Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink: Ти да не си на принципа "чисти се след гостите, не преди това, че и без друго ще се нацапа"? :D :D :D
Иначе питам по повод на това:
А отношенията с мъжа ми са скапани от край време
Ти защо се омъжи (за него)?
Защо се влюби в него?
Какво очакваш/е от него?
Защо имате (Х бр.) деца?
Какво очакваш от тук насетне, в живота ви и лично твойто участие в него как го виждаш?
Искаш ли да работиш( професия...)?
Какво ти тежи (липсва) най- много във връзката ви, живота, ежедневието..и т.п въпроси, които може и да не са новост за теб, ама...да попитам :roll: :oops: :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Alisa написа::wink: Ти да не си на принципа "чисти се след гостите, не преди това, че и без друго ще се нацапа"? :D :D :D
По-скоро съм на принципа "Гостите да почистят преди да си тръгнат" :lol:
По този повод, кога пак ще идваш у нас :lol: :lol: :lol:
Alisa написа:Защо се влюби в него?
Какво очакваш/е от него?
Защо имате (Х бр.) деца?
Какво очакваш от тук насетне, в живота ви и лично твойто участие в него как го виждаш?
Искаш ли да работиш( професия...)?
Какво ти тежи (липсва) най- много във връзката ви, живота, ежедневието..и т.п въпроси, които може и да не са новост за теб, ама...да попитам :roll: :oops: :roll:
Не са новост за мен. Защо питаш?
Не ми е до писане по тия въпроси. Вече съм писала по тях в друг форум от друг характер. Тук пиша това, което тесам.
Задай ги в личен разговор. Или ще пиша друг път, когато ми се пише.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa написа:
Wink Ти да не си на принципа "чисти се след гостите, не преди това, че и без друго ще се нацапа"?
По-скоро съм на принципа "Гостите да почистят преди да си тръгнат"
По този повод, кога пак ще идваш у нас Laughing Laughing Laughin
Ааа, искаш да чистим зАедНоо...добре! Ти каниш :D :D :D
А си питам просто за насочване на размислите ти, нищо повече, може пък и нещо да провокират у теб...? :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Днес си разчиствах сметките с тъгата.

Преди няколко дена мъжът ми заговори, че ще заминава. Пита ме какво мисля. Не можех да кажа какво мисля, защото нямаше да ме разбере изобщо. Исках да замине, защото всъщност изобщо не искам да заминава и зная, че ще страдам, но само така излизат всички емоции, които имам да тесам.
Още преди да замине започна да ме яде отвътре. Пак беше различно от предишните пъти. Според махалото тормозът идваше от тъгата. Едно доста гадно, задушаващо чувство, което не можех да освободя с ТЕС. Тогава тествах тврдението "Готова съм да се освободя от тъгата" и отговорът беше "Не." Стана така, че един-два дена все не успявах да седна да го интегрирам.
Сега малко за самосъжалението (каквото и да беше това :lol:). Вчера исках пак да работя по тъгата и се бях отдала на рев, когато дойде майка ми. Тя ме попита дали рева, защото съм пред нея - това беше проявата на самосъжалението ми преди време. Хем съм й казвала, че самосъжалението вече не ми е на дневен ред, но хората отстрани трудно свикват с новото положение. Това беше един хубав тест, защото дори се очудих на предположението й и само осъзнавах, но не усещах, че преди съм се разплаквала от нея и нейното съжаление към мен. След това прекарахме остатъка от деня заедно и отложих реването, за да се видим.
Така работата по тъгата остана за днес. Сутринта й се отдадох и бях доста зле. Но си имах план. Първо направих настройка с "Въпреки че не съм готова да се освободя от тъгата .... и избирам..." След това направих няколко кръга с "Не съм готова да се освободя от тъгата" и пробвах да включа това, че избирам да се освободя, но не ми идваше. Наистина се съпротивлявах. След това (по план) направих интеграция на убеждението "Готова съм да се освободя от тъгата". Мина добре и веднага след интеграцията с лекота започнах да тесам с "Освобождавам се от тъгата". Потесах повечко време. Имах чувството, че съм добре само, защото се потупвам и не смеех да спра. По някое време спрях да видя как е. Добре беше :)
Резултат - за пореден път наблюдавах и се изумявах от липсата на нещо, което до преди малко е било неделима част от мен.

Припомних си до сега как съм се отнасяла към излизанията на мъжа ми и съответно периодите, през които минах.
Първо - гняв. Тогава ми беше адски гадно, че той отива да се забавлява. Не ми пукаше дали аз мога да се забавлявам или не, гадно ми беше, че на него му е хубаво. Гледам на това като на злоба, която е форма на гнева.
Второ - самосъжаление. Вече не ми пукаше дали на него му е добре или не. Съжалявах, че аз нямам възможност да разпускам.
Трето - тъга. Не ми пукаше нито за него, нито за мен, но стрдах само от липсата му.
Това бяха до тук трите основни колони. Имаше и разни по-малки, но не мога да ги определя, а най-вероятно са разновидности на трите основни.
Спомних си и една случка от преди 2 години. Тогава писах във форума, че ТЕС не ми проработи. Сега това ми е смешно. Въпросната случка всъщност е провокирала и трите ми основни демона. Иван тогава ме пита дали съм тесала усещанията в тялото. Нямам конкретен спомен за усещанията, но зная кои са били... адски много са, не мога да ги изброя. Смешното сега е, че за няколко минути съм искала да изтесам неща, които две години по-късно ми отнемат месеци анализи и яко тесане.

Сега чакам да видя какво следва. Не знам дали имам да разчиствам още нещо по тъгата. Ако има, май е малко и самичко ще излезне.
Но има още нещо. Усещам, че не ми е чисто все още. Днес, след изчистването на тъгата, определих дискомфорта си като скука. Но ще изчакам да преспя поне една нощ, за да се стабилизира новото положение и тогава ще мисля по-сериозно.

Преди да интегрирам "Готова съм да се освободя от тъгата" една от най-тормозещите ме мисли беше свързана с наближаващите празници и с това, че той пак ще зачезва по купони. Сега вече с готовност чакам следващото му излизане или заминаване :lol:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От последното, което описвах, почти не съм тесала. Но направих малко анализ на новото положение.
Задавах си въпроса какво още ми има. Отговорих си "Липсва ми." И аз не знам какво ми липсва. Отказах се да си обяснявам. За сега ми е достатъчно, че мога да назова състоянието си.
След това започнах да сглобявам убеждение, което да оправи проблема, наречен липса. И стигнах до "Самодостатъчна съм си".
И това е за сега. Чакам удобен момент да потесам и да го интегрирам.

А тъгата... тъгата я свързвах с трудното въздишане. Доста време чаках това въздишане да отшуми от само себе си, но така и не стана. След последната работа върху тъгата, обаче, наистина започна да отшумява. По-точно появява се и то в доста лека форма, само когато се сетя за него. Докато преди се появяваше спонтанно, особено в присъствието на мъжа ми вечер.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Мая вчера те сънувах. Сигурно защото се зачетох вчера в дневника ти, а и постовете в Родилница кой знае....
По принцип сънищата се отнасят за човека който ги е сънувал, но аз все пак ще ти разкажа какво сънувах.
Бях у вас и ти започна да раждаш. Раждаше у дома и мъжът ти ти помагаше. Раждаше тризнаци и първото бебе излезе и после пак се прибра, докато след малко се роди наистина. После стана дума колко деца имаш и в дестската ти стая си играеха 4те ти деца и така с тризнаците децата станаха 7 :)
Мъжът ти обясняваше, че ви е много тясно в апартамента и затова догодина ще се пренесете в някаква къща в село близо до София, започващо с Д ... (Делчево примерно) с голяма зелена равна полянка отпред :))
Много шантаво, но реших да го споделя .... :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ха-ха :)
Не знам дали значи нещо. Може метафорично да има някакво обяснение.
Веднага мога да натамъня едно, което да се отнася за мен, но не знам дали има смисъл.


Нещо напоследък всички ми се точат да раждам. Днес баща ми ми каза поне 10 пъти да се обаждам всеки ден поне по 1 път, ако раждането НЕ е започнало.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Нещо напоследък всички ми се точат да раждам. Днес баща ми ми каза поне 10 пъти да се обаждам всеки ден поне по 1 път, ако раждането НЕ е започнало
.
:D :D :D :D :D :D
Толкова ли е притумкал момента?! Я си изпий първо биричката утре, че тогава...бебето няма бърза работа, нали?! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Alisa написа:... Толкова ли е притумкал момента?! ...
Според мен не е притумкал.
Може и вино да пия, ще видя :lol:

Направих си интеграцията на "Самодостатъчна съм си." Резултат - нямам идея. Усешам някаква промяна, но не мога да я хвана и да я опиша.

Преди да интегрирам самодостатъчността доста си мислех дали наистина искам да съм си самодостатъчна. Интуитивният ми отговор беше, че не искам. После се убеждавах, че до сега не съм си била самодостатъчна и не съм доволна от положението, значи се хвърлям в процеса, пък каквото стане.
След като интегрирах, започнах да мисля "Самодостатъчна ли съм си наистина, след като имам еди кои си взаимоотношения" - Тоест, аз съм в контакт и обмен с всички около мен. И къде е самодостатъчността. Стигнах до разни заключения, че самодостатъчен не означава сам...
Не знам има ли файда от това обмисляне, но то самичко си идва.
Във всеки случай не мога да усетя онова чувство за липса.
Чакам да видя какво следва.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Онзи ден имаше един рожден ден, на който мъжът ми ходи. С излизането му пак имах някакви смущения, но адски неопределени. На следващия ден ги тесах и се опитвах да ги определя. Не беше нищо конкретно, но пък си имаше бая интензитет, макар и фин. Стигнах до усещането, че изпитвам по една щипка от всичко, което до сега съм чистила. Огромен букет от малки частички.
Не успях да го изтесам. Какво ли не му правих.
Следобяд, обаче, неочаквано се разчисти.

Сега не предстоят никакви излизания или пътувания на мъжа ми и не знам до къде съм. Защото, когато си е тук, няма как да проверя.
Чувствам се добре и не знам да захващам ли нещо друго или да почакам още малко. То ще си покаже.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Минавам само да пиша, че родих на 15 декември. Казва се Лъчезар.
Роди се вкъщи. Доста дълго, но успешно. Излезна с ръката напред и имам едно разкъсване, което имам да тесам. Съответно нямам време за интернет. Предполагам, че ще зачезна за известно време.
:)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Честито-о-о-о!
Да ви е жив и здрав и много да ви радва!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Браво Мая! Да ви е жив и здрав, да е лъч Светлина за всички ви! Целувки! :):):)
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

mayadob написа:Минавам само да пиша, че родих на 15 декември. Казва се Лъчезар.
Роди се вкъщи. Доста дълго, но успешно. Излезна с ръката напред и имам едно разкъсване, което имам да тесам. Съответно нямам време за интернет. Предполагам, че ще зачезна за известно време.
:)
Чаках да пишеш :)
Да сте живи и здрави, много ме зарадва новината.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая, да сте щастливи всички заедно с новия член, Лъчко!!! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор