Неувереността, че ТЕС може да ми помогне за проблема

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Jenny
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2008 01:15

Неувереността, че ТЕС може да ми помогне за проблема

Мнение от Jenny »

Наскоро се запознах с ТЕС , купих си книгата и още преди да си я купя, мислих за нея, като за спасителен пояс, който ще успее да ме измъкне от океана , в който се давя от години.След огромния си ентусиазъм , с който подходих към нея, след като я прочетох, ме обзе паника и несигурност , започнах да мисля ,че няма да се справя , че вероятно ще объркам нещо и ТЕС няма да ми помогне ,това още повече ме обезкуражи , понеже гледах на ТЕС като единственото нещо , което не бях пробвала и за което мислех че ще ми помогне , а изведнъж сама загубих вяра, преди да съм опитала, обзе ме страх , че ако опитам и се разочаровам, ако пробвам и не се получи , губя всички надежди ,че някога ще се оправя.. и нищо вече няма да е в състояние да ми помогне . Страдам от булемия от 3 години , този проблем ме измъчва ежедневно и ежеминутно. Доста съм объркана, незнам как точно да подходя с формулировката на проблема , от къде да започна , може би с нещо в миналото ми , което ме е инициирало към повръщането, мисля , че не е толкова просто и сама няма да се справя. Знам че бихте ме посъветвали , да се заема най-напред със страха от неуспеха и така и ще постъпя... а после , когато настъпи решаването на същинския проблем ? :cry:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прочети всички мнения на Basted! Як ПО те тресе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Джени,започни директно с проблема,който чувстваш в момента!Аз тесвах преяждане,тесвах за да имам воля за няколко дена на плодове,тесвах и др.работи свързани с храни и се получава и то от един път!!!Давай директно с булимията,нека формулировката ти бъде:''Въпреки,че в този момент изгарям да преям с огромно количество храна в този момент,аз дълбоко и изцяло приемам себеси''Направи го най-добре три пъти един след друг без да оценявяш проблема по скалата.При мен действаше не веднага ами на другия ден,но действа!Иван казва да ми прочетеш всички мнения може би защото в началото и аз бях като теб,а ето сега до къде стигнах,изчиствам проблеми с адска скорост и то от първия път :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

чудеса

Мнение от Bastet »

Самото прозрение,че няма нищо което да не можеш да промениш или да излекуваш ти отваря вратите към изцелението!аз вчера като си видях изследванията,че съм излекувала нелечима от лекарите болест се разплаках,защото бях чела за много такива хора по книгите,обаче този път чудото се случи и на мен.Сега вече не ме е страх от нищо,защото знам че по всяко време мога да премахна болестта :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа: Иван казва да ми прочетеш всички мнения може би защото в началото и аз бях като теб,а ето сега до къде стигнах,изчиствам проблеми с адска скорост и то от първия път :D
Точно така :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Jenny
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2008 01:15

Мнение от Jenny »

Веднага след като написах темата ,разлистих книгата , преговорих стъпките и се заех с процедурите. Започнах с ТЕСване на страха ,че ТЕС няма да ми донесе резултати. След това ТЕСнах и симптомите на булемия, но по-скоро наблегнах на механичните дейности от сорта на : "постоянно мисля за храна" "Ям в големи количества" и т.н., май трябваше да конкретизирам чувствата , например "постоянното мислене за храна не ми дава спокойствие "; "Яденето в големи количества след това ме кара да изпитвам вина"...както и да е , още сега ще пробвам и този вариант, но исках да споделя ,че след вчерашната доза ТЕС (дори и не съвършенна) , днес се чувствам по-спокойна, въпреки че пак ме избиват мисли за лакомия , но по-рядко и по обуздано от преди(дано да не се самозалъгвам само). Също така да добавя ,че прочетох мненията на Basted и запълних някои неясни "черни" дупки :wink: беше от полза
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Защо мислиш, че не си съставила правилно настройката? Каквато и да е била, не ти е навредило тесването, а само ти е помогнало. Щом си го казала, значи си го мислила и е било правилно. Сега може да имаш други формулировки, но старите са си свършили работата.
В края на краищата и без формулировка да се потупваш пак е от полза, така че нищо не си изгубила :wink:
Давай смело и пиши как си.
Jenny
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2008 01:15

Мнение от Jenny »

не.. не не не ! Отново получих пристъп на булемия , не се сдържах , тъкмо се зарадвах ,че 1 ден изтърпях без да ям забранени храни и после да ги... знаете какво . Май ще трябва да пробвам по друг начин или просто да прилагам тес по- често?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не се отказвай. Това, че не е станало веднъж завинаги не означава, че няма да стане.
Давай с:
"Въпреки, че отново получих пристъп на булемия..."
"Въпреки, че не се сдържах..."
"Въпреки, че тъкмо се зарадвах ,че 1 ден изтърпях без да ям забранени храни и после да ги..."
"Въпреки, че май ще трябва да пробвам по друг начин..."
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Упоритост и постоянство му е майката. При някои (рядко) става за един ден при други (повечето) става за един-до 3 месеца, при трети (рядко) е нужна година, но при всички които упорстват се получава желания резултат.
Ако можехме да си оправим всеки проблем за един ден, щяхме да сме безотговорни магьосници. :)
Всяка болест и проблем съдържат в себе си послание и урок. Някои хора учат уроците си и дешифрират посланията по-бързо. За други е нужно повече време за осмисляне и осъзнаване.
Дерзай!
Капката пробива камъка не със сила и бързина, а с упоритост и постоянство! :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Не плашете момичето,по-бързо ще стане!Един ден без преяждане в нейния случай си е успех,още няколко пъти, стига да е усвоила техниката правилно, ще са достатъчни.тя трябва да я види на живо как се прави за да и стане ясно всичко.
Публикувай отговор