Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Исках да коментирам и темата за дишането, но покрай пиратството остана на заден план.

Не го знаех тоя Бутейко, но прочетох това-онова и разбрах, че неговият метод е за хора с дихателни проблеми - астма, запушен нос и т.н. За такива хора може наистина да не е подходящо дълбокото дишане, но не за всички.

А хипер вентилацията е нежелана, ако не знаеш как да я използваш. С хипервентилация се постига т. нар. ребърдинг - преживяване на собственото ти раждане. Скоро научих за това и бих отишла на един курс, но по-нататък, защото не е подходящо за бременни.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Една приятелка на мен и на майка ми има много добри резултати от ТЕС. Проблемът й беше на щитовидната жлеза, но не помня точно какъв. Всички искали да я оперират, но тя упорито търсила алтернатива. Преди два месеца се запозна с ТЕС и сега е добре. Има още върху какво да работи, но не е за операция. Доколкото разбрах е комбинирала ТЕС и други упражнения. Помолих я да напише разказ.

Откакто тази приятелка се оправи, майка ми започна да ни кара всички да тесаме :lol: Преди това тя е смятала, че моето оправяне е едичничен случай и нищо не означава. Но сега иска и тя да се научи, за да теса баба ми. И за най-различни проблеми ми казва да ги тесна :)
adkosan
Участник
Мнения: 48
Регистриран на: 30 Авг 2008 08:51

Мнение от adkosan »

Браво Мая, много се радвам за твоето семейство.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, пиши два реда отново във форума на Бг-мама(темата за Хашимото и проблеми с щитоводната жлеза) за тази приятелка на майка ти. Аз писах там вече за случая на Basted, но ме нападнаха отново, че съм се саморекламирал и съм бил комерсиален.
Явно не е добре да пиша аз, а трябва да е някой друг. Така по хващат вяра. Което е абсурд, но е факт. Информацията е една и съща, какво значение има кой я дава.
Някои хора не мога да ги разбера. Ти им казваш - Хей, вижте тук, някой се е излекувал, въпреки твърденията на докторите, че е невъзможно.
А те скачат срещу теб - Ти си комерсиален, не си лекар, как можеш да твърдиш подобни неща при положение, че медицината ги отрича и т.н.:roll:
Вместо да си кажат - Хм-м-м, това е интересно, друг човек е успял, май има надежда все пак. Я да го поразуча този метод. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа:Исках да коментирам и темата за дишането, но покрай пиратството остана на заден план.

Не го знаех тоя Бутейко, но прочетох това-онова и разбрах, че неговият метод е за хора с дихателни проблеми - астма, запушен нос и т.н. За такива хора може наистина да не е подходящо дълбокото дишане, но не за всички.

А хипер вентилацията е нежелана, ако не знаеш как да я използваш. С хипервентилация се постига т. нар. ребърдинг - преживяване на собственото ти раждане. Скоро научих за това и бих отишла на един курс, но по-нататък, защото не е подходящо за бременни.
Малко уточнение. Методът на Бутейко, макар и по настоящем популяризиран като доказан метод за дихателни проблеми има резултати върху всякакви проблеми. При експеримент проведен от самия Бутейко, за да докаже метода си пред светилата на медицината в Русия са му били дадени 64 човека с различни хронични проблеми.
Министърът на здравеопазването му обещал, че ако излекува 90% от тях той ще вкара методът му като задължителен за изучаване и прилагане в медицинската система на страната. Експериментът е бил контролиран от няколко от видните за времето си лекари.
След 3 месеца лечение по метода на Бутейко 62-ма са напълно излекувани, т.е. без симптоматика. Наблюдаващите "светила в медицината" обаче някак си допуснали "невинна грешка" в доклада си до министъра и докладвали 62-ма неизлекувани. Което довело до пълно отричане на метода му, затваряне на клиниката му и осмиване от медицинската общност.

Нищо ново под слънцето.

Лекарите, които работили с Бутейко обаче и видели резултатите от експеримента му, продължили да прилагат метода му тайно в практиката си. Имали резултати и популярността му бавно растяла.
Тъй като при дихателните проблеми резултатите се наблюдават веднага, почти светкавични са, основно почва да се разчува за метода му във връзка с дихателни проблеми. След няколко години и смяна на министри Бутейко успява да убеди новият министър да проведат отново експеримента. Дадени са му обаче 93 човека с различни заболявания на дихателната система. И 93-мата са излекувани. Което води до признаване на метода му, но само за лечение на дихателни проблеми. Макар че методът му действа и върху други проблеми, но там промените често са по-бавни и резултатите не се наблюдават веднага, както при дихателните заболявания.
Няма и как да е иначе. Всички проблеми са свързани и основата е една.
Всеки метод който е холистичен лекува на много нива , а не само на едно.

При усвояване на дишането по Бутейко се постигат трайни промени в дишането в ежедневнието. Т.е. дишането се променя като константна величина. Ребърдинга е временно явление и не може да се диша така постоянно. Само уточнявам разликите.

В тази връзка след доста размисли съм стиганал до извода, че всяко отклонение от обичайното хранене, дишане, мислене, начин на живот, стрес и т.н. за дадения човек може да доведе до лечебен процес и положителни промени.
Има едно определение за лудост и то е:
Да очакваш различен резултат от едно и също действие.
Ако перефразираме тази мисъл.
Логично е да очакваме един и същ резултат от едно и също действие.
Което от своя страна означава, че ако променим действието ще променим и резултата. :)

Тук пак стигаме до въпроса с вярата.
Това което определя дали дадено отклонение от обичайното ще ми помогне или не е отношението ми към него. Ако аз вярвам, че е отклонение в положителна посока, то така и ще е за мен. :idea:
Номерът е да повярваш.
Единственият метод за сега, за който знам че действа без да има убеждаване и вяра е ТЕС. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Мая, пиши два реда отново във форума на Бг-мама(темата за Хашимото и проблеми с щитоводната жлеза) за тази приятелка на майка ти. Аз писах там вече за случая на Basted, но ме нападнаха отново, че съм се саморекламирал и съм бил комерсиален.
Явно не е добре да пиша аз, а трябва да е някой друг. Така по хващат вяра. Което е абсурд, но е факт. Информацията е една и съща, какво значение има кой я дава.
Някои хора не мога да ги разбера. Ти им казваш - Хей, вижте тук, някой се е излекувал, въпреки твърденията на докторите, че е невъзможно.
А те скачат срещу теб - Ти си комерсиален, не си лекар, как можеш да твърдиш подобни неща при положение, че медицината ги отрича и т.н.:roll:
Вместо да си кажат - Хм-м-м, това е интересно, друг човек е успял, май има надежда все пак. Я да го поразуча този метод. :idea:
За тази приятелка аз май рано споменах. Нови нейни изследвания не са така обнадеждаващи, но тя продължава да работи. При добре свършена работа тя сама ще напише разказ, който ще пусна тук като тема.
А за отношението на масите не зная. Може би защото ти си мъж в тая женска среда. Освен това не си диполомиран медик (както Кристиан) и не пишеш по бащински въпроси, а само по ТЕС-въпроси.
Zlobcho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Авг 2008 15:33

Мнение от Zlobcho »

Отношението на масите не е новост. При царящите напоследък невежество, нахалство, ниска грамотност и ниска култура, въобще не се учудвам на това, което прочетох там. Всичко, което си описал в книгата - оправдания, недоверие, мързел, а при някои и много свободно за губене време. Отрицателен фактор са и многото меркантилни фалшиви хора злоупотребяващи с болни. Но ти сам го каза на семинара - не е лесно и не е неочаквана реакцията.
За мен най-важното е да не се отказваш! И ти и ние разбира се :)
Имам ново ... то даже не е ново, а май първо де .. мото:
Започни с себе си! ;) Пак от теб май идва ... в предаването го чух.

"Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш" казват хората.
Обаче за да може "да намира, който търси" не трябва да се отказваме.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Детска градина

Детето ми - Кирил на 3 и половина - тръгва на детска градина. От близо два месеца все още не е тръгнал както трябва. Първите дни бях доста уверена, че ще му правя проксита, докато е в градината и всичко ще е наред. Но не би.

От втория ден Кирчо започна да реве. Все пак го оставих и отидох навън да тесам. На следващия ден станах рано да тесам себе си и него. Тесах докато стигнах до пълно спокойствие за себе си и мислех, че съм постигнала спокойствие за детето и няма да реве. Бях в добро настроение.
Кирчо се разрева преди да влезнем в градината. Оставих го някак. После бях като смазана. Чувствах се предадена от ТЕС и от цялата Вселена. Теснах тези чувства. Пооправих се. Нямах никакво желание да правя прокси на Кирчо.

И така първите две седмици ми бяха много трудни. Вече не бях уверена, че всичко може да се тесне. Постоянно бях на вълната на гнева и раздразнението. Тесах по време на яда си, но нямах кой знае какво подобрение. Този период мина някак.

Кирчо се разболя от ангина. Гледам тълкуванията на ангина - "Човек се гневи срещу нещо, което не може да преглътне и е уверен в правотата си." При Кирчо това е налице. Казах му, че повече няма да ходи на градина... само във вторник и то за разнообразие. От следващия ден нищо му няма. Но не мога да кажа, че му е минало само от това, че няма да ходи на градина. Все пак предприех и други мерки за оздравяването му.

На теория много неща може да се теснат. Но така и не стигам до тях на практика.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Здравей Мая,

Аз също имам периоди на спад, например така и не можах да се справя с гаденето и повръщането по време на бременността с ТЕС, или по какъвто и да е друг начин.

Също така преди две години и половина бях боледувала (за последно, браво на мен :)) и се опитвах да си ТЕСна високата температура, ама така и не можах (друг е въпросът, че бях почти в несвяст през повечето време).

ПОнякога се чувствам безпомощна, а предполагам, че ако детето ми страда, ще е още по-кофти. Все пак не сме машини. Проблем - ТЕС - решение :) Е, понякога и това се случва за щастие. Питаш ли Кирчо защо всъщност реве, преди да отиде на градина? Страх ли го е или нещо друго?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа: Питаш ли Кирчо защо всъщност реве, преди да отиде на градина? Страх ли го е или нещо друго?
Именно - питаш ли го или си ТЕСиш с каквото ти си мислиш, че го безпокои. Ако не си го питала, крайно време е да го направиш. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Питам го, разбира се :)
То и без да го питам той реве "Не искам да ме оставяш." После разказва само хубави неща за градината :?

Дотолкова се е променил, че реве, ако излизам за два часа. Като малко бебе.
Тук съм описала ситуацията без много подробности.

Но имам и облаги от ТЕС. Ще ги опиша, като имам повече време.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК пробвай тогава с прокси:
Въпреки че ме е страх когато мама не е до мен аз съм вече голямо момче, силен и безстрашен като .........(любимият му герой) и се чувствам отлично в градината и без мама, знам че тя не ме изоставя и че винаги ще бъде до мен когато наистина имам нужда от нея.

Същото със (вместо СТРАХ) - чувствам се несигурен, тревожен съм, неуверен, мразя, не искам мамa да ме остава, чувствам се изоставен.
Последно промяна от ivangp на 28 Окт 2008 14:50, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Добре, ще пробвам.

Днес рева и каза, че го боли коремът и иска да си ходи. Казах му, че ще теснем корема, ако го боли, но няма да си ходим. Не поиска да го теснем и влезна вътре. За всеки случай след това му направих и едно прокси с боли ме коремът, лошо ми е на стомаха, не искам да оставам, искам да си ходя, не искам Мая да ме оставя.

За създалата се ситуация намирам връзка в най-ранното му детство, когато съм го оставяла да реве. Започнах да тесвам такива случки от миналото, но без особен резултат.
Изобщо имам чувстото, че се опитвам да оправя сериозни мои дефекти, като тесам настоящия проблем с градината. Затова понякога се отказвам да работя върху детето и се заемам с мен. А когато много се наложи, тесам Кирчо.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

невежи хора и западна медицина

Мнение от Bastet »

Няма никакъв смисъл да се убеждават материалистични, закостенели хора.А който дръзне да се опълчи срещу конвенционалната медицина ще бъде разпнат публично и убит с камъни.Аз лично исках да помогна на двама болни от тежки болести хора,единя от тях ми затвори телефона,а другия оплю всичко.Тогава разбрах,че може да се помогне само и единствено на човек,който го желае.Както казва Луиз Хей в една от книгите си''Някои хора предпочитат да напуснат земята отколкото да се променят'' :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Няма никакъв смисъл да се убеждава никого :)
Ако човек е готов за промяна - той сам търси и намира. Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш. Понякога много ми се иска да покажа на някого нещо, често казвам неща (без да се опитвам да убеждавам, просто споменавам), които смятам, че са важни - реакция - никаква. Това е в най-добрия случай, обикновено реакцията е отрицателна, в случай, че се развълнуваш и си настоятелен.

Много често хората приемат информацията за нещата, различна от начина, покойто те са свикнали да процедират, като някаква лична обида. :roll: И за по-сигурно започват те да нападат. В много случаи стават смешни, разбира се, но какво да се прави. Аз съм се отказала от вербуването на хората за каквата и да е кауза. Само с майка ми и баща ми и тяхното поведение ми е МНОГО трудно да се примиря и се тесвам редовно за това. Напредвам бавно. В този случай не става дума за ТЕС, ТЕС те го приемат нормално, не са против, прилагат го чат пат, мързи ги, но като цяло не се противят енергично (всъщност никак). Но по въпроси, свързани с храненето например, просто подивявам. Но няма какво да направя, освен май ТЕС, за да не се ядосвам.

Вчера си мислех, че по-голямата част от хората, в преносен смисъл, са убедени, че Земята е плоска. И че много време трябва да мине, докато разберат, че тя е кръгла и се върти... :roll:
Публикувай отговор