Mожем ли да откажем цигарите с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
просто минавам
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Яну 2011 12:12

отказх цигарите

Мнение от просто минавам »

Отказах ги на 10.05.2010 след 30 години яко пушене. Просто след 3 месеца ТЕС за други безброй проблеми изведнъж реших, че не искам вече да пуша, и че искам да съм свободна, защото да не пушиш означава и да си свободен според мен. Сигурна съм, че за да взема това решение на първо място заслугата е на ТЕС.
точка
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2011 15:47

Мнение от точка »

благодаря за съвета ,проблема е че работя в офис където има и други хора и не ми е възможно да го правя толкова често колкото пише -просто ще изглеждам доста странно да се потупвам по главата и ръцете .прочетох някъде че може евентуално да визуализираш изтесването но явно още не съм толкова вътре в нещата и не се получава ,по скоро стигам до някъде и запецвам.но ще продължавам ,аз определено съм намалила количеството им от нова година на сам -пуша почти на половина и си мислих че с ТЕС нещата ще станат малко по бързичко ,но нищо .упорита съм и наи вече сама останових че деиства . :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

точка написа:нещото което ме притеснява е че когато се тесвам не мога да усетя емоция ,по скоро чувствам някакво странно присвиване в стомаха но като чувство не мога да го определя
Ами ТЕСай си странното присвиване в стомаха.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
arn
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2010 13:53

Мнение от arn »

Цигарите са гаден навик! бях ги отказала за 3 масеца и после пак..... ПРОПУШИХ с ТЕС се получава но трябва да си много упорит :) важно е да се премахне самия навик за цигара.УСПЕХ НА ТЕЗИ ДЕТО СЕ БОРЯТ С ТАЗИ ЗАВИСИМОСТ!
точка
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2011 15:47

Мнение от точка »

здравеите отново ,днес изпуших последната си цигара !!!!!!!!!за втори път прочетох книгата на алън кар и заедно с това тесах.тесах страха си че при мен тес няма да помогне ,че няма да успея ,разочарованието което ще изпитам ако пак се проваля и всичко друго което ми доиде на ум.страшно ми помогна и това което прочетох из форума и във всички други статии които успях да намеря .ефекта беше невероятен докато насила пуших и пих кафе толкова много ми се повдигаше че си задавах през цялото време въпроса -ЗАЩО ПРАВЯ ТАВА??????според автора на книгата човек трябва да е горд от това че се е оттървал от ужастния плевел именно за това пиша и тук ,хора наистина деиства ,знам че това е само началото на всичко но явно ще се получи .или по правилно е да кажа -ПОЛУЧИ СЕ !радваите се с мен .може би така ще ми е по лесно да продължа .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Оооооооооооо, ДА! :D :D :D Аз се радвам изключително много, че сега пушачите са с един по-малко!!! :twisted: :D :D :D Хайде и другите, какво чакате! Здраво ТЕСи вие! Виждате, че може, и че става, при това без излишни мъки и страдания, само малко последователност и съсредоточена работа! :wink:
Бравооо! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Villyty535
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2011 21:55

Мнение от Villyty535 »

Здравейте, днес се регистрирах във форума, а преди 3 дни си купих книгата за ТЕС и съм силно впечатлена. Започнах с първия си проблем цигарите, но мисля, че не правя нещо правилно. Може ли да ме посъветвате каква би трябвало да ми е Настройката? Пробвах с "Въпреки че, имам ужасно силен никотинов глад и прекаляването с цигарите не ми доставя удоволствие, аз..." И друг въпрос под ТЕСане разбирам 4-те стъпки(Настройка,1-ва серия,9г, 2-ра серия), нали? И последно - кога се използва "Освобождавам се от..."? Благодаря предварително! :))
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Villyty535 написа:Здравейте, днес се регистрирах във форума, а преди 3 дни си купих книгата за ТЕС и съм силно впечатлена. Започнах с първия си проблем цигарите, но мисля, че не правя нещо правилно. Може ли да ме посъветвате каква би трябвало да ми е Настройката? Пробвах с "Въпреки че, имам ужасно силен никотинов глад и прекаляването с цигарите не ми доставя удоволствие, аз..." И друг въпрос под ТЕСане разбирам 4-те стъпки(Настройка,1-ва серия,9г, 2-ра серия), нали? И последно - кога се използва "Освобождавам се от..."? Благодаря предварително! :))
Добре дошла във форума!Радвам се,че си открила ТЕС,сподели и с други приятели и близки за това!
Опитай с Въпреки,че не мога да се откажа от цигарите или да спра да пуша......сменяй декларацията и НФ,добре се потупвай по точките.Така както описваш кърговете и 9г е правилно,макар че аз лично сега не правя 9г и пак си действа.Последното си го чела за предизвикателството.Ако трябва прочети още един път книгата,но и не подминавай форума където има много полезна информация и споделени резултати!
Успех!:)
Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всеки път преди да запалиш цигара идентифицирай най-силното чувство, което изпитваш и което те кара да запалиш цигарата. След това определи къде в тялото си го чувстваш и какво точно чувстваш там.
След това вкарай всичко това в декларация и ТЕСай до пълно изчезване на чувството и физическото усещане на това място.
Повтори процеса отново, ако все още изпитваш желание за цигара.
Този път чувството, мястото и физическото усещане ще са различни.
като направиш 3-4 ТЕСа така и няма вече да има чувство което да те кара да пушиш. Т.е. ще е изчезнало желанието за цигара.
Ако прилагаш този подход в проддължение на месец, всеки път когато ти се допуши, след месец няма да ти се пуши изобщо.
Ако след приложение на ТЕС по гореописания начин, пробваш да запалиш цигара, ще видиш, че тя вече има различен вкус, мирис и не ти доставя същото удоволствие, като преди.

Пример:

Чувство - нервност
Място в тялото - в ръцете
усещане - треперят ми ръцете

"Въпреки че съм нервна и чак ръцете ми трперят за една цигара ..............."


Следващо чувство - желание да изпълня гърдите си с дим.
Място - в гърдите
Физическо усещане - празнота

"Въпреки че изпитвам празнота в гърдите и неистово желание да ги изпълня с цигарен дим.............."



и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да споделя малко опит – преди време работих с един човек по отказване на цигарите и е един от най-добре разрешените ми случаи, та да се похваля, а и ако мога да помогна тук.

Реших още от самото начало да експериментирам. Казах му да продължава да си пуши без ограничения, като успоредно преди всяка цигара прави списък с причините, които го карат да запали.

Получи се доста дълъг списък от сорта:
Удоволствие
Необходимост
Навик
Успокоение
Скука
Стрес
Почивка
Събуждане
Похапване
и др., не си ги спомням вече.

И после реших да опитам да третирам всяко от нещата от списъка като алерген с формулировката дадена в книгата на Иван (не си я спомням точно, но ще опитам за да онагледя). По време на сеансите го карах да държи незапалена цигара във водещата си ръка, по същия начин, както с алергените, така, че дори да и усеща мириса.

„Въпреки, че съм създал асоциация межди това, което държа в ръката си и удоволствие, аз избирам организма ми да прекъсне тази асоциация, съществуваща във всички клетки, тъкани и органи на тялото ми. Осъзната или неосъзната, умствена или физическа, придобита или наследствена, тази асоциация изчезва сега.”

Всъщност не съм сигурна, че успявам да я възстановя тази формулировка, та ако някой иска да я ползва нека си я вземе от книжката, защото е много по-добра там.

Ако искате вярвайте, но някой от нещата в списъка сме ги третирали само по веднъж и изчезнаха като основание за цигара. Другите, които се връщаха той ги дописваше отново и ги минавахме отново, но цялото нещо отне не повече от месец, само когато имахме време и без изобщо да се лиши от цигари. А човека беше заклет пушач ...

Единственото друго, което сме тесали е: „Въпреки, че съм автомат за цигари и пуша и когато изобщо не ми се пуши ...."

А той не вярваше изобщо, че ТЕС работи и дори до края трябваше да го потупвам аз. През целия месец заспиваше и се събуждаше с мириса на една своя дреха, която пазеше далеч от дим – чистия мисис беше първото нещо, което му дойде като го попитах защо иска да спре цигарите и затова му предложих това.
Последно промяна от nia на 01 Апр 2011 16:26, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Страхотна идея. Браво :!:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Искам да споделя моя опит с цигарите, който засега не е напълно успешен - т.е все още пуша, но значително по-малко. При мен цигарите се оказаха доста костелив орех, защото през послените 5 години съм ги спирала повече от 4 пъти за 1-2-7 месеца и в резултат на това, че всеки път пак пропушвах, ги превърнах във фикс-идея, колко съм слаба, нямам воля и т.н. и започнах да оценявам себе си с това дали пуша - т.е. ако пуша, не се приемам, ако не пуша - се приемам. После осъзнах, че това е доста вредно занимание и реших първо да се приема, въпреки че пуша, после да ги спирам (това беше преди да открия ТЕС), защото аз волево мога да се накарам да не пуша, но се чувствам зле и нещастна, когато го правя - не ми лиспат цигарите или поне не го успещам, но се чувствам зле - така беше цели 7 месеца.
После започнах с ТЕС и в резултат запонах да пуша доста повече - ако преди това пушех по 3-4 цигари само вечер, започнах да пуша по 10, през целия ден (явно спрях да се ограничавам). Скоро бях на семинар по ПЕАТ и в последната седмица изпозлвах една от техниките там за да си представям себе си в различни ситуации как пуша и непуша и да ги обединявам. В резултат на това желанието ми да пуша намаля драстично. Сега осъзнавам, че е останало някакво "задължение" да пуша, т.е. не ми се пуши, но някак си смятам, че трябва, може би защото не искам пак да съм нещастна..не знам. Вчера пробвах нещо, което е обратното на това, което съм чела за цигарите (така че моля опитващите се да спират цигарите, ДА НЕ ГО ПРАВЯТ, освен ако не се окаже че работи!) - ядосах се, че продължавам да искам да пуша и си запалих една цигара и докато пушех си направих ТЕС с техниката на избора - въпреки,ч е пуша...и избирам да осъзная, че нямам нужда от цигари и цигарите не ми доставят удоволствие. И пушех през това време, в някакъв момент ми стана толкова абсурдна идеята, че изобщо мога да пуша,ч е загасих цигарата и в следващите няколко часа изобщо не ми мина идеята да пуша, днес също е така, въпреки че усещам че "трябва да пуша" - т.е. следващ ТЕС;)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вчера пробвах нещо, което е обратното на това, което съм чела за цигарите (така че моля опитващите се да спират цигарите, ДА НЕ ГО ПРАВЯТ, освен ако не се окаже че работи!)
Нека другите да мислят за тях си,недей съди по себе си какво се случва,че и с тях може да се случи същото.
Иван на един семинар е отказал една жена която адски много обича да яде шоколад само с един ТЕС,пример който знам от него когато бяхме на ПЕАТ семинара!
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

няма :)) написах го, защото не искам някой да си помисли, че съм специалист и да вземе да прави каквото съм описала и да започне да пуши по 3 кутии цигари например ;) 10х за примера, аз мяй бях на този ТЕс семинар за начинаещи с дамата с шоколада (или ако не е същия случай, поне и там се случи това..даже майка ми реши ч е е поставено лице ;)))
versilna
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 02 Фев 2011 16:30

Мнение от versilna »

Аз спрях цигарите преди няколко години. Много хора ме питат как съм го постигнала.
Значи по време на отказване, нито веднъж не съм била категорична, че на всяка цена спирам цигарите - завинаги и край на моето пушене. Дори си носех кутия с цигари в чантата. Никога не съм казала пред моите колеги и приятели "Аз вече спирам да пуша!" . Когато издържах един ден без цигари си казах "Един ден издържах, ще издържа още един" и така ден след ден, стана месец. След това си казах, "Цял месец издържах, няма да се изкушавам и всичките ми усилия да отидат на вятъра".
Другото нещо което бях осъзнала: "Пушенето е глупаво, що за удоволствие е това да вдишваш и издишваш пушек? По-добре вместо да пушиш пий едно питие, поне ще ти стане леко и весело на душата".

Може да ви стане смешно, но тогава много исках да си купя кола, мислех си че с тези пари, които давам за цигарите, бих могла да си зареждам гориво в колата.
:D
Все такива самовнушения, но ето че имах успех.
Тогава още незнаех за други методи и сама си внушавах разни твърдения.
Публикувай отговор