Разкажете ваша или на познати ТЕС случка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Историята на свекър ми.Той е на 65 години.
За 2 години 3 пъти му се възпаляват циреи,които са на лоши места-на тила и на гръбначния стълб. Водя го на лекар и веднага го оставят и подготвят за операция. Последния път хирурга каза,че има високи стойности на захар и това е причината за честата поява на циреите. Той от доста години е с високо кръвно. Взимаше и лекарства,но не редовно. Излизайки от болницата през месец Юни,аз вече знаех за ТЕС и му показах и написах следната декларация,която намерих из форума
"Въпреки,че правя криза с високо кръвно,висок пулс и треперене,най-вероятно вследствие на силен стрес в тялото ми,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от причините и последствията от този процес чрез ТЕС сега и завинаги"
Всеки ден я прави по 3 пъти
Резултати:
Вече не му отичат краката-спокойно си обува обувките.
На двете очи имаше доста червени петна-като спукани кръвоносни съдове. На моменти е виждал доста замъглено/черни петна/-очите вече са му чисти-червените петна ги няма.
До сега не ни беше казвал,че имал смущения в сърдечната област-пристягане,болки и тежест-Но вече ги няма.
Казва,че се чувства много добре и му е леко и ще продължава да си казва тази Декларация-няма да я спира.
Даже дава съвет и на сина си да я казва.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Снощи Кирчо (6,5 г) отказваше да си легне до много късно. По едно време му казах, че е ужасен, накарах му се и той заспа. След няколко часа се събуди с рев, че го боли ухото. Аз не можех да се мръдна от умора. Веднага започнах да му правя КС и ТЕС наум, но не му казах за това. Казах му да теса.
След това започнаха да ме ядат угризения, че не ставам да го гушна и да му кажа нещо хубаво. После се усетих, че угризенията не ми дават да правя КС и става още по-зле. Накрая реших, че или ще стана да го гушна, или ще спра с угризенията. И спрях с угризенията :lol: бях адски изморена. Спрях угризенията като си казах, че може би пък точно сега Кирчо има да научи някакъв урок, като например да се научи сам да се оправя с ТЕС и коя съм аз, че да му преча на тази важна работа. Той действително се потупваше - явно много го болеше. Скоро след това заспа и аз след него.
След още няколко часа пак проплака. Този път се бях понаспала и станах да го гушна. Казах му, че ухото е чуло нещо лошо. Казах му, че това лошото е, че му бях казала вечерта, че е ужасен (той беше забравил за това). След няколко мили думи пак си легнах и му казах да теса. Той скимтя, скимтя от болка и накрая се разтеса. Аз през цялото време пусках намерения в КС. И пак заспахме.
На сутринта нищо му нямаше. Той нищо не каза и аз не му припомних, че го е боляло.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mayadob написа:...
На сутринта нищо му нямаше. Той нищо не каза и аз не му припомних, че го е боляло.
Всъщност цял ден се чудех дали той си спомня, че през нощта го беше боляло ухото. И вечерта, на заспиване, той размаха пръст и каза "И повече да не ми говорите лоши работи!"
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

mayadob написа:"И повече да не ми говорите лоши работи!"
:lol: Така де! А-маха! Браво, Майче!

Аз без много подробности, защото не ги знам, но искам да се похваля от името на дъщеря ми (близо 15 г.), че са й изчезнали няколкото брадавици, които много я тормозеха през последната година. Тя казваше, че е правила много ТЕС, но без резултат. И сега, през септември, в началото на учебната година, сама не вярваше на очите си - няма ги. Говорим за поне 3 броя, разположени в различни места на дланите и реално пречещи на писане, боравене с пръстите и подобно. Аз й бях спретнала една декларация лятото, тя обаче не се е съсредоточавала много върху нея. И все пак явно е "зацепило", защото факт - брадавиците ги няма!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
exvegan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Дек 2011 23:41

TES do dupka

Мнение от exvegan »

здравейте :) малко ме е страх че ще разваля магията като споделя,но ще го направя. Цял живот съм бил масивно -обратно поляризиран.Все не ми върви.На 19 се разболях от вегетативна невроза или нещо подобно. Понеже съм с медицинско образование вярвах само на хапчета и на нищо друго. ТА 10 години, XANAX,CIPRELEX,RIVOTRIL,ANAFRANIL i SEROXAT който пих 8 години и горе -долу бях добре но имаше много странични ефекти.Прочетох книгата на Ковачева и казах това е. ДВЕ ГОДИНИ глад по Ковачева,само на вода по ПОЛ БРЕГ,уриново гладуване по МАЛАХОВ,суровоядство,веганство,позитивно мислене,,,дишане не щастието,,,восъколеене,куршуми се лееха,пиеше се само дестилирана вода,май само копроядство не пробвах,но ако имаше някой дето се е оправил с това, щях да проям и л.... За 2 години имам над 130 гладни дни.Вярно че ми изчезнаха папиломите от дебелото черво и от половите органи,оправих си храносмилането.,но тъпата невроза НЕ ЩЕ И НЕ ЩЕ. СЪРЦЕБИЕНЕ,НАПРЕГНАТОСТ,с крайностите си се изолирах от хората и почна да ме е страх от всичко. От постояното напрежение ,кво да ям,дали не е замарсено,и тн. развих орторексия и фибромиалгия.,и .артрит.Мислех за пенсия защото не мога да работя.ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА СИ КАЗАХ НЕ СТАВА ПАК лекарства трябват иначе ще стана изрод.почнах много малки дози ,но ми беше много зле,не мога да стана от леглото.на 15 ноември влязох в саита и видях филмчето,и се запалих.Имах книгата от по рано но ми се стори несериозно тогава.почнах яко тес по колкото може на ден и навсякаде.ТЕС в колата ,в леглото,на масата,под масата,в кенефа,извън кенефа,в кафето,в баничарницата,в мола,в тоалетните не мола,в котелното и тн.един приятел се запали и го правим заедно.Про4етох пак книгата 2 пъти,купих си и дуги книги заТЕС. от около 10 дена се 4увствам много-по добре,влюбих се,почнах пак да се радвам на живота,почнах да ям месо без да чуствам оная вина ,която те трови повече и от най лошата храна.разбрах че бог живее в мен и трябва да се обичам ,за да обичам и другите.стахът е почти елиминиран и отстъпи място на напрежение,което се теса яко.пия си и малките дози лекарства.но сега ми действат,артрита не ме мъчи толкова.почнах да ходя на зала,няма я умората.умът е бистър.осазнах че всичко е в главата на човека,в неговата енергия,съзнание и дух,а не в храната. храната е една прашинка.Вече не деля духът от тялото.Както казва един приятел,,ще дойде време те сами ще се разделят,, разбрах думите ,,всеки симптом е опит на тялото да излекува духът и съзнанието,или опит на съзнанието и духът да излекуват тялото. ПРОДЪЛЖАВАМ С ТЕС. :P
exvegan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Дек 2011 23:41

Омиротворен

Мнение от exvegan »

:D Благодаря ви че ви имаааааааааааааааа :D Днес за парви път не ме боля абсолютно нищо :D уооооооооооооуууууууууууууу Направо летя :D Виждам един прекрасен свят :D Толкова красив,бял,снежен :D Толкова съм щастлив :D А тук в този форум няма злоба,завист и злонамереност :D Споделям с вас че от утре започвам ,,В МИР СЪС СЕБЕ СИ,, :D Фитнеса ,НЕЧОВЕШКОТО ТЕСАНЕ И ПИЛЕШКОТО подкараха самочувствието ми като със реактивен двигател :D Вървя ,горд от себе си,обичащ се вътрешно до полуда,почти еуфория :D Имам още много работа,но никога,повтарям :D никога не сам имал такъв напредък :D Иване благодаря ти! :D :D ПРОДЪЛЖАВАМ С ТЕС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D УОООООООООООООООООООООООООУУУУУУУУУУУУУУУУУУ

ОБИЧАМ ВИ ! ИВО 30 г.
,,Да си добре приспособен в болно общество,не е признак на добро здраве,, Кришнамурти
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Днес получих новина от едно момиче, с което правихме тес и някои производни техники, докато шофирах между Бургас - София. Това се случи преди около година. Момичето ми каза, че има алергия от животни. Момичето сподели, че след като гали животни, които много обича получава алергия, в т.ч. невъзможност да диша. Беше си купила даже едно флаконче, като това на асматиците, защото беше в криза, понеже беше играла през престоя си Бургас с едно куче. Предложих й тес и техниките от пеат. Вече не мога да си спомня много добре, какво точно беше, но със сигурност преплетохме и двете техники. Днес на гости ми дойдоха приятели, които познават момичето и на изпроводяк се сетиха да ми изпратят поздрави от нея с поръчението от нея да ми кажат, че тя вече няма алергия. Играела си с животни (дори с кучето на моите гости) и от тогава (работата с тес и пеат по пътя Бургас- София) не е получавала пристъп.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

ТЕС и главобол

Мнение от Angel_K »

Здравейте,
Не знам дали си внушавам или не но от година насам доста хора се оплакват от "Хронично главоболие".
Днес един колега , както си говорехме и му казах ,че не бива да се носи GSM до сърцето или на връзка на връта , той се разсмя и каза ,че съм полудял като приятелката му която ходела на акопунктура :lol:
Навивала и него но имал страх от игли и това било глупости.
Не спорих с него , но нещеш ли темата скочи в това ,че ще ходи на невролог защото много често го боляла главата и не минавала от аналгин и други отрови. :wink:
Даже и в момента на разговора го боляла вече и се чудеше дали ще го боли цял ден.
Ето и разговора:
Така ли , я да ти покажа нещо с което ще ти мине главата , искаш ли?!
-Ама нали няма да ме пипаш ТИ.
Няма да те докосвам , ще ме гледаш какво правя и говоря и ще повтаряш след мен става ли?
-Да давай да видим...

Болката бе 5-6 пулсираща отред на челото със стягане ;-)
Направивхме 1/2 ТЕС както му казвам аз , т.е. едно минаване по точките , без 9Г и повторение.
Пое си дъх , издиша и ме зяпна ;-)
-Не си усещам главата!:roll:
Как така не я усещаш ?!:roll:
-Ами няма я болката , все едно не я имало :roll:
Стисна ми ръката и ми благодари и попита как се казва техниката.
Обясних му ,че има книжка , от къде да си я купи ,че има и сайт с форум ако реши и ако има въпроси да ми се обади.

Та такива ми ти работи с Хроничния Главобол и ТЕС :D
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Здравейте!Отдавна не съм писала, но реших да споделя една случка от миналата седмица. С ТЕС се занимавам вече 3г. и половина, но напоследък ме е обхванала някаква особена увереност, че вече всичко може да става както аз го искам и без да полагам усилия и без ТЕС. :lol: Затова не прибягвам към ТЕС веднага при проблем, а протаквам, изчаквам, някакви експерименти си правя.... Та миналата седмица трябваше едни хора да внесат важни за мен документи в една банка. Не знам защо още от самото начало ми мина вредната мисъл, че няма да ги внесат навреме. Не я теснах тази мисъл и всичко тръгна наопаки - хората се покриха, изключиха си телефоните, аз започнах да се изнервям, да звъня на съпруга ми, който е в командировка, в банката, на посредника....побърках всички абсолютно съзнателно :evil: През цялото време мисълта за ТЕС ми светеше в главата като сигнална лампичка и аз постоянно я "загасях" Накрая вече в петък 13 реших да спра с експериментите и хукнах към тоалетната. Направих бърз енргичен ТЕС за всичко, което се сетих свързано със случката и никак не се учудих когато след 15 минути ми звъннаха от банката, че документите са при тях. След това като лавина ми се обадиха всички други хора, които бях издирвала цяла седмица и те да ми кажат, че всичко е ОК. :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Здрастии

Мнение от Angel_K »

Здрастиии:-)
Та преди седмица , представях ТЕС на Конференцията по Чи Гун и нали съм сисадмин ще го представям с Презентация и с проектор , да е жива и здрава Мая , тя си знае защо:-)
И не щеш ли аха да започвам и лаптопа отказа , стига до някъде и се рестартира , и вкл. и изкл. не и не ;-)
И да живее импровизацията.:lol:
Започнах без презенатция , попитах има ли някой с проблем, болка някъде ...
Вдигнаха се 2-3 ръце , една баба беше с болки в лявата капачка 6-7.
И започна потупването без 9Г.
И как си сега Бабо ,
- Ами не ме боли , ама чакай да стана
Ами стани разходи се
-Абе щрака ама не ме боли , все едно не ме е боляло...
И цялата зала облещи очи;-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Преди два месеца забелязах, че не мога да си сваля брачната халка.
Помислих си, че от топлото време ми отичат пръстите. Но от няколко дни температурите се нормализираха, а пръстена не излиза, а не мисля че съм и напълняла. Замислих се и да отида при златар да го режат. Но тази сутрин още докато си пиех кафето започнах да си правя ТЕС, като си казвах, че се притеснявам, че не мога да си извадя пръстена, че са ми напълнели пръстите, че не вярвам ТЕС да ми помогне, че ако пръстена не излезе по нормалния начин ще трябва да го режат, а аз не искам. След тези декларации отидох на чешмата и с малко веро пръстена излезе. Цялата процедура за няма и 10 минути.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От темата за ТЕС в бг-мамма:
Привет на всички в темата! ...
Искам да ви споделя последното ми постижение чрез ТЕС. Не знам дали точно това ми помогна, но на практика няма какво друго да е. Та събуждам се в петък рано-рано със симптоми на цистит. Нямах нищо под ръка и трябваше да изчакам поне да отворят за да си купя някакви прахчета, а най-добре да отида и на лекар. По това време бях и в друг град, щях да се прибирам след няколко часа. Заради цистита тръгнах по-рано с надежда да си осигуря час за преглед при личния, че иначе няма как да си купя антибиотик ако не ми го изпише лекар.
През няколко минути бях в 00 и дори се чудех как ще пътувам в това състояние, но започнах да тесам и докато се приготвя за тръгване бях вече направила две серии. В колата още няколко, все пак ми предстоеше около 2,5 часа пътуване. Най-интересното за мен беше, че по пътя не ми се наложи да спираме никъде, само дето много ми се спеше, а имах в 11.00 среща, която не можех да отменя.
Съответно в поликлиниката нямаше свободни часове за деня, но така или иначе бях решила, че ще е по-бързо ако вечерта отида до Бърза помощ. Все пак имах около 40 минути време преди срещата, за да поспя. Бях доста отпусната, но вече честите позиви и паренето и болките бяха изчезнали. По пътя за срещата още една серия и макар да бях определено в сънено състояние други оплаквания нямаш така че и срещата мина безпроблемно. Прибирайки се спах цял следобед, събуждах се само да пия вода или билков чай от червени боровинки и да направя 1-2 серии ТЕС. Успях да се свържа с лекар, които ми предписа антибиотик, но вече усещах, че няма да имам нужда от него. Взех рецептата и лекарството само в случай на нужда, нали следваха два почивни дена.
Не съм пила лекарства, само тесах, дори ми се струва, че можеше и повече серии да направя. Сега съм добре, нямам никакви оплаквания, но пък днес само два пъти съм тесала. Единствено не съм на ясно докога да работя върху този проблем, на практика в момента го няма, но ако не е изчистен напълно дали няма да се повтори.

Това е което исках да ви споделя. Определено е много вдъхновяващо, когато видиш резултатите.
Коментар към случката една седмица по-късно:
А всякакви притеснения около случката от миналата седмица са в историята. Само си остава удовлетворението от справянето без антибиотици.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И пак от мамата. Една моя приятелка разказва:
От 7-8 години получих някакъв вид дископатия или може и херния, не съм я изследвала подробно. Всеки, който се е сблъсквал, знае, че това е нелечимо, а само затихващо заболяване, а кризисните състояния са гадно-безсънно-болезнени, предизвикват се от страшно много неща, а болките утихват предимно от медикаменти. Изкарвам си аз, значи, 10-ина кризи и вече се пазя като стъклен човек от следващи... Да, ама то не пита - и някое изнервяне или стрес може да ти докара криза, та така и стана. Влизам аз в най-голямото чудо, което съм изживявала. След като шепичката дежурни лекарства и обезболяващи не ми помогна 20-ина дни, отивам по доктори, пък там се разбрахме да изкарам 10-дневна терапия на инжекции, и ако и това не помогне - да сканираме и да пристъпваме към операция. Не 10, 15 дни бих инжекциите и пак нищо - нито мога да седя, нито да лежа, нито да стоя права за повече от 5-10 минути, поради това нощем не се спи, а ти се превръщаш в нещо средно между инвалид и бабичка.
И тъй като с Мая се познаваме лично, случайно се засякохме (точно уикенда, преди да се върна при докторите и операциите) и й викам: "Ох, дай, моля те някакви упражнения, йоги, каквото и да е, болката е нетърпима". Тя набързичко ми показа ТЕС, бутна ми и една информационна брошура (която вкъщи само дето не сме я сложили в рамка! Laughing) и аз на следващия ден вече почуквам точки, повтаряйки на глас, колко всъщност "се приемам" такава инвалидка нещастна! Добре, че ми беше казала, че не е нужно да вярваш в ТЕС, за да работи, защото се чувствах безкрайно глупаво! Laughing Ами, за 5 дни тесене (то си беше по-скоро налучкване в ТЕС) - и то само по 3-4 пъти дневно - дето се казва, "хвърлих космодиска". Оттогава нито в кризи съм влизала, а не се пазя особено, нито теся, да не говоря, че и един хап не съм изпила!

Вторият ми опит с ТЕС беше още по-учудващ за мен. Случи се една година след първия. Цял месец взеха да ми се случват някакви потресаващи неща! Всеки си има черните дупки, да, но туй чудо беше просто невиждано: буквално през ден ми се случват от най-най-големите човешки гадости, в пълното им разнообразие и цвят. Няма да описвам сега всичко, но хубавото през този период беше само едно: децата ми бяха здрави. През деня бях зарината с работа и някак слагах роботизирана маска за пред обществото, а вечер и нощем не можех да спя, само плачех, плачех. После почнах да ходя всяка вечер по барове, за да имам пред кого да слагам роботизирана маска, пък и там "затапвах" с 200-300 гр концентрат, та така успявах да се прибера и да поспя поне малко. В един момент се сетих за ТЕС, започнах да теся, ама 3-4 дни нищо и после пак заповат чудовищните случвания... И звъннах на Мая, викам й:"Моля те, ще умра! Или ме убий, или дай някаква магийка, само да се спира вече!" Тя:"тесиш ли?" -"Теся, теся, ама нищо! Явно не го правя като хората." А тя точно заминаваше на следващия ден за няколко дни, та каза: " Докато се върна, оживей. Теси, теси, ако ще и денонощно да е, само тес!" И аз какво да правя, послушах я, имам ли изход Laughing Ииии... използвам всеки един свободен момент за уединение и тесене Mr. Green Криех се в тоалетни, между блоковете, като ми призлее, влизах във входове... като някаква смахната. А нещата, които изказвах бяха толкова много, че ги забравях, а и в един момент всичко започна да ми звучи като някакво заклинание, а аз - като вещица... И така, след още 2-3 дни се случи още една гадост (ама тя ми е най-гадната от всички) и аз толкова се срутих, че си казах:"Това всичко са едни огромни глупости... тес... глупости! Животът е такъв и никакви брътвежи по точките не могат да го променят - ето, аз направих всичко възможно - тес по 50 пъти на ден, само си загубих времето Crying or Very sad Беше ми безкрайно тъжно и отчаяно и естествено, спрях ТЕС...

Но, много странно... ТЕС проработи още на следващия ден, на следващата сутрин! Събудих се късно, след като цяла нощ съм ревала, питам се: кой ден е? Ааа, събота... гадост, сега пък какво да правя цяла събота! И с изумление откривам, че съм облята от едно мирско спокойствие Shocked Нит ми се реве, ни ми е тъжно... помня всичко, но не мога да се натъжа или да се напрегна... равна черта. Чудесно - викам си. И така, едно по едно, нещата, за които бях пожелавала при ТЕС да се оправят, се случиха - ама дума по дума - както съм си ги произнасяла! #Crazy В течение на може би месец всичко се оправи, изпълни и вече повече от година живея в абсолютна безоблачност Love (Е да, и за ТЕС не се сещам, ех!)
Mariet
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 17 Фев 2013 16:38

Мнение от Mariet »

Здравейте и от мен! Най-после се реших и аз да пиша. Ето на кратко моята история и резултати с ТЕС. Не са много но са показателни.
През май 2012 година ми поставиха диагноза Болест на Ходжкин. Изкарах тежка химиотерапия (знам че има и по тежки химии, целта ми не е да се оплаквам, а да разкажа за успехите ми с ТЕС), след което през февруари 2013 година минах ПЕТ скен. Заключението е че има все още засегнати от болеста лимфни възли. Започнах нова химиотерапия, преди първата вливка започнах да ТЕСвам гаденето и повръщането, резултат - не повръщах. Днес отново бях и отново не повърнах. Не успявам да се справя с гаденето по време на вливка. Гади ми се само при вида на системите и спринцовките, от различни миризми и особено тези на лекарствата, гади ми се и когато усетя лекарството да се движи по вените ми. Надявам се, че ще се справя и с това.
nasko30
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Фев 2013 14:31

Мнение от nasko30 »

Здравейте, искам само да благодаря за книгата с ТЕС благодарение на която отказах цигарите за много кратко време и не пуша вече четвърти месец, след около 9 години стаж като пушач. Да сте живи и здрави :)
Публикувай отговор