Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря ти, Ния!


Но как да не обвързвам това колко хормон произвежда жлезата ми с нейната структура - увредена/неувредена, тъй като проследявайки случая на Basted виждам, че тя е премахнала причината за заболяването /щом антителата са в норма/. Да речем, че жлезата след премахване на антителата и спиране на изкуствения хормон от Basted, първоначално е била ленива/мързелива. Но от този момент до сега при Basted e изминала цяла година, за което време е логично, жлезата без антитела които да я ядат, и с отстранена причина за заболяването, да е възстановила до сега нормалната си работа и да не е вече мързелива за такъв голям период от време, както в случая една година. Всичко това ми говори, за това, че няма друга причина за високия ТСХ при Basted, oсвен увредена структура на жлезата.
Също така тези факти ме водят до логическия извод, че има случай на жлеза /като тази на Basted/ , с увредена структура, която не може да произвежда в достатъчно количество нужния хормон, независимо, че психосоматичните причини за заболяването и антителата в кръвта, насочени срещу жлезата вече ги няма. Независимо от това, че Basted, за разлика от мен силно вярва, че техниката ще и помогне.


Е как да се опитам да не ги свързвам двете неща при тези разсъждения?

Предполагам, че може да ми кажете сега. Аман от тебе, Вяра и твоята Невяра! Ти си даваш силата на Basted. Tвоята жлеза не е като нейната /да бе, аз съм извънземна.../

кактоидае

такивамитиработи


Тежък психо-соматичен случай съм. Сори :(
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Пак всичко опира до това какво ти се иска да видиш и какво не, скъпа Вяра. На мен специално краткия пост на Бастед не ми дава никаква представа какво е правила тя по жлезата си през тази една година, в какво е вярвала, в какво вярва сега и т.н. и за това не бих и дала силата си, както и на когото и да е.

Тя смята да поработи от тук натам, дано да пише, ще бъде полезно за всички. Това, което можеш да вземеш като полза от поста и, е че тя не е разочарована от резултата си ... аз поне това бих взела.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Здрасти!
vqra написа: ...проследявайки случая на Basted виждам, че тя е премахнала причината за заболяването /щом антителата са в норма/.
Не виждаш, а предполагаш. Няма как да знаеш какво е станало и какво е в действителност. Това е само и единствено твоя трактовка на събитията.
vqra написа: Но от този момент до сега при Basted e изминала цяла година, за което време е логично, жлезата без антитела които да я ядат, и с отстранена причина за заболяването, да е възстановила до сега нормалната си работа и да не е вече мързелива за такъв голям период от време, както в случая една година.
Кое е логично? Защо е логично? Къде я има обяснена, написана, разтълкувана тази логика, на която стъпваш? Единствено в твоята представа. Кое е голям период от време? Отново ти даваш оценки. На каква база? Толкова ли добре си запозната с физиологията, структурата, строежа, работата и възстановяването на щитовидната жлеза, че излизаш с такива крайни твърдения? Няма как да знаеш дали за една увредена жлеза една година е голям или малък период от време. С какво го сравняваш? Тук няма правила. Всичко е различно, всичко е индивидуално. Една година може да е нищо, може да е много, всичко е относително.
vqra написа: Също така тези факти ме водят до логическия извод, че има случай на жлеза /като тази на Basted/ , с увредена структура, която не може да произвежда в достатъчно количество нужния хормон, независимо, че психосоматичните причини за заболяването и антителата в кръвта, насочени срещу жлезата вече ги няма.
Това също е само твое предположение. Не е факт, потвърден от Basted.

И разбира се, че твоята жлеза е уникална. Не извънземна, но единствена по рода си.

И ето, отново търсиш логика. Повече от това, измисляш я, създаваш я. От нищото. От недоверието си. Не от знанията, които имаш. Но тук логика няма. Има процеси, които не винаги се подчиняват на законите на логичния разум. Такива крайни изводи според мен не могат да са ти от полза. Дори сигурно подхранват ПО-тата ти и съмненията ти, чиято пък цел от своя страна е да те стопират да не се занимаваш със себе си и проблема си. Защо - това е вече въпросът, върху който да се съсредоточиш и да търсиш отговори. Ама интуитивни, не логически!

Или поне аз така виждам нещата. :-)

Поздрави и успехи!

П.С. Съгласна съм с Ния.
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Момичета, много голямо БЛАГОДАРЯ!

Продължавам да боря ПО- тата.

Толкова много ми е все тая дали жлезата ми работи нормално, че губя времето си да търся под вола теле, само и само да оправдая себе си и мързела си и да не се занимавам с този метод, относно жлезата ми, в който съм сигурна, че работи.

Нямам никаква представа защо постъпвам така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа:губя времето си да търся под вола теле, само и само да оправдая себе си и мързела си и да не се занимавам с този метод, относно жлезата ми
Еврика!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

vqra написа:
Но как да не обвързвам това колко хормон произвежда жлезата ми с нейната структура - увредена/неувредена, ........ тя е премахнала причината за заболяването /щом антителата са в норма/. Да речем, че жлезата след премахване на антителата и спиране на изкуствения хормон от Basted, първоначално е била ленива/мързелива. Но от този момент до сега при Basted e изминала цяла година, за което време е логично, жлезата без антитела които да я ядат, и с отстранена причина за заболяването, да е възстановила до сега нормалната си работа ...... Всичко това ми говори, за това, че няма друга причина за високия ТСХ при Basted, oсвен увредена структура на жлезата.

vyra, според мен ти допускаш фактическа грешка, като свързваш количеството произвеждан хормон с нейната структура.

Тиреоидит на Хашимото може да бъде самостоятелна диагноза без хипо- или хиперфункция. Имам приятелка точно с такъв случай - нормално ТСХ, но антитела извън норма.
Също така може да съществува само хипо- или хиперфункция без извъннормени антитела. Аз в продължение на 3 години бях точно така - хипофункция, но с нормални антитела.

Значи, напълно е възможно Бестед да е нормализирала антителата, но въпреки това ТСХ да не е в норма, именно защото двете диагнози могат да съществуват самостоятелно.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Orange написа: vyra, според мен ти допускаш фактическа грешка, като свързваш количеството произвеждан хормон с нейната структура.

Тиреоидит на Хашимото може да бъде самостоятелна диагноза без хипо- или хиперфункция.


Може да няма нарушение във функцията на жлезата при Хaшимото, но само в началото на процеса, докато антителата /които ги има при всяко Хашимото/ унищожат такава част от жлезата, че тя вече не може да произвежда сама нужния хормон.

"....Когато се унищожат повече от 50 процента от клетките на жлезата, започват да се изявяват симптомите. В хода на заболяването се увеличават и антителата ТАТ и МАТ, които стават автоантитела. Тези антитела атакуват както транспорта( белтъчна молекула), с който се пренасят хормоните, така и ензимите, участващи в техния синтез.
Имам приятелка точно с такъв случай - нормално ТСХ, но антитела извън норма.
тя е в начална фаза. Кажи и бързо да започне да теса по въпроса.

Също така може да съществува само хипо- или хиперфункция без извъннормени антитела. Аз в продължение на 3 години бях точно така - хипофункция, но с нормални антитела.
Ами да, разбира се, може. Но не се касае за Хашимото а за някакво друго заболяване на щ. жлеза. То има много такива заболяваия с хипо или хипер функция. Но Хашимотото винаги е с антитела.
Значи, напълно е възможно Бестед да е нормализирала антителата, но въпреки това ТСХ да не е в норма, именно защото двете диагнози могат да съществуват самостоятелно.
Да, обаче Бастед говори за излекуване на Хашимото, а не друго заболяване
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

Ами да, правилно е написала Бастед - излекувала е Хашимото, т.е. нормализирала е антителата.
Според моите знания: "Хашимото" = извъннормени антитела.

Тя не твърди, че е излекувала хипофункцията, която също така има.

Само се е надявала, че е нормализирала и производството на ТСХ, но в действителност това не се е случило.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Orange написа: Само се е надявала, че е нормализирала и производството на ТСХ, но в
действителност това не се е случило.

E, aз лично смятам, че това не се е случило, поради вече нарушена структура в жлезата. Вярно, не знам, но пък имам силна интуиция. :)

Аз се опитвам да възстановя моята структура по много начини, но най-вече:

"Въпреки, че щитовидната ми жлеза е с нарушена структура, и изглежда като проядена от молци, аз напълно и .......
и избирам да мобилизирам цялото си тяло и разум да възстановя структурата на жлезата си и да запълня увредените участъци с нова и здрава тъкан"

Ама не знам дали ще стане! :) Щото страдам от раздвояване на ника си на вяра и невяра, а втората пречи на първата да се заеме сериозно по въпроса ;)
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

vqra написа:.........E, aз лично смятам, че това не се е случило, поради вече нарушена структура в жлезата.
Добре, но нали момичето пише, че структурата на жлезата вече е възстановена. Нали докторката й е казала, че на ехографа вижда напълно нормална структура?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че
страдам от раздвояване на ника си на вяра и невяра, а втората пречи на първата да се заеме сериозно по въпроса
....... :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Въпреки че
страдам от раздвояване на ника си на вяра и невяра, а втората пречи на първата да се заеме сериозно по въпроса
....... :idea:
:D :D :D :D :D ;), добре де, отивам да тапир(ам) Много ме развесели!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да кажа предварително само, че се обръщам към Вяра, НеВяра да не чете, защото само ще съм си хабила енергията да пиша напразно.

Опитах се да ти го кажа на семинара, а НеВяра за да не ме обиди дори си го записа. Може би беше казано прекалено накратко и набързо. Ще опитам пак:

Едно време докато си работех по жлезата и аз си зададох въпроса, който се дискутира по-горе "Защо на хората им се оправят антителата, а жлезата продължава да не функционира?" и си отговорих по следния начин (постфактум е писано и в някоя от темите - моя или на Daromi, не си спомням).

Та тогава проумях, че Хашимото е двойнствена болест, съответно имаща два корена.
Един отговорен за автоагресията и антителата - за мен безспорен фаворит тук е вината.
И втори, отговорен за хипофункцията на жлезата - тук поне при мен се оказа едно така да го нареча "не мога да се справя", или страх от несправяне (и то в хипотетична ситуация), аз иначе в реалността си се справям, но това никога не ме е спирало да се страхувам от несправяне в мислите си. ГНМ го нарича безпомощност.

Та тогава се примирих с това да си имам едно "не заслужавам" и едно "не мога" в колекцията (бях си ги сложила от двете страни на жлезата и известно време си разговаряхме с тях). С "не заслужавам" се разделихме, с "не мога" се срещаме понякога и сега, макар че сме се разбрали да се правим, че не се познаваме, но ... какво да се прави, и без това на този свят всичко е двойнствено ...
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Вяра, сега ми хрумна нещо, което понякога моя мъж ми декламира: "Най-големите открития са направени от хора, които не са знаели, че нещата, които са открили са невъзможни!"

Много вярно в твоя случай, но с обратен знак. Мисля, че нещата при теб не се получават, защото не вяраваш, че могат да се получат! Просто ти знаеш само това, че жлезата ти е разрушена и според някой си е невъзможно да се възстанови. Е, обаче имаш живи примери пред себе си, че е възможно... Работи над вярата си, дай си свобода, свали гарда, разруши стените... Обичай се!

Успех!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Aй, че сте готини! Благодаря че ви има.

Ния, няма страшно не пишеш напразно. Сложих на Невяра превръзка на очите :D
Не само стойностно, но и много поетично пишеш.


Frosti, много полезен пост,


Moмичета, не знам дали е случайно, но точно след като ви прочетох и ми хрумна, че може би е най-добре преди всичко друго да поработя върху вярата в собствените ми сили. Защото подсъзнателно чувствам че ги имам и че са големи. Но по навик винаги съм се осланяла на авторитети, на примери, на утъпкани пътеки...

Благодаря ви още веднъж! И да знаете, писанията ви не са напразни
Публикувай отговор