Като за начало...

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Mila
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2008 13:06

Като за начало...

Мнение от Mila »

Здравейте на всички!

Преди около месец си купих книгата, след като прочетох доста неща в интернет и реших да пробвам.

Вчера за първи път теснах ужасния гняв, който предизвика у мен едно дребно спречкване със съпруга ми.

Аз, като примерна ученичка, съм си написала на листчета какви точно са стъпките, за да не се разконцентрирам, ако трябва да ровя по книги и да разлиствам, оцених емоцията и започнах - усамотих се и за около 5 мин успях да направя основната рецепта. След края оцених отново емоцията - интензитетът определено беше спаднал, но все още бях ядосана. Реших да направя още веднъж серията. Някъде по средата ми изникна в главата - "и защо продължавам сега да го правя", но все пак си довърших рецептата. Прибрах си листчетата и легнах. Тук искам да споделя, че определено някои точки ги чувствам много ясно къде са, дори след като приключих с потупванията усещах нещо като сърбеж (точката на върха на черепа) и топлина в областта на слънчевия сплит, за разлика от други точки (тази в основата на носа, например, и 9Г точката), които на практика не усещам къде са, а разчитам, че ги стимулирам, като гледам да обхвана с потупвания по-голяма област.

И така, пих една студена вода, дет се казва :), и заспах :) Днес се чувствам обаче като изцедена, а не съм спала малко, мисля довечера да пробвам да тесна тази умора.

И така...
Всъщност пиша това, за да си сложа жалончето, на което да се подпра, за да си напомням да продължа :)

Ще се радвам и на коментари, разбира се :)
Последно промяна от Mila на 08 Яну 2009 23:36, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Умората след ТЕС е нормална. Показва че доста енергия е била освободена. Пий повече вода и почивай! :)
Различни усещания по точките също. Задържай се по-дълго на тези точки в които имаш различни усещания.
Не се разбра дали нивото ти е спаднало до <=1 след второто приложение на ТЕС. Т.е. какъв е бил крайния резултат. Ако не е било <= 1, трябвало е да продължиш докато изчезне гнева.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Mila
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2008 13:06

Мнение от Mila »

Благодаря за съветите!

По въпроса - да, гневът просто изчезна някъде по средата на втората серия. Усещането мога да оприлича на изтръпване, макар че не е съвсем точно. След като завърших серията дори ми беше трудно да мисля за какво съм се ядосала. :lol:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Любимите ми тес сесии са, когато по средата се усещам, че мисля вече за нещо съвсем друго :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мила, Супер! Значи всичко е наред и просто трябва да продължаваш с ТЕС за другите негативни емоции в живота ти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dalil
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Яну 2009 16:29

...

Мнение от dalil »

И аз от скоро започнах да се занимвам с тес. Все още ми е трудно да постоянствам.
Включвам се за да споделя, че и аз като тебе имам най-силна сетивност в точката на върха на главата. Бих казала че след ТЕС, дори продалжил само 5-10 мин, след това часове наред чувствам силен натиск отгоре на главата. В повечето случай съм ужасно уморена.
Искам да споделя и един проблем.
Нали по принцип има две места за настройката: на ръба на дланта и мястото между ключиците и раменете от двете страни. Преди месец някъде, когато започнах за първи път ТЕС настройката я правих на местата близо до раменете и нямах проблеми само болка от натъртване. После покрай празниците не съм правила ТЕС. И сега от няколко дни започнах отново, но сега ми е почти невъзможно там да правя настройката... още в началото на настройката ръцете ми силно отмаляват и с зор успявам 3 пъти да мина и мускулите ми чак треперят. И затова минах на потупване на ръба на дланта.
Някой случвало ли му се е подобно нещо?
sluncho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2009 13:37

Мнение от sluncho »

Привет на всички!
Преди десетина дни си закупих книгата и буквално я изчетох на един дъх.Не съм и предполагала,че може да съществува нещо на пръв поглед елементарно,но само по себе си чудодейно средство за справяне с проблеми от всякакво естество.Започнах да ТЕСвам първо дребни емоции...-може би за да се убедя в действието и ето че се получи!Продължавам да упорствам и мисля,че ще постигна добри резултати и за по-сериозните проблеми!Благодаря на автора!Много ще се радвам ако в скоро време и в София има семинар!Ще го посетя задължително!
Публикувай отговор