Проблеми с формулировките

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Терапевти?????????

Мнение от ivangp »

Облачето е с натрапливости и депресия, а Диорела с ПА. Само уточнявам.

Облачето е правила много "ТЕС", колко много не знам. Слагам ТЕС в кавички защото го е правила с някакъв "терапевт", а него пък го слагам в кавички защото от това което ми разказа изобщо не са правили нещата правилно. И там са създадени някои много грешни навици които в момента изкореняваме.
Явно ТЕС-терапевтите или терапевти използващи ТЕС ще се множат, което е хубаво, но трябва да се внимава с кого се работи. Най-общо казано как да познаем добрите терапевти - те дават гаранция и постигат резултати. Ако след 10 сесии нямаш осезаема промяна ясно е че трябва да смениш терапевта и по възможност да си вземеш парите които си му платил/а.

Този човек с когото Облачето работи не го познавам, не съм го и чувал, използва техники от НЛП и нещо което много прилича на ТЕС, но за сега не са постигнали много.

Така че внимавайте с терапевтите! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Milenka
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Апр 2008 13:25

Мнение от Milenka »

И аз да се включа по нашите проблеми:)))) Тесвам всичко наред и ако проблема е едно голямо кълбо- то аз просто в момента го развивам това кълбо, такова чувство имам. Постоянно ми изкачат някакви страхове, които тесвам или стари внушения за болести. За панически атаки имам няколко причини, които излизат една по една. Давам нагледен пример от снощи. Както си стоя, беше към 12.30 вече, време за лягане- изведнъж се закашлях и започнах да се страхувам от астматичен пристъп, който ще доведе до задушаване евентуално!!!!, а аз не съм астматичка изобщо. Започнах да усещам стягане в гърлото и проблем с дишането- все едно не мога да си поема въздух- и започнах така:" Въпреки, че този страх от астма сковава гърлото ми и ми причинява проблеми с дишането, аз напълно и безрезервно приемам себе си...." По точките- този страх от астма сковава гърлото ми, не мога да си поема въздух, този страх от астма......Постоянно се наблюдавам за промени:заболя ме глава, рамото започна да ме пробожда и стягането в гърлото го чувствах като болка вече. Продължих с " Въпреки, че този страх от астматичен шок ме кара да имам болки в главата, гърлото, рамото и врата, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам такава каквато съм". И по точките от този страх ме боли глават, от този страх имам болки в гърлото, от този страх ме болят врата и рамото. От паника сведох страха до нула- поне така си мисля, защото не определям 0 до 10, просто ТЕСвам как се чувствам в момента и ако все още има проблем променям настройката с остатъчно главоболие например, остатъчно стягане в гърлото и така, накрая просто се отпуснах и заспах. Сетих се, че съм гледала по дискавъри как в един град в Щатите, следствие някакви газове, много хора получили астматични пристъпи и тогава ми беше направило впечатление :arrow: страхувам се, внушавам си, търся си признаци-съответно проблем с дишането- аз си мисля, че е астматичен пристъп, а то е всъщност паническа атака!
Иване, единствено се чудя, дали наистина изчиствам проблема, но предполагам, че ако не го изчиствам, то нещата птодължават да се връщат до изчистване. Понякога ми се струва ужасно дълъг процеса, Тесвам и това де, но не очаквах, че всички страхове ще започнат да ми излизат наяве- просто невероятно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Миленка, идеално се справяш!
Точно това е начина. Всъщнпст чистиш васпекти/страни на проблема. като изчистиш повечето от тях целият проблем ще отпадне. Процесът ще отнеме известно време. Подготви се за това. Колко време никой не знае. Аз казвам на всички с хронични проблеми - от месец до година работа с ТЕС за пълна промяна.
Продължавай в същия дух! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Pesho
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юли 2008 17:15
Обратна връзка:

Мнение от Pesho »

Задължително ли е след всяка серия която стандартно се състои от два цикала с почукване да се прави отново настройка или може да се правят 9г. и напомнящата фраза с почукванията ,примерно 10-15 пъти и това да се брои за една серия?Въпроса ми е главно за "предизвикателсвото" !
"Don't think,be." Osho
"Don't think,feel." Bruce Lee
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може, но Настройките трябва да са 10 и правени в различно време през деня. А след Всяка настройка можеш да правиш колкото искаш кръгове по точките. Колкото повече толкова по-добре. Минимума е 2. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Eli
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Дек 2006 20:38

Пролапс...

Мнение от Eli »

Здравейте!
Последно промяна от Eli на 16 Май 2009 10:04, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво е пролапс и какви са симптомите?
Как знаеш/разбираш, че имаш проблем?
Какво чувстваш физически?
Този проблем какво ти пречи да правиш (по какъв начин те ограничава в живота)?
Този проблем какво те заставя да правиш ( по какъв начин променя живота ти)?
Какви емоции поражда в теб наличието на този проблем?
Какви са възможните последствия от този проблем, ако не бъде премахнат?
Кога се появиха симптомите и имаше ли някакви емоционални събития преди появата им?
Ако имаше някаква емоция свързана с/скрита зад наличието или появата на този проблем каква би била тя?
Защо не трябва да пиеш много вода, какво е обяснението на докторите?

Отговори обстойно на тези въпроси!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Eli
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Дек 2006 20:38

Мнение от Eli »

Медицински речник:
Последно промяна от Eli на 16 Май 2009 10:01, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи едно Предизвикателство един месец с: "Въпреки че имам пролапс на пикочния мехур............."
Освен това прави ТЕС ежедневно за всички страхове и нежелани емоции които се появяват през деня.
Забележка - не си отговорила на всички въпроси зададени от мен.
Прегледай ги пак и отговори на всеки по отделно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Eli
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Дек 2006 20:38

Мнение от Eli »

Да , не съм отговорила на някои въпроси тъй като и аз не съм наясно сега , но ще се сетя :wink:
Взех решение , след като прочетох радващите резултати с Хашимото -страхотна новина - браво на момичето :D !!!
Последно промяна от Eli на 16 Май 2009 10:03, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На 26, сега и на 126 животът ти и всичко което ти се случва зависи само от теб. :) Номерът е да го осъзнаеш, повярваш и приемеш. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Eli написа:...
Ако и аз бях на 26! живота ми и всичко , което ми се случва щеше да зависи само от мен...
Ели, погледни тазитема. Авторката й не е на 26, но се спраявя много добре.
Публикувай отговор