Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ANTOANET1 написа:здравейте!искам първо да благодаря на Ниа за загрижеността.а на Иван да кажа,че нещо много се е объркал спрямо моята личност.Иване,сигурно искаш да ми помогнеш по този начин и се опитваш да напипаш пътя като ме типизираш към някаква група"жертви"-както казваш ти,от дългогодишната си практика.не си ме разбрал правилно,но няма проблем,първо-ти не си психолог и второ от няколко написани от мен фрази няма как да си изградиш точна представа.всеки има да учи много,и ти,и аз,и всички останали,както Сократ казва"аз знам,че нищо незнам".Нямам намерение да те убеждавам,приятелю,просто искам да ти кажа,че изобщо не искам в ничии очи да видя съжаление към мен или съдбата ми и менно това беше първата причина,която ме накара да се стегна-когато излезнех на улицата навсякъде виждах,изпълнени със съжаление физиономии.затова взех да вдигам високо глава,защото знам,че майка не заслужава това.не търся съчувствие,напротив отдавна нито се оплаквам на някого за каквотом и да било,нито говоря по тази тема и съм далече от мисълта,че колкото повече страдам,това е доказателство за любовта мим към майка,както си мислиш ти.дори ми е неприятно честно казано,че това стана тема на обсъждане във форума и на семинара,защото е прекалено лично и интимно.моля,ако някой иска да ми пише нещо,нека да е на "лични",все пак форумът е за хашимото,а не за личния ми живот.пак казвам не се изживявам за жертва и не търся съжаление,както си мисли Иван,даже се учудвам защо споделих всичко това във форума.желая успех и здраве на всички!

И аз не съм психолог,и дори ти пиша веднага само като прочетох първите ти две изречения,после ще прочета и на Иван целият пост и твоя,с две думи ти бягаш от проблема,като по свой си начин ти мислиш,че може би във времето някак си може да се разреши едва ли не от само себе си ще избледнее и наистина четеш това което на теб ти харесва,а не това което трябва!
Мислиш ли си,че сега те анализират и преценяват какъв човек си,което за мен е нормално излагайки предвид положението в което се намираш и проблема за който сподели във форума и искаме да ти се помогне за да на се чувстваш така!
Надявам се,че не приемаш това като заяждане,всеки тук е настроен да помага с каквото може!
Интересно ми е ти как виждаш справянето ти с този проблем,ако мога да го нарека така?

И сега допълнение след прочетеният ти пост:
Иван дори и както ти го нарече,че не е психолог,а той е много повече от психолог,повярвай ми ти наистина само се оправдаваш и гледаш другите около себе си,а не и самата теб,което е най важното!
Влияеш се кой какво е направил!
След като си решила със това страдание да покажеш обичта на майка си,ок това е твоят избор и никой от тук не може да го промени,ако не ти самата!
Знам,че и други ще ме подкрепят за това последното!А след като си споделила проблема,явно си искала да ти се помогне по някакъв начин или да видиш какво мислят другите!
Интересно ми е пък ако отидеш на един истински психолог,той какво би ти казал?До колкото знам,само те тъпчат с антидеприсанти а това според мен не е да покажеш колко е силна обичта ти към майка ти!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Antoanet права си, аз не съм психолог. И следният цитат е мисъл на силен, уверен в собствените си сили и възможности човек, който вярва, че може да се справи с всичко и в никакъв случай не се изживява като жертва.
ANTOANET1 написа:искам да попитам Иван какъв ще бъде смисъла от ТКФ след като болката ми е толкова силна,че не й действа нищо.
според теб бих ли постигнала нещо с тес,ако формулирам декларациите върху проблема ми с автоимунния тиреоидит на хашимото,а да пропусна тес за случките около случката с майка?Благодаря ти!
Този въпрос бе обсъден на семинара. Отговорът ми е същият, както и тогава. Аз не съм избрал да дискутирам нищо лично твое тук. Ти зададе този въпрос и вече си получи отговора. Като не ти харесва отговора, както не ти харесваше и на семинара, продължавай да търсиш съчувствие и разбиране, докато някой ти отговори, както би желалала да ти бъде отговорено. Самият факт, че питаш отново показва, че самата ти се съмняваш дали си права. Но какво ли разбирам аз, нали не съм психолог.

Свободна си да постъпваш както желаеш в живота си. Ако не искаш отговори, които не ти харесват не задавай въпроси. Иначе си поемаш риска, както за отговорите, така и за последствията от действията си.

Тази тема е за Хашимото и аз мисля, че много хора се страхуват или не желаят да хванат бика за рогата, също като теб и тази дискусия би могла да им помогне. Затова и смятам, че мястото й си е тук.

Относно това:
Забележка: Откриването и елиминирането на корените на
проблема не е задължително, а желателно. Дори да не ги
откриеш, пак можеш да елиминираш проблема само като
работиш ежедневно върху симптомите му.Мисля,че това е отговора!
Така е. Но да знаеш корена и да не го адресираш според мен е, най-меко казано, неразумно.

Интересното е, че на следващия ми семинар имах абсолютно аналогичен на твоя случай - жена с хашимото, която също установи, че проблемът й е започнал след смъртта на баща й. И каза че веднага се захваща да чисти този проблем. Т.е. действията и мисленето й бяха абсолютно обратни на твоите. Ин тя се разплака само при мисълта за смъртта му. Та не мисля, че болката й бе по-малка от твоята.

И последно, само да ти напомня, че ти зададе въпрос и аз ти отговорих.
Аз зададох въпрос и ти не ми отговори, а само се обясняваше и обиждаше.
Ако искаш дискусия, уважавай опонента си, като отговаряш на въпросите му. И дискутираш по темата, без да заобикаляш неудобните въпроси!
Чакам си отговора. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

По повод силно разпространеното убежение " Да обичаш - значи да страдаш", имам следния случай с моя приятелка, която беше загубила майка си. Изпитваше непреодолима болка. Предложих и КС. Почувства се много добре. На другата сутрин се събудила с невероятна лекота в душата и никаква болка. Но това я накара да изпитва чувство на вина - "загубих майка си, а се чувствам толкова добре..."
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Стана една сега........
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

MagicWoman написа:По повод силно разпространеното убежение " Да обичаш - значи да страдаш", имам следния случай с моя приятелка, която беше загубила майка си. Изпитваше непреодолима болка. Предложих и КС. Почувства се много добре. На другата сутрин се събудила с невероятна лекота в душата и никаква болка. Но това я накара да изпитва чувство на вина - "загубих майка си, а се чувствам толкова добре..."
Майка ми почина преди повече от пет години и скръбта ми по нея бе неутешима. В Библията прочетох два стиха, които ме спасиха. Няма вече болка, няма скръб, няма сълзи, няма чувство за вина. Сега само се усмихвам с радост при спомена за нея.
ТЕСането за друг проблем също много ми помогна (при мен Лавинният ефект е просто слънчице), дори го комбинирам с Хоопонопоно.
Другото ми "изобретение", което ми хрумна преди малко, е правене на мудри за някакъв проблем в Прокси.
Меджик, да знаеш от мен, че приятелката ти се е спасила от нещо много опасно.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ANTOANET1 написа:здравейте!искам първо да благодаря на Ниа за загрижеността.а на Иван да кажа,че нещо много се е объркал спрямо моята личност.Иване,сигурно искаш да ми помогнеш по този начин и се опитваш да напипаш пътя като ме типизираш към някаква група"жертви"-както казваш ти,от дългогодишната си практика.не си ме разбрал правилно,но няма проблем,първо-ти не си психолог и второ от няколко написани от мен фрази няма как да си изградиш точна представа.всеки има да учи много,и ти,и аз,и всички останали,както Сократ казва"аз знам,че нищо незнам".Нямам намерение да те убеждавам,приятелю,просто искам да ти кажа,че изобщо не искам в ничии очи да видя съжаление към мен или съдбата ми и менно това беше първата причина,която ме накара да се стегна-когато излезнех на улицата навсякъде виждах,изпълнени със съжаление физиономии.затова взех да вдигам високо глава,защото знам,че майка не заслужава това.не търся съчувствие,напротив отдавна нито се оплаквам на някого за каквотом и да било,нито говоря по тази тема и съм далече от мисълта,че колкото повече страдам,това е доказателство за любовта мим към майка,както си мислиш ти.дори ми е неприятно честно казано,че това стана тема на обсъждане във форума и на семинара,защото е прекалено лично и интимно.моля,ако някой иска да ми пише нещо,нека да е на "лични",все пак форумът е за хашимото,а не за личния ми живот.пак казвам не се изживявам за жертва и не търся съжаление,както си мисли Иван,даже се учудвам защо споделих всичко това във форума.желая успех и здраве на всички!
ANTOANET1, Позволявам си и аз да се вмъкна, понеже тук се натрупаха доста нажежени страсти и ми стана още по-интересно! Забележи подчертаното...Гордост, гордост, гордост...скакво точно се гордееш?! И Да!- тук във форума всички сме много лични и точно това ни помага...но най-важното е да сме честни със себе си, това ни помага най-много, това е катарзисът, който пречиства душите, умовете и телата ни...
Пожелавам ти, в най-скоро време, да се гордееш с победа над сегашното себе си и с истинската и здрава ANTOANET1!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ANTOANET1 /Препоръчвам ти един дълбок ПЕАТ!:)
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

Убеден съм че майка ти се гордеее с теб и страшно се радва, че ти така страдаш за нея, защото това доказва колко много я обичаш.
Също така съм убеден, че ти искаш и дъщеря ти след време да страда така, когато си отидеш от този свят, защото за теб това ще е доказателство, че те обича истински.
Нали?
здрасти,IVAN!направо съм изумена от лавината"напътствия",които св изсипаха по мой адрес.тези думи,които си написал са меко казано нелепи.какво значи"убеден съм" и кой има право да ги каже?помисли над тези въпроси!пак ти казвам,не ми е приятна тази груба намеса в личното ми пространство.май забравихме за какво пиша в момента?!аз споделям,че само за месец и то с нередовни занимания свалям тсх от 8.15 на 4.22,въпреки,че съм под стрес и нито ден не съм приемала синтетичен хормон,а ти отделяш един ред да ме поздравиш за резултата и още един милион реда да ме анализираш,укоряваш,окачествяваш и т.н.........това не ми се вижда нормално.и май всички тези разпалени слова,които се изляха са заради това,че не бяхме на едно мнение с теб,а се получи по моя начин?!начина на новака и непросветения,не на учителя с много опит.ти сам каза нищо в този свят не "ТРЯБВА",всеки си е сам ГОСПОД и определя посоката на пътя си,нали?ти казваш,че след като съм си задала въпросите,ще си понасям отговорите,ok!но аз си зададох въпроса преди два месеца,тогава не получих отговор и ми се вижда "безпочвено и лишено от логика-както казваш ти"-отговорите да ми се изсипват сега и то при положение,че имам фантастични резултати....
Схемата е,че трябва да започна да тес-ам епизода с края на майка и оттам проблемите на физическо ниво,които произлизат от това,иначе се явява като ПО и става омагиосан кръг,от който не може да излезе нищо ползотворно,но реалността показва,че МОЖЕ.въпреки,че болката,която е първипричина стои,нарушеният хормон се балансира!не всичко в живота се обяснява с тес и няма точни правила и решения на всичко.
задаваш ми въпрос"защо искаш да те боли" и после многократно настояваш за отговор.добре,отговарям ти-естествено,че не искам да ме боли,всеки нормален психически човек не би искал,на съзнателно ниво разбира се,че не искам,а на подсъзнателно никой не знае........
благодаря ти за съветите,разбрах,че имам право на избор,но моля те стига вече с тези "преценки" и ирония.идват ми малко в повече.пак казвам,ако някой иска да ми пише,нека е на лични.форумът е за хашимото,а не за психологичния портрет на ANTOANET1,a НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ТЕМАТА НА ТОЗИ ФОРУМ Е,ЧЕ ЗА МЕСЕЦ ХОРМОНЪТ МИ ВЛЕЗНА В НОРМА С ТЕС 3-4 ПЪТИ НА ДЕН И ВИЗУАЛИЗАЖИИ!Желая го на всички,другия месец пак ще изследвам тсх и антителата и ще пиша,смятам да подаря на ендокриноложката една книга ТЕС на Иван,но кой знае и там каква ирония и недоверие ще срещна,но няма значение.това беше едно от нещата,които си представях във визуализациите и затова трябва да го изпълня.
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

благодаря ти още веднъж за тес,за това,че популяризираш тази техника и даваш алтернатива на много хора!иначе щях да започна да приемам хапчета и така........цял живот!книгата попадна в мен точно в подходящия момент уж "случайно".поредното доказателство,че няма нищо случайно на този свят.аз съм медицинско лице и преди да излезна в майчинство съм контактувала с много хора средица проблеми и болести.когато започна пак работа ще направя всичко по силите си да запозная с книгата за тес колкото се може повече хора......тес е наистина чудесна,дори да не ми се беше балансирал хормона,пак щях да съм доволна,защото докато правих тес,винаги чувствах някакъв прилив на положителна енергия,чувствах сякаш цялото ми тяло се освобождава от някакъв затлачен негативизъм и горчилка и влиза светла и чиста енергия.БЛАГОДАРЯ ТИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Антоанет,
Уважавам желанието ти да разделим болестта от емоциите ТУК. Казвам тук, защото ти едва ли ще правиш това разделение тесайки физическия проблем, защото не вярвам, че е възможно.

Та тук и по физическия проблем искам да те попитам нещо – нормално TSH ли визуализираш? Питам защото знаеш, че TSH е продукт на хипофизата, няма проблем да го смъкнеш, натиквайки в миша дупка хипофизата, но това не трябва да бъде целта, защото то няма да накара щитовидната да работи, а точно обратното. Ако съм права, по-добре смени визуализацията с работеща жлеза.

Ако не съм права - много се радвам за резултата ти - съжалявам, че малко шантаво тръгнаха нещата тук, но то май винаги е така в началото :) .
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Намирам за наистина нужно да споделя какво постигнах при ТЕС терапевт Местанска. Първия път когато я посетих беше лятото на 2010г. ,тогава бях изпаднала в депресия и апатия,отказвах да общувам с хора и получавах нервни кризи.След само един сеанс с нея животът ми се промени тотално,започнах да излизам с хора и желанието ми за общуване се засили неимоверно,станах по-лъчезарна и нервните кризи изчезнаха. За съжаление после не можех да я посетя отново поради финансови причини. Така минаха няколко месеца, дойде зимата и фявруари месец никак не се чувствах добре,изпитвах тотална умора и безсилие и поради определени проблеми не можех да спя през нощта - един ужасен затвоерн кръг който ме измъчваше,през деня бях труп,а през нощта вместо да си почина аз не можех да заспя до сутринта. Реших че ща не ща, трябва да помоля отново Местанска за помощ. И така отново бях при нея на поредната ТЕС сесия. Резултатът пак настъпи мигновено - започнах да спя нормално още същата вечер,но преди това прибирайки се вкъщи ми се плачеше много,така ревях ужасно известно време и на края заспах като по чудо. На другия ден вече не чувствах добре познатата умора върху която също работихме с нея. До преди втората сесия имах проблеми в общуването във врзъките си,след втората сесия те намаляха значително и станах много по-спокойна и уверена в себе си.Най-радостното за мен беше когато получих изследванията си на ТСХ-хормона на щитовидната жлеза и той беше в норма,като подчертавам че не взимам никакви лекарства от две години,а диагнозата ми беше хашимото с намалена функция.,като май месец миналата година този хормон беше няколко нива над нормата.Показах резултатите на лекарката ми и тя се почуди как е възможно това, но все пак реши да не ми назначава заместителна терапия с Л-тироксин. Трябва да отбележа че такъв успех какъвто постигнах с Местанска не съм постигала сама със себе си,когато сама съм прилагала ТЕС върху себе си! Продължавам да посещавам Местанска тъй като с нея работим върху още проблеми и при резултат ще споделям.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа: Та тук и по физическия проблем искам да те попитам нещо – нормално TSH ли визуализираш? Питам защото знаеш, че TSH е продукт на хипофизата, няма проблем да го смъкнеш, натиквайки в миша дупка хипофизата, но това не трябва да бъде целта, защото то няма да накара щитовидната да работи, а точно обратното. Ако съм права, по-добре смени визуализацията с работеща жлеза.
Mисля, че си права, тъй като АNTOANET спомена, че е ползвала декларацията на Криста, а на Криста една от фразите беше: "Изрязвам излишното ТСХ" Което и на мене ми се стори неестествено да режеш ТСХ, вместо да увеличиш тироксина
Per aspera ad astra!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

здравейте.да отговоря на въпроса на NIA-визуализирах как мозъкът в частност хипофизната жлеза се успокоява,след като се е преуморила да произвежда толкова много тсх,усмихва се на щитовидната жлеза и и казва"здравей,приятел!познах те!",след това щитовидната жлеза на свой ред се усмихва и след като е приела правилната команда започва да произвежда много Т3 и Т4,които се вливат в кръвта и всички клетки и органи са вече доволни и щастливи както се казва.незнам дали ви звучи наивно или налудничаво,но аз така си го усещах и така го направих,освен това си визуализирах как майка е седнала до мен,гали ме в областта на жлезата и ми се усмихва,а когато ме гали по цялото ми тяло се разлива топлина и благодат..........,действаше ми много успокояващо и заспивах.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Antoanet1, извинявам се че не съм погледнал датата на въпроса ти заради който се разгоряха тези дискусии. По принцип гледам да отговарям на въпросите веднага, а този някак си съм го пропуснал февруари месец. Сега го видях и понеже отдавна не е писано в темата реших, че сега отново го задаваш. Ако искаш ще изтрия всички мнения свързани с този въпрос.
Ако все още не си ТЕСала емоциите свързани със смъртта на майка ти аз все още горещо те съветвам да ги ТЕСаш.
Повече няма да пиша по този въпрос. Нещо не се разбираме с теб на този етап. (обърни внимание на думата след "Нали" в цитирания от теб мой пост!)
Ако пожелаеш да изтрия мненията също така горещо те съветвам да си ги копираш преди да ги изтрия и след 1 година пак да ги прочетеш. Убеден съм, че ако използваш ТЕС през тази година ще ги видиш в нова светлина.
Според мен тази мнения могат да помогнат на много хора, ако остант тук. Но ти решаваш, тъй като аз допуснах грешка с датата.

към другите форумци - Позволих си да изтрия някои мнения, които според мен спамят темата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

И на мен ми действа успокояващо визуализацията ти, Антоанет. Много е хубаво, че ти действа така.

Само ако търсиш съвет или вече ти е поомръзнала тази визуализация, можеш да я направиш малко по-завършена, т.е. вместо „и жлезата получава команда и започва да ....” – жлезата вече си знае и си действа така ... А ти си щастлива и горда от постигнатото, споделяш го с мама и тя ти се радва по начина, по който само една майка може да се зарадва на здравето и щастието на детето си.

И аз бих заместила хипофизата с имунната система, защото тя е тази, която трябва „да се запознае” с щитовидната и вече му е дошло времето :) .
Последно промяна от nia на 12 Апр 2011 14:15, променено общо 1 път.
Публикувай отговор