Разкажете ваша или на познати ТЕС случка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Както споделих по-рано, реших да ТЕС-ам емоционални случки от миналото ми. Имаше една от преди близо 30 г., чиито последствия носих в следващите 10 г. Бях я натикала много дълбоко и само от мисълта за нея ме втрисаше. Когато започнах с ПО усетих паника и желание да зарежа всичко и да бягам и да се спасявам някъде... :lol:
Продължих естествено. ТЕС-ах около половин час, съобразявайки се непрекъснато с промените които усещах. Накрая стигнах до 0.
Резултатите като последица бяха, че изведнъж получих голямо подобрение в зрението, в последно време погледът ми доста се замъгляваше докато четях от компютъра и трябваше често да си търкам очите за да се проясни. Това изчезна. Освен това за първи път от много време се чувствах много бодра и енергична и едва си легнах в 4 ч. сутринта, не че ми се спеше... Събудих се в 8 ч. сутринта и не ми се спеше въобще. Явно доста енергия е била потисната, която сега освободена дава тези "странични ефекти". :D
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Работя с много неприятен клиент, чужденец, който смята тук сме му роби и като плаща на фирмата ни, може да се държи с нас както си иска, т.е. като към слуги. Предполагам, че не е толкова лош човек, а всичко произтича от не толкова добро възпитание, несигурност в себе си и избиране на неувереност и незнание.
Дори и така да е той пише ужасни имейли, с отвратителен обвинителен тон. И тъй като аз съм тази, която отговаря от наша страна и получава тези мейли днес, пускайки компютъра най-сетне успях да формулирам правилно фразата явно.
Започнах с това, че натискам копчето за стартиране с огромно нежелание, минах през това, че ме е страх да си отворя пощата, за да няма пак някой такъв мейл и изведнъж се разревах неудържимо. Нарочно изполвам разревах, защото си беше рев, а не разплакване. Тесах през цялото време с каквото ми идваше наум. В момента съм спокойна, след малко ще направя хоопонопоно (явно бялата светлина, която му пратих преди няколко месеца, вече се е изчерпала и е време за нова :) ), ще му пратя и малко подаръци и въобще ще изтесам и това, че много се връзвам. Защото аз наистина много се връзвам...
Последно промяна от bulgi на 19 Мар 2011 11:43, променено общо 1 път.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

ТЕС на куче

Мнение от mary089 »

:D Сутринта много се смях на една весела картинка вкъщи - влизам в хола и гледам мъжа ми ТЕС-а кучето :) Смешното беше, че мъжа все още не е кой знае какъв привърженик на ТЕС-а и по-скоро го правеше на маитап. Аз го питах защо го прави, а той ми каза, че кучето хълца :) Тя наща кокерка е малко лакома и като се нагълта понякога хълца. Обаче още по-смешно ми стана от учудването на мъжа ми, защото кучката беше спряла да хълца след ТЕС-а :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Токущо ми се обади един познат ветеринар - хомеопат да ме пита възможно ли е само да покаже на някого как се прави ТЕС, без човека да го приложи върху себе си и да изчезне алергията на другия човек. Казах му че е възможно и че има случаи на хора, които само четат книга или в интернет и се оправят от различни проблеми.
Оказа се че при него е дошъл някакъв познат със силни симптоми на алергия. Силно зачервена глава. Който е бил на път да ходи на лекар. Доктора му разказал за ТЕС и му показал кои точки да потупва и го насочил към книгата ми. Докато му показвал обаче червенината се стопила и всички други алергични симптоми изчезнали.

Доктора каза, че е в потрес. Чувствал се както когато открил Хомеопатията. Негови думи. :)
Последно промяна от ivangp на 08 Апр 2011 11:03, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
aglika2
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Апр 2011 18:32

разкажете ваша или на познати тес случка

Мнение от aglika2 »

здравеите приятели,изчезнах от форума,защото имам проблем с компютъра,но за това после.не съм спирала да се тесия и имам неочаквани за мен резултати в отношенията си с близките.преди 10 години започнах да се занимавам с йога, но по разни причини престанах да посещавам групови занимания и правя упражнения сама в къщи.споменавам това,защото от йога научих какъв проблем са подтиснатите емоции,ноне знаех как да се справя с тях.аз си падам малко хедонист и крайностите в иога не ми допадат.по този повод,ако някои знае накратко упражненията при лагу ,моля да ме подсети.и така като започнах със страховете си/изразени ясно като трудно дишане/:страх от агресивни хора,страх от дъщеря ми да не ми обиди-асоцияция с бящя и,страх от зет ми,който е доста авторитарен.и разбира се,от страх преминах на гняв и имах такъв скандал с дъщеря ми какъвто не се е случвал никога.и след това,о чудо,всичко се успокои,отношенията ми с нея са прекрасни/пу,пу/.най-странното се случи,когато по великден се тесих,колко ми е криво,че ще бъда сама
и зет ми се самопокани с внука и прекарахме чудесно-все едно не е същия човек-май аз не съм същата.
при тесане на страха ми да говоря пред много хора,а не дай-боже пред публика изведнъж си спомних една случка от детството,когато се напишках пред много хора,докато се тесих спонтанно си захлупих очите със жеста"срам ме е".бъдещето ще покаже дали вече всичко е наред с този проблем.сега работя с гняв, но за това на друго място,защото имам въпроси.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Вчера бяхме на басейн и ваксината от БЦЖ на дъщеря ми се възпали отново от водата. Поду се ужасно и пак се показа гной. Много се уплаших и само за тази ваксина мислих. А детето през това време беше във водата, с лепенка (не че нещо пазеше тази лепенка). След като се пострахувах няколко минути и през главата ми преминаха най-различни ужасяващи картини - антибиотици, болници, лекари - реших, че така преча на детето. Понеже съм убедена, че тялото и е достатъчно силно, за да се справи и само. Започнах да се тупам само по точките на пръстите и да си тесам страха, без настройка. Само повтарях, че ме е страх, че съм ужасена и че се освобождавам от страха. След няколко кръга спрях, вече не ме беше страх и направих няколко утвърждения, че всичко е наред и ваксината вече зараства. Стояхме на басейна още 3 ч., през които почти не се сетих за ваксината, не и със страх.
Тази сутрин ваксината беше с коричка, без гной и без да е подута :) !

Забравих да споделя, че откакто си тесах ужаса, в който изпадам, когато детето се разболее, то: 1. много по-леко боледува и 2. много по-рядко.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Един имейл , който получих днес:
Здравейте г-н Петърнишки!

Аз съм абсолютен новобранец с ТЕС техниката.Ако си спомняте,аз съм жената при която идвахте в София- в Дянабад.Имах ужасен страх от смърта на баща си.Благодаря Ви,че ми помогнахте и от тогава съм много спокойна и тези натръпчеви спомени изчезнаха завинаги.Благодаря!

В момента Ви пиша от Сан Фр.- САЩ.Чета и рзучавам ТЕС техниката от Вашата книга.Реших да приложа Прокси на 4 годишният си внук.Той спи вечер ужасно зле -нослето му се запушва и това води до още по-ужасно хъркане .Никoй в къщата не може да спи от хъркането му и поради тази причина родителите включват овлажнител за въздуха,за да може да спи поне малкото братче .С една дума- "шаш и паника в Америка":).А детето се буди и реве по цели нощи,че не може да диша и да спи спокойно.

Преди една вечер/взех нещата в мойте ръце/и му направих Прокси.Само след една минута детето се успокои.Бях шашната напълно:).Снощи го наблюдавах цяла вечер- нито запушено носле,нито хъркате,нито да се буди и да реве,че не може да спи.Сутринта ,като се събуди, беше видимо и той изненадан и ми каза,че нослето му "работи добре".А това е състоянието му от както се е родил.ТЕС действа безотказно:)Благодаря Ви от сърце!!!!!!!!

Много сужелявам,че не мога да посетя скоро Ваш семинар.Но и това ще стане:)

Благодаря Ви още веднъж .Радвам се,че Ви познавам и че Ви има.

Сърдечни поздрави!!!

Пенка Пенева
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Един дребен успех от вчера :)
На гимнастиката направих с лявата ръка по-рязко движение, отколкото трябва, и си разтегнах нещо (може би сухожилиятя) на лявото рамо към основата на врата. За няколко секунди изобщо не можех да мръдна, мястото се схвана, но постепенно леко ме отпусна. Схващане имах целия ден, а вечерта бях на кино и климатикът там ме довърши.
Преди да си легна, направих 1 кръг, че съм надценила възможностите си и се извинявам на тялото за това :). И още 1 кръг, че избирам разтегнатите връзки да се възстановят бързо и лесно. Кой знае каква разлика не почувствах снощи. Но днес няма и следа от схващане и болка, като нова съм!
В сравнение с преди, когато ако си нанеса травма, си я влача седмици, докато се възстанови от само себе си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ето един интересен имейл, който получих преди 2 дни. От човек посетил терапията с Доманчич метод е.
Здравейте, г-н Петърнишки!

Аз съм Розина Сарова от Велико Търново, която беше на пилотния проект с почти цялото си семейство. На този етап ние ще пропуснем втората серия. Моят партньор Данаил и майка му Марийка се чувстват по-добре; дъщеря ми Стела се чувства отлично, няма никакви болки никъде, кожната й алергия не се е обаждала и не я е болял корема от гастрита; при майка ми Величка силните ставни болки, които бяха понамаляли по време на лечението, сега пак са в изходно положение, няма повлияване и на високото кръвно, само дето сънят й се оправи и вече не се буди нощем на всеки час. Най-вероятно се нуждае от поне още 1 третиране, но нека да видим крайният ефект от първото след края на трите седмици. При мен нямаше някаква съществена промяна, която да е видима, освен изчезване на сутрешната подпухналост на лицето ми и на сенките под очите. Отоците по краката ми не се повлияха, нито запушването на носа /дължащо се на аневризъм на кръвоносни съдове/. За всичко останало е рано още да се каже дали има промяна. Така или иначе нещата се промениха, защото открих ТЕС.
Използвах случая да направя една консултация с Огнян Симеонов във връзка с напълняването. Той изготви хранителен режим, който можем да ползваме и аз, и майка, и дъщеря ми. Но първите му думи, когато се запознахме на Люляците, бяха дали ползвам ТЕС. И аз му казах, че все още не, въпреки че Евгени от няколко месеца ме навива и ми казва каква полза има и колко проблеми си е решил по този начин.
Категорична съм, че личното ми запознаване с Вас и с Огнян, ми повлия и още в понеделника след терапията, седнах и цяла вечер четох в сайта Ви за ТЕС. Заинтригувах се изключително много и като гледах клипа с гостуването Ви при Гала, видях колко е лесно. Беше 3 през нощта, но реших да пробвам набързо върху отоците по краката, които се дължаха на наново възбудения ми от 2-3 седмици флебит. Направих 2 серии /съкратения вариант, който беше в клипа/, но нямаше видима промяна. Легнах си, станах сутринта и се смаях - отоците бяха почти изчезнали. Направих още 1-2 серии, а в следващите дни - май само още веднъж и се разделих напълно с отоците. Разбира се, още във вторник се похвалих пред най-близките си и пред колегите.
На следващата вечер реших да пробвам върху носа, който се беше запушил отново. Направих 2-3 серийки, запушването леко намаля, но беше 4 часа през нощта и аз си пръснах Ксилометазолин и си легнах. Сутрин преди и около събуждането носът ми е абсолютно винаги запушенен и направо се задушавам, ако не го отпуша. През деня това се повтаря по 1-2-3 пъти, но за сутрин е правило. И това е от 6.5 години - носът ми се отпушва по няколко пъти на ден само с Ксилометазолин. Във въпросната сутрин на няколко пъти в съня си осъзнавах, че още нямам запушване и се учудвах, но накрая се събудих и все още нямаше, а дори и по-късно. Бях изключително впечатлена и изумена. Привечер имах леко запушване, намалих го с 2-3 серии ТЕС, след 10-15 минути осъзнах, че вече съм на 0. Вечерта зачесах книгата Ви и за 2 часа я глътнах до половината, макар че не я четях абсолютно наред. Поздравления, книгата е написана чудесно, много лесно се чете, увлекателна е и не натоварва. Четох до 4 сутринта и отново се повтори историята от предната нощ. Носът ми беше запушен, намалих степента на проблема с 2 сесии ТЕС, пръснах си капки и си легнах. И това беше последната ми употреба на Ксилометазолин. Оттогава вече мина седмица, а носът ми не се е запушвал повече от степен 2-3, но това минава за минути от само себе си, което никога преди не е било възможно. Още не мога да повярвам, че това се случва с мен, но е истина. Оттогава ползвам ТЕС за всичко - за главоболие, разни болки и особено за болката в лявата ми пета, която имах в продължение на 2-3 месеца в края на зимата и началото на пролетта и която беше си отишла, но покрай "люляковата" терапия се появява за кратко на няколко пъти, а аз й удрях по една ТЕСла и тя отново изчезваше. Започнах да ТЕСвам и проблема си с килограмите. Огнян ми препоръча книгата "Методът Гейбриъл". Четейки от нея, мисля по въпроса какви ли съзнателни или подсъзнателни истории са ми включили програмата да трупам излишни килограми и даже се сещам за нещо, което иска голямо ТЕСване. Освен това започнах по-активно да работя с прошката, за да може да чистя не само физическото, ами и другите си тела и кармичната кал.
Всеки ден говоря на семейството си, на приятелите и колегите за това чудо - ТЕС. Има някои, които си купиха книгата и я четат, някои вече пробваха и видяха ефекта, а някои още се чудят и само гледат отстрани, както правех и аз в последните няколко месеца преди Люляците. Абе, знаех си аз, че това събитие ще промени живота ми, но чак пък толкова много.... не съм вярвала. Регистрирах се в сайта Ви и ще напиша там тази история, но все не ми оставаше време. Между другото, мисля си, че може би ТЕС подейства така впечатляващо донякъде, защото терапията Доманчич беше подготвила терена. А може би всичко това просто ми отвори очите.
Горещо Ви благодаря за всичко!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Искам да споделя нещо интересно и общо взето готино, което е изцяло страничен ефект - тия дни забелязах, че е започнала да ми расте много нова коса :D Аз не съм смятала косата си "проблем" и изобщо не съм си общувала с нея ;) нито с ТЕС, нито С ПЕАТ, но изведнъж се оказа, че имам супер много нови косички, около 1 см, все едно ми никне трева на главата, които ми растат най-вече около т.н бретон (т.е. на върха на главата). знам, че косата в тази област е свързана с хормоналния баланс като цяло, което може би значи че хормоните ми се балансират..ахаха или може би "обединяват" :D
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

И аз с едно странично въздействие от ТЕС - изчезна ми алергичната реакция към ухапване от насекоми. Преди ухапаното място се подуваше, зачервяваше и сърбеше дъъълго време, независимо с какво го мажех. Сега - само леко се обособява като пъпка, която почти не сърби и си минава сама :) .
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

На мен пък белите косми са ми по-малко 8)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

вчера

Мнение от mary089 »

говорих си с една колежка в работата, когато тя внезапно започна да кашля и да се дави, получи спазъм, каза че е от някакви лекарства за кръвно. Пребледня цялата, изби й пот, много зле изглеждаше и направо взе да се задушава.... Аз стоях там запазила "странно" спокойствие :wink: Казах й да стане и без да й обяснявам много, само й казах, че ще й почукам едни точки жизненоважни, започнах да я ТЕС-ам. Тя не можеше да говори изобщо, защото още се давеше. Аз само почуквах без никакви декларации. Още след първия кръг спря да се дави, на втория й се върна цвета на лицето, на третия вече взе да ме пита какво правя :) Казах й, че това е животоспасяваща техника :D Накарах я да пийне вода, жената се успокои съвсем и ме заразпитва за техниката. Обещах да й дам книгата на Иван :) :)
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Две пресни случки да разкажа, едната е за дете, другата за куче :).

По традиция, на морето малката (на 7,5г.) се раздриска и разповръща. Първия ден беше с разстройство, не предприех мерки, за да видя как ще се развият нещата, даже и на плаж бяхме. На следващата сутрин взе да повръща. Повърна 4-5 пъти. Започнах да я тесам за болката в корема. Тя ме насочваше с някои фрази и се водих по нея. Най-много тесах за спокоен корем. И така цял час я потупвах, докато тя гледаше ТВ. Хареса и, като спирах, ме караше да продължавам. Едновременно с това и давах по лъжичка чай от мента и джоджен. Спря да повръща, а следобед напираше да излиза на люлките и беше освирепяла от глад. Вечерта вече търчеше по улиците, все едно нищо не е било. Мъжът ми беше силно впечатлен :lol: .

И сега другата. Нашето куче е вече на 1.5г., но така и не се отучи от навика си да препикава банята и коридора нощем. И понеже е момченце, като вдигне крак и опикава и стената :twisted: . Реших да пробвам един тес върху него. Докато му правих настройката ме ръмжеше, особено в частта "избирам да пикая само вън" :D . Та направих му един кръг, и много странно, след това ме изръмжа и ме захапа. Така и не разбрах защо, дали не го натиснах нещо, защото бяхме двамата на фотьойла... но така или иначе, поведението му беше странно. После ми излая, като се наведох към него. Както и да е. Факт е, че втора сутрин не е пикал вкъщи. Мъжът ми е още по-впечатлен :D . Дори снощи ме кара да го тесна за болката в рамото. Направих му един кръг и го накарах оттам нататък сам да се тупа. И се тупаше, чак не мога да повярвам!!!
DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Да "чукна" на дърво, но откакто правих ТЕС на дъщеря ми, зъбчето не я боли, макар че има кариес отдавна. Мене ме болят зъбите почти всеки ден тъй като имам пародонтит плюс три сериозни кариеса. С ТЕС болката минава, макар че на следващия ден пак я има. Така държа положението, докато събера пари за зъболекар.
Публикувай отговор