Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
irina.had
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2012 11:32

Мнение от irina.had »

Здравейте, правих предизвикатеството срещу Хашимото един месец точно по схема. Преди да започна си направих изследвания: TSH в норма, T4 в норма, МАТ завишено. Тъй като пия много висока доза Л-тироксин (1 ден = 100мг, 2 ден = 75 мг ) и ги редувам. Лекаря ми каза че не е добре да го спирам, затова си го намалих на 50мг на ден докато правя предизвикателството. В момента всички показатели са ми много зле (Т4 = 8.12 при долна граница 9.30; ТСН = 9.62 при горна граница = 4.2; МАТ = 486 при горна граница 34). Незнам какво да правя, да си еъзстановя ли дозата и да продължавам с предизвикателството или... Незнам... какво да правя. Доста съм разочарована защото очаквах да има поне минимален ефект или поне да не се влошат толкова нещата.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - не е ясно как точно си прилагала ТЕС, колко често, с какви фрази и т.н.
Второ - често при излекуването на някаква болест има лечебни кризи и те всъщност са добър знак.

Трето - цитирам от публикация, която е 2 преди твоята (прочети я цялата!)
Bastet написа:Искам да апелирам към всички , които взимат синтетичен тироксин - той пречи на жлезата да се възстанови и да започне сама да го произвежда , ако пиете такъв всички по-горе изброени методи няма да са ефективни. Тироскина се спира само по схема изготвена от лекар! След спирането е възможно да се получи криза и някои лоши симптоми да се възвърнат рязко, но това е само временно, докато горните вещества и методи я стабилизират! Казвам го от личен опит и стоя зад думите си.
Аз не разбирам от лекарства и не знам какъв ефект може да има намаляването на лекарството ти до дозата, до която си го намалила.

Четвърто - не е ясно правила ли си визуализации, колко често и какви.

Пето - Каква е тя схема по която си правила Предизвикателството?
Няма схема за Хашимото, както и за която и да е друга болест.
С ТЕС се лекува човекът не болестта.

Изобщо много неясноти има в оскъдната информация, която си дала.

Аз бих прочел всички теми за Хашимото и бих се опитал да дълбая по-дълбоко, под повърхността на диагнозата и симптомите и да търся емоционални корени, като продължавам да правя ТЕС по 10 пъти на ден за всички негативни емоции, които открия.
И бих визуализирал здрава жлеза и перфектни резултати от излседванията.
За това е говорено в тези теми, които ти препоръчвам да прочетеш. препрочетеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
irina.had
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2012 11:32

Мнение от irina.had »

Благодаря за отговора. Ще продължавам да се опитвам, няма да се отказвам все пак. Правила съм предизвикателството по 10 пъти на ден. Включително и рейки включих, спазвах хранителния режим, който е препоръчан, правила съм визуализации сутрин и вечер - представях си добри изледвания, че не пия хапчета, че разказвам как съм успяла да се излекувам, как лежа на поляна и гледам небето, (но те не ми се получават много добре). Бях чела че няма нужда да правя допълнителни тес-ания по време на предизвикателството. Преди да започна предизвикателството един месец правих процедурата "В мир със себе си". За момента мисля да си увелича дозата, за да ми влезнат показатели в норма. Надявам се все пак, че ако всичко действа, с времето от само себе си ще м исе наложи да си намаля дозата, за да мога да я спра. На този етап преди да започна предизвикателството лекаря ми каза, че спирането на такава висока доза няма как да стане, на моя глава аз просот я намалих. Предизвикателството съм го правила със следната настройка: "Въпреки че, имам понижена функция на/увредена щитовидна жлеза заради антитела МАТ, който съм произвела поради чувство на вина и усещам като напрежение и шум в ушите аз напълно и и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от чувството на вина, напрежението и шума в ушите и излишното количество антитела МАТ от организма ми сега". Напомняща фраза: " Освобождамвам се отчувството на вина, напрежението и шума в ушите и излишното количество антитела МАТ от организма ми сега "
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така и така си намалила вече дозата и си я поддържала един месец. Не я увеличавай още месец. Прави само ТЕС за да видим какво ще стане. Ако увеличиш дозата и имаш подобрение или влошаване, няма да знаеш от кое е - от ТЕС или от лекарството.

Тази грешка си направила вече = да имаш две промени.
Намалила си лекарството и си започнала да правиш Предизвикателството.

Не я повтаряй!

Освен това, защо според теб не ти се получават визуализациите?
Там също има скрити подводни камъни.
Визуализациите вадят наяве всички подсъзнателни блокажи за излекуването.
Всичко което ти пречи на визуализациите е също за ТЕСане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
irina.had
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2012 11:32

Мнение от irina.had »

Иване, благодаря ти много за насоките. Днес като цяло се събудих с повече надежда, вчера нещо бях уклюмала. За грешката с двете промени - ако бях спряла напълно хапчетата щеше да е по-шокова промяна за организма, затова просто ги намалих.
Продължавам да се боря и след време пак ще напиша как вървят нещата при мен :) . Още веднъж благодаря за обърнатото внимание и за куража да не се предавам. Знам че болест, която е от 10 години, не може да се излекува за месец-два, а трябва постоянство и упоритост.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

irina.had написа:Знам че болест, която е от 10 години, не може да се излекува за месец-два, а трябва постоянство и упоритост.
Това също е за ТЕСане!
Понякога болести съществували десетки години се лекуват за минути.
По-често не става бързо. Но това не значи, че е невъзможно.
Щитовидната ти жлеза, както и целия ти организъм реагират негативно на стрес. Махй стреса от живота си под каквато и да е форма да е той и с каквито методи разполагаш.
И да, като не става бързо, става бавно. Времето е относително понятие.
Упоритост му е майката.
Гъвкавост - бащата.
Дисциплина и изследователски дух - останалите роднини. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здравей Ирина, сега попаднах на твоя пост и искам да ти кажа,че докато не спреш тироксина няма как да разбереш дали ТЕС е помогнала за да започне жлезата сама да произвежда тироксина, съответно дали ТСХ е намалял, защото синтетичния тироксин който приемаш държи ТСХ в постоянно ниво и в момента , в който го спреш ТСХ ще се покачи рязко ,което предполага една малка кризичка, но няма друг начин да се спре тироксина. Лошото е не това че имаш хашимото от дълго време, а това че си приемала тироксина толкова дълго , защото жлезата става зависима от него и става ленива. Необходимо е да спреш тироксина, за да видиш реалния резултат от усилията си с ТЕС и др. работи , които ще са необходими , за да се събуди жлезата и да започне сама да го произвежда..Аз съм минала през тази малка кризичка, но не е казано че и при теб непременно ще бъде криза, можеш да я тушираш по много начини, с ТЕС , с пчелни продукти, с масаж върху жлезата и др.
Публикувай отговор