Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

vqra написа:И да знаете, писанията ви не са напразни
Знаем, знаем! (надуф, надуф! хахахаха!) 8)

Знам какво е да имаш съпротива като твоята, макар и в съвсем различни направления. Но все пак принципът е същият. Поне за мен беше лесно да ги преборя. Сигурна съм, че и ти ще се справши и после ще се смееш на себе си колко лесно е било и как така не си го направила до сега! :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре,че сте се светнали,че хипотиреоидизмът и хашимотото са две различни заболявания,но често самото хашимото води до хипо,а след това до хипер функция :D Както вече споменах взимането на тироксин е пагубно за жлезата,защото тя става зависима от него и после не може да произвежда сама този хормон,или поне не без усилия от наша страна.Та след като преди две години си видях спадналите антитела,аз зарязах всякаква работа по жлезата и си продължих да пуша.На скоро преживях голям стрес,а този орган се влияе най-силно от него.И сега въпрос към Иван и останалите: Каква декларация да ползвам за да накарам желзата да по4не да произвежда тироксин,да тесвам ли ужасните симптоми,които имам или как?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо ТЕСай случката която ти е причинила ужасния стрес. После ужасните симптоми и накрая нежеланието на жлезата да произвежда достатъчно тироксин.
Направи си Предизвикателство с:
Въпреки че жлезата ми се омързеливи от тоновете хапчета с изкуствени хормони които погълнах..............и моля жлезата си да се вземе в ръце и да започне да произвежда оптимални количества тироксин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Basted, здравей,

Да и на мен ми прави впечатление колко често повтаряш в постовете си тази зависимост на жлезата от лекарството и т.н. Не че я отричам, просто искам да кажа, че това е мисъл, която доста доминира в теб, особено като имам предвид, че ти си пила лекарство само една, едничка година, което не е кой-знае колко много все пак.

И аз смятам, че вероятно е добре по някакъв начин да извадиш тази мисъл от употреба, разбираш ме, знам. Не се налага да материализираш това толкова усърдно. Аз съм пила лекарство 6 години и стигнах до TSH=3,5 за година работа с ТЕС (а може вече и по-надолу, ще видим). Възможностите ни да се грижим за себе си са по-големи отколкото предполагаме.

Успех!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ния няма никакъв спор,че възможностите за лечение са големи,не наблягам на тази мисъл,а уточняавам на хората,които не са запознати с моя случай и за да стане ясно ,защо в момента тсх е увеличен.Просто жлезата трябва да се накара да работи по всички възможни начини,а те са доста и аз ги прилагам паралелно с тес.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

Basted написа:....Просто жлезата трябва да се накара да работи по всички възможни начини,а те са доста и аз ги прилагам паралелно с тес.
Би ли споделила кои са тези други начини, различни от ТЕС?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Например, черз Мудри. Аз доста успешно ги комбинирам с ТЕС. :) Ефекта им е доста силен.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ето какво правя и нека всички с проблеми на щит жлеза да го правят:
-йогийска поза свещ и рало
-пчелни продукти
-зелен чай
-жен жен
-два ореха на ден
-моркса риба 2 пъти в седмицата
-фурми
Цигарите и соята се изключват!
Всички тези продукти + позите засилват и възстановяват жлезата и в съчетание с ТЕС мисля,че е само въпрос на време пълното излекуване!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз бих също така визуализирал една щастлива и здрава жлеза която помпи неуморно тироксин. На изхода й към тялото има циферблат който показва количеството тироксин в кръвта и той показва перфектните стойности в цифри (че не ги знам какви са). :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Не ми се отдава визуализация,губя картината бързо,това също е п вина на щитовидната.Но ако се опитам по колко време на ден трябва да задържам образа?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

По-скоро усещането е това, което трябва да задържиш. Иначе за образа напълно те разбирам, така е.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Не ми се отдава визуализация,губя картината бързо,това също е п вина на щитовидната.Но ако се опитам по колко време на ден трябва да задържам образа?
Не е по вина на щитовидната, а по вина на ПОти с които вече писа, че си пълна.
Нищо не трябва. Запомни го най-после!
Ако не става с 1,2,3,4 и т.н. минути, значи са нужни повече.
Ако бях на твое място бих работил една седмица само върху Психологичните си Обрати за освобождаване от проблема. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Кой от всичките проблеми? :lol:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа:Кой от всичките проблеми? :lol:

Eстествено с щитовидната жлеза.

От него идват всички останали. Или? Кой може да е по-голям?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Моите проблеми са много преди щитовидната жлеза,но си мисля ,че точно на този етап мога и трябвада се занимавам само с нея.Вчера обаче,след няколкото теса ,които не ми помогнаха за други моментни проблеми се отчаях още повече,ще пробвам днес пак и ако не става значи има нещо ''гнило''с мене
Публикувай отговор