Mожем ли да откажем цигарите с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Всеки проблем си има решение,а то си зависи само от самите нас!
Моята приятелка и тя пуши и преди две вечери бяхме в заведение и извади да запали цигара,а когато сме заедно знае,че аз не искам да пуши пред мен и не един път ми е казвала,че ако си реши и когато иска тя може да ги спре,от нея си зависи!Аз си я човъркам постоянно и съм и казвал дори,че вместо да дава пари за цигари по добре да ми дава тези пари да ги събирам и да види за една година колко пари ще си събере!
Като видя някой с цигара си казвам,този е жив самоубиец!Като гледам колко деца има които пушат,не знам какво е за тях това и на какви се правят,но пак е въпрос на личен избор!
Ужасно ми е неприятно да усещам миризмата на цигарен дим дори често си правя асоциацията с него,че циганите миришат ужасно гадно на цигари!
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Гена, не искам да ти давам акъл :), но искам да споделя, че при мен това, че отказването на цигарите се превърна в драма, по доста сходен начин - приятелят ми дуднеше непрекъснато колко е вредно, също ме караше да не пуша, когато съм с него и усещах едно такова осъждане когато пуша от негова страна, и аз започнах хем да се чувствам виновна, хем може би подсъзнателно да му правя напук като пуша, защото ме тормози и ограничава :)). Според мен, това е мое мнение, може би мнение на пушач ;)- осъждането е сред най-неефективните начини да помогнеш на някого да спре да пуши. Съгласна съм с теб - всеки проблем си има решение, но понякога сравнения, като твоето за циганите, може по-скоро да създаде вина и самоотрицание ("ето, аз съм като циганите"), отколкото да помогне за решаването на проблема. При мен поне не помогна, дано пи твоята приателка е различно!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Здарвейте, мили хора! Най-после се престраших да пиша във форума. Чета ви от месец и много ми помогнахте :)
Искам да споделя моята история за отказването на цигарите.
Спрях да пуша на 11ти април. Приложих малко воля и хомеопатия.Скоро нуждата от никотин изчезна, но се завърна стария ми навик, да се храня обилно. Естествено, когато се ядосам, се натъпквам с храна :wink:
Ох, намигам аз, ама хич не ми беше розово на душата...за нула време качих 7кг. В началото на май се запознах с ТЕС. Започнах да тесам здраво, каквото ми дойде на ум и доста хаотично. Резултата е, че спрях да пълнея и успявам да спазвам някакъв хранителен режим. На едно празненство преди седмица изпуших две цигари, но но не поднових навика си с пушенето, както често ми се е случвало преди.
И още нещо искам да ви споделя...Докато пушех един два пъти попаднах на EFT клипче, видя ми се интересно, нооооо от пушене и игране на игри не ми се струваше, че ще имам време за такава "глупост".
Леле, колко дълго стана, а можех да пиша още :oops:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Siska написа:Гена, не искам да ти давам акъл :), но искам да споделя, че при мен това, че отказването на цигарите се превърна в драма, по доста сходен начин - приятелят ми дуднеше непрекъснато колко е вредно, също ме караше да не пуша, когато съм с него и усещах едно такова осъждане когато пуша от негова страна, и аз започнах хем да се чувствам виновна, хем може би подсъзнателно да му правя напук като пуша, защото ме тормози и ограничава :)). Според мен, това е мое мнение, може би мнение на пушач ;)- осъждането е сред най-неефективните начини да помогнеш на някого да спре да пуши. Съгласна съм с теб - всеки проблем си има решение, но понякога сравнения, като твоето за циганите, може по-скоро да създаде вина и самоотрицание ("ето, аз съм като циганите"), отколкото да помогне за решаването на проблема. При мен поне не помогна, дано пи твоята приателка е различно!
Споко,аз не действам чак толкова драстично и не се задълбочавам,защото както ти го казваш си много права и има обратен ефект,а и това за циганите си е мое мнение,не съм и го казвал! :D
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Нека да споделя и моя опит.През ноември отказах цигарите чрез метода на биорезонанс при д-р Матева/много хубава докторка, според мен от лекарите на бъдещето/Там ти вземат проба от твоите вълни/слюнка/ и проба от цигарата и чрез апаратче нещо ги заместват, така че да си искаш твоите , а не тези от цигарата/напомня ми метода на Ния с мириса на собствена чиста дреха/ Тъй. До тук добре.Но като я чух ,че ми казва ,че това е последната цигара в живота ми ...и се разтреперах/УЖАС! все една ми казаха, че е последната глътка въздух в живоа ми!/Защо?! Не знам.Като малка имах астма, пропуших на 27год и от тогава искам да спра да пуша.В оня момент обаче осъзнах, че аз искам ,ама явно не искам./ПО ама тогава не знаех за ТЕС/. А пък не можех да дишам вече -от цигарите, бях като стар дядо с емфизем, едвам пъхтях по стълбите.И зарових глава в хладилника.Ядях все едно идва края на света, все едно това е последното ми ядене..При биорезонанса има и програма за отслабване.След седмица се обадих на д-р-ката "Помощ!"Месец и половина правихме процедури за отслабване, то не бяха програми за вълчи апетит ,за обмяната,за неезнам кво си, тя по едно време се отчая, аз упорита..е в резултат качих 7-8 кг!!И напук на всички наши очаквания продължих да качвам.Коментирахме с нея-бе дали не е от хомеопатичните-и е, няма логика, би следвало по-лесно да е ,не по-трудно, пък и вече ги бях спряла.През това време си се нервех по цял ден и по цяла нощ ревях/може би, ако познавах тогава ТЕС?!.../.
Някъде около 24.05.2011 пак пропуших.Защо?! Ми от 80 кг стигнах 88.70.Запалих да видя какво ще стане, не защото ми се пушеше.Е, спря да ми се яде. Седнах да си попълвам дневника, и тогава се натъкнах на онзи спомен с давенето.Той доста ме поразтресе.Оттогава го няма това желание да се натъпча до ушите и само да спя.Определено ми е по-добре.Ама пуша. Тесах че ме е срам от мен си , че съм гузна ,че се провалих, че проявявам слабост..Яяя, пушенето е слабост.И да , като пуша съм слаба.И то верно когато съм пушила все съм била слаба..е и не чак толкова ама..
После пробвах метода на Мая.С приемането/ :) видяла жабата, че подковават коня и тя дигнала крак!/"Искам да пуша!"искам да ми миришат гадно гнусно пръстите!"Искам устата да ми мирише на кенеф!!"
В резултат не знам какво точно стана , ама поне вечерта ми беше много весело.Докато си мърморех какво искам през главата ми вървеше"Е , последно искаш ли да пушиш?! или не искаш да пушиш?! Е кво всъщност искаш?!"Мая , благодаря , смях се със глас. На другия ден си взех цигари с аромат на ванилия.. ама спрях неиния метод, не посмях да продължа.
После се срещнах с д-р Желева.С нея най - накрая успях да изплюя камъчето пред себе си-да формулирам истинския проблем, дето ме тормози.Не беше проблема нито в килограмите ,нито в цигарите .Но не се отказвам.Продължавам с ТЕС и това дето тя ми показа.Някак си знам ,че ще стане :D
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

MAG2001 и аз съм със същото усещане - ще стане :)) Имам една молба, можеш ли да ми кажеш малко повече за "меотда на Мая", пускала съм на търсачка цигари, пуша/пушене и т.н., но не съм попадала на подпбна формулировка, а ми харесва :D

Много ти благодаря и успех!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Siska, Мая го прилага това за болки в гълото :"Искам да ме боли..""Искам да ми е лошо..""Искам да се влача чак ,толкова да ми е зле...", мисля, че е в нейния дневник. Понеже аз като запаля цигара и гърлото ме задира чак, ми хрумна да го приложа към проблема с цигарите .Още не съм ги спряла, ама не ме тормозят толкова. Спрях нейния метод, щото се стреснах ..да не взема да ги взема на сериозно тези приказки :) Ама пък в онзи ден ми беше цял ден весело.. :D
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Благодаря ти. Пробвах, мисля че няма опасност да си го набия в главата, нали е с ТЕС - "Искам да пуша и да задръствам дробовете си с дим и катран, докато дробовете ми не станат черни и не мога да дишам" и ..изобщо не ми се пуши :)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Благодаря ти. Пробвах, мисля че няма опасност да си го набия в главата, нали е с ТЕС - "Искам да пуша и да задръствам дробовете си с дим и катран, докато дробовете ми не станат черни и не мога да дишам" и ..изобщо не ми се пуши
:) :) Много се радвам!!Чудесно е, че така ти действа, и ако правилно съм схванала, щом ти действа-продължавай
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001,Siska, важното е обаче, да сложите по едно "въпреки че", нали?! :wink: Казвам го повече заради MAG2001, защото на няколко пъти я "хващам", да се страхува, че ако повтори с ТЕС няколко пъти нещо "лошо" то може да вземе, че да стане истина! :lol: :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Благодаря ти, Алиса, слагам си аз :), въпреки че прекратих този метод - открих, че при мен спирането на цигарите се оказва проблем, защото ме е страх да не се върна в някакви състояния, които съпровождаха периодите, в които не пушех и затова насила се карам да пуша.. сега тези страхове и състояния са на фокус :lol:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Siska написа:Благодаря ти, Алиса, слагам си аз :), въпреки че прекратих този метод - открих, че при мен спирането на цигарите се оказва проблем, защото ме е страх да не се върна в някакви състояния, които съпровождаха периодите, в които не пушех и затова насила се карам да пуша.. сега тези страхове и състояния са на фокус :lol:
След като са на фокус давай с тес и ги чисти!И този страх,да не върнеш при тях си е пак за тес,я се стегни малко! :idea:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Siska написа:.....защото ме е страх да не се върна в някакви състояния, които съпровождаха периодите, в които не пушех и затова насила се карам да пуша.. сега тези страхове и състояния са на фокус :lol:
След като са на фокус давай с тес и ги чисти!И този страх,да не се върнеш при тях си е пак за тес,я се стегни малко! :idea:
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

:lol:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вечерта на 31.12 в компанията където бях да посрещаме Новата година една жена се отказа от цигарите с ТЕС.Тя си беше решила да ги остави от 01.01.2012г,а се запознахме на един банкет на 29.12 и споделих за ТЕС.Подарих на 4 човека книгата на Иван.Още докато правеше за първи път ТЕС към края каза,вече не ми се пуши.Излезна все пак навън да запали,но не я изпушила цялата и каза,че има вече по друг вкус.Какво се случва сега не знам,но интересно,че тя е вторият човек,на който дори само като си говорим за пушене съм и въздействал и не и се е пушело така както досега. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор