчистила напълно случката от негативни емоции. за това използвай поне ТЕСТВАНЕТО от ТКФ а пък си прилагай твоите методи при минаването по точките! :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

За оценяване на емоционалното натоварване до сега не съм определяла ниво. Това с определянето на нивата не ми се отдава. Но по време на ТЕС всяка случка или мисъл си показва нивото - например "до сега съм се раплаквала, сега не усещам нищо". Като имам разплакваща мисъл я запомням и гледам да я извиквам и друг път, за да я проверя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тестването е важно.
ТЕСни това, че не ти се отдава тестването и започни да го правиш както трябва. Ще имаш по-бързи, ясни и точни резултати. Иначе спекулираш с това дали напълно си изчистила всичко което трябва да се изчисти.Всеки проблем който не е изчистен до край(0-1) може да се върне по-късно с пълна сила.
Само нещо което е измерено може да бъде подобрено/променено.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК :?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК, ама не е ОК :lol:
Така и не се занимах с оценяването на резултата. Но пък няколко пъти безропотно и с желание започнах да оправям това-онова от разхвърляната стая. И си мисля, че за някои проблеми, които могат да почакат, оценяването може да се наблюдава в действие. Тоест чакаш да попаднеш в ситуцията, по която работиш и, ако има промяна, значи всичко е наред.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Благодарност.
По повод филма Тайната и разни работи, които чета по книгите. И по-точно по повод благодарността. Чудя се защо в ТЕС не срещам рецепта, която да завършва с благодарност за решения проблем. Или само ТЕС за благодарност. А може би защото не чета на английски.
Веднъж правих техниката на избора и допълних още една 9Г, след което един кръг по точките с благодарене.
А често след серията потупвам всички пръсти едновременно с благодарене.

Прокси.
Така и не мога да правя прокси. Не ми се вижда морално. Е, за Кирчо (синът ми) веднъж не се и двоумих, но за други хора не мога. Затова няколко пъти правих техниката на избора с "Въпреки, че Еди-кой-си има еди-какъв-си проблем, аз напълно и безрезервно го приемам и обичам и искам Еди-кой-си да е наред..." Или вместо да го искам казвам "и му пожелавам ...". Даже при настройката ползвам и "аз напълно и безрезервно го приемам и обичам и той е много добър и всички го харесват и обичат". Ползвам го, въпреки, че не е за дете, защото зная, че човекът е щастлив, когато всички го харесват и обичат. Абе, всеки е дете :lol:
Не зная какви са резултатите. Един ден правих 4 пъти такова полу-прокси. На другия ден положението с човека беше по-добре, но кризата и без това трябваше да отминава вече. След това не зная как е.
Иване, очаквам, ако виждаш нещо нередно в такава рецепта, да кажеш.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами виждам притеснения и страхове в самата теб които трябва да се изчистят.
Но всяко нещо с времето си. Ще стане от самосебе си полека - лека с всяко приложение на ТЕС.
Важното е да има положителни резултати и напредък, колкото и малък или голям да ни се струва той, все е важен.
Действай така както ги чувстваш нещата. Явно при теб се получават резултати, така че продължавай в същия дух.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Искам да работя върху предишната си бременност, която не беше цвете за мирисане. Искам да изчистя лошите изживявания от тогава най-вече заради Кирчо (синът ми). Направо виждам как той сега пресъздава някои изживявания от бременността. Дугите не го виждат и се чудят защо е такъв.
Веднъж бях тесвала предишната бременност. Но сега се притеснявам от настоящата бременност. Да тесвам старите изживявания означава да ги изживявам отново и да си ги представям образно. А това не са образи, които искам да предам и на новото дете. От друга страна не искам да отлагам, защото за Кирчо времето минава и лошите практики се утвърждават. Това ми беше и основанието да започнем опитите за забременяване по-нататък - за да се изчистя първо от предишната бременност, но не би.
Или да тесна първо притеснението, което имам :?
Очаквам съвет. Аретюз, Иван, откакто разбрах, че съм бременна съм в тази чуденка и не мога нищо да реша. Имам нужда от външен съвет.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

С ТЕС не можеш да си навредиш, забрави ли? :)

Според мен - започвай подред. Също според мен, ако имаш неизчистени проблеми от предишната бременност, то е вероятно те да се предадат и на настоящата бременност :roll:

Можеш да тесваш пртеснението и с техника на избора, например - въпреки, че се страхувам да не навредя на бебето си, работейки върху тези проблеми, аз избирам ... да се успокоя, да си помогна, да преодолея...

ТЕСвай отделно и Кирчо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Негативните емоции, убеждения, нагласи, спомени и представи се записват не в мозъка както е общоприето да се вярва, а във всяка клетка в организма. Т.е. ти вече си ги предала на зародиша си, тъй като той е част от теб.
Когато чистиш с ТЕС чистиш и всички свои клетки от негативизма. Така че ТЕСвай задължително миналото и ТЕСвай смело!
Само полза ще имате ти, семейството ти, мъжът ти, сегашното и бъдещото ти дете. :)
С ТЕС не можеш да си навредиш, както казва Аретюз, нито можеш да навредиш на някой друг, а единствено да помогнеш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор