Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че не ми харесват рутинните неща, макар и да не може без такива и че Насърчавам писането на дневниците, но Просто аз не мога да го правя.....................
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

:D
Докато стигна дотук имам още много работа.
Но защо пък не!
hope
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:46

Мнение от hope »

Здравейте!
Бях при ендокринолога вече и той ми каза, че 1.ТПО= МАТ и 2. че е характерно за това заболяване да имаш периоди в които си напълно ок - без антитела и с нормална работа на жлезата, но пак може да дойде период, в който да се появат антителата и нещата да се влошат, после пак да се подобрят и т.н. Т.е. можем да се "излекуваме" от само себе си и после пак да се разболеем от стрес или вирус, най-общо казано "от стресова за организма ситуация".
Крайно време е вече и аз да си купя тази книга и да започна да я чета и да правя съответните неща описани вътре.
Прави ми впечатление, че общото м/у нас всички май е чувството за вина? Права ли съм?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

hope написа:Здравейте!
Т.е. можем да се "излекуваме" от само себе си и после пак да се разболеем от стрес или вирус, най-общо казано "от стресова за организма ситуация".
Крайно време е вече и аз да си купя тази книга и да започна да я чета и да правя съответните неща описани вътре.
Прави ми впечатление, че общото м/у нас всички май е чувството за вина? Права ли съм?
Права си. Крайно време е да започнеш да правиш ТЕС. С нея ще имаш средство за справяне със стресовите ситуации за да не допуснеш да те разболяват в бъдеще.
Вината, страха и гнева са най често срещаните негативни емоции при болните от това заболяване, според моите наблюдения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

"можем да се "излекуваме" от само себе си и после пак да се разболеем от стрес или вирус, най-общо казано "от стресова за организма ситуация".

За съжаление не става въпрос за излекуване дори в кавички. Представям си го като махало. Може функцията да е хипо-, хипер- или нормална - в зависимост от нивото на стрес/изпитвана емоция в конкретния момент. Разбира се, влияе се и от климатичните промени (те така или иначе са свързани с промяна в емоциите).
Това махало си е нещо неприятно - не можеш принципно да работиш по "намаляне" или "увеличаване". Единственият начин е да изключиш факторът, който люлее махалото - изпитваната емоция. (Чувала съм за една книжка, която показвала как да си помогнем за това - Техника за емоционална свобода, май беше.)

"Прави ми впечатление, че общото м/у нас всички май е чувството за вина? Права ли съм?"

Вината е основното. И чувството за унижение. Виртуози сме в насаждането на чувство за вина. Внимавайте с децата си!
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

Здравейте :D

Искам да споделя и моя опит в борбата с тази болест. Темата още не е довършена, но утре съм обещала да опиша подробно стъпките, по които минахме, за да стигнем до тук.

http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=394


Успех на всички
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

ДО ВСИЧКИ С ХАШИМОТО И ДР ПРОБЛЕМИ НА ЩИТОВИДНАТА!

Мнение от Bastet »

Здравейте прекрасни хора,казвам прекрасни ,защото сте будни и търсите начин :D .Искам сериозно да ви предупредя,че лекарите и лабораториите безочливо ви смучат паричките за изследвания!Не си правете повече изследвания на тат,мат и хормони защото първо-резултатите не са достоверни и второ те просто не са ви нужни,самото ви състояние показва имате ли подобрение или не!Ако нямате проблем с килограми,сърце,косопад,депресия,умора и памет не се занимавайте с изследвания и не си прахосвайте парите!Ако имате проблем с тези симптоми тесвайте и търсете и други начини.Това важи най-вече за хората от провинцията защото там лекарите са тотално невежи(те и доста от софииските са такива),а също и лабораториите са неефективни!Ако все пак държите да си правите изследвания правете не пове4е от 1 път на 6 месеца и то единствено в лаборатория Бодимед(която също не дава 100 % точни резултати на хормоните,но поне е на по-добро ниво от останалите).Също така съветвам никой да не запо4ва да взима Л-тироксин или Еотирокс,защото те правят жлезата зависима и тя не може да функционира сама и да се съвземе след спирането им!А за хашимото и намалена функция тироксина се взима до живот според лекарите!Всичко това го казвам от личен опит и много изчетена литература по въпроса както и ходене по мъките при алчни и бездушни лекари.
Сега може и да стане скандал след всичко което казах,но се чувствам длъжна да предпазя хората от безхаберието , невежеството и алчността на лекарите ни. Лично аз спрях тироксина,който взимах една година и изследвания не възнамерявам повече да си правя.Вече 3 месеца съм без тироксин и се чувствам добре.Всъщност,когато го взимах той не ми помогна с нищо :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Спомням си, че като малка известно време пиех Л-тироксин... той за какво се взема?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Това е хормонът на щитовидната жлеза,който се взима като синтетичен под формата на хапчета когато жлезата не го произвежда в достатъчни количества,тоест когато има намалена функция.Намалената функция се причинява от хашимото,но може и без наличието на хашимото пак да има намалена функция.Целта е да се накара жлезата сама да започне да произвежда този хормон,а не да го взима като хапчета защото това води до зависимост и и пречи сама да започне да го произвежда.Лекарите разбирасе не познават друг начин освен заместителната терапия,но начини има и то не само един!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Пълното излекуване от хашимото се случи!

Мнение от vqra »

Basted написа:Днес си направих изследвания на антителата и ТСХ за хашимото и се оказа че антителата не само че са си влязли в норма,ами са спаднали още повече.Това е невъзможно според лекарите,защото те не могат да накарат мозъка да разпознае жлезата и да спре да я унищожава,произвеждайки антитела.За това дават л-тироксин до живот,а в същото време антителата си ядат ли ядат жлезата докато се стигне до пълното и унищожение.Тесвала съм една предполагаема причина ,която ми е създала хашимото,но беше преди месец,а и беше само един път та съм забравила изобщо.Просто реших днес да си видя до къде са стигнали антителата за да ги тесвам направо тях и О чудо!-те са спаднали и са в норма,а преди бяха извън норма.Ми какво да ви кажа повече,аз и сдруги неща съм правила за да се оправя,но не мога да кажа кое от всичко е помогнало,а пък тук се пише само за тес та съм длъжна да кажа че съм се тесвала за точно тази болест и ето -чудото си е налице,а какво е довело до него не ме инетерсува :D
Между другото изследванията са в най-добрата лаборатория в София
Здравей, Basted!

Имам същия проблем с Хашимото, правих предизвикателството по този въпрос. Ще се радвам, ако се включиш и получа отговор на въпросите си!

От този пост на тази страхотна тема за резултатите ти не ми става ясно дали си пила Еутирокс или Л-тироксин. Просто предполагах, че не си пила нищо, защото не може да казва човек, че се е излекувал напълно, ако пие хормона, нали така? :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа:Ми последно ми бяха в норма лятото,вчера си направих само тсх и той е 0.94 при 50 мг тироксин.от днес съм на 25 мг ,а след 4 седмици смятам да спра тироксина завинаги.ще пиша какво се случва.''...светът е голям и спасение дебне отвсякъде'' :D
Този твой пост, обаче малко ме разочарова, защото силно вярвах в успеха ти, поне ти така го представи, а тук виждам, че пиеш и то по 50 микрограма тироксин? Това значи, че симптомите са се върнали и отново си започнала да пиеш хапчето? Така ли? Кога се възвърнаха?
Моля те уточни това. Надявам се, че ще получа отговор на въпросите си. Считам, че този форум е полезен и то най-вече с искреността и отговорността на всички пешещи към всички четящи. Поздрави!



П.С: Ти ще идваш ли на семинара за напреднали? Много бих искала да се запозная с теб
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Моят успех се състои в това,че успях да си намаля антителата,които бяха над норма.След като влязоха в норма ,аз не спрях да пия тироксин до май месец миналата година,просто защото намалявах дозата му,защото ако се спре рязко се получава криза!Днес една година по-късно реших все пак да видя дали съм приключила с хашимотото,направих си изследвания в лаборатория ''Кандиларов'' и се оказа,че антителата са си напълно в норма!!!За съжаление обаче,ТСХ е висок- 6.55 при норма 3.Моето обяснение е,че в следствие на това,че пих тироксин повече от година,аз си направих жлезата ленива и сега тя не може да произвежда в нормални количества тироксина.От днес се заемам с този проблем и ще пиша за резултати.Важното обаче е,че с хашимотото е приключено още тогава когато писах за първи път - преди две години!
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Браво, Basted! Страхотен успех с антителата! :D
Виж сега да събудиш и ленивката, да и кажеш да става вече! Стига е мързелувала - пролет пукна! :lol:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравей, Basted! Благодаря за отговора!
A ехография правила ли си и? И какво е положението там?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,

Опитай да не обвързваш това колко хормон произвежда жлезата ти с нейната структура - увредена/неувредена. Една жлеза ще произвежда толкова, колкото ти "успееш да я накаваш" да произвежда. Точно по тази прична съществува и хиперфункцията - в телата на хората с хиперфункция се излива толкова хормон, сякаш имат 2 жлези, а нямат. Приеми, че макар и увредена, жлезата ти ще произвежда толкова, колкото ти поискаш, толкова колкото тя прецени, че искаш да произвежда в момента. За теб остава да и покажеш какво искаш и смяташ, че заслужаваш.

А с времето увредените места ще се възстановяват, но за момента това, което можем да направим е да си осигурим необходимото ни количество хормон, което е и предназначението на жлезата в крайна сметка. Това е от което можеш да имаш ползи или вреди.
Публикувай отговор