С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ДАНИЕЛА
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2007 12:45
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от ДАНИЕЛА »

Откъде да се заредим с обич , ако в момента чувстваме дефицит?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

В началото, когато започнах с ТЕС, няколко дни или седмици се чувствах тийнейджърски влюбена в себе си. В момента връзката ми (със себе си) явно е в криза. Сериозна криза. Тъпо нали? Ако имаш връзка с някой, когото не харесваш, можеш да скъсаш. А със себе си какво да правиш?
krsimm
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Май 2007 23:15

Мнение от krsimm »

Ами, трябва да се научим да обичаме себе си. Тогава ще можем да изразим и живеем с любовта си към всичко наоколо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така, трябва да се научим да обичаме себе си. Липсва ви обич защото я търсите на неправилното място - т.е. извън вас. Как може някой да ви обича и9стински ако вие не се обичате, т.е. се смятате мпо една или друга причина за недостойни за любов??????
Обичта е винаги на лице и тя е вътре в самите вас, просто трябва да я преоткриете и да си я дадете. Тогава и хората и света около вас ще започнат да ви обичат, т.е. да проявяват любовта си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Относно носталгията. Тя винаги ще съществува. ВИНАГИ. Но зависи на какво ниво. аз моята не съм я преборил с ТЕС, за ТЕС научих много по-късно, когато вече нещата не бяха толкова критични. Т.е. когато свикнах и приех ситуацията, а и когато вече имах нужните документи за оставане, защото в началото бях нелегален и всичко ми бе несигурно, неясно, страшно, а и отидох сам в непозната страна на другия край на света. Ти - Arethuse, поне не си сама, а си и легална.
Отне ми 2 години за да свикна и да приема до поносимо ниво нещата. Но колко пъти съм си тръгвал за БЪлгария и съм се връщал не мога да ви кажа, но бяха доста.
Така че, ТЕС и търпение му е майката. Без ТЕС отнема около 2 години, с ТЕС не знам колко. Ти ще кажеш. Предполагам месец-два. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А и още нещо. Гледах един много интересен филм за водата и нейните невероятни свойства. Та там казаха, че водата има памет и помни всичко и тъй като ние сме над 70% вода, то значи всяка наша клетка помни мястото където сме се родили и това обяснява защо носталгията ни преследва и защо никога не можем да се отървем от нея напълно. Бодата иска да се върне към извора, така да се каже.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мдам, то вече са 4 месеца май откак съм тук, но нещата се влошават. Не знам защо така се получава, но даже не искам да излизам навън и се страхувам, че ще превъртя. Хубавото е, че снощи започнах да ТЕС-вам по малко. Другата седмица чакам гости от България.

Не знам за водата, аз май съм чувала за този филм, но и друг път съм била в чужбина и никога не съм се чувствала така. Напротив - чувствах се прекрасно. Предполагам, че зависи и от мястото все пак, досега не съм била толкова далече. Както и да е. Вчера намерих една опорна точка за ТЕСване и ще ви кажа как съм се справила.

ПП Така и не прочетох докрай този материал - Conversation with your body (това защо излиза като чертички?!), но и там се казваше, че тялото (клетките) помнят всичко.

ПП2 - Вчера попаднах на вдъхновяващи филмчета за приложение на ТЕС :)

Приятна събота и неделя на всички :)
ДАНИЕЛА
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2007 12:45
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от ДАНИЕЛА »

"Ако имаш връзка с някой, когото не харесваш, можеш да скъсаш. А със себе си какво да правиш?"

Колко хубав въпрос! Мисля си , че отговорът му е в двата въпроса преди него! Но можеш да дадеш и още някой. Винаги можем да изненадаме себе си! :D Няколко пъти!
Има начин...има начин... :lol:
ДАНИЕЛА
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2007 12:45
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от ДАНИЕЛА »

Основата, условието за щастлив живот на всеки човек е способността му да обича себе си!/ Необходимо , макар и недостатъчно условие!/
Как падна в десятката! :wink:
Тези вълшебства не стават със съвети , а с търсене! Питай! Питай всеки , за когото не ти пука, ако те помисли за ку-ку. Питай и по-умните , и по-глупавите. / Само със шефа щега не бива! :wink: /
Прочети темата , от която съзнанието ти е избягало. Много е вероятно да си нацелила слабо място. А може да го изпратиш и на мен! И аз не съм съвършенна все още. :D Макар , че ми остава съвсем малко! :lol:
Въпрос: Искаш ли да си щастлива отново? Искаш ли да обичаш себе си отново? Какво ще направя за да го постигна ? Какво сега и какво всеки ден?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ДАНИЕЛА написа: Тези вълшебства не стават със съвети , а с търсене! Питай! Питай всеки , за когото не ти пука, ако те помисли за ку-ку. Питай и по-умните , и по-глупавите. / Само със шефа щега не бива! :wink: /
Прочети темата , от която съзнанието ти е избягало. Много е вероятно да си нацелила слабо място. А може да го изпратиш и на мен! И аз не съм съвършенна все още. :D Макар , че ми остава съвсем малко! :lol:
Въпрос: Искаш ли да си щастлива отново? Искаш ли да обичаш себе си отново? Какво ще направя за да го постигна ? Какво сега и какво всеки ден?
Тази част от поста ти към мен ли е насочена? Не разбирам какво да питам. Не разбирам за каква тема става въпрос. :oops:
ДАНИЕЛА
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2007 12:45
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от ДАНИЕЛА »

"ПП Така и не прочетох докрай този материал - Conversation with ----- body (това защо излиза като чертички?!), но и там се казваше, че тялото (клетките) помнят всичко."
Това е темата, за която говорех...
А въпросите са след отговорите. Ако си отговорила на всички въпроси , които виждам в последните две страници , вероятно вече си фиксирала цел , или просто желание за промяна... попитай ТЕС как ще ти помогне по пътя и ако имаш седем отговора , питай например тук - може да получиш и осми...Сигурна съм , че ще се сетиш кого да попиташ , ако знаеш какво търсиш.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Напоследък кожните ми проблеми (обриви по ръцете) се усилват периодично и не се влияят трайно от ТЕС. :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Търси неразрешени емоционални проблеми които не си третирала докрай с ТЕС. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много са. И не знам нито откъде да ги подхвана, нито кой точно е свързан с гадните обриви.

Тази вечер ще ти чета книгата и ще се мотивирам.
krsimm
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Май 2007 23:15

Мнение от krsimm »

Правя ТЕС- в момента си мисля че има резултат, а после резултата никакъв го няма.
най-лошото е че започнах да се отчайвам и да не го правя.
нали имаше идея да се прави колективно ТЕС. Не се ли събраха желаещи. Аз все си мисля , че ще е много полезно, осовено докато станем по- доври в практикуването
Публикувай отговор