Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Аз пък предпочитам първата ти визуализация, Иване. Жлезата помпа Т4 и Т3, които също си имат норми. А и не е необходимо да се визуализират числа - може просто да има една зелена зона и стрелката да стои в нея - тези норми и те, сещаш се, а са и доста широки.


Затова смятам, че визуализацията на Иван с помпането на хормон е най-изчистена, проста и ясна. Здраво тяло, здрава жлеза, това ми е малко далечно и абстрактно на мен, не ми въздейства.
Абсолютно съгласна. Не знам как да визуализирам здраве. Абстрактно е и за мен. Харесва ми визуализацията на Иван с помпане на тироксин, която правя.

Само, че при мене никога не са изследвали Т3 и Т4 и нямам представа какви са нормалните стойности? Затова досега си мислех само за TSH хормона. Ния, благодаря за идеята ти за зелената зона, в която да сочи стрелката на циферблата /зона на конфорта, при която нямам симптоми и се чувствам добре - зона на здравето. Все пак, ако някой знае какви стойности трябва да имат Т3 и Т4 нека да ги каже. FT3 и FT4 едно и също ли е с Т3 и Т4? ??
Към тази визуализация добавих и визуализация за телесната температура. Тя трябва да е около 36.8 /не повече и не по-малко/, за да бъде достатъчно количеството тироксин. (Оттук дойде идеята ми, че вместо да си тествам хормоните всяка седмица, което е невъзможно, може да следя резултатите от ТЕС с измерване на телесната температура, която трябва да е 36.8 /вижте линка отдолу, много ми хареса статията/ Ако е под 36.8, значи тироксинът не е достатъчен. Включих тази желана температура също във визуализацията на жлезата, която помпа тироксин, стрелката е в зелената зона на комфорта без симтоми, а друг уред отчита телесната температура, която е 36.8.
Супер визуализация, хареса ми, успешна е за мен. Благодаря, Иване! Благодаря, Ния! Благодаря на статията от линка, който ви пействам!
Чувствам се страхотно през последните няколко дни. Нямам симптоми /чук чук на дърво, плюйте дан`ме урочасате :D / Утре ще я меря. Не трябва да се мери, когато имаш неразположения /настинки, грипове, и по някое време от цикъла, не помня по кое, ще потърся/

Същевременно продължавам с предизвикателството със следната декларация:

"Въпреки, че щитовидната ми жлеза не произвежда достатъчно тироксин, тъй като мозъкът ми си мисли, че е чуждо тяло и я унищожава с антитела, аз напълно и безрезервно приемам себе си и моля мозъка ми да разпознае щитовидната ми жлеза като важен орган от моето тяло и тя да започне да произвежда достатъчно количество тироксин, така че да се чувствам добре" Подчертаното ми е НФ.

Същевременно потупвам точките съвсем леко, потупване-погалване, а не както се удрах преди с всички сили (даже и пръстите си слагах някъде, за да имам опора). НФ я казвам наум, тъй като е доста дълга и при произнасяне губя значението на фразата и мисълта ми е фокусирана върху произнасянето, гласа ми, чак ме хващаше мускулна треска на езика едва ли не :D

При съвсем леко потупване на точките, чувствам много по-силен ефект от ТЕС.

Продължавам и с неутрализирането на ПО по схемата на Артюз.

Това е за сега :)

такивамитиработи

Дерзайте!


КЛИК!
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Интересно, това за силата на потупването трябва да се коментира, аз също съм забелязал нещо такова ;) Извинявам се за леко off-topic-а :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Just_a_man написа:Интересно, това за силата на потупването трябва да се коментира, аз също съм забелязал нещо такова ;) Извинявам се за леко off-topic-а :)

E, aз затова се записах на курс за начинаещи, нищо че първо изкарах курс за напреднали (хе хе)

Явно от книгата няма как да разбера тези неща. Все още не съм сигурна за точката на главата и под мишницата.

Трябвало да тегля черта от върховете на ушите нагоре. Ми тегля си черта и мога да си получа точката където и да е на главата отгоре.

Все още не знам точката на върха на главата на темето ли е или там от където се разпределя косата.

товаеположениетоминке

бавно схващам

такивамитиработи ;) ще ходя на курс
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

В "Обещанието на енергийната психология" (която препоръчвам, има доста описани случаи и съвети за прилагането на ТЕС) на Дона Идън, Гари Крейг и Д.Фейнстейн точката на главата не е дадена в Основната рецепта. Иван също е казвал, че може да бъде пропускана ;) Аз си практикувам без нея.
Последно промяна от Just_a_man на 28 Май 2010 21:59, променено общо 1 път.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Just_a_man написа:В "Енергийна психология" (която препоръчвам, има доста описани случаи и съвети за прилагането на ТЕС) на Дона Идън, Гари Крейг и Д.Фейнстейн точката на главата не е дадена в Основната рецепта. Иван също е казвал, че може да бъде пропускана ;) Аз си практикувам без нея.
Blagodarq ti!

Абе има нещо тайнствено около тази точка. В Предизвикателството за здраве и благополучие, което практикуваме от клипчето в темата на Лейди Фрост, пича прави кръгове по точките без тази на главата, и след 5,6 кръга някъде завършва клипа именно с тази точка на главата като на нея произнася "Благодарен съм, за силата, смелостта и предопределеността ми да успея". Аз след този текст слагам и едно "Амин" и някак си много готино ми действа да завърша целия този цикъл с точката на главата /па макар и да не съм сигурна къде е точно/. Имам чувството, че тя е нещо като проводник към Бога/Космическия разум или нещото, което ще помогне всичко това да се реализира.


PS: И все пак си мисля, че семинар за начинаещи не ми е необходим, тъй като едва ли ще науча нещо ново, след като практикувам отдавна, а и съм била на семинара за напреднали :) А и имам резултати, естествено. :)
Последно промяна от vqra на 28 Май 2010 18:11, променено общо 1 път.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Колкото и добре да е описано нещо в някоя книга (в тази на Иван всичко е добре обяснено и доста практически насочено), според мен е съвсем различно и много по-ползотворно да го видиш на живо, на семинар и да го приложиш с човек, който има опит. Не мога да сравнявам двата вида "черпене" на информация :)
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз пък не разбрах къде е точката на вътрешната страна на дланта и как се потупва за да бъде човек жизнен и да не му се спи.Знае ли някой от вас? :)
Времето е пари!
violettaa
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2010 20:33

Мнение от violettaa »

ivangp написа:Първо ТЕСай случката която ти е причинила ужасния стрес. После ужасните симптоми и накрая нежеланието на жлезата да произвежда достатъчно тироксин.
Направи си Предизвикателство с:
Въпреки че жлезата ми се омързеливи от тоновете хапчета с изкуствени хормони които погълнах..............и моля жлезата си да се вземе в ръце и да започне да произвежда оптимални количества тироксин.
СКЪПИ МОИ!
Казвам се Виолета,41г от с.Безмер,Ямболко.Ще ви разкажа накратко за ЩАСТЛИВИЯ късмет koito imah samo za 14 dni moiata shtetovidna jleza s 90%uvrejdane,da ostane v REMISIAYA.
Az sam ot horata koito ne obi4at da hodiat na lekar i piat lekarstva-samo v kraen slu4ai.Hashimoto imam ot 14god.No izsledvaniata na hormonite mi biaha v normite koito ne iziskvat pieneto na lekarstva.i taka 14 god. az nito vednaj pove4e ne napravih isledvane na hormonite.Predi dve godini usetih goliama promiana v organizma si.Zapo4nah da palneria,mnogo barzo-20kgza dve godini-izglejdah kato napompena,biah vse izmorena.Zavartiah se v omagosania krag na pregledi,doktori ,lekarstva,.Kazaha mi hashimoto-s zanijena funkcia-Cial jivot 6te peesh
edno hap4e- L-tiroksin mi kaza lekaria.Samo 20 dni gi pih i ispriah za6toto polu4ih goliamo sarcebiene.Togava si kazah-Az VIARVAM che ima drug nachin -za lechenieto na hashimoto i 6te go nameria tozi na4in.Ne biah saglasna cial jivot da pia EDNO hap4e i to sinteti4no.Pet meseca po-kasno az ve4e NAMERIH TOVA KOETO TARSIH-edin neveroiaten lekar.
ZNAM che ne vseki 6te mi poviarva,no za tezi koito mi viarvat da mi pi6at na e-maila [email protected] shte vi kaza vsi4ko.OBICHAM VI i iskam da se CHUVSTVATE ZDRAVI I SHTASTLIVI!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Проблем ли е да кажеш всичко тук? Тези, които не вярват, рядко влизат да пишат.
И виж тази тема - Как да пиша на КИРИЛИЦА, когатонямам?
Еленааа
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2010 22:09

Помощ

Мнение от Еленааа »

Здравейте всички!

Днес правих изследване на хормони по друг повод и така установих, че имам антитяло ТАТ 806 /може да звуча като лаик/, но цял ден чета в нета информация за този показател и лошо ми стана. Не искам да мисля че ще приемам каквито и да е било лекарства, а още повече цял живот. Тъй като ще се наложи да ходя за консултация и при специалист започнах да мисля за природосъобразни алтернативи и ето попаднах на вас. Дадохте ми някаква надежда...... Благодаря ви!
raj
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Юни 2010 09:29

Мнение от raj »

Здравей, не съм ти писала досега, но твоите обеснения много ми помагат въпреки , че аз имам много по -различна болест, но днес прочетох това което си написала и много се зарадвах за това което си постигнала много се радвам за теб и ти пожелавам никога повече да не те сполвтява ,да си много зсдрава , щастлива и въобще най най.Поздрави от бургас
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

здравейте!и аз имам автоимунен тиреоидит на хашимото.мисля,че го получих след огромния стрес,който преживях-загубих майка си,която страшно много обичах внезапно,докато бях бременна в седмия месец.искам да попитам от къде трябва да започнас тес,направо за хашимото или първо декларацията да е свързана със загубата на мама?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ANTOANET1, щом знаеш, кое е отключило заболяването, работи върху него.Успоредно с това продължавай с предизвикателството, което май си започнала, съдейки от другата тема, в която си се включила. Нека водещо е личното ти усещане за водеща емоция, усещане или случка.
С декларация формулирана(адресирана) максимално конкретно. :D
Успех! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо изчисти с ТКФ случките които си спомняш свързани със смъртта на майка ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

благодаря,че ми отговаряте толкова бързо!много сте мили!извинявайте за лаишкия въпрос,но какво е ТКФ?също искам да попитам как се прави успоредно те за няколко неща с различни декларации?например редуваме ли ги или как?в един и същи ден може ли да правим тес за различни случки и през какъв интервал от време?Бъдете здрави!
Публикувай отговор