Начинаещ иска помощ

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivanela

Начинаещ иска помощ

Мнение от ivanela »

Здравейте, купих си книгата, четох и мисля , че схванах основното. Но не разбирам следното: Може ли например сутрин ставам и правя тес за хашимото, хемороиди и косопад, за всяко по два пъти. Така правилно ли или трябва първо дни наред да правя за хашимото след това за друго и т.н. И достатъчно ли е само сутрин и вечер тъй като през деня съм на работа и мисля , че не е удачно там. И още един въпрос ако не е много нахално. Извършвам потупванията с лявата ръка , но на точката която е под мишницата я правя с дясната защото с лявата не ми е удобно. Това грешно ли е? Благодаря предварително за отговорите.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Няма ограничения по колко ТЕС да се прави и за колко проблема. Стига да не се объркваш.

Доколкото разбирам, не си опитала сутрин да правиш ТЕС за трите проблема по два пъти, както описваш. Ако пробваш, ще знаеш дали е добре за теб.

Но всяко от трите - хашимото, хемороиди и косопад - ми звучи сериозно и мисля, че е по-добре да им отделиш внимание поред. Не зная от колко време е всеки проблем, но щом си опряла до алтернативни методи, едва ли са от вчера. Затова се запознай с Предизвикателството.

Започни вкъщи сутрин и вечер, докато свикнеш с техниката. После сигурно ще намериш начин как да правиш ТЕС на работа. В тоалетната например. Зависи и от колегите - ако са разбрани, може да ти влезнат в положението.

Точката под мишницата можеш да потупваш със същата или с другата ръка. Аз веднъж потъпвам кръстосано, веднъж не, както ми е удобно.

И не е нахално. Питай :)
ivanela

Мнение от ivanela »

Благодаря ти за отговора. Да права си - не съм пробвала да ги правя всичките заедно. Всъщност аз само вчера опитах тес за първи път за безсънието ми и снощи спах от 22.30ч. да 6 сутринта, което не ми се беше случвало отдавна. Относно предизвикателството мисля да го приложа първо за хашимото. Все още нивато на антителата ми не са на много високо ниво и щитовидната жлеза работи нормално , но аз не смятам да чакам да се увреди още повече. Дали все пак не може да се пие поне едно кафе на ден или това би обезмисло всичко.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Подкрепям всичко казано от Мая. И все пак аз мисля, че по-добрият подход би бил да направиш едно Предизивикателаство за Хашимотото и ако ти остане време и желание за другите проблеми да ги ТЕСиш и тях. Проблемите ти са свързани и е много вероятно като оправиш Хашимотото да се подобрят или дори да изчезнат и другите. Дори да не са изчезнали всички, тези които са останали вероятно ще се нуждаят от много малко ТЕС за да се изчистят. Работи основно по главния/най-тежкия и сериозен проблем и от време на време допълнително върху по-незначителните проблеми!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivanela

Мнение от ivanela »

Благодаря за отговора. От утре започвам и ще пиша от време на време. Иване, нищо не каза за това може ли едно кафе на ден :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може и 10 кафета, стига да не ти пречат на ТЕСа. Ако нямаш резултати, спираш кафето. По принцип кафето е зависимост която трябва да бъде премахната някога. Това не значи, че не можеш изобщо да пиеш кафе, а че не си зависима от него, както в момента (не можеш да минеш без него).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivanela

Мнение от ivanela »

Здравейте, днес се опитах да си съставя програма кога да правя упражненията по предизвикателството и направих следната програма-
сутрин след ставане 2 чаши вода - 2 пълни рецепти
11.00ч. 2 чаши вода - 2 пълни рецепти
15.00ч. 2 чаши вода - 2 пълни рецепти
19.00ч. 2 чаши вода - 2 пълни рецепти
вечер преди лягане - 2 чаши вода - 2 пълни рецепти
Тъй като ще правя по два пъти с 2 чаши вода по две бучки сол ли да вземам наведнъж. Така правилно ли е?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ок е. Взимай по зрънце сол на чаша. За 2 чаши - 2 зрънца.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Безкофеиновото кафе също ли е диуретик? Ако не е, може с него да пробваш.
ivanela

Мнение от ivanela »

Здравейте, искам да попитам нещо относно предизвикателството. Каква е ралята на солта и може ли без нея. Днес за пръв път го правя и съм изсмукала 6 зрънца сол. Пръстите на ръцете вече леко са ми подути и съм сигурна , че е от солта. Аз по принцип не ям солено и пия доста вода.
Та искам да попитам може ли без солта да си правят упражненията?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако беше прочела цялата тема за Предизвикателството нямаше да задаваш тези въпроси. :evil:
Може без сол, но със сол е по-добре. Всичко е индивидуално. По-добре да го правиш без сол, отколкото заради солта изобщо да не го правиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Михаил
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2011 20:54

Побеляла коса

Мнение от Михаил »

Здравейте
Преди месец търсейки в гугъл информация за идеалното хранене, попаднах на вашия форум и много се зарадвах,че има толкова полезен сайт от който да се информираш за здравето си. Доста често чета вашите теми и се реших да пробвам ТЕС. Прочетох цялата книга за ТЕС и си мисля да си направя предизвикателство за побелялата ми коси, която прогресивно се увеличава за сметка на кафявата. Бихте ли ми дали съвет как да започна.
Благодаря предварително.
"Всеки обича да побеждава , но мнозина ли са тези които обичат да се трудят?"
Марк Шпиц
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Каква е емоцията, която този проблем поражда-хвани я и почни да я ТЕСаш. И пак прочети книгата :D и по-обстойно се запознай с форума, писано е по въпроса ти.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Здравейте :) не намерих по-подходяща тема да питам и малко измествам фокуса на тази - възможно ли ПО да се появи чрез физическо неразположение? Преди около 1,5 месеца (около 2 седмици след като бях започнала да прилагам ТЕС) се разболях от доста сериозен груп (почти 4 дни не можех да стана от леглото и усещах че цялото ми тяло се тресе). Преди 2 дни усетих същото - започнах да се чувствам отпаднала, вдигнах температура и цяла нощ се тресох зверски. Вчера първо ТЕСвам температурата, но после си спомних предишния случай, защото не се бях разболявала така поне от 10 години, и изведнъж направих връзка между двете и пробвах - "въпреки, че може би не искам да съм добре и се разболявам, за да имам причина да не се ТЕСвам и да не се оправя, аз обичам и премам..." и .. днес съм ОК. На някой случвало ли му се е да "блокира" напредъка си като се разболява?

Сиси
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може. Случвало се е.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор