Литература за причините за заболяванията

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
karambolo13

причини

Мнение от karambolo13 »

книгата на Луиз Хей "Излкувай живота си" също може да помогне за намиране на причините на дадено заболяване
elusive

Мнение от elusive »

Здравейте! Би ли могъл някой да ми каже от кои емоции се предизвикват камъни/песъчинки в бъбреците? Смятам да си купя книгата на Иван, както и "Възлюби своята болест" на Синелников, но тъй като нямам възможност да го направя веднага, ще ми е полезна малко информация. :)
Daniela83
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Сеп 2009 23:38

Мнение от Daniela83 »

"Проблемите идват, за да ми кажат нещо. Ако ги изчиствам без да разбера защо са дошли - те пак ще дойдат същите; или ще се проявят под друга форма."
Аз мисля по същия начин като теб и откакто се помня се занимавам с това-да търся причините за моите проблеми.Изчетох доста неща,мислих доста години, обаче така или иначе не можах да се справя с проблемите си.Даже напротив задълбочават се, а аз съм убедена, че вече съм наясно с причините за тях и с това,което искат да ми кажат.Но...нищо.Причините винаги са комплекси, ако изчистим тях няма да има причина да се появяват нови проблеми, за да ни подскажат нещо.А мисля,че почти всеки е наясно с комплексите си.Така, че от моя опит мога да кажа че, няма много смисъл в това да търсим причината(което беше мое убеждение до скоро и загубих доста години с това), само се нараняваме и отдалечаваме от излекуването още повече.Между другото съм с псориазис и от скоро опитвам с ТЕС,както и за много други проблеми.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да търсиш причините мислейки с логичния си ум в повечето случаи е безплодно. Причините се крият в подсъзнанието а до него рационалния ум няма достъп. Имено затова е нужен ТЕС, за да отвори вратичката за комуникация между разума и подсъзнанието. Като поработиш с ТЕС ще видиш, че това което си мислила досега съвсем не е причината за проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

... за да отвори вратичката за комуникация между разума и подсъзнанието
За това ли си сложих диванче аз там - за да не се затвори вратичката по някаква причина? Каква ли причина бих могла да имам ..., едва ли е страх, аз се чувствам толкова добре и спокойно там ... супер тема отвори в главата ми ... трябва да помисля (а в краен случай и да потесам, ако не стане с мислене :) ).
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

В крайна сметка диванчето символизира комфорт и осъзнато разбиране, че имам още много време да прекарам там и то с ТЕС, Иване :) , (неслучайно другия елемент от интериора е бутилка вода).

Целта на тази несъзнателна визуализация (защото не аз съм я аранжирала) е да покаже, че вземам нещата много на сериозно, но не в отрицателния смисъл, в който го интерпретира ти, а в положителния (цитирам алфа от тази сутрин).

Усмихната съм :D и знаеш, че винаги съм се наслаждавала на комфорта, пътя към който ТЕС ми откри.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Деби Шапиро, "Тялото ви говори"

Гърло
Гърлото е мястото, където преглъщаме храна, вода и въздух - трите съставки, необходими за поддържане на главата. Но функцията на гърлото е двупосочна - то има роля и в изразяването. Не само преглъщаме или поемаме действителността и всички противоречиви чувства, които вървят с нея, но и изразяваме нашите чувства в отговор на тази действителност.
Възпалено гърло
В гърлото ние преглъщаме въздействието на онова, което се случва в живота ни, затова проблемите тук говорят за страх или раздразнение. Освен това оттук говорим и споделяме чувствата, мислите и тревогите си. Ако сме в конфликт в това изразяване, можем да получим възпаление на гърлото. Какво всъщност ви дращи гърлото? Преглъщате ли нещо, което ви дразни и ядосва? Какво ви е толкова трудно да приемете? Какво ви е заседнало в гърлото? Някой дави ли ви или се чувствате задавени от собствените си чувства? Сдържате ли чувства като гняв, раздразнение, неудовлетворение или вина, от страх да ги изразите, и междувременно натрупвате енергия в гърлото? Какво бихте искали да кажете? И на кого? От какво се нуждаете, за да успокоите и облекчите гърлото си?
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Деби Шапиро, "Тялото ви говори"

Рамената
По принцип рамената са мястото, където „нарамваме отговорностите си”. Когато мъкнем проблемите на околните и поемаме чужди товари, тази отговорност може да ни натежи. Това може да бъде начин да избягаме от собствените си проблеми: потънали в задълженията си към околните, да не ни остава време за себе си. Схванатите рамена показват, че носите твърде голямо бреме. Грижите ли се за собствените си нужди? Възможно е да не искате да кажете: „Моля ви, погрижете се за мен, обградете ме с нежност и внимание”. Отдавна ли мъкнете проблемите на околните? Има ли нещо или някой, от който трябва да се отърсите?
Тази част от тялото е нашият център на действието. От рамената нашата дейна и градивна енергия протича към ръцете и дланите, откъдето се излива в нашите действия в света. Това важи както за работата, която вършим, така и за начина ни на живот – какво правим с времето си, с взаимоотношенията си или дори с чувствата си. Рамената се схващат и сковават, когато не изразяваме истинските си нужди, когато правим неща, които не би трябвало, когато ни се струва, че вършим прекалено много неща или когато се страхуваме да посегнем към света и предпочитаме да се свиваме в безопасността на нищоправенето. Напрежението ограничава потока на енергия и чувства. Малцина от нас правят онова, което наистина искат. Но когато системно поставяме чувствата на другите хора на първо място, собствената ни активност замръзва. Рамената са мястото, където се блокира тази енергия на действието. Вижте какви малки промени можете да направите, за да започнете да вършите онова, което наистина искате.
Сърдечната енергия се качва в рамената, а оттам се манифестира в ръцете ни - чрез прегръщането и докосването. Което трябва да е деликатна изява, но често по пътя има препятствия, които причиняват болка и схващане. В рамената могат да се появят конфликти, ако прегръщаме не когото трябва или усещаме, че опитите ни за сближаване срещат отпор, или се боим от интимността. Това може да се прояви в схванато рамо, при което даваме или получаваме студенина.
Когато се страхуваме, рамената ни се повдигат нагоре. Ако това продължи дълго, раменните мускули се сковават в това положение. С усвояването на позата се утвърждава и нагласата, която я съпътства. Прегърбените рамена показват желание да защитим сърцето или гърдите, като се затваряме; докато изпънатите назад рамена с изпъчен гръден кош показват фалшива сила, която често прикрива дълбок страх. Изтеглянето на рамената назад е и начин да въздържим чувствата си, особено желанието да протегнем ръка, за да докоснем и помилваме.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 0%EB%EA%E5

Ето слагам и тук първата книга може да ви е полезна!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 2%E8%FF%F8

Избирайте си,мисля че и трите си заслужава да се прочетат! :wink:
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

И черешката на тортата :) :осебено "Болеста като път" и най вече глава първа.Просто ПЕПЕЛ!!!
http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 4%F1%E5%ED
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

"Езикът на симптомите", Курт Тепервайн

В момента я чета. Определено има интересни неща. Общо казано, отнася определен симптом на тялото към даден конфликт, както и "ключ" / мисловна нагласа към разрешаването му.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Вчера ми попадна това.От курс по рейки- 3 в 1/Узуи Рейки + Каруна +тибетски символи/.Общо взето се повтаря с постановките при Луиз Хей и в хомеопатията. Аз си намерих разни неща за ТЕСане, може и на някой друг да е от полза

Специални позиции за определени здравословни проблеми

За белите дробове - за всички проблеми, поставяме ръце в горната част на гръдния кош, отстрани на гръдния кош и на стандартните позиции. Важно е да се знае, че според китайската медицина, един от факторите за болестите на органите, е чувство. При болестите на белите дробове това чувство е мъка. Затова препоръчваме на болния да си казва изречението ::'Нека моята мъка се трансформира в положителна енергия / в любов/''.
При диабетно болните хора добавяме позицията на лактите - оставяме си ръцете да обхванат последователно единия и другия лакът на болния и оставаме по 20 минути на всеки. По време на лечението да се следи всеки път стойността на кръвната захар и ако тя стане ниска, се прекратява за момента лечението, а лекарят трябва да назначи нови дозировки на инсулина или хапчетата. Духовната причина при тези болни е, че те са винаги под напрежение и не се наслаждават на сладостите на живота.
При проблеми на храносмилателната система - духовната причина е много важна - тези болни не приемат нещата, които им се случват, а тялото не приема храната, изхвърля я без да я обработи. Добре е болният да започне да говори на тялото си да приеме храната, тя е добра, да я обработи и изхвърли само ненужното. Ползваме стандартните позиции за стомах, черва.
При запек духовната причина е малко по-различна.- човекът иска всичко да задържи в себе си спомени, стари вещи. Тялото му реагира по същия начин, задържа всичко, дори токсичните остатъци. Добре е да се казва изречението ^Освобождавам се от всичко старо и ненужно." Рейки специалната позиция е : едната ръка е върху пъпа. а другата е под тила. Може да се направи лек енергиен масаж по посока на часовниковата стрелка на коремната област. А човекът е добре да изчисти чекмеджетата, гардеробите от старите веши, които не ползва.
При проблеми на половите органи - използваме стандартните позиции и ако има проблем в матката или простатата се слага ръка на тома място като специална позиция. Може да се държи ръката на малко разстояние от мястото, ако не е удобно да се сложи директно. Духовната причина при жените е, че там те
проектират конфликтите в семейството си, ако жената не е омъжена в семейството на родителите й. Работи се за постигане на хармония във взаимоотношенията в семейството. При мъжете, обикновено, това е страх от загубване на мъжествеността - използва се изречението :"Нека моят страх от остаряване да се превърне в положителна енергия".
При проблеми с костите - остеопороза и други. Поставят се ръцете на всички места, където има кости, по ръцете, по краката, по гръбначния стълб. Рейки помага много, както вече беше споменато при счупени крайници в гипс, Духовната причина е страх от липсата на опора в живота. И тук се използва изречението : "Нека моят страх от липса на опора в живота се превърне в положителна енергия." Добре е да се знае, че остеопорозата не е болест, а естествен процес на стареене на костите. До 25 години костите растат, а след това започва стареенето т.е. остеопорозата. Разбира се, има фактори, които могат да ускорят този процес, като критическата възраст при жените, обездвижването или липсата на движение в нашето ежедневие. С Рейки може да се помогне за забавянето на този процес. Има хранителни вещества, които могат да доставят калций на тялото, както и физически упражнения, които е добре да се правят ежедневно.
При проблеми със ставите. Поставяме ръцете на съответните проблемни стави, за да дадем Рейки, но по-важно е да работим за премахване на духовната причина. Такива болни са много принципни, много праволинейни, не признават алтернативни решения, твърди са в своите убеждения. За съжаление и тялото реагира по същия начин - ставите, които трябва да са гъвкави, се втвърдяват и създават проблеми. Работи се по духовната причина с изреченията: "Освобождавам се от моята принципност. освобождавам се от моята праволинейност, ставам гъвкав във всяко отношение. " Още веднъж ще споменем, че без промяна в човека, няма как да се помогне цялостно на здравословния проблем.
При проблеми на раменните стави има и още една духовна причина -човекът се е натоварил с много задачи едновременно и тялото сигнализира, че товарът е непосилен, Добре е да се направи списък на задачите да изпълнение и се изберат само 2 с най-голям приоритет за момента и се работи само по тях. При завършване на едната задача, качваме нова от забравения списж.
При проблеми на коленните стави, тазобедрените стави и на краката също. има и още една духовна причина- страх от бъдещето. Човекът го е страх от бъдещето, а тялото създава проблеми на краката, за да не може да се върви напред към това бъдеще. И тук помагаме с Рейки на болезнените места, но също и като си повтаряме изречението :"Нека моят страх от бъдещето да се превърне в положителна енергия."
При проблеми на краката. Поставяме ръце на крака, където се намира проблемът и на хълбоците. При ишиасни болки има специална позиция : едната ръка е на седалищните части, а другата на петата- кракът остава между двете ръце. Остава се 20 минути или повече. Прави се същото и на здравия крак. Духовната причина е страх от бъдещето, както вече беше обяснено.
При проблеми с разширени вени и кръвообращение - специалните позиции са : двете ръце се поставят под дясната подмишница. двете ръце се поставят от вътрешната страна на бедрата и на самите разширени вени. Ако има рани - на малко разстояние от раната. Духовната причина е, че човекът се е
задържал много дълго в ситуация, която му е неприятна, или при загуба на смелост, или пък човекът се чувства много уморен и претоварен.
При проблеми на гръбначния стълб. Поставяме двете ръце една до друга върху гръбначния стълб и се остава по-дълго на проблемните места. Духовната причина отново е страх от липсата на опора в живота. Но ако проблемът е в областта на кръста се добавя още една духовна причина - страх от финансови затруднения. Отново се използват познатите изречения за трансформиране на страха в любов.
Разбира се, че тук не са изброени всички болести, но принципът е следният : където има проблем на нашето тяло, там поставяме ръце Рейки и това става специално позиция.
Тук ще споменем и част от духовните причини на две доста разпространени болести, при които наистина промяната на болния е крайно наложителна. Това е мултиплексната склероза, при която са важни три черти на характера на болния, които са общи за почти всички болни от тази болест : 1/човекът иска да контролира всичко и всички. Добре е да казва : "Освобождавам се от желанието си да контролирам всичко и всички". 2/той е перфекционист - иска да прави всичко по перфектен начин. Но няма съвършени неща на тази планета, направени от човек. Болният може да си казва изречението :"Нека моят перфекционизъм се превърне в любов" З/започва много задачи едновременно и както компютърът блокира, когато се пуснат много програми едновременно, така и нашето тяло блокира и отказва да ни служи. Следователно, трябва да се освободи от някои задачи, избирайки най-важните за момента.
Другата болест е ракът,
Има много фактори, причина за тази болест. Учените продължават да работят, за да ги открият и премахнат. Но има три чувства, от практическата опитност, натрупана през годините, които може би помагат много за появата на тази болест. Те са : 1/притеснение 2/ възмущение З/ обида. И тъй като това са чувства, които ние всички изпитваме почти ежедневно, ние сме в положение да си "отглеждаме'' малко раче, ако не започнем да се променяме. Това веч? беше дискутирано и е добре да си служим с изреченията за трансформиране на тези чувства в положителна енергия. Те ще ни помогнат да ускорим промяната, нещо много важно за раковоболните.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Това не знам дали е по темата ,но според мен е от значение :)

Реакция на болния от енергиятаВ по-голямата част от болните реакция на тялото не се наблюдава след първата процедура Рейки. Те се чувстват много по-добре, по-спокойни. Но има и случаи, когато има наличие на енергийни блокажи в тялото и се получава реакция.на тялото и за няколко часа - от 12 до 24 максимум болният може да се чувства по-зле отпреди - болки или емоционални реакции: смях, сълзи, понякога истински емоционални кризи. Енергийните блокажи са запушвания на енергийните канали, които пречат на енергията да достига до съответния орган и той се разболява от липса на енергия, както вече бе споменато по-горе. Енергията постъпва в чакрите, но не достига до органа поради запушване /енергиен блокаж/ в някое място на енергийния канал. Когато се направи Рейки процедура, се подава по-голямо количество енергия по енергийните канали и тя избутва запушалката и я премахва, но на това място се появява краткотрайна болка, понякога и по-силна отпреди процедурата. Това е реакцията на тялото от енергията. Трябва да се знае, че такава болка преминава бързо, максималното време е 24 часа. Обикновено е много по-кратко. Затова на болния след първата процедура не се казва нищо, защото най-вероятно е да не се получи реакция на тялото, тъй като няма енергийни блокажи. Ако, обаче, болният се обади, че има по-силни болки слез процедурата, успокояваме го, че е нормално и че ще премине бързо. Това означава, че енергията работи и му помага. Съветваме го да си вземе хапче за успокояване на болката. На тези болни, които обаче са много агресивни, защото наистина ги боли повече, обясняваме, че енергията се опитва да им помогне, но първопричината е в тях самите — те са си отгледали тези проблеми. И тук спазваме закона за свободния избор, ако човекът не иска повече процедури, не го убеждаваме повече. Достатъчно е горното обяснение.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

И това:

Петте духовни принципа на Рейки /Рейки правила за живот/
Те са формулирани от Микао Узуи и са като правила за това как да живеем, за да бъдем здрави и щастливи. Затова сме дошли този път в този живот в това тяло за да учим уроците си и да сме щастливи и здрави. Но повечето хора правят точно обратното, не приемат лошите неща, които им си случват като уроци, изпитания и не искат да си ги учат. Затова понякога един и същи урок ни се дава по няколко пъти, и всеки път е по-труден. Накрая може да се наложи и да го изстрадаме, за да го научим. По този начин вмесго да сме щастливи и здрави, ставаме нещастни и болни.
Добре е да се знае едно източно знание, за да се осмислят първите две принципа. Човек има достатъчно енергия тук и сега в настоящия момент да е здрав, щастлив и да подготви своето бъдеще. Тук ще бъдат цитирани точно принципите, въпреки че при превода могат да се използват различни думи, затова ще направя моя коментар на тези принципи в скоби. Той никак не е задължителен и всеки може да има своето собствено мнение за тях. В различните книги тези принципи са преведени различно, но смисълът е същият.
1-ви принцип : Точно днес не се ядосвай./за минали събития/Това е много познато от всички пожелание, но сега ще вложим по-дълбок смисъл и ще се опитаме да го прилагаме в живота си всеки ден. Всеки път, когато се връщаме в мислите си към събития от .миналото ни, ние губим енергия -енергия, която ни нужна тука и сега. Затова вие само веднъж се върнете към сериозно събитие от вашите минали години и се опитайте да разберете, но като наблюдател, а не като участник, какъв е бил вашият урок тогава. Ако не успяваге, защото ние сме най-обикновени хора. помолете за помощ да си разберете урока, за да започнете да го учите тук и сега, за да не ви се повтаря.. След коего затворете тази страница и повече не се връщайте към това минало събитие.
В ежедневието ни можем да ползваме този принцип, като всеки път преди да се ядосаме или обидим, се казваме :"Това събитие е вече в миналото.'', дори то да се е случило само преди 5 минути. В момента, когато констатираме събитието, не се ядосваме, прилагайки първия принцип, а мислим как да предотвратим в бъдеще такова събитие да не ни се случва и си спестяваме произвеждането на отрицателната енергия от нашия гняв или възмущение.
2-ри принцип :Точно днес не се тревожи /за бъдещи събития/Понякога с плановете си за бъдещето ние занасяме цялата си енергия там, а то въобще може и да не се случи. По този начин оставаме без енергия тук и сега и не можем да направим нищо за това бъдеще. Затова, прилагайки този принцип, работим тук и сега в настоящия момент, защото имаме достатъчно енергия, за да подготвим и реализираме това бъдеще.
Публикувай отговор