С ТЕС по следите на изгубеното време

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ТЕС вай притеснението :)
Dreamer
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Сеп 2006 20:59

Мнение от Dreamer »

Имам някакъв проблем с ТЕС след като ТЕС-на даден проблем той, изчезва ,но като причинителя на проблема се появи и проблема ми се връща отново все едно не съм ТЕС-вал изобщо ,пробвал съм и суъм ТЕС-вал с "Въпреки ,че ме е страх проблема ми да не се върне когато причинителя се появи" и някакви подобни ,но проблема пак се връща!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Възможно е неправилно да ТЕСваш проблема. Пробвай да ТЕСнеш конкретни случки свързани с този дразнител. Например последните 10 за които се сетиш.

Също така направи ТЕС с: "Въпреки че всеки път щом се появи....... аз изпитвам........ и т.н."Не знам достатъчно за конкретната ситуация за да те посъветвам по-точно какво да правиш.

Помни- ако имаш проблем с ТЕС, проблемът не е в ТЕС а в начина по който я прилагаш.
Последно промяна от ivangp на 11 Мар 2008 09:30, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bobo
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Мар 2008 12:59

do Arethuse

Мнение от bobo »

Прочетох едно твое старо мнение (септ.2007):

.........мога да разгранича два (или повече) типа трудности:

- един тип, при който трудностите са обезсърчаващи, най-общо казано, при който по някакъв начин човек върви срещу себе си и който има съмнителен положителен резултат. В смисъл, придобиваш опит, ставаш по-уверен, умееш по-добре някой неща (които не е много сигурно дали ще ти потрябват, но все пак), тоест израстваш в някакъв смисъл, да. Но не знам дали годините трупани отрицателни емоции си струват подобен вид "израстване".

- и друг тип, при който пак ти е трудно, пак се бориш със себе си и с обстоятелствата, когато се налага, но имаш вдъхновение, жар, сремеж, мотивация... Тогава понякога може да ти мине мисълта да се откажеш и да се върнеш в "зоната на комфорта", но целта я заличава бързо... и знаеш, че правиш нещо, за което си призван един вид, нещо, което макар и трудно знаеш, чувстваш, убеден си, че ще ти донесе удовлетворение... мисля, че много добре ме разбираш какво имам предвид. Това е здравословният вид трудности, които те правят по-добър и по-смислен човек, според мен разбира се.

Говоря от собствената си гледна точка, защото в макар и краткия си досега житейски път съм минала (за съжаление) и през двата типа трудности.



Аз мислех по същия начин докато не прочетох една молитва от три реда. Първите два са точно за двата вида трудности, а третия дава решението:
Господи,
1.Дари ме със силата да променя нещата, които мога да променя.
2. Дари ме с търпението да приема тези - които не мога да променя
3. И ме дари с мъдростта да виждам винаги разликата между двете.

Аз не съм вярващ, но тази молитва виси над леглото ми и ми помага когато се сблъскам с трудностите,които ти наричаш "обезсърчаващи"
Дано помогне и на тебе. :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Хм, благодаря :)

Мнението ми за двата вида трудности не се е променило, но мисля, че сега съм в хармония или поне доста близо до нея. :) ТЕС определено има заслуга за това :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мисля, че е време да си отвря нов дневник :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А аз мисля, че е крайно време и подканям всички работещи с ТЕС да си отворят дневник. И да споделят както успехите така и трудностите които срещат в приложението ѝ.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор