Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ми последно ми бяха в норма лятото,вчера си направих само тсх и той е 0.94 при 50 мг тироксин.от днес съм на 25 мг ,а след 4 седмици смятам да спра тироксина завинаги.ще пиша какво се случва.''...светът е голям и спасение дебне отвсякъде'' :D
deska

Мнение от deska »

Basted много се радвам за теб :D Някъде във форумите бях прочела, че имаш проблеми с кг-те и косопода, тези неща оправиха ли се при теб? И не ти ли е любопитно какво става с антителата, дали все още са във норма.Ще ти благодаря ако ми отговориш какво е състоянието ти в момента. :D :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Изследванията са ми перфектни,всички хормони са ми в норма.Килограмите и косопада обаче не изчезнаха,което говори,че причина за тях не е било хашимотото,твърде лек случай съм била ,за да е от него,така ми каза една лекарка.Съгласна съм с нея,защото познавам хора с много по-лоши показатели от мен по отношение на хашимото,а пък нямат наднормено тегло и косопад!Същата лекарка ми каза,че има случаи при които не може да се установи от къде идва косопада.Аз си установих,че килограмите ми,15 отгоре на това което съм била са вследствие на спиране на противозачатъчните,които пих 10 години благодарение на лекарите,които ми ги изписаха защото имах киста на яйчниците.Четох,че организма си изработва зависимост към тях,и когато ги спреш,той вече не може без тях и се променя обмяната,от там и надебеляването.Освен това причиняват и рак на гърдата.Получава се ефект като при спиране на цигарите-яко освинване :( Бих призовала всички жени-НЕ ВЗИМАЙТЕ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!
deska

Мнение от deska »

Първо искам да те поздравя за пълното ти излекуване ,надявам се нещата да са трайни и ЗАВИНАГИ! А относно кг-те и косопада ще се оправят,просто продължавай с ТЕС и ще дойдат резултатите, може да опитваш и с други методи.Щом вече нямаш заболяване като хашимото няма какво да ти пречи!Вярвай щом си се излекувала от това заболяване ще се пребориш и с тези проблеми. :D :D :D
deska

Мнение от deska »

Ако не съм много нахална бих искала да те питам някои неща.Аз от една година съм с това заболяване и се чувствам много зле с адско задушаване и безсъние,тези неща ще могат ли да се оправят с тес?При теб симптомите отшумяха ли?Чувстваш ли се добре в момента имаш ли някакви оплаквания? L-thyroxinа защо продължаваш да го пиеш все още?
Ще се радвам да ни държиш в течение как вървят нещата при теб.Много усмивки ти пожелавам :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Щом имаш безсъние и задушаване значи имаш увеличена функция на жлезата,а не намалена както е при мен!Аз никога не съм имала подобни симптоми...Пия тироксин ,оба4е го намалих до най-ниската доза 25 мг и след 4 седмици го спирам напълно.После ще се следя само с изследвния.Има начин за лечение,мога да ти дам координати на човека който го прави от 50 години.А с ТЕС може да се оправи всичко,така мисля аз.
deska

Мнение от deska »

Да, ще се радвам да ми дадеш координати на този човек. :)
baavale
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2009 14:49

Мнение от baavale »

Здравей Basted,много се радвам за твоето оздравяване. Виждам, че и други се интересуват от това дали състоянието ти продължава да е същото, как са ти изследванията ти в момента. Аз съм със същото заболяване. Спомням си, че лекар ми беше казал, че е необходимо да минат две години, преди да се изследват антителата отново. Нямам идея защо.Сподели с нас как протекоха нещата при теб. Желая ти много здраве и всичко най, най-хубаво!
deska

Мнение от deska »

Здравейте момичета, виждам че никой не е писал скоро и за това реших да питам как вървят нещата при вас.Няма ли някоя от вас , която да се похвали с нови резултати ?? :D :D
deska

Мнение от deska »

mayadob Здр. персонално и на теб :D Много ми е интересно как вървят нещата с антителата на хашимото при теб.Поздравления за резултатите които си постигнала с ТЕС. Мн усмивки ти пожелавам :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аз незнам този лекар защо е казал че трябва да минат 2 години за антителата,при мен минаха месеци и когато ги изследвах бяха влязли в норма,тоест бяха паднали няколко нива надолу!Скоро не съм си правила,а и да ви кажа честно не ми се дават пари!Аз си следя състоянието,и вие можете да го правите,ако ви намаляват лошите симптоми значи хормоните се нормализират,просто е...антителата щом толкова искате ги следете 1 път на 6 мес и не се вторачвайте в тях,те не са важните в случая,може да ги има,но въпреки това жлезата да запазва нормалната си функция без да са необходими лекарства,стига обаче хормоните да са в норма.
deska

Мнение от deska »

Здр. отново момичета :) Не съм писала от много време, но имах големи проблеми с интернета.Интересно ми е как вървят нещата при вас, има ли добри резултати при някой от вас? Basted спря ли вече L-thyroxina, какви са резултатите? Ще се радвам тази прекрасна тема да се посъживи малко и да има хора, които да се похвалят с добри резултати. :D :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Деска,
вместо да чакаш другите да споделят добри резултати защо не се заемеш ти сериозно с ТЕС и не споделиш самата ти такива резултати. Повечето хора като си решат проблема спират да мислят изобщо за него.Затова никой не е писал скоро тук. Както вече писа Бастед, като ти изчезват симптомите, значи всичко е наред. Твоите явно не изчезват и според мен ти нищо не правиш по въпроса, а искаш само да се надъхваш, което всъщнос си е един як ПО и отлагане до безкрайност на взимането на мерки за фактическо излекуване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
hope
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2009 21:46

Мнение от hope »

Здравейте и от мен!

Току-що съвсем случайно ви открих и съм страшно щастлива.
Аз също съм с диагноза Хашимото, която ми бе поставена през м. януари тази година при следните резултати - тсх 5,9 и тпо 3000. Ехографът на жлезата показа десен лоб в горна норма с нормална структура на жлезата. Казаха, че няма да започват хормонално лечение, тъй като тсх-то било в горна норма и, че трябват нови изследвания след около 6 мес. Преди няколко дни си получих новите резултати и тук вече много се чудя: тсх 2,5 фт4 11,2 и МАТ - отрицателен. Исках тпо, но няма реактиви в момента и правят мат вместо него. Сега ще си пусна и ТАт за всеки случай, но важното е, че от само себе си всичко е в норма горе-долу / тсх-то трбява да падне още малко като че ли/, но най-важното и странното е, че ги няма антителата!!! Възможно ли е това? и за колко време? Т.е. май трябва да се проверявам от време на време все пак. Иначе за съжаление част от другите симптоми все още ги имам, но съдейки по гърдите си, би трябвало наистина да съм по-добре - имам и мастопатии от години и от 1/2 год много ме боляха гърдите, предположиха, че е от щит. жлеза. Ще видим цикълът дали ще е по-нормален този месец /избързваше с 5-7 дни/. Но все още се уморявам много лесно, появи се шум в ушите и сърцебиене от време на време. Косата ми е много гъста, но може би си въобразявам, че пооредя малко.
Но най-важното, което исках да споделя с вас е, че аз също си правих нещо подобно на вашия ТЕС. Т.е. аз реших да пробвам позитивната настройка, в смисъл автоимунните заболявания представляват по същността си автоагресия, организма ти се обръща с/у себе си и си казах, че ако си повтарям, че се обичам и изпитвам по-често това чувство към себе си и околните, то може и да успея да настроя организма си да не се самоатакува. Пия и Саменто от време на време като се сетя. Ще ви пиша пак какво ще ми каже доктора по въпроса за отриц. антитела и най-вече да си видя тат резултата.
А това, че мат е отриц. означава ли, че и тпо би трябвало да е отрицателен? И това означава ли, че съм излекувана според вас? А това тесване дали е ефективно при диабет? Щото и това си имам в колекцията :roll:
Благодаря ви предварително.
orlica7
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2009 12:57

Мнение от orlica7 »

Здравейте!
Диагностицирана съм с Хашимото и имам всички отвратителни симптоми, които могат да се проявят. Няма да ви пиша резултати от изследвания, понеже след поставяне на диагнозата спрях да ходя при лекарите и да правя необходимите тримесечни изследвания. Направих така, тъй като ми свършиха ченгелите, с които трябваше да вадя думите от устите на лекарите. Освен това, в частната лаборатория, в която отидох за последните изследвания и където предупредих, че вените ми трудно се намират, така ми ги посиниха (което за мене си е нормално при тази процедура), но явно бяха засегнали и някой нерв, защото ръката ме болеше в рамото, в сгъвката и в пръстите малко повече от месец.
И така - бяха ми изписали вече лекарството, но аз реших, че ще намеря алтернативен метод за лечение. И понеже всички лекари вече поразбирват от хомеопатия, беше ми обяснено (не от хомеопат, какъвто в моя град е трудно на намериш), че точно този проблем с хомеопатия няма да се оправи.
След около година и половина започнах да пия L-тироксин 50, но сърчицето ми нещо не беше съгласно, та се наложи да отида на сърдечен лекар. Той ми каза, че това е нормална реакция на сърцето и проблемът е решим - ще се пият блокери за сърцето. Помислих си нещо наум и си тръгнах - взех решение да си деля хапчетата наполовина.
Това всъщност не беше решение, защото се чувствах ужасно, а през зимния сезон е още по-зле.
Стигнахме и до момента, когато започнах да чета книгата за ТЕС. Бях изпълнена с апатия и я купих по-скоро по навик, защото винаги съм проявявала интерес към "такива" неща. Започнах да я чета и стигайки до обясненията какво точно се прави, чукнах по точките, колкото да установя, че тези места са ми болезнени (т.е. точно по тях трябва да работя). Спрях да чета и започнах да мисля за формулировките.
"Въпреки, че преди много време пожелах смъртта, аз напълно и безрезервно приемам себе си."
"Въпреки, че винаги съм изпитвала силно чувство за вина, аз напълно и безрезервно приемам себе си."
Това вече беше изтощило запасите ми от енергия и реших, че сериозната работа ще започна друг път.
След два дена, напълно случайно, срещнах хора, които ми предложиха нещо, което отдавна търсех. Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС.
След още ден се чувствах силно въодушевена - сякаш съм във въздуха и летя. От много време не се бях чувствала така. Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС.
На следващия ден се влюбих! Не в един - в четирима (не ми се беше случвало от 15 години!). Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС.
На следващия ден - в още двама. Единият беше жена :oops: Нямаше никакво значение - чувствах се ВЛЮБЕНА! Състояние, в което се намирах непрестанно в младите си години. Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС.
Симптомите ми са много по-слабо изразени. Когато се появят, си мисля за състоянието на влюбеност и ми става леко на душата и добре на тялото. Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС
Не съм допрочела книгата още. Чувствам се като палаво дете, което еспериментира с играчката си. Това, разбира се, няма нищо общо със започването на четенето на ТЕС.
Не обещавам, че ще се отчитам за резултатите - не ми харесват рутинните неща, макар и да не може без такива. Насърчавам писането на дневниците. Просто аз не мога да го правя.
Поздрави!
Публикувай отговор