Разкажете ваша или на познати ТЕС случка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Раничка на шийката на матката ПАП 3, дисплазия трета степен и папилома 16.

Това състояние се води предраково и задължително се оперира. Според повечето специалисти, на които попаднах, трябва да се направи конизация - изрязва се конусовиден участък от шийката на матката и с този участък се отстраняват изменените клетки и папиломата. Според някои специалисти, трябва да се изгори.

В това състояние бях няколко години и търсих алтернативни методи на лечение. Минах през някои безрезултатно.

Започнах с ТЕС. Един месец правих стриктно Предизвикателството. Резултатът е, че няма папилома, няма видоизменени клетки (дисплазия), няма изобщо раничка - ПАП1.
Последно промяна от mayadob на 10 Окт 2009 02:17, променено общо 2 пъти.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хашимото.

Хашимото е автоимунно заноляване на щитовидната жлеза. Наблюдава се повишаване на антитела към жлезата, тоест организмът не е разпознава като своя и я атакува. В резултат структурата на жлезата се променя и то безвъзвратно, според специалистите. Ако антителата се покачат много, може да се стигне и до хипо- или хиперфункция на жлезата. (Хипо- и хиперфункция може да има и без Хашимото.)
Не зная как се лекува това от медицината. Пият се някакви гадости, но така и не съм стигала до тях. При мен болестта беше в ранен етап.

Ето какви изследвания правих и какви мерки предприех:

Първото изследване е от юни месец, 2008:
TSH 1,879 при граници от 0,35 до 5,00 - това е хормон, който е в норма, значи няма нарушение на функцията на жлезата
ТАТ 70,0 при граници до 34 - завишени антитела
МАТ - (ТРО) 100,1 при граници до 12 - завишени антитела

Докторката каза, че това е хашимото без нарушение на функцията на жлезата. Гледа ме и на ехограф. Структурата на жлезата беше нарушена. Нямало проблем, защото антителата са ниски. Трябвало да са хиляди над нормата, за да е сериозно. Каза ми да си ходя и да се наблюдавам от време на време. Бях в началото на бременността и се разбрахме да ме види още веднъж преди да родя.

Започнах да работя с ТЕС - Предизвикателството. Правих го по 5-6 пъти на ден в продължение на месец, като последната седмица по 2-3 пъти. И след това:

Второто изследване - 40 дена след първото:
ТАТ 47,1 при граници до 34
МАТ 80,3 при граници до 12

Видях, че стойностите са намалели и зарязах работата по щитовидната жлеза. Следващия път, когато пусках кръв по друг повод, поисках и да дублирам изследванията за жлезата. Ето какво се оказа:

Трето изследване - 5 месеца и малко след първото:
TSH 2,485 (пуснах го за всеки случай) при граници от 0,35 до 5,00
ТАТ 23,8 при граници до 34 - значи в норма
МАТ 15,8 при граници до 12 - значи мнооого малко над нормата, което е нищо

Отидох при докторката. Тя се казва Галя Шеинкова, работи в ендокринологията на Александровска болница.

Шеинкова видя резултатите и каза, че по време на бременността може да има промяна в антителата. Тук аз малко се подразних, че ще отдаде промяната на бременността, а не на ТЕС. Но тя продължи - промяната на антителата от бременността никога не може да е на долу, само на горе. Тук вече погледнах победоносно :mrgreen:
После тя направи снимка на жлезата с ехограф. Каза, че лявият дял е добре, но структурата на десния е леко нарушена. Добави също, че структурата не може да се възстанови. Това за структурата го е казвала и друг път и, както тогава, продължавам да не го вярвам.
Дадох й снимката на жлезата от преди 5 месеца. Тя сравни двете снимки и със странна усмивка каза, че левият дял е бил с нарушена структура, а сега е добре, а десният дял е бил по-зле от сега, но се е подобрил. И все пак добави, че структурата не се възстановява.
Така се случи, че една моя роднина беше ходила при нея два дена по-рано. Въпросната роднина беше премахнала напълно възпаление на щитовидната жлеза също с ТЕС. И така Шеинкова прояви интерес към техниката. Подарих й една книга, но не зная нищо повече.

СПЕЦИАЛНО ПОПИТАХ ШЕИНКОВА ДАЛИ МОГА ДА Я ПРЕПОРЪЧВАМ КАТО СПЕЦИАЛИСТ, КОЙТО Е ТОЛЕРАНТЕН КЪМ АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ. ТЯ КАЗА, ЧЕ МОЖЕ. НО С УГОВОРКАТА, ЧЕ Е САМО ТОЛЕРАНТНА, ТЯ НЕ ПРЕДПИСВА АЛТЕРНАТИВНИ ЛЕЧЕНИЯ. Координати - на лични или от http://www.bgmedicine.info/lekariv.php?key=226

Ще опиша и случая на споменатата роднина, но трябва да говоря с нея за подробности.

И едно допълнение, което няма връзка с Хашимотото, а с бременността. Шеинкова каза да направя изследване на хормона TSH две седмици преди термина. Ще го направя скоро.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И една случка с настинка.

Една нощ леко ме заболя гърлото. Започнах да си задавам въпроси "Какво съм искала да кажа и не съм могла?, "Какво не съм искала да кажа?", "Какво съм искала да премълча?" и т.н. Скоро си отговорих. По-рано същата нощ мъжът ми ме беше събудил без причина. И после заспах много трудно. Исках да изкажа недоволството си, но предпочетох да се приспивам. Е, после се оказа, че не било без причина, но аз не съм разбрала :wink:

Следващия ден не обърнах много внимание на гърлото, но след два дена ме болеше жестоко. Теснах "Въпреки, че ме събуди без причина, ...". Не очаквах, но веднага ми мина.

В интерес на истината не доведох симптомите до нула. И влачих настинка с кашлица една седмица. Но в интерес на пълната истина отдавна си мечтаех да се разболея малко и да си почина вкъщи, докато някой ми гледа детето. И така една седмица тесах само непоносимте болки от кашлицата и се поддържах в болно състояние, но горе-долу добре.
А въпросната настинка се оправи и без тесане за нула време. Един ден си уговорих среща, на която много държах. Вече не исках да седя вкъщи. Веднага ми мина настинката и пак започнах да си гледам детето без проблем :D
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Зная за ТЕС, още откакто Иван започна да го популяризира в България преди няколко години. Изчел съм доста материали по въпроса + няколко видеа и така и не ми стана комфортно да го използвам :) Предполагам това са дължи на няколко неща:
- разработил съм си собствен начин за постигане на цели, решаване на проблеми и излизане от не толкова приятни ситуации
- принципно съм "анти" стимуланти и болкоуспокояващи освен в съвсем краен случай (и може би до известна степен възприемам ТЕС като нещо подобно)

Всичко това обаче не означава, че ТЕС не работи при мен.

- Използвал съм го успешно при слънчево изгаряне. Ходих на плаж, върнах се червен като домат, направих си ТЕС и след това ходих да се боря и ... никакви проблеми (а в бразилското джуджуцу се играе доста легнал по гръб) :)

- пак на тренировка съм си навяхвал пръст на крака. Резултат - ужасна болка. След 1 сесия ТЕС непосредствено - болката намаля с 90%, след втората сесия изчезна напълно :) и все пак почивах около седмица след това де :)

- за Иван и този сайт се сетих отново вчера и пак заради ТЕС :)
Момче от нашия екип прави семинар за поставяне на цели, та след семинара от всичката информация, емоции и комуникация с хора + сушеницата, която изядох след това (нямах друго под ръка, а в тази количеството на нитрати явно беше ужасно високо) и ме заболя адски главата :)

Прибрах се вкъщи, видях се с жената и децата, но нещата не се подобриха достатъчно. Не и преди да седнем да вечеряме. Тогава жена ми реши да ми направи ТЕС. В началото почувствах лек дискомфорт (който вследствие отдадох на "нагласянето" на енергиите :) ), но още преди да бе преполовила "рецептата" болката изчезна на 90%, а след секунди и напълно :)

Тежестта в главата остана, но болка нямаше :) Чувствах се добре обаче понеже знаех, че тежестта ще в преборя с един хубав сън - както и впоследствие стана :)

желая ви всичко най :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Гастрит, колит ???

Мнение от белла »

Искам да се похваля за чудесен резултат от ТЕС. Снощи след вечеря имах ужасна, режеща болка в стомаха, след това в корема. Не можех да си взема въздух , нито можех да мръдна. Мисля, че беше от вечерята- спаначена супа и пресен чесън, защото и миналата пролет бях така докато ми свикне стомаха на зеленийки. Предполагам, че имам някакъв гастрит и колит. От една серия ТЕС ми олекна. За пръв път такъв ясен резултат.Очарована съм. :D
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Искам да разкажа за успешната среща с една приятелка. Случаи като този има много в световната практика, но нашенските все още са малко.

Проблемът беше, че тя не може да преживее случките около раждането си, преди по-малко от година. Не са я оставили да роди нормално, а са й направили секцио.

Проведохме предварителен разговор, в който тя разказа всичко от началото на родовата дейност до операцията. Аз записвах основните моменти, които стават за тесане. Очертаха се шест точки. Прочетох й ги. Всичките й бяха изключително неприятни. Две оцени на 10. Започнахме с тях.

Тъй като тя за първи път се запознаваше с техниката, я накарах да напише на един лист напомнящата фраза и да я гледа по време на потупването. След една основна рецепта първият проблем стана на нула. За втория, който все още беше на 10, дори не направихме цялата основна рецепта. Спряхме след първия кръг по точките и проблемът вече беше на нула. Тогава излязоха нови аспекти. Тя в момента си спомняше някои работи и я накарах да си потупва точките, докато разказва. Оформиха се две нови емоции за изчистване. Обработихме ги само с декларации и кръгове по точките, тоест без 9Г.

И накрая се оказа, че сме забравили най-най-гадния спомен – от арогантна докторка, която е карала приятелката ми да се чувства гадно през бременността. Тук поработихме повече – цели четири-пет кръга по точките. Накрая, когато почти бяхме стигнали до нула, написах името на докторката и, докато тя потупваше 9Г точката си, аз движех листа пред погледа й от долу на горе за 6 секунди. Всичко неприятно се беше изпарило.

Преди да приключим тя се напъна да извади още някое неприятно чувство. И каза, че може би все още не си е простила напълно за някои работи. Тогава направихме само 9Г и пак написах проблема и го движих пред очите й от долу на горе за 6 секунди. Това беше.

Отново й прочетох първоначалните си записки. За всеки от проблемите тя съвсем непринудено даде някакво обяснение от сорта на „Това им е работата” (на лекарите), „Просто е трябвало така да стане” и т.н. А към докторката изпитваше само съжаление. Тогава тя каза замислено „Техника за емоционална свобода. Точно така се чувствам. Емоционално освободена”.

Това стана за два часа, в които водихме лек разговор и се занимавахме с бебетата.

Така, както го описвам сега, може да изглежда незначително, но за нея това беше сериозно облекчение. А за мен – огромно удовлетворение :)

Продължение:
Случката е от преди две години. Скоро говорих с въпросната приятелка. Разказа ми, че по някакъв повод е била в болницата, в която е раждала. Видяла се е с лекарите, видяла е и операционната. И нищо. Била си е съвсем спокойна, все едно, че никога не е минавала през кошмара, през който е минала.
Последно промяна от mayadob на 06 Юни 2011 23:06, променено общо 1 път.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Тренирам с едно момиче от известно време. Още от самото начало чоплим въпроса, че храненето и тренировките всъщност не са средство "да свалим килограми", а са начин да сме здрави, да се чувстваме добре, да имаме енергия и да сме по-умели.

Та, говорехме си с нея на различни теми, когато заедно установихме, че един от основните проблеми е в неприемането на себе си. Чрез въпроси и помогнах да си формулира фраза и я помолих да я повтаря на ум: "Въпреки че ... "

След първия ТЕС момичето каза, че много и се е доспало. Продължихме с упражненията и това, което ме впечатли на мига бе че техниката на напади на момичето се бе подобрила многократно. Направихме още една сесия ТЕС, при което и се приспа още повече, като в същото време подобри изпълнението на напади още.

Сега, с течение на практиката си с трениране на хора сме установили, че хората, които по една или друга причина не се чувстват особено сигурни в себе си - имат огромен проблем с упражненията на един крак. В случай несигурността в себе си бе следствие на неприемането на себе си.

Т.е. физическата нестабилност на един крак е отражение на нефизическата нестабилност в душата. А нефизическата нестабилност в душата е отражение на "неприемането на себе си". Третирайки "неприемането на себе си" сме подобрили нефизическата нестабилност и оттам и физическата стабилност :)


много готино :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Както някои от вас знаят, наскоро родих :)
Общо взето си бях върнала предишната форма, ама имах една висяща мазна кожа на корема, която всеки път висваще от дънките и ме дразнеше. И два дни поред я тесах, не много усилено, но по няколко пъти на ден. И днес "гедам и не вярвам на очите си" - кожата е стегната, коремът ми изглежда почти както преди да забременея (е, има малко мазнинки още за чистене, но кожата е абсолютно гладка и стгната). Аз използвам тес отдавна, но въпреки това съм поразена от сегашния ефект :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

С още една приятелка работихме върху травмиращото й раждане със секцио.
Този път имах различно усещане още преди да започнем. И наистина протече по различен начин. Отново тръгнах да записвам акцентите от разказа й. Но по време на разказа си тя на няколко пъти се разплака. Тогава започвах да й потупвам точките, докато се успокои. Толкова силно беше разстроена, че мислех, че няма да приключим скоро и ще трябва да продължим друг път.
Когато разказа всичко, имаше поне два акцента с оценка 10. Започнахме от единия и с изчистването му емоцията така се променяше, че нямаше нужда да чета записките си. От само себе си минахме през най-сериозните сривове и ги изчистихме. Емоциите така я обладаваха, че изобщо не спирахме за 9Г, а настройки правехме по-скоро, за да формулираме проблема, върху който работим. Само веднъж тя малко се разсея и направихме 9Г, но и тогава не беше наложително.
Накрая й прочетох записките си, а тя поклащаше глава и даваше някакво обяснение на всичко.
Остана само една тъга, която така и не се изчисти. Всъщност приятелката ми не искаше да маха тъгата до край и аз не успях да я убедя. А и тя доста се измори.

Станах търпелива. Преди, за да помогна на някого с ТЕС, обяснявах какво и как да прави, защото аз бих искала да ми се обясни. Но хората са различни и видях, че това не работи. Сега само водя човека срещу мене без да обяснявам нищо по техниката. Пък той, ако иска, да пита или да си прочете.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво!
Интересен момента с тъгата, която не е била изчистена, защото приятелката ти не е искала да я изчисти.
Което от една страна показва, че като не иска някой да се оправи с ТЕС или без ТЕС няма да стане.
От друга страна трябва да я изчистите тъгата, за да е завършен процеса и да се стигне до истинска пълна емоционална свобода.
Там има някакъв ПО който трябва да се махне.
Може да пробваш с:

"Въпреки че не искам да се освободя от тази тъга.............."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И трети случай на нежелано секцио.
Тя имаше една емоция с интензитет 10. Тесахме я по всевъзможни начини и за няколко часа я свалихме едва до 5. Уговорихме се на следващия ден да продължим. Но на следващия ден тя по телефона ми каза, че се е опитала да оцени интензитета на нежеланото чувство и не е успяла. Всичко беше на нула.
С нея и с жената от първата случка се виждаме и те казват, че добите им резултати са постоянни.
С жената от втората случка се разбрахме да продължим, но... друг път. Ще видим.

Невероятни са методите на лекарите, с които са накарали жените да влезнат в операционната.
Имало е изказвания като "Тоновете на бебето не са паднали, но ще паднат".
Или "Ако родиш това дете, ще се напикаваш, ще бъдеш сексуално неадекватна", а като не са успели с това са казали "Може да се счупи ръката на детето, ако го родиш нормално. Ще остане инвалид за цял живот. Знаеш ли какво е да гледаш инвалид?".
На една , пък, изобщо не са казали, че ще й правят секцио. Разбрала е чак, когато дошла акушерката да й слага катетър.
Обикновено лекарите са груби и разпиляни преди родилката да се съгласи на секцио. В момента, в който тя се съгласява, те изведнъж стават любезни и организирани. Едва ли не аплодират жената, която влиза в операционната.
Това всичко е от разказите на жените. Разказвам го тук с тяхно съгласие.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа: Обикновено лекарите са груби и разпиляни преди родилката да се съгласи на секцио. В момента, в който тя се съгласява, те изведнъж стават любезни и организирани. Едва ли не аплодират жената, която влиза в операционната.
Скромният ми личен опит (едно дете за сега) го потвърждава.
Не знам обаче защо толкова се кефят да правят секцио. Все още се чудя. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Arethuse написа:Защото българските лекари не знаят как се провежда естествено раждане, но пък знаят как се прави секцио. Нормално е да са нервни, когато не знаят какво да правят, и съответно да се успокоят, когато рутината ги поеме.
Тук мога да напиша единствено следното:

” Всички генерализации са опасни, включително тази. ”
(Блез Паскал)

mayadob написа:Обикновено лекарите са груби и разпиляни преди родилката да се съгласи на секцио. В момента, в който тя се съгласява, те изведнъж стават любезни и организирани. Едва ли не аплодират жената, която влиза в операционната.
Всъщност лекарите не са нито добри, нито лоши.
Не са нито подредени, нито разпиляни.
Не са нито фенове на раждането със секцио, нито фенове на раждането без секцио.

Всъщност лекарите са точно такива, каквито вярваш, че са. Съответно от вярването ти произтича съответен опит, които е единствено и само следствие. И като такъв той потвърждава нещата, в които си вярвала на 100% и затвърждава вярванията ти :)

Живот ние огледало на нещата, които си мислим и нещата, които вярваме. За да се промени към добро , е нужно да обърнем внимание на вярванията си.

На мен лично много ми допада много ми допада ТЕС-формулировката: "Въпреки, че ... аз избирам да ... !" :)

Вярвам също така, че като сме открили вярване, което явно не прави живота ни по-добър - то можем да използваме тази формулировка, за да го заменим с по-положително такова (разбира се не е задължително да използваме ТЕС - правете това, което работи за вас).

Зная, че темата не е за това, но ще се радвам, ако Иван (дори в друга тема) даде повече информация по въпроса за промяната на убежденията.

поздрави :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прав си, но обърни внимание на думата обикновено в горния пост, това не значи винаги, а често. А за това че привличаме в живота си събития, ситуации и хора които потвърждават убежденията ни съм абсолютно съгласен.
Да не забравяме, че и това е генерализация все пак. :)
Последно промяна от ivangp на 19 Юни 2009 11:51, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Искам да споделя следната случка. Дъщеря ми (3,5 год.) беше с гипс на ръката! (Да, този път на ръката... :roll: ). При слагането рева и се дърпа и беше на ръба на неконтролируема паника, въпреки че почти постоянно я потупвах по точките, но явно бях подценила ситуацията и надценила възприятията й. Искам обаче да споделя за махането на гипса. Независимо, че откак й го сложиха, аз започнах да обяснявам, че гипсът ще се маха и в това няма нищо болезнено, когато отидохме да го махат, тя повтаряше, че няма да плаче, но ще се дърпа. Трябваше да изчакаме лекаря и аз започнах да й правя ТЕС. Настройката беше следната: "въпреки, че много ме е страх от махането на гипса, аз съм малко добра и всички ме обичат". Това, последното, си е нейната формулировка и аз, следвайки стриктно съветите на Иван, я прилагам дословно. След като 2 пъти й минах по точките (не й правя 9Г, само я карам да поеме дълбоко въздух между 2те серии), реших да почна нова серия. И започвам да я потупвам по точката на върха на главата, казвайки: "Малко ме е страх от махането на гипса. Нали така?" - очаквайки потвърждение, че съм уцелила формулировката. Тя ме погледна и каза твърдо: "Вече не ме е страх!". И отблъсна ръката ми. Останах с отворена уста... След мъничко дойде докторът. Ние влязохме. Тя си подаде ръката, само за секунди потрепери от напрежение, но не мръдна и не произнесе нито звук. Отпусна ръката и точно след половин минута гипсът беше разрязан, а аз се развихрих да я хваля. Мисля, че тя самата беше в някаква почуда от станалото, не по-малка от моята. :lol:
Въпреки, че съм ТЕС-фен отдавна, просто не спирам да се учудвам на резултатите. Този обаче засега бие дори изчезването на миомите ми. :wink:
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Публикувай отговор