С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Трудно.
След ТЕС сесия за нещо сериозно съм разбита няколко дни. Може би пък това трябва да ТЕС-вам.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Миналата година януари месец си ударих главата на ръба на един балкон на пътривя етаж, след като се опитах да мина през него, докато излизах в обедна почивка.

Чух удара и след това не си спомням. Времето, което не си спомням, вероятно е части от секундата. След това се намерих седнала на земята и усетих, че главата ме боли. Пипнах се - кръв. Тръгнах да се качвам по стълбите (офис на втория етаж), а след мен, като по филмите, кървави следи. Шефът ми щеше да припадне като ме видя. Измих си кръвта от главата, сложих салфетка и излязох пак. Имах среща с един изключително неприятен човек, който ми създаде много неприятности в последните три години. Сега, за първи път след целия ужас, седя и плача заради това. Всъщност за втори. Първият беше в събота следобед. Даже някои от нещата бях забравила... напълно. Тоест подтиснала де. Сега ми изплуват някои от тях и сякаш усещам облекчение. Не, не съм тесвала през последните няколко дни, просто съм изпаднала в някакво съзерцание и светът минава покрай мен. Интересно е. Но някак си предпочитам да участвам. Да, главата. Сложих си салфетка, излязох и си свърших работата, която трябваше. Да, по това време се тормозех и заради един мъж (малоумник).
После се прибрах в офиса, на връщане си купих кислородна вода и сулфатиазол (още седи в офиса, за всеки случай). поработих малко, но все пак ме убедиха да отида до Пирогов. Отидох. Пеша. Исках да проверя дали ми има нещо на главата. Явно нямаше. Въпреки студа, стигнах без произшествия. Даже на път си купих едно якенце. Е, хората ме гледаха малко странно, но... какво толкова. Беше ме яд, защото предния ден си бях боядисала косата и много се харесвах, а сега трябваше да ходя вързана с кърпа докато зарастне раната. Е, преживях го, де. Правиха ми снимка и се оказа, че черепът е цял. И трябваше само малко да ме лепнат... За около месец ми мина. Все още е зачервено мястото, но пък май даже расте коса отгоре... Не знам защо написах това. Може би трябва да го тесвам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Определено трябва да го ТЕСнеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, трябва, но не знам как.

Освен това имам много силен психологичен обрат на съзнателно ниво дори в момента... Като знам, че след това кой знае колко време ще съм като парцал... знам, че отлагайки най-много да стане по-зле. Може би това трябва първо да тесна.
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

А аз незнам как да разбера дали имам ПО или просто не успявам с някои проблеми :roll: И по-точно дали неуспехът при мен е свързан с ПО или просто се дължи на недостатъчно доброто формулиране на проблема?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

При мен се случва следното: тес-вам нещо. Временно подобрение, изразяващо се в нещо като еуфория, правя някакви неща, леко ми е. После - срив: отпадналост, виене на свят, рев, студено ми е, тъпо ми е, тегаво ми е... последните два три пъти още по време на самия тес се разплаквам (обаче не спирам вече :twisted: ) и се разствойвам ужасно. След време ми минава и продължавам.

А при неформулиране правилно на проблема, просто той си стои... на мен скоро не ми се е случвало, защото в момента работя на минно поле - както и да го формулирам проблема все ще е правилно и все ще стъпя на мина...щото са много и все навързани...
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

Дори и в много остри ситуации,когато правя много тес по проблема,имам по-скоро положителни резултати-не се разстройвам допълнително и не плача.
но в момента не чопля стари неща,само ежедневни такива
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не знам вече :?
krsimm
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Май 2007 23:15

Мнение от krsimm »

На мен ми се случва понякога, като правя ТЕС да ми се дореве, но не мога да се разплача. Сигурно излиза някой стар проблем - поне аз така си мисля.
Как се постъпва , ако се ТЕС-ва емоционален проблем на който не може да се определи нивото. - колко пъти и до кога да се ТЕС-ва?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Все още ме побиват тръпки, при спомняне за денят или времето "когато започна всичко" :x

Ще взема като по-простичко да тесна тръпките.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Като почнах да тесвам се сетих, че много скоро след това се разболях от гнойна ангина, а беше средата на юни... сигурно това трябваше да ми говори нещо :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

krsimm написа: Как се постъпва , ако се ТЕС-ва емоционален проблем на който не може да се определи нивото. - колко пъти и до кога да се ТЕС-ва?
Ако не можеш да определиш ниво, просто предположи ниво. Кажи първото число което ти идва наум като мислиш за проблема. В 99% процента от случаите подсъзнанието ще ти подскаже приблизително точното ниво. След това ТЕСвай и пак предположи ниво. И т.н.
Или пък си направи ТЕС за това , че не можеш да определиш ниво на даден проблем -
"Въпреки че не мога да определя нивото на този проблем...."

"Въпреки че така съм подтиснала всички чувства свързани с този проблем, че не мога да определя нивото им............"

Вярвам схващаш идеята. :)
Последно промяна от ivangp на 15 Юни 2007 20:33, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krsimm
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Май 2007 23:15

Мнение от krsimm »

Благодаря за съвета. Схващам идеята, ще пробвам. :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много полезно занимание човек да си записва на пръв поглед безсмислените емоции.

Вчера докато четях едни такива дневникоподобни неща ме осени невероятно прозрение и чувство на осъзнатост, благодарност и облекчение, свързани с един етап от живота ми, което, съчетано с ТЕС, вярвам ще ми осигури един по-спокоен сън. По-спокоен ден всъщност, тъй като си спя като младенец. Което е добре и странно според мен. :roll:
Роси
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Май 2007 18:59
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Роси »

Arethuse, това за записването на емоциите го правя от 8 годишна /сега съм на 33/ ... с прекъсвания, разбира се ... И напълно те разбирам за какво говориш, в този смисъл :)
Публикувай отговор