С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнение от Arethuse »

Привет!

Тъй като имам доста неща за разказване (или така ми се струва), а и възнамерявам да работя с ТЕС до пълното изчистване на много проблеми, които са и свързани помежду си, реших да си отворя моя тема :)

Първо - бях много доволна от ТЕС семинара.
На него работих за вечно схванатия си гръб, за да мога да видя резултат "в момента".

В началото като че ли ефект нямаше, после с помощта на Иван преформулирах проблема. Схващането, което формулирахме по-точно като "напрежение" се измести надолу и вляво, до края на семинара се превърна в локализирана болка, а към 22ч. същия ден напълно изчезна.

Оттогава досега прилагах ТЕС върху себе си - за всякакви емоционални, психически и физически проблеми, а също и върху други хора.

За това ще разкажа по-късно, както и за някои интересни (според мен)ефекти, които забелязах първите дни.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Засега най-големият ми успех с ТЕС е свързан с концентрацията.

Пораде ред причини (които всъщност трябва да се ТЕС-нат самите те, за да се изкорени проблема, една от които преумора, имах почти постоянно главоболие, отпадналост (която отчете значително подобрение откакто започнах да се храня НВХ) и изключително, ама удивително лоша концентрация и памет. Просто се придвижвах в пространството като призрак, забравях бързо много (и важни!) неща и т.н. Това ми пречеше и в работата и в отношенията с другите... абе ужас. Даже на ТЕС семинара се бях заблудила нещо с датата и се изтърсих две седмици по-рано :lol:

Та, правих ТЕС за концентрацията и сега не мога да се спра :)
Не съм все още 100% ефективна, но работя и уча много, много по-ефективно от преди.

Главата ме боли по-рядко и по-малко.
mareto

sacramento

Мнение от mareto »

лимибо босоми
лосопо тинени
линаси носесе
Последно промяна от mareto на 25 Ное 2009 13:47, променено общо 3 пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Схващането, което формулирахме по-точно като "напрежение" се измести надолу и вляво, до края на семинара се превърна в локализирана болка, а към 22ч. същия ден напълно изчезна.
Много важен момент - Ако нямаш резултат с дадена формулировка при ТЕС, просто промени формулировката. Уточни чувството и го дефинирай по нов начин. Това много често е разковничето към успеха.

Втори важен момент - Ако се мести болката променяй формулировката в съгласие с преместването! Ако се променя чувството също променяй формулировката така че да се концентрираш върху новото чувство!

Трети важен момент - Ефектът от ТЕС понякога е забавен във времето, т.е. проявява се напълно по-късно, след приложението на ТЕС.

Благодаря на всички които публикуват опита си тук. Благодарение на вас всички форумци могат много да научат, да взаимстват от вашия опит, от вашите грешки, успехи и въпроси. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

За времето, което отмина, откакто съм пуснала тази тема, една част от времето се загуби, а друга се намери...

Започнах да чета активно английския сайт emofree.com - там има много полезни статии и прилагах доста от нещата, които прочетох, с добър резултат. Има други, които съм си набелязала, но те са в листата на чакащите.... Опитвам се да си водя дневник, но за съжаление не всичко успявам да записвам.

За физически болки не си правя ТЕС, не знам защо, като ме боли нещо си чакам да ми мине (може пък и това да ТЕС-на).

Правя за емоционални състояния, кофти спомени, разни случки, мои или чужди неадекватни реакции и така нататък. Чувствата и усещанията понякога са трудно дефинируеми, а и ТЕС действа така незабележимо, че понякога наистина е трудно да се определи как е подействала, но ефект има.

Обикновено докато ТЕС-вам една емоция, по време на самата техника в главата ми изплуват други мисли, емоции и формулировки, после ги ТЕС-вам и тях и така докато се усетя един час е отлетял. Не винаги имам възможност да записвам всичко, а мисля, че би било полезно.

Сега съм се хванала с един протокол за изчистване на обвиненията - към себе си и към други хора. Има голям напредък в тази посока.

Забелязах, че като правя доста активно ТЕС няколко дни, следващите няколко дни понякога се чувствам отпаднала - предполагам, че е нещо като адаптация към новото състояние. След това се оправям и обикновено се случва нещо хубаво :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Чудех се да пиша или не и реших да пиша...

Знам, че не е добре, но правя ТЕС доста често "кампанийно", така да се каже. Правя си дълги списъци, после почвам проблемите един по един и пия кладенци вода...

Чета редовно серийните писма на emofree и често си харесвам по някой трик, добавям го, започвам нова серия, измислям си други формулировки (например, добър резултат за много неща даде формулировката - аз обичам себе си и си прощавам, както и прощавам на всичко и всички, които някога са допринесли за това...)

Понякога, както на много хора, използвали ТЕС, ми се случват "чудеса", но...

Как да се борим с дупките?

Наблюдавам се внимателно от месеци и откривам неща, както по отношение на ТЕС, така и по отношение на живота, т.е. моето отношение към него, които не ми харесват:

1. Пасивност и апатия. Нещо ме тормози, много ме тормози, направо ме побърква, но аз не предприемам нищо. Предтсвям си, че ще го "атакувам" с ТЕС, но не го правя. Не правя и нищо друго, за да разреша проблема или каквото е там. В един момент, когато положението е вече крайно нетърпимо, изсипвам всичко за един час, след което нещата обикновено се оправят в контекста на конкретния проблем, но аз изпитвам нещо като емоционален срив (предполагам се дължи на рязката смяна на условията или нещо подобно), който също ме "обезврежда" за дълго време. Тези сривове напоследък зачестиха или проблемите, до които съм стигнала се изостриха, не знам, но дълговременното бездействие си остава.

Бях чела в американския сайт някаква рецепта за такива като мен, дето хем знаят, че трябва, хем не правят ТЕС, но не можах да я намеря. Иване, някакви идеи?

Мислите ми в момента са доста объркани, но ги споделям, защото мисля, че като ги напиша, ще се поизбистрят малко, а и може някой да се припознае.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Явно си на ръба на голяма промяна. А ние не харесваме промените. Те едновременно ни привличат и плашат. Подсъзнанието ти се опитва да съботира прогреса ти и засега явно го прави успешно. Задай си следния въпрос. Кое е най-лошото което може да се случи ако реша този проблем или ако се променя? Запиши отговора/ите и ги ТЕСвай.
Плюс това ти замина да живееш в нова страна , а това изисква време за адаптация. На мен тази адаптация ми отне 3 години. Е, тогава не знаех ТЕС. Успокой топката и медитирай, релаксирай, ТЕСвай колкото се може по-често. Хубавите неща стават бавно и не са лесни. :)
Упоритост, постоянство и гъвкавост са трите неща които са нужни на всеки за да успее в каквото и да е.
Упоритост - за да не се отказваш.
Постоянство - за да продължаваш в избраната посока.
Гъвкавост - за да променяш подхода според обстоятелствата целите и резултатите.

Капката пробива скалата не със сила а с постоянство.
Продължавай да капеш! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря за отговора.

ТЕС-вам всеки ден - понякога повече, понякога по-малко и чета английския сайт, препрочитам и форума на спайдърспорт (оказва, се, че има неща, които някак си съм ги пропуснала преди), чета си и записките (записвам си повечето от фразите), ама нали от време на време трябва и да се работи :)

Друг е въпросът как се работи в това състояние.

Интересна е думата, която си използвал "саботира" - ТЕС-вам точно това, усещам, че се саботирам и не зная защо, понякога се питам кое е по-добре за мен и не мога да си отговоря. Казвам си, че имам нужда от почивка, в смисъл от всички тези размишления и когато спра, се чувствам още по-объркана. Просто пълен блокаж във всичко. Снощи излязох да тичам и няколко пъти бях на ръба просто да се върна... ама си стъпих на ината и си направих обиколката.

Всъщност последните няколко дни не съм правила ТЕС, не знам и аз защо. Днес ще се позанимая, а и утре е почивен ден и ще мога да остана насаме с мислите си и ТЕС на някой отдалечен плаж... може да помогне.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не знам кое е най-лошото, което може да ми се случи, ако реша тези "проблеми". Най-много да ми се случат куп хубави неща.

Имам една алергия, която ми се появява от малка - изразява се в ситни пъпчици, най-вече по ръцете, които много сърбят. Появяват се от дъжд на вятър и никой лекар или изследване досега не можа да каже защо, нито пък да се амери нещо, което ги лекува. Като дете съм изпила сичкото лекарство, що беше за алергия :)

Та вчера пак се появиха и се събудих през нощта - сърбят ужасно, така се бях надрала, че даже рани си бях направила по ръцете. Няколко "сандвича" и ми мина сърбежа. Пъпчиците още си стоят, но са съвсем завехнали.

Сетих се да питам друго нещо - понякога, когато тес-вам даден проблем (или явление :P ) започвам неудържимо да се прозявам. Това значи ли нещо или просто аз съм си поспалива? :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мисля, че започвам да си събирам чарковете.

Идеята ти за тес-ване на най-лошото, което може да се случи ако си реша "проблемите", ме поведе п интересни пътеки, в друга посока, свързани с минали събития и ограничения, насаждани ми от други хора, много ТЕС и много вода. (Понякога, когато правя ТЕС - и това обикновено ми е знак, че проблемът е важен и болен и правилно се ТЕС-ва - толкова се дехидратирам, че след второто почукване устните ми се разцепват и не мога да говоря - аз си говоря фразите на глас в повечето случаи). Днес денят започна доста неочаквано и бих казала добре.

Мисля, че нещата скоро ще влязат в релси. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прозяването и въздишките са добър знак, те показват освобождаване на застояла енергия. Щом ги има значи действа. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Arethuse написа: Сетих се да питам друго нещо - понякога, когато тес-вам даден проблем (или явление :P ) започвам неудържимо да се прозявам. Това значи ли нещо или просто аз съм си поспалива? :)
Аз по време на ТЕС не пия вода, но много се прозявам. Добре, че попита, че аз все се каня, но забравям.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

При мен явно е или/или. В началото ожаднявах жестоко, от известно време тая история с прозяването направо ме порази (даже се притеснявах да не би да не правя нещо като хората... абсолютно всеки път малко преди 9 гама се прозявах като змей :lol: ). Както казах, последния път пак ми се напукаха устните до кръв. Ако мога така да категоризирам - ако ТЕС-вам някакви професионални проблеми или притеснения се прозявам, ако са лични и по-отдавнашни във времето - ожаднявам.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Днес се случи нещо. Предполагам, че не е изключение, но на мен ми е за пръв път. Трябваше да направя нещо, но дълго го отлагах, мързеше ме, не смеех, не исках да го направя... направо си бях решила пак да го оставя "за утре" :lol: и тес-нах. Фразата беше гениално проста - "Въпреки, че не искам да... " след което със свръхестествена решителност и ентусиазъм се изтрелях и свърших работата точно за 5 мин. 8)

Иначе си тес-вам разни неща. Намерих едни списъци отпреди няколко седмици с фрази.... като гледам какво чудо за тес съм изписала, човек би си помислил, че ми плащат за това :D Но както и да е.

Тъй като аз в повечето случаи тес-вам някакви абстрактни неща, които е трудно да се каже в момента дали са се повлияли (въпреки прозявките и жаждата), мисля, че "Сравниетелният метод на четенето" :lol: също не е лош за установяването на ефект.

Като чета дадена фраза, която се асоциира с нещо, което ми е било проблем, обаче не ми пука, най-вероятно проблемът е изчистен. Понякога чета и излизат "разклонения". Тоест примерно "Дразни ме шумът отвън" се е превърнало в "дразни ме шума на колите" да речем или нещо подобно, тоест проблемът се е трансформирал, но още го има. Друг път чета разни неща и се чудя как съм могла да се тормозя за такива простотии :)

Днес пробвах също и нещо, за което прочетох малко по-рано в американския сайт - изпълнение на почукванията с "недоминиращата" ръка. Аз обикновено се почуквам с дясната ръка, сега опитах с лявата и може би наистина се подобрява концентрацията по този начин.
Maria Bivolarska
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2007 22:34
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Maria Bivolarska »

Привет Arethuse, това за използването на "недоминиращата ръка" е интересно.
И аз ще взема да го пробвам :)
10х
Публикувай отговор