Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Все пак открих един начин да се прави ТЕС без вода. Случвало ми се е няколко пъти да съм жадна, но да не пия вода, защото дихателните упражнениея се правят на гладно и жадно. И след дихателните вече не съм жадна. Сетих се, че мога да ползвам въздуха и по време на тесане. Сега, като не мога да пия вода, дишам дълбоко и задържам въздух и жаждата ми минава. Въздухът също отнася токсините.
(Само да спомена в тая връзка, че задържането на въздух не било подходящо за хора под 16 години, защото имали старческо лице като пораснат. Пишеше го в една книга.)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Който иска и търси - намира начини.:)
Който не иска - намира извинения.:evil:
Само да уточня нещо важно.
Дихателни упражнения не се правят на гладно и жадно, а на празен стомах. Има разлика. Стомахът обаче трябва да е спокоен, т.е. да не е свит нито от глад нито от жажда, за да има максимален ефект от дихателните упражнения.
Това че си открила тази възможност за себе си е добре, но аз все пак бих препоръчал на всички ТЕСващи да пият много вода.
Задържането на въздуха също така може да доведе до някои странични ефекти които може да са опасни за начинаещите.
Така че всички освен Мая - пийте вода! :)
Мая, само за теб една :idea: - ако пиеш вода и дишаш дълбоко ще чистиш поне два пъти повече токсини :!:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честно да си призная не съм добре запозната с дихателните упажнения и ги правя едно към гьотере. По някакви спомени от тренировките по йога едно време. Но си взех една книга, сега я има на пазара "Светлина върху пранаяма" и като я довърша се надявам да съм по-светната.

Имам прекрасни ТЕС резултати върху баба ми :D
Тя се оплака от някаква болка и аз веднага си помислих да я тесна. Но тя после продължи и изброи толкова болежки и неразположения, че ми стана мъчно за жената и се отказах. Все пак й казах, че работя върху себе си с една техника и имам резултати. Тя се поинтересува. На другия ден ме видя да се потупвам и ми каза "Чукай, чукай, щом си му хванала цаката." Казах й, че оправям крака на Кирчо - синът ми. Tия дни той се оплакваше и куцаше. А тя вика "Ми мойто коляно можеш ли да оправиш?" И така започнахме с нея. Нищо не съм й обяснявала. Само я карах да повтаря след мен и потупвах точките й - с възрасните както с децата :lol:
От едно прилагане на основната рецепта коляното й мина и не я боля половин ден. Тя беше във възторг и звучеше като в реклама на Космодиск. На другия ден пак теснахме коляното и пак мина. Тя е на 86 години!

Тая вечер баба ми разказваше за сдравословните си проблеми, а аз започнах само да я потупвам, както с детето.
Решихме с нея да ползваме техниката, за да намалим захарта в кръвните изследвания :D

Покрай баба ми забелязах и една тъжна реалност. Тя, като видя как действа, веднага каза "Тая работа е за баща ти да откаже пиенето и цигарите" Отговорих й, че баща ми работи с техниката, ама няма ефект, не ще да се отказва. После тя се сети "Що не кажеш на леля ти да си оправи еди кое си?" Казах й, че леля ми също знае техниката и само веднъж я е правила, повече не поиска. Накрая баба ми вика за една моя братовчедка "На Станиславка трябва да го кажеш това, тя е много зле" Да, ама и Станиславка знае за техниката, но не ще да я ползва. Поне видях, че с баба мислим еднакво в това отношение.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

Една огромна заблуда:Дълбокото дишане е полезно. И аз така смятах до едно време, ама всъщност е известно, че дълбокото дишане провокира тревожност. Какво се случва:кислорода, който дишаме, се разнася по цялото тяло с помоща на въглеродния диоксид. Колкото повече кислород вдишваме :arrow: толкова по-малко въглерод имаме :arrow: толкова по-малко кислород получаваме :idea: Има един руски учен, който се казва Бутейко, той е открил това и препоръчва....повърхностно дишане :idea:

http://www.youtube.com/watch?v=G9yqe0xG ... re=related Започнете от тук, да видите за какво става въпрос.
Иване имам целия метод, поръчах си го преди 6-7 месеца, но не знам как да го кача в интернет!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Миленка,
повърхностно и дълбоко дишане са термини които трябва да се изяснят преди да бъдат използвани. Запознат съм с Бутейко и неговия метод. Дълбокото дишане със задържане на дъха също води до увеличаване на въглеродния окис в кръвта. Йогите дишат така от над 2000 години и то с много позитивни резултати. :idea:
Дълбоко дишане без задържане води до хипервентилация, замайване и т.н. нежелани ефекти.
Относно качването на метода на Бутейко в интернет - аз лично смятам че пиратството ограбва, не само създателя на даден продукт, а най-вече самите пирати.
Помисли какво утвърждава някой в мислите си когато се стреми да използва каквото и да е безплатно. Утвърждава бедност, нямане, невъзможност за получаване по легален път и т.н.
Някой е положил труд за да създаде този метод и това за което ти си платила. Уважавай труда на другите за да уважават и твоя труд и най-вече ти да си уважаваш собствения труд, плодовете му и не на последно място - да уважаваш себе си, собствената си стойност!
Преди да направиш нещо на някой друг винаги си мисли как би се чувствала, ако някой друг постъпи с теб по същия начин!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, браво за резултатите с баба ти. Не разбрах за баща ти - използва ТЕС и няма резултати или е пробвал и е спрял защото не иска да отказва алкохола?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

Накаре ме да се срамувам :oops: :oops: :oops: Малко хора биха дали 60 евро за метода!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тези които не биха дали 60 Евро най-вероятно няма и да използват метода. Поне моя опит това показва. Хората не ценят това което получават наготово.
Хората намират хиляди за ненужни операции, какво остава за 60 евро. Който търси и иска нещо, намира начини да го постигне!
Този който продава метода е положил труд за да го създаде или дори да го преведе ако щеш. Нещо е направил, отделил е време, усилия и пари.
А този "тарикат" дето го сваля безплатно от интернет, какво е направил, с какво го е заслужил. С това че е беден и нещастен ли? Именно заради тази психика на тарикати сме стигнали до тук в България. И пак заради нея над 80% от населението в света живее в немотия.
Не давай на гладния риба - така го храниш само за един ден.
Научи го как да лови риба и ще е сит цял живот.
Ако имаш резултати с Бутейко и искаш да ги споделиш, няма проблем.
Пиши и тук във форума.
Книгата му струва 5-10лв и се продава в България. Така че не са нужни дори 60 Евро.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

Извинявай, че изобщо се изказах относно Бутейко! Във форума няма май какво повече да споделям!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Миленка, не се обиждай :wink:
Иван не те напада, а казва мнението си, какво толкова. Аз не споделям напълно това мнение, но не ми се обсъжда.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:...
Не разбрах за баща ти - използва ТЕС и няма резултати или е пробвал и е спрял защото не иска да отказва алкохола?
Той се занимава със себе си от преди да научим за ТЕС. Трудно му е. Спре да пие, пак почне и така. Сега теса, но не много усилено, доколкото разбрах. Казвал ми е, че теса болките в черния дроб. Но не е тасал "Въпреки, че сега ми се пие..." и така да пробва поне един ден да спре. Скоро му предложих да го направи. От тогава не сме се виждали и не зная как е. Но като цяло усещам един ПО. Имаме още да си говорим с него, поне приказката ни е отворена на тия теми.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Миленка, ако моето изказване по-горе е събудило в теб каквито и да е негативни чувства, удари им един ТЕС. Ако ги подтиснеш те ще продължат да те тровят. Те са резултат от стари модели на мислене и поведение. И е хубаво че сега са излезли на повърхността. Целта ми не бе да те обидя, а да накарам хората четящи тук да се замислят върху собствените си модели на поведение. Защото в повечето случаи ние не се замисляме върху постъпките си и избора който имаме, а реагираме първосигнално и следваме вече установен, натрапен ни шаблон.
Ако съм те накарал да се замислиш значи съм постигнал целта си. От тук нататък ти си свободна да приемеш или отхвърлиш моето мнение, както например прави Мая, без сръдни и лоши чувства.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

Иване, интернет е място където хората си набавят информация- къде безплатна- т.е по тарикатски, както ти се изказа, къде с пари! Бутейко съм сигурна, че печели много повече от семинари!!!!, отколкото от ДВД-то, което я си го купи някой, я не! Просто не ми хареса начина ти на генерализиране, който веднага ме поставя в рамките на тези бедни и нещастни тарикати, дето, видиш ли, си свалят нещо от интернет БЕЗ ПАРИ. Моето мнение е, че който иска да има нещо :arrow: ще си го плати, ако ще да има 100 безплатни версии на това същото нещо в интернет! Аз съдя по себе си. Сигурна съм, че ако се разстърся, ще намеря ДВД-тата на Гари, но аз просто си ги поръчах и с удоволствие ще раздам от тях, стига някой да ми поиска!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Според мен Иван именно не те сложи при тези хора.

Идеята беше, че моделът на поведение на получаване на нещо безплатно е грешен, така да се каже, защото повечето хора търсят аванта, защото "нямат пари", което от своя страна привлича още повече бедност. А ако на човек нещо му трябва, то той намира начин да си го купи.

Аз от много време се опитвам да си променя подхода към парите и съм използвала немалко ТЕС за това. Направо да си кажа, че голямо тесане падна (ей тук тази дума вече ми се струва съвсем на място ;)). И има доста осезаем ефект, целият ми мироглед се промени (всъщност по-правилно е да се каже, че станах доста по-осъзната за неща, които преди явно не съм считала за важни), а в следствие на това, парите някак си винаги стигат, че и остават, а ако се случи да ми потрябва голяма сума пари за нещо "непредвидено", тя също, незнайно как, се появява отнякъде.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Миленка, аз не те поставих в тази категория, (както писа и Аретюз) - на тарикатите - защото ти си си платила за метода. Говорех за други хора, тези на които искаш да "помогнеш".
Но интересното е, че ти си решила, че те поставям в тази категория. Помисли върху това :idea: :)
Между другото, само за информация Бутейко е починал отдавна. Други хора правят пари с метода му.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор