Mожем ли да откажем цигарите с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
катя пенкова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Юли 2008 10:35

Mожем ли да откажем цигарите с ТЕС

Мнение от катя пенкова »

Здравейте на всички,аз вчера прочетох книгата за ТЕС,реших да опитам с цигарите,които пуша от 20 години,сега съм на 36.Може би си вдигнах много летвата като си помислих,че ще ги спра от раз.
Реших,че трябва да ТЕСвам през 30мин.Започнах в 11ч,а сега е 19ч.Използвах Въпреки че осъзнавам,че ми е ужасно трудно да спра да пуша, аз напълно и безрезервно приемам себе си.Резултата,който получих,е че изпих 3 литра вода и изпуших 3 цигари.Това за мен е рекорд,защото обикновено за това време изпивах литър кафе и кутия цигари.Трудно ми е да избера подходяща настройка.
Има ли някой,който да се е опитал да ТЕСва цигарите.Ще Ви бъда благодарна да споделите вашите успехи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виж ТЕС и зависимости. Подходът е същия за всички зависимости и е абсолютно възможно дя се прекрати всяка зависимост. На прав път си.:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
катя пенкова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Юли 2008 10:35

Мнение от катя пенкова »

Здравейте отново,
благодаря на Иван за отговора,който чаках с нетърпение.Прочетох ТЕС и зависимости,благодаря за насоката.
Бих искала да споделя,че днес цял ден пия страшно много вода.Имам цял ден леко главоболие,което,ТЕСнах вечерта и то просто изчезна.
Отново си купих цигари,но когато ги вземах страшно се ядосвах на себе си.Знаете ли всеки път,когато паля цигара изпитвам разочарование,че съм запалила.Това чувство го нямаше преди да започна ТЕС.Преди да науча за ТЕС исках да ги откажа,знаех,че трябва,но все си повтарях,все още не съм готова,ще ги откажа,когато реша наистина и това време никога не идваше.Днес съм изпушила не повече от 10 цигари,а обикновено пуша по 2 кутии дневно.
Сега знам,че ще се справя и то може би по-бързо отколкото съм очаквала,Благодаря отново на Иван,затова,че е написал тази малка вълшебна книжка.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи си ТЕС и за разочарованието и изобщо всички негативни чувства които се появят около/свързани с/ пушенето!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

При всеки е различно, на мен цигарите ми опротивяха, когато прочетох в една книга, че пушенето е свързано с проблеми в общуването. Книгата е "Болестта като път" и сме я коментирали в друга тема тук.
Искам да кажа, че може да търсиш и причините, поради които пушиш.

Аз бих си представяла докато тесвам първите цигари в живота си, първите желания за цигара, с кого съм била, къде и т.н.

Успех.
катя пенкова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Юли 2008 10:35

Мнение от катя пенкова »

Здравейте,благодаря за вашето добро отношение.Бих искала да споделя докъде стигнах с цигарите.На втория ден ги намалих до 3-4 цигари на ден,но сега ден след ден,въпреки че ТЕСвам по цял ден през един час,започвам да ги увеличавам пак.Прочетох много от форума,от вашия опит,за което съм Ви благодарна,че споделяте успехите си.
Реших да направя ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО,за да излекувам разширените си вени,които получих след първото си раждане.Оттам нататък те се разпространяват вече 15 години и непрекъснато се увеличават.Трябваше да ги оперирам още преди 10години,но аз категорично отказвам.
Намерих си хималайска сол и започнах преди 3 дни.Настройката ми е:
Въпреки,че страдам от разширени вени на краката си,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от разширените си вени сега.
Напомняща:
Освобождавам се от разширените си вени сега.Пишете моля,правилно ли е или трябва нещо да променя.[/b]
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре е. Но по добре ТЕСай чувството което те кара да пушиш. Когато изпиташ желание да запалиш цигара в тялото ти някъде се заражда тази жажда за вкуса/дима/ усещането на цигарата в ръката ти или нещо от този род. Най добре ТЕСай него. Като го махнеш ще изчезне и желанието за цигара. И така всеки път когато ти се допуши. Също си направи ТЕС с:
"Въпреки че всъщност дълбоко в себе си аз не искам да спра цигарите/аз искам/имам нужда/ да пуша аз ................"

Също и съветите на Мая са много добри. Търси корена в миналото, кога започна да пушиш и защо и търси аналози в настоящето. Т.е. каква е приликата между събитията, чувствата в миналото и сега когато ти се пуши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Катя, добре е това, което описваш за предизвикателството за разширени вени.
Иване, тя пита вече за друго, не за цигарите, нали Катя?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Имаше въпрос - Правилно ли е? Аз отговорих с първо изречение - Добре е.
И от там нататък писах кое не е добре във връзка с цигарите. Знам че питаше за разширените вени, но за тях отговорих с първото изречение. :)
Явно не е станало съвсем ясно.
А относно разширените вени, аз бих ТЕСал и Раждането или по-точно около момента на появяването им всички случки свързани с негативни емоции.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
катя пенкова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Юли 2008 10:35

Мнение от катя пенкова »

Здравейте отново,аз все още продължавам борбата с цигарите,вече разбрах какво ме кара да пуша,това е когато се притеснявам,когато се ядосвам,когато съм уплашена, сутрин,когато е време за кафе.
Бих искала да споделя,че като намалих цигарите до 4-5 на ден изненадващо вече не ми се пие безалкохолно,кафе,не ми се хапва сладко,това са нещата без които не можех и поемах в големи количества.
За сметка на това пия вода в огромни количества,аз,която изпивах максимум чаша вода на ден,не мога да се позная.Всичко това е удивително,наистина е невероятно въздействието на ТЕС.Благодаря и на всички Вас,които сте създали този форум,защото предлагате чудесна помощ на начинаещите.
От четири дена работя с ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО и ми се струва,че вече имам минимални резултати,забелязвам изчезване на някои тромби по краката,просто ги няма,което ме изумява и дава надежда,че наистина ще се справя и без операциите.
Благодаря отново, ще пиша как напредвам всеки ден по всякакъв начин.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Стават недоразумения в писменото общуване. Важното е, че Катя се справя добре :)
просто минавам
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Яну 2011 12:12

не пуша вече

Мнение от просто минавам »

Ще разкажа малко по-подробно как отказах цигарите, защото Иван ме помоли, за да помогна по някакъв начин на тези които смятат да го направят.
Аз като се върна назад смятам, че ТЕС най-много ми е помогнал преди всичко да взема това решение. След няколко месеца след като вече не пушех си помислих, как можах изобщо да взема това решение, защото преди винаги си мислех, че не виждам смисъл да ги отказвам, хубаво ми е да си пуша и че няма смисъл да си го причинявам. ТЕС промени по някакъв начин съзнанието ми. Три месеца и половина след като бях започнала да Тесам започна да ми минава тази мисъл и всеки ден започна да се задържа все повече. Докато дойде денят в който си избрах ден (рожденния ден на майка ми) и си казах, че това ще е най-големия подарък който бих могла да и подаря. Не знаех дали ще успея, но знаех, че ще направя всичко възможно. На 9-ти май вечерта пуших повече от обикновено и в 12 часа изпуших последната си цигара. Оставих си 10 цигари в кутията, защото знам, че когато нямаш цигари много повече ти се пуши и до днес си стоят на село. Първите 4 дни беше най-трудно и тогава в най-тежките моменти си помагах с ТЕС. Продължих да си пия кафе, но вместо цигара с чаша вода. Не съм замествала цигарите с ядене и не качих нито един килограм (50 кг. бях преди да спра и днес съм пак толкова). И до днес продължава да ми се пуши от време на време, но бързо преминава. Ами това е от мен пожелавам на всички успех.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: не пуша вече

Мнение от vqra »

просто минавам написа:Ще разкажа малко по-подробно как отказах цигарите, ...
Na 09 май миналата година ли ги отказа?
Per aspera ad astra!
точка
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2011 15:47

Мнение от точка »

здравеите ,аз съм съвсем нова тук.всъщност си купих книгата миналата седмица .определено съм човек отворен към тези неща /нетрадиционните /имам предвид.почетох доста във форума и долу горе се ориентирах в нещата .пробвах с тес и елиминирах само за ден и половина болка в китката и глезена ,това ми обнадежди че явно ТЕС деиства . сега съм си поставила за цел -цигарите .пуша от доста години и маи е време да се откажа от тях.нещото което ме притеснява е че когато се тесвам не мога да усетя емоция ,по скоро чувствам някакво странно присвиване в стомаха но като чувство не мога да го определя .прочетох някъде /даже не зная къде точно /насоки от иван където са изброени възможни емоции които придизвикват нуждата ми от цигара /гняв,липса на нещо,,,страх ,неудовлетвореност и тнт /сега пробвам да тесвам всяко по отделно ,дано така уцеля вярното .та въпроса ми е на правилен път ли съм .пределно ми беше ясно че никак няма да е лесно .
благодаря ви предварително .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да и така може, но може и така:
Въпреки, че не знам защо ми се пуши, аз ...
и изтесай
пределно ми беше ясно че никак няма да е лесно
за да не ти пречи на процеса на отказване от пушене.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор