Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И пак стигаме до там, че всеки трябва да работи върху себе си. Така на-бързо се променят другите.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Re: невежи хора и западна медицина

Мнение от adkosan »

Basted написа:Няма никакъв смисъл да се убеждават материалистични, закостенели хора.А който дръзне да се опълчи срещу конвенционалната медицина ще бъде разпнат публично и убит с камъни.Аз лично исках да помогна на двама болни от тежки болести хора,единя от тях ми затвори телефона,а другия оплю всичко.Тогава разбрах,че може да се помогне само и единствено на човек,който го желае.Както казва Луиз Хей в една от книгите си''Някои хора предпочитат да напуснат земята отколкото да се променят'' :)
Абсолютно съм съгласна. На човек насила не можеш да дадеш. А на мен много хора ми се обаждат, за да им разкажа за ТЕС и да им покажа - всички те разбира се мои приятели. Вероятно така и така ме смятат за "тая не е в ред", но все пак решават да пробват след разказите ми за бащините пъпки. Даже работих с няколко души и те ми се обадиха да ми кажат, че се чувстват прекрасно. Аз самата се чувствам удовлетворена. Ще разкажа допълнително в друга тема. Мисля, че хората са готови да те чуят чак когато ножа е опрял до кокала - тъжно, нали?
Последно промяна от adkosan на 04 Ное 2008 13:12, променено общо 1 път.
Здравето е лична висота.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Адкосан, тая тема е за всякакви такива разкази и случки :)
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

mayadob написа:Адкосан, тая тема е за всякакви такива разкази и случки :)
Ами те моите не са невежи. Работих до тук със 7 души на емоционално ниво. Иска ми се да разкажа за всеки от тях допълнително, но днес нямам време и затова обещавам да го направя тези дни. Даже имам още двама кандидати, които искат да работя с тях, дори ми предложиха да ми платят. Пари не съм взимала и не смятам да взимам, защото не мисля да ставам терапевт. По скоро чувствам нужда да помогна на повече хора да осъзнаят, че животът им може да е различен. Това,което разбрах е, че възможностите на ТЕС са неограничени и наистина могат да променят живота на хората.

Най -интересен е един случай с пъпки и дразнение /също като при баща ми/ с който постигнахме невероятни разултати само за няколко часа работа на емоционално ниво. Ще се опитам днес да разкажа за този случай, но сега изчезвам...

Поздрави
Здравето е лична висота.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Всъщност тази тема е станала доста дълга. Предлагам да разказваме случки в нова тема. Направих такава, която да е по-отворена към всички. Заповядайте в нея - Разкажете ваша или на познати ТЕС случка
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

mayadob написа:И пак стигаме до там, че всеки трябва да работи върху себе си. Така на-бързо се променят другите.
Гениално просто е, и също толкова гениално ефективно. Направих си списък на хора, чиито реакции, мнения, забележки, поведение ме дразнят. Започнах малко по малко да тесам... резултат - чувствам се чувствително, много по-добре. Благодаря, че ми го напомни.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Arethuse написа:
Гениално просто е, и също толкова гениално ефективно. Направих си списък на хора, чиито реакции, мнения, забележки, поведение ме дразнят. Започнах малко по малко да тесам... резултат - чувствам се чувствително, много по-добре. Благодаря, че ми го напомни.
Arethuse, изглежда много интересно. Смятам да го пробвам. Можеш ли да споделиш малко повече за резултатите :)
Здравето е лична висота.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Резултатите засега се изразяват в неистов рев... Продължавам. Чувствам се виновна, че се опитвам да променя тези хора и да им налагам моето мнение и ги манипулирам по някакъв начин :roll: Дадох си сметка, че е точно така, и че не е правилно.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Arethuse написа:Чувствам се виновна, че се опитвам да променя тези хора и да им налагам моето мнение и ги манипулирам по някакъв начин :roll: Дадох си сметка, че е точно така, и че не е правилно.
И аз съм мислила за това. Струва ми се обаче, че липсата на конфликти е по- здравословна и за двете страни, независимо от начина по който е постигнато това равновесие. Променяйки собственото си отношение, ти променяш и отношението на другия, както и обратното. Струва ми се, че би било манипулация ако се опитваш да променяш отношението на другия за собствена полза без да даваш нищо от себе си, т.е. без да променяш собственото си отношение. В същото време си мисля, че така е по-добре и за другата страна, защото тя също се освобождава от голяма доза напрежение в живота си. Не вярвам да има човек, който да предпочита да живее в стрес или некомфортност, заради конфликтите му със заобикалящия го свят.

Малко объркано стана май :oops:
Моля и други да се включат с мнения по въпроса.
Здравето е лична висота.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Постът ти ми се струва малко объркан и/или не го разбирам. :roll:

Първо не съм съгласна, че липсата на конфликти е здравословна, е разбира се, зависи какво се има предвид под "конфликт". Мисля, че сблъсъкът на мнения е изключтелно здравословен и градивен и в никакъв случай не трябва да се избягва.
Струва ми се, че би било манипулация ако се опитваш да променяш отношението на другия за собствена полза без да даваш нищо от себе си, т.е. без да променяш собственото си отношение.
Отнощение към какво?
Не разбирам какво общо има едното с другото :roll: Нещата не винаги (могат да) са танто за кукуригу :)
В същото време си мисля, че така е по-добре и за другата страна, защото тя също се освобождава от голяма доза напрежение в живота си.
Как е по-добре? Кой как се освобождава и за какво напрежение става дума?
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Променяйки себе си променяме възприятието си за другите и от там те ни се струват различни. За мен това не е манипулация.
Разбира се нямам никаква идея как точно тесваш. Но ако наистина тесваш себе си и твоите възприятия, а не другите и техните действия то не разбирам кое точно класифицираш като манипулация :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Манипулацията няма общо с ТЕСането, а с това, че по принцип често се опитвам да убеждавам някого в правотата си, понякога не много любезно и с брутални примери ... иначе в тесането няма нищо манипулативно, или поне аз засега не съм открила.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Arethuse написа:Манипулацията няма общо с ТЕСането, а с това, че по принцип често се опитвам да убеждавам някого в правотата си, понякога не много любезно и с брутални примери ... иначе в тесането няма нищо манипулативно, или поне аз засега не съм открила.
Значи аз съм те разбрала погрешно. Останах с впечатление, че в горният ти пост има връзка с тесването, а не е по принцип. Иначе си права за манипулацията и налагането на мнение и т.н. Може би трябва да тесваш точно това...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

adkosan написа: Струва ми се обаче, че липсата на конфликти е по- здравословна и за двете страни, независимо от начина по който е постигнато това равновесие.
Не съм съгласен. Зависи как е постигнато равновесието. Ако ти постоянно подтискаш гнева си, тъгата и чувството че си неразбрана само и само мир да има и да бъдат избегнати "нездравословни" и за двамата конфликти, нито помагаш на другия, нито на себе си. Защото рано или късно тези подтисанти и дълго сдържани емоции или ще изригнат или ще те разболеят. А и другият вероятно ще усети, че не си искрена в сдържаността и съгласието си.
Едно е да променяш отношението си като чистиш негативните емоции с ТЕС и съвсем друго да ги подтискаш само за да избягваш конфликти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

bulgi написа:
Arethuse написа: Манипулацията няма общо с ТЕСането, а с това, че по принцип често се опитвам да убеждавам някого в правотата си, понякога не много любезно и с брутални примери ... иначе в тесането няма нищо манипулативно, или поне аз засега не съм открила.
Значи аз съм те разбрала погрешно. Останах с впечатление, че в горният ти пост има връзка с тесването, а не е по принцип. Иначе си права за манипулацията и налагането на мнение и т.н. Може би трябва да тесваш точно това...
Май и аз съм разбрала погрешно. :roll: :shock:
Arethuse написа: Резултатите засега се изразяват в неистов рев... Продължавам. Чувствам се виновна, че се опитвам да променя тези хора и да им налагам моето мнение и ги манипулирам по някакъв начин Дадох си сметка, че е точно така, и че не е правилно.....
НО останах с впечатлението че се чустваш зле, че с помоща на ТЕС чистиш негативните си емоции към тези хора и чувстваш това като манипулация и затова резултатите ти се изразяват в "неистов рев".
И за да разясня предния си пост :

Тъй като Arethuse спомена, че си е направила списък с хора които по принцип я дразнят / с постъпки или друго/ и е започнала да ги ТЕС-а /което на мен ми се стори много важно/ реших да разбера малко повече за резултатите. За мен когато хората ме дразнят умишлено или не - това си е чист конфликт /между между мен и други/те/я, в мен самата, защото не съм се защитила или пък съм замълчала по друга причина или пък ми е докривяло и др/.
Arethuse написа: Направих си списък на хора, чиито реакции, мнения, забележки, поведение ме дразнят....

Какъвто и да е резулататът от едни такива "реакции, мнения, забележки, поведение" конфликт според има, без значение дали той приема външно изражени или остава в мен. А иначе не смятам, че сблъсъкът на интереси не е здравословен, но ти всъщност говореше за хора, които те дразнят по някакъв начин.
ivangp написа:
адкосан написа: Струва ми се обаче, че липсата на конфликти е по- здравословна и за двете страни, независимо от начина по който е постигнато това равновесие. ....
Едно е да променяш отношението си като чистиш негативните емоции с ТЕС и съвсем друго да ги подтискаш само за да избягваш конфликти.....
Нямам предвид човек да таи в себе си /това за мен е вътрешен конфликт и е по-страшно човек да таи в себе си негативните емоции отколкото да си каже какво му е на сърцето дори и с риск да се спречка с някого/

:)

_________________
Здравето е лична висота.
Здравето е лична висота.
Публикувай отговор