Разкажете ваша или на познати ТЕС случка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Чичо ми имаше болки в ръцете и раменете от много години. Запознах го с ТЕС понеже той има настройка за алтернативни начини на помощ.Докато бях с него болката беше паднала под 1. Казах му какво да прави и му оставих книгата за ТЕС да я прочете. Това се случи преди 2- 3 месеца. Преди седмица се видяхме и го попитах за раменето и ръцете му и той каза, че е много добре даже си обърна ръцете от раменете назад. Каза ми че е правил ТЕС когато се е сетил. За тези си проблеми той е правил доста работи , защото проблемът му стоеше от 15-20 години.
Миналата седмица един приятел дойде при мен със грипни симотоми. ОР му беше: В.ч. искам да се гръмна и ме боли глават отпред в челото , аз.......... Напрвихме ПО . Каза че е купил какви ли не грипни лекарства, само и само да не легне на легло. Още след края на срещата беше добре, а на следващия ден си беше на крак и не говореше че е на ръба, защото го попитах специално за това.
Напоследък гледам че и жена ми започна да се интересува от ТЕС даже онзи ден имаше някакви болки и поиска просто да се потупва пред телевизора и видях че се поразтовари доста :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Една вечер се черпехме с един наш семеен приятел /майстор/ и колегата му, който ни правеше ремонт. Приятелят ни пожела да пие само 50 гр. концентрат с вода и не искаше да вечеря. Цял ден беше мн. зле и с мъка вършеше работата си. Грип ли беше, настинка ли, не знам, но определено виждах, че едвам си стои на краката. Имаше температура, гърлото го болеше, едното ухо, целият беше схванат, и т.н.

Предложих да пробваме нещо нетрадиционно и му казах, че може и да помогне, няма как да навреди, пък нищо не му пречи да пробва. Съпругът ми потвърди, че този метод успешно се справя с главоболието му вече няколко пъти. Приятелят ни с усмивка ми заяви: ""Вяра", не вярвам в такива неща. Аз знам как да се излкувам" - трябвало да ходи при лекар, да пие антибиотик и за 3 дни щял да е добре.
Бях малко по-настоятелна и той да не ме обиди ли или кой знае защо се съгласи да пробваме. Предложих му сам да продължи "Въпреки, че...." Не си спомням точно декларацията му, тъй като беше с негови думи и беше доста странна". Имаше и нещо като "тежест в лицето ми", доколкото си спомням, заедно с другите симптоми.
Попитах за ниво, каза 10.
Направихме 2 поредни серии с техниката на конфликта /бе мн. е готина тая техника, чак се чудя що ли я няма в книгата, аз предимно нея ползвам, :)/
След това продължихме разговорите. След 20 мин. го попитах за ниво, каза 6. Направихме още една серия. Всяка серия завършвахме с точката м/ду малкия и безименния пръст и го карах да погледне от пода до тавана. След серията оцени на 5. След 20 мин. без да правим нова серия сам сподели, че нивото паднало с още един пункт ;) , завършихме на ниво 2 и си тръгна. Направих му 2 серии прокси за всеки случай :))). След един час ми се обади по гсм-а и ми каза ""Вяра, аз съм гладен!!!", викам му "ми кво като си гладен, яж", а той ми казва: "ама аз всеки път, когато съм така, не ям нищо по 3 дни, а сега имам апетит, хубаво, казвам, яж като имаш, много се радвам....
Такивамитиработи. (после ще продължа)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Продължение:


...На другия ден колегата на приятеля ни, който не вярваше в тази техника ме накара да му разкажа повече за нея. Пътуваме , казва с .... /приятелят ни(колегата му) / за София на следващия ден, и аз му казвам в колата, ето сега ще отидеш на лекар, ще ти изпише антибиотик, и т.н., а той му казал - ти луд ли си бе, какъв лекар "Вяра" ме излекува снощи.:))) И никакви симптоми повече. Каза, че бил мн. учуден, че приятелят ни е вечерял предния ден и са липсвали всякакви симптоми на болест. Каза ми, че приятелят ни, когато бил болен с тези симптоми /често му се случвало/ 3 дни нищо не ядял и винаги му минавало само с антибиотик.....

Мога да кажа, че след този случай се разделих завинаги с Невяра. :)


ПС: През лятото бяхме със семействата си заедно на море. Когато синът му се разболя, ......... ми каза: "Моля ти се, "Вяра", излекувай ........ /сина му-на 3 г./ Казах му, че аз не лекувам а техниката.....:) Кеф!

такивамитиработи :)
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Преди два дни правих презентация на ТЕС на конференция по трансперсонална психология.
Изкарах една жена отпред за да демонстрирам как се работи със зависимости. В нейния случай, травиално, за отказване от цигарите.
каза, че в момента има желание да запали и вдиша дим на ниво 7. Усещането бе локализирано между гърлото и слънчевия сплит.
Интересното в случая е, че тя каза: "между гърлото и пинеалната жлеза, като същевремено сочеше слънчевия си сплит.
После се усети, че пинеалната жлеза не е там и се поправи.
Но аз съставих декларацията с това което ми каза първоначално.
(Първата мисъл обикновено идва от подсъзнанието, а после вече се включва логиката да сравнява и коригира.)

Та правихме една съкратена ОР с:
"Въпреки че изпитвам ужасно желание за вдишване на дим между гърлото и пинеалната жлеза.........."
След тази единствена ОР (2 кръга без 9Г) нивото й (желанието да запали) падна на 2. Каза, че е удивена, че не е вярвала изобщо, че това е възможно да се случи, но че сега спокойно би могла да не запали цигара.
Но най-важното бе, че тя каза: "Сетих се защо съм започнала да пуша преди 12 години и каква е връзката с пинеалната жлеза."
Т.е. стигна до корена на проблема.

Та добра идея е да ТЕСате с това което ви идва първо наум!
Независимо колко неправилно, абсурдно, неестествено или нелогично ви се струва.
Там често се крие разковничето и връзката с корените на проблемите ви.
Последно промяна от ivangp на 09 Ное 2010 22:37, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Интересно, наистина.
От чисто любопитство - къде е въпросната жлеза? И каква е връзката, до която е стигнала жената, ако я знаеш и можеш да я разкажеш?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Жлезата е в главата. Връзката е, че жената е била член на дадено "общество" в което е било забранено да се пуши, пие и някои други неща. За нея пушенето е било символ на непокорство, неподчинение, на разкъсване на оковите и изразяване на свободна воля.
Което е парадоксално, защото желанието й да разкъса оковите на едно робство е довело до превръщане в роб на цигарите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Искам да разкажа какво стана днес, въпреки че не е точно ТЕС случка.

Преди няколко месеца се бях видяла с две приятелки. Говорихме малко за ТЕС, не сериозно. Те вече бяха чували и само си показахме кои са точките. Не съм им говорила за съставяне на декларации и напомнящи фрази.
Едната имаше голяма нужда от яко тесане и се разбрахме да ми звънне за подробности. Така и не се обади и на мен ми беше криво за нея - мислех, че е затънала в мъките си.
И така днес случайно я срещнах. Не я попитах нищо, но тя самата каза, че се потупва. С голяма радост и огън в очите ми каза въпросително "Това май променя действия и събития!" Казах й, че много добре се справя и това беше :D
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Днес ходих на срещата на форумците. Тръгнах си оттам с нежелание, тъй като ми се искаше да остана още, но се налагаше да пътувам по-рано, тъй като дъщеря ми участваше в представление.

Не съм от Сф. и не успях да изчисля кога да тръгна от срещата, за да пристигна навреме. Трябваше да хвана автобуса в 17:00 ч. от Централна гара. Излетях от офиса на Ники като стрела /Ники, много благодаря за гостоприемството!/. Отвън попитах една баба за колко време се стига до Ц. гара и тя ми каза да бързам, че едва ли ще успея. Погледнах си часовника и видях, че имам 25 мин. Знаех, че и за двете, но най-вече за дъщеря ми е много важно да присъствам на представлението. Тичах до Плиска и след като цели 10 мин. не идваше автобус, усетих нервно напрежение. Някакво силно стягане в слънчевия сплит. Постоянно си гледах часовника. Имах чувството, че ще си изляза от кожата от нетърпение и нервност.
В автобуса реших, че нямам такава алтернатива да го изтърва. Втечених невността в слънчевия ми сплит и я оставих да изтече. След това наум направих няколко ТЕС-а само с позитивни напомнящи фрази /нямах време за негативни, декларации и 9г/.
Потупвах мислено точките с "Избирам автобусът да потегли, когато пристигна и да има място в него за мен" , тъй като в събота има много пътуващи и често се случва да няма места и хората да остават за следващите. Не пускаха правостоящи.
На 2 спирки от Ц. гара погледнах часовника и видях, че е 17:05 ч.
Интересно е, че дори не ми хрумна, че автобусът може да е заминал, а принципно тръгва точно на минутката.
И познайте! Koгато пристигнах на гарата, автобусът току що потегляше. Махнах на шофьора, той спря, попитах го той ли ще ми даде билет. Каза ми да си взема от офиса и че ще ме изчака. Дори слезе да остави някакви документи при билетопродавачката. Благодарих му. След като се качих видях, че едно познато момче ми маха и ми сочи, че има свободно място до него.
КЕФ!!! :)
Per aspera ad astra!
Svetlia
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Окт 2010 12:17

Мнение от Svetlia »

Ето един пресен резултат в нашето семейство - конкретен.

Имаме прекрасно момиченце на 10 месеца, на което лявото око, редовно гурлясваше тежко - не можеше да го отвори сутрин, преди да го почистим. Лекарката ни каза, че става дума за стеснен канал, където се оттичат секретите от окото. И да сме я оставили да пореве повечко, за да се поотпуши/отвори по-широко.
Е, да ама реве не реве проблема си оставаше. Нашата докторка вече говореше за пробиване с игла или нещо подобно - механично решение. Което естествено никак не ни се нравеше.
За наша радост, преди месец и половина разбрахме за ТЕС. Жена ми първа прочете книгата (нищо че аз я купих ) и започнала да действа веднага.
С ПРОКСИ, даже аз не знаех още какво е. И ето какво се е случило:

не знам дали първия или някой друг път, но забравила да излезе от нивото на Белослава вечерта и на сутринта малката е била с чисти очи, а лявото око на моята жена е било гурлясало !!! Направо не е за вярване, ама факт.
Та вече почти 3-4 седмици откакто проблема изчезна напълно и без следа. :D


---
Иване защо не я пиннеш тази тема, да е винаги най-отгоре. По-лесно ще я виждат и тия които искат да пишат в нея и особено тези които търсят потвърждения в примери.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

mayadob написа:
Svetlia написа:... забравила да излезе от нивото на Белослава вечерта и на сутринта малката е била с чисти очи, а лявото око на моята жена е било гурлясало !!! Направо не е за вярване, ама факт.
...
Интересно. Това е вторият такъв случай, за който разбирам.
Аз имам нещо подобно си мисля.
Миналата събота правих ТЕС на една приятелка, която кашляше много лошо, в резултат на което гърлото й беше продрано и не можеше да си поеме въздух от страх. Тесахме кашлицата с нея, като не правихме прокси, а аз потупвах нейните точки, а тя казваше какво я тормози. Интересно, че докато я потупвах на мен на 2-3 пъти ми мина мисълта, че може кашлицата й някак да се прехвърли на мен. За съжаление така и не ми хрумна да го тесвам това, а го отхвърлих като смешно и невъзможно. Само че след един ден, ненадейно и изненадващо се събудих с тежест в гърдите и оттогава кашлям. Тесвам до спорадично и не се оправям :oops: но май някак запецнах при декларацията.
А иначе приятелката ми на сутринта ми благодари, че е спала спокойно и че е кашляла само един или два пъти за цялата нощ.

А преди малко правихме ТЕС за физическа болка вкъщи и този път пак ми мина мисълта за това, да не се прехвърли върху мен, но този път го теснах веднага и като че ли и кашлицата малко се успокои. А иначе в момента спят до мен на дивана, въпреки че преди това място не можеха да си намерят :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тогава друг път, ако потупваш някого с една ръка, потупвай себе си с другата. Споменахме го на срещата след потупването върху Адел.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

mayadob написа:Тогава друг път, ако потупваш някого с една ръка, потупвай себе си с другата. Споменахме го на срещата след потупването върху Адел.
Даа, вече знам :) или поне веднага ще тесвам страховете, които ми минават през ума :) направо не мога да повярвам, че тогава не ми хрумна...
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Нека кажа за кашлицата :)
Снощи тесвах малко физически симптоми както правя от няколко дни без особен резултат. ДОкато в един момент не ми хрумна, заради дразненето в гърлото при поемане на въздух, че може би нещо е заседнало там след онзи уикедн и не мога да го изкашлям. Теснах с фраза като Въпреки че нещо ми е заседнало на гърлото и не мога да ги изкашлям....
след това минах на: Въпреки че нещо ми дразни гърлото и не мога да го изкашлям...
СЛед това се замислих какво може да ми е заседнало на гърлото и теснах няколко вариации както със заседване така и с дразнене. В момента покашлям малко все още, ще го тесна сега. Обаче е далееч по-малко отколкото беше. Освен това поемам дълбоко въздух без това да предизвика кашляне.
Но не се е изчистила съвсем сега ще продължа в тази посока и се надявам съвсем скоро да няма и помен от кашлица.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Здравейте :)
От лятото чета често форума и правя ТЕС, от октомврии ЕТ. За съжаление не съм много постоянна. Постигала съм някакви успехчета с ТЕС, но не мога и не мога да се насиля да повярвам на 100 %, че това ще ми помогне на мен. Оттам трябва да започна знам,,,,, но все отлагам сериозното закопаване.
Както и да е искам да споделя нещо, което ми се случи днес. Бях на гинекологичен преглед, защото имам проблеми в тази област. Тези проблеми ги лекувам от 1,5 год. с хомеопатия, пия водорасли и работих по тях на семинара за напреднали. Няколко дни преди прегледа ме обвзе неспокойното чувство, че нещата при мен са се влошили. Потесах го малко и се поуспокоих, но явно не съм го доизчистила, защото днес бях на прегледа притеснена. А по принцип досега винаги съм била много оптимистично настоена, че ще се оправя и тези природни методи ще ми помогнат. За първи път усетих силно съмнение и притеснение. На прегледа се оказа, че кистата на левия яйчник е намаляла наполовина и е вече само 2,5см, което не е притеснително. Но раничката на шийката на матката си е там и на колпоскопския преглед се видя, че има болна тъкан. Миналия път установиха, че имам папилома вирус, явно още си е увредена - в понеделник ще ми правят биопсия. Както и да е доста се изнервих, притесних, напрегнах..... Тръгнах си от поликлиниката провесила нос и в главата ми бошуваха хиляди мисли. Тогава ми хрумна да не се старая да подтискам мислите, а да се ТЕС-ам. И така започнах да си говоря всичко което ме притеснява в този случай, в живота ми, в лекарката и т.н. и т.н. и да се потупвам. Минах целия Южен парк и за половин час ТЕС-ане усетих истинско облекчение и спокойствие, ама ИСТИНСКО.
elusive

Мнение от elusive »

Здравейте :) Искам да ви споделя последното си ТЕС постижение, подкрепено със снимков материал. Ето как изглеждат устните ми http://img213.imageshack.us/i/lipsr.jpg/ , т.е. не са тънки, но когато се усмихвах (преди да оправя проблема с ТЕС) горната ми устна се подвиваше навътре и се получаваше това http://img189.imageshack.us/i/oldsmile.jpg/ Беше ми много неприятно и не обичах да се снимам усмихната и изобщо не харесвах усмивката си. Дори мислех да си инжектирам някакъв филър в горната устна или да си направя някаква стоматологична интервенция, за да не се подвива така. Онзи ден обаче реших все-пак да разчитам на вътрешните си сили, а не на външна помощ и да пробвам с ТЕС. Знаех, че ТЕС работи за всичко, но в мен имаше малко съмнение, че няма да помогне. Потесах общо около 1 час, изчистих съмнението, пробвах техника на избора и декларация "въпреки че... аз моля горната си устна да се разпъва върху венеца ми красиво" и т.н. и ето резултата http://img96.imageshack.us/i/newsmile.jpg/ :D
Сега харесвам устните си и те вече не се подвиват и се разпъват красиво върху венеца, както си пожелах.
Публикувай отговор