Изтичане на живота

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Изтичане на живота

Мнение от didomira »

Здравейте,

Много се чудих дали да споделя във форума, но с подкрепата на Иван реших да го направя. Тъй като е много дълго реших, че е по-добре да отворя нова тема.

От известно време ползвам Тес и работя с други хора. Естествено работата ми с близките е някак си най-дълбока, може би защото познавам проблемите им добре и имаме повече време заедно в което да работим.

Майка ми е на 52 г. Преди няколко години я оперираха от рак на дебелото черво /два пъти/, в следствие на което й бяха извадени матката и други важни женски органи. В последствие преди около 2 г тя се разболя от Базедова болест /поне лекарите твърдят, че това е причината, защото е без яйчници /. Аз честно казано имам съвсем друга теория за последствията или както казва д-р Хамер /дали беше доктор не си спомням точно/ лекувайки едно лекарите формират в съзнанието ни друг конфликт, който в последствие отново ни води при тях.

За тези които не знаят нищо за базедовата болест ще кажа само, че тя се появява при нарушени хормонални нива, обикновено не се оперира и винаги води да нарушаването на зрението, а по късно до глаукома. Май това състояние се овладява, но не съм много сигурна, защото когато майка ми лежа последния път в болницата всички които бяха по това време там бяха вече с глаукома и лекарите казваха че състоянието е безвъзвратно. Имаше само една жена, която все още виждаше. Смята се още, че стресът силно повлиява на болестта и в следствие на стрес болестта се развива със скоростта на „светлината”.

След като се разбола майка ми започна да получава силни болки в областта на очите и главата от които разбира се просто нямаше отърване. Тя беше постоянно на силни лекарства и постоянни болки, които не се повлияваха от нищо. Малко по-късно забелязахме, че всеки скандал /имахме тогава проблеми извън семейството/я вкарваше в болница и започваше да пие още по-силни лекарства.

В началото не знаех от къде да тръгна, защото сеансите, които правехме за болките в очите дори не успяваха да тушират дневното развитие на болестта. Бяха необходими по 10, 20 сеанса само за да се смъкне болката до нула а тя се появяваше отново след 1 до 2 часа. Затова реших да почнем по друг начин. От книгите на Луиз Хей научих, че проблемите с хормоните винаги са свързани с чувство на вина. Затова направихме едни огромен списък на „вините” и нещата, коио искахме да излекуваме. Направихме комплексче, което включваше 5, 6 декларации за вината, която чувства и трябваше да си прави сборно 10-15 сеанса на ден 10 дни подред. След 10-тина дни тя изобщо не се сещаше за „първата вина”, но тъй като състоянието на очите й се влошаваше и вече изпадаше в състояние близко до глаукома /дори и при сеансите за болките в очите които правеше/ решихме, че ще продължим по-сериозно с тях, вместо с другите вини. Тя всекиденвно в продължение на около 2,3 седмици си правеше сеанси за болката в очите.

Реших да поработим по-сериозно за очите с надеждата, че един, два часа ще ни бъдат достатъчни да свалим симптомите до нула, което пък щеше да ми даде яснота какъв точно комплекс да й направя. Използвахме декларации от рода:

„изпитвам силни болки в областта на очите”
‘изпитвам силни болки в областта на очите дълбоко чак до мозъка’
‘чувствам че мозъка ще ми изтече през очите’
"чувствам парене в очите"
"очите ми сълзят"

И всякакви вариации според това как се е променило моментното състояние. Ако след някоя декларация няма промяна я оставяме и търсим по-подходящо описание на състоянието.

Накрая остана болката в областта на очите при премигване и въртене на очите. Декларацията бе: ”Изпитвам силни болки в областта на очите при премигване и движение на очите ”.

Веднага след този сеанс на нея й стана много лошо, каза ми че е страшно уморена и иска да си легне. Отначало не се притесних, но забелязах, че наистина й е много зле и я попитах какво й е точно. Тя каза че чувства че „ЖИВОТА НАПУСКА ТЯЛОТО Й”. Много се уплаших, защото се страхувах, че може да й стане нещо ако я оставя да заспи. Затова не й дадох да заспи и с много труд я накарах да скалъпим един, два сеанса за това й състояние . Тя каза че вече не се чувства така и аз я оставих да заспи. След около 10-тина минути тя се събуди и беше по-жизнена от всякога.

Подминах случая и реших да внимавам следващия път да не я изтощавам толкова. След няколко дни /в които тя си правеше нашето комплексче/ тя отново се оплака , че не може да свали болката до нула по никакъв начин. Седнахме да работим заедно и след 10-тина сеанса с декларациите :
„изпитвам силни болки в областта на очите”
‘изпитвам силни болки в областта на очите дълбоко чак до мозъка’
‘чувствам че мозъка ще ми изтече през очите’

Отново стигнахме до декларцията: ”Изпитвам силни болки в областта на очите при премигване и движение на очите ”. След тази декларация тя отново изпадна в състоянието на „ИЗТИЧАНЕ НА ЖИВОТА”. Веднага започнахме да почукваме /без да използвам декларация/ с фразите:
„чувствам че умирам”,
„живота ме напуска”
„изтичат ми силите”

и всичко друго което аз се сещах, защото тя беше като в транс и просто нищо не говореше. След 1,2 сеанса тя отново се пооправи и аз я оставих да заспи.След 10-тина минути тя отново беше добре.
Забелязах, че това се случи при точно определена декларция и реших повече да не я използвам докато работим за очите.

Тъй като очите й се пооправиха, решихме да поработим за една не много силна болка в областта на шията, където преди около три седмици й бяха взимали биопсия, защото тя не успя да свали болката до нула. Декларацията бе ”Изпитвам силни болки в областта на шията на мястото, където ми взимаха биопсия ” Тук доста се въртяхме с декларацията, защото първо работихме с гушата, гърлото и т.н.т без никакъв ефект. После го казахме по –просто „мястото където ми взимаха биопсия” Поработихме за ужким невинната болка на ниво 5 и стигнахме до сериозно задушаване. Направо за минута, две тя изобщо не можеше да диша. Започнахме да Тесаме със фразите:
„задушавам се”
„не ми достига въздух”
„не мога да дишам”

След около един, два накъсани сеанса и много кашляне тя се пооправи и започна да диша спокойно, но пък се върна болката в областта на шията. Затова започнахме пак със декларацията : ”Изпитвам силни болки в областта на шията на мястото, където ми взимаха биопсия” и тя отново започна да се задушава. Тук пък вмъкнахме сенса /само с почукване по точките/ с фразите:
„задушавам се”
„не ми достига въздух”
„не мога да дишам”

в следствие на което изхрачи огромна пенесто-слузеста храчка /с големината на пинг понг/. За части от минутата след като започнахме пак да Тесаме самата болка в шията стигнахме до абсолютно същото състояние на " ИЗТИЧАНЕ НА ЖИВОТА ". Тъй като вече ми се беше случвало два пъти направо започнах да я почуквам със фразите:
„чувствам че умирам”,
„живота ме напуска”
„изтичат ми силите”


След като се оправи с един сеанс тя отново заспа за около 10-тина минути. После ми сподели, че това което чувства всъщност е:

- изтичат ми силите от тялото през крайниците
- напуска ме живота
- сякаш някой ме изсмуква през крайниците
- изтръпване на тялото тръгващо от крайниците към трупа
- Изстиване на тялото/пак тръгващо от крайниците към трупа/
- пълно изтощение на цялото тяло /абсолютна умора
/


Аз лично мога да го формулирама точно като „последните минути”.

Честно да си призная вече много се уплаших и се запитах Дали е възможно състоянието на "чувствам че живота ме напуска" да се превърне в реално състояние и да се стигне до момент в който организма да не може да се справи с освобождаването на емоционалния товар и да избере по-лесния път????? И ако това е така къде е границата до която трябва да спрем????

Точно това беше въпроса който зададох на Иван. Иване, моля те да се включиш в допълнение по темата.

Искам само да кажа, че при това състояние за мен най-важно бе да не оставя майка ми да заспи. Смятам, че силата на мисълта е огромна и това състояние може да бъде много опасно особено при хора с по-лошо здравословно състояние. Много е важно нещата да се тушират бързо, защото майка ми например беше толкова изтощена, че дори не можеше да говори. Единственото й желание беше да „ЗАСПИ”. Когато стигнахме до тук първия път аз употребих много време и енргия за декларацията. Следващия път обаче само почуквах по точките й, като я карах да повтаря след мен. Всъщност забелязах, че при закашляне, плач или друго остро състояние което се е появило внезапно изобщо не ми беше необходимо да правя сеанса от началото до края. Достатъчно се оказа да почуквам с най-натрапчивите фрази докато състоянието се овладе. Мисля, че Иван някъде надълго и нашироко писа за това.

Това, което ме посъветва Иван е да правя предварителен Тес за възможността това да се случи отново. Все още не съм го правила, защото от случая, който беше преди 4,5 дни просто не съм работила с майка ми допълнително. Остана тя да си прави нейното комплексче, което все още е за очите.

Това е случката. Ако има някой, който се е сблъсквал с това или с подобно състояние моля да се включи в темата с още информация.

Поздрави :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както ти писах вече, прекрасно си се справила. Не съм чел или чувал някъде някой да е умрял след ТЕС, но да не забравяме че за всяко нещо има пръв път. Така че това което си направила е било правилно. Доверявай се винаги на интуицията си в подобни моменти и избирай по възможност най-лекия и заобиколен подход спрекъсвания ако е нужно (което тиси и направила). Имайки предвид че това състояние се повтаря и то при работа с точно определени фрази. Аз бих стигнал до тази фраза , както ти го правищ и след това преди да използвам фразата бих направил ТЕС с:
Въпреки че всеки път при тази фраза аз изпадам в еди какво си състояние аз ................
И също:
Чудя се кога преди в живота си съм се чувствала по подобен начин?
Ако тук излезе конкретна случка - третирай я с ТКФ!
Можеш да направиш такъв отделен сеанс посветен на това - Кога преди съм се чувствала по подобен начин? Кога преди са ме болели очите при премигване и въртене?
Кога преди съм се задушавала? и т.н.

Търси в по-далечното минало.
Ракът и рязането на органи са нанесли доста душевни рани, но аз мисля, че разковничето е в годините преди рака да се прояви.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Препоръчвам ти, също така да видиш книгата на Дона Идън (има я в
спиралата),там има интересни точки,има едни Извор на живота.
На съпалата,на меката част с лек натиск,се задържа.

:)
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

Иване, пак благодаря за огромната подкрепа, която ми оказваш. А за причината и аз мисля, че е в миналото, даже вече работим по нея.
diorella написа:Препоръчвам ти, също така да видиш книгата на Дона Идън (има я в
спиралата),там има интересни точки,има едни Извор на живота.
На съпалата,на меката част с лек натиск,се задържа.

:)
Здравей, можеш ли да ми кажеше как се казва тази книга.

Поздрави :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Дидомира,според мен трябва да тесвате случките и стреса които доведоха до това състояние,явно е че майка ти е преживяла големи житейски катаклизми.Тя трябва да се освободи от тези ужасяващи спомени,защото те са пагубни за нея.Виж в спиралата също книгата''поискай и ще ти бъде дадено'' на естер и джери хикс,в нея има един процес който се прилага в случаи на тежки болести.Моляте не пропускай тази възможност в името на майкати.Желая ти сила и вяра!Пиши!
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

Здравейте отново,

Basted, всъщност не сме сигурни каква точно е причината, затова го караме подред и съм сигурна, че ще стигнем чак до основата. Ще погледна книгата, за която говориш.

diorella, благодаря

Вече си изтеглих книгите


Задължително ще пиша за още разултати, когато има такива
:D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Знам,че незнаете,винаги в такива случаи си задавайте въпроса ''какво се случваше по времето когато получих това и онова заболяване'',нали ТЕС се основава на принципа на емоциите,които създават болестите :)Няма болест,която се създава случайно и изниква просто ей така...Базедовата болест засяга щитовидната ,което е показател,че е преживян огромен стрес,щитовидната жлеза е първият орган ,който отреагира на стреса,за това и жените имат много по-често проблеми с нея,отколкото мъжете,просто сме по-чувствителни и преживяваме нещата.Така както описваш състоянието на майкаси,е ясно че заболяването е достигнало критична фаза и от там става ясно,че са се наслоили много кофти емоции и то продължително време.Тесвайте всички лоши случки от времето когато започна всичко това.
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

Здравейте отново,

ВРЕМЕ Е ЗА РЕЗУЛТАТИ!!!


Отново ще е доста дълго, но реших да пиша резултатите на майка ми тук, защото тук е и историята на нейното състояние.

Заради състоянието на майка ми / боледуването й от рак, както и базедовата болест и напредналия стадий на глаукома/ я задължават на определен период от време да престоява в болница за пълни изследвания. Този период за нея е на 3 - 5 месеца, върнах се назад, за да видя кога съм писала първия си пост, бил е около месец след предното й лежане в болница.

Последното й престояване в болницата беше от 10.07 до утре. Всъщност утре я изписват. Нещата са следните:

преди 4 месеца /резултатите са от първата половина на март/:

хормони - един от хормоните в норма, един от хормоните на границата
трак - не е в норма
състояние на очите - лошо /глаукома - клинично доказана от 1 година/
налягане на очното дъно - 22
кръвна захар - много висока
наличие на множество възли в областта на шията, най-големия от които е 18 мм
сърцебиене - постоянно
болки в очите и главата - постоянни

в следствие на което тя беше длъжна да приема следнита лекарства:

1 За регулиране на хормоните (тирозол, ел тироксин) - по 4 таблетки на ден
2 Лекарства за неинсулинозависим диабет(глюкофаш) - 1 таблетка на ден
3 Лекарства за сърцебиене (конкор) - 1/2 таблетка на ден
4 Капки за глаукома (ксалатан)
5 Дуиритидин - 1 таблетка на ден

Тъй като майка ми забеляза, че й става много зле от лекарствата, тя самоволно направи някои корекции в дозировката:

1 За регулиране на хормоните (тирозол, ел тироксин) - намалени в началто на май на 2.
2 Лекарства за неинсулинозависим диабет (глюкофаш) - спрян преди 5 месеца/
3 Лекарства за сърцебиене (конкор) - спрян от един месец
4 Ксалатан - по предписание.
5 Диуритидина - по предписание

ЗАБЕЛЕЖКА: Моля резултатите да не считат за гаранция. Всеки сам трябва да носи отговорност за действията си по отношение на намаляне на предписани лекарства или спирането им спрямо собственото си усещане за влиянието на ТЕС или други техники за лекуване. Мисля, че не е необходимо това да се право самоволно, дори и при традиционните методи на лечение при подобрение на болестта лекарствата се намаляват по определена схема

Уточнявам, че спирането на част от лекарствата, както и намалянето на дозите на други беше изключително добре обмислено и самостоятелно взето решение от страна на майка ми.

Днес /резултатите са от 10.07 - до 17.07/ са следните:

хормони - абсолютно в норма
трак - абсолютно в норма
състояние на очите - нормално
налягане на очното дъно - 16
кръвна захар - нормална
наличие на възли в областта на гушата, най-голения от които вече е само 13 мм. Дори са я мерили двама лекари, защото не са повярвали на резултата. Така са решили, че са сбъркани резултатите от март 2009 и затова са изкарали разултатите от 2008 година, където се вижда че възела и тогава е бил 18 мм.
сърцебиене - няма
болки в очите и главата - няма


ТОВА Е. Все още имаме над какво да работим, но все пак майка ми направи една космическа крачка напред само за 3 месеца. В следващия си пост ще опиша как точно стана това.

А сега Поздрави или както казва Иван: ПО - ЗДРАВИ ... само от нас зависи

П.С. Преди 2 години един от хормоните на майка ми беше нулев, а другия беше 300 пъти над нормата.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

ПОЗДРАВЛЕНИЯ! :D
Дидомира, можеш ли да опишеш по-подробно как работихте за очите и глаукомата. Благодаря предварително!
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

Здравейте отново!

В първия си пост по тази тема написах как започнахме. Първоначално си направихме един списък с вините на майка ми и за всяка вина й направих по едно комплексче от 3,4 декларации. Тя си правеше по 10 дни за всяка една вина 10-15 сеанса с декларациите, които й бях написала, например първата вина за която се сети беше, че е поляла едно плодно дърво с нафта и то е умряло. За този случай използвахме следните декларации:
"... не мога да си простя, че полях дюлата с нафта ..."
" ... изпитвам огромна вина затова, че убих дюлата ...."
".... не мога да се понасям за това което направих с дюлата ..."
"... се мразя, за това което направих на дюлата ..."


Така започнахме за всяка отделна вина. (Предварителнио се извинявям ако се повтарям)
По същото време майка ми си правеше по 10-15 сеанса на ден за болката в очите, най вече с декларацията :
"... изпитвам силни болки в областта на очите дълбоко чак до мозъка ..." С тази декларация майка ми си правеше 30 дни по 10 сеанса.
По това време се запознах с книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" и особено се впечатлих от техниката за посяване на мисли. Ето защо я включих в лекуването на майка ми под формата на мантра, която тя трябваше да си повтаря сутрин и вечер по 20 пъти. Тази техника ми се стори особено подходяща, защото не изизсква никаква допълнителна нагласа, време или каквото и да било. След няколко дни мантрата става част от сутрешно-вечерния ритуал. Нещо много ВАЖНО, което забелязах, че след определени дни докато си повтаряш мантрата ти става едно сънливо и много ти се доспива също както при правенето на ТЕС.
Много дълго време сеансите на ТЕС и техниката за посяване на мисли вървяха в лечението на майка ми ръка за ръка. В последствие двете техники се разграничиха, като с ТЕС майка ми си работи належащи проблеми /емоционални или други/, дори и при други своевременно появили се болки, а пък техниката за посяване на мисли стана част от ежедневието й по отношение на здравето и душевната й хармония. Тя продължава да използва всекидневно ТЕС, но не и за описаните тук болести. В някакъв момент просто вече не беше нужно да прави 10, 20 сеанса на ден, за да се чувства здрава.

Това, което ми направи впечатление /или просто така ми се е сторило/е, че с ТЕС майка ми успя да изчисти причините за болестите /поне що се отнася за вината/ а с техниката за посяване на мисли помогна на подсъзнанието си да приеме мисълта, че вече е съвсем здрава, тоест помогна на подсъзнанието си да се пребори с проблемите на физическо ниво. В момента тествам това твърдение върху друг. Ще пиша резултати по-късно.

Това е ... трудно е да го опиша съвсем подробно, защото не си спомням точно етапите през които премина лечението на майка ми. Това, в което съм сигурна обаче е че доброто си здравословно състояние майка ми дължи изцяло на ТЕС, както и техниката за посяване на мисли на Джон Кехоу. /с много труд разбира се/


Отново хиляди благодарности на Иван

П.С. За всички, които използват усилено ТЕС мога само да кажа, че не бива да се отказват ако след месец или два все още не виждат сериозни резултати. Болестта на майка ми беше толкова напреднала, че тя си правеше по 20,30 сеанса на ден в продължение на 2,3 месеца преди да забележим сериозно подобрение. В началото просто болката и симптомите се връщаха толкова бързо, че тя постоянно мрънкаше когато я карах да си прави сеанси, защото не виждаше никакъв смисъл. След определен период от време мога да кажа, че сеансите на ТЕС действат като с натрупване и после след едни сеанс разликата е толкова очебийна и подобрението е толкова значително, че чак не ти се вярва. Затова казвам, че това което постигна майка ми е на базата на много труд .... но винаги СИ СТРУВА човек да го направи, защото най-труден е пътят към себе си, но най-голяма е наградата, която стои в края на този път!

Успех на всички тръгнали по пътя към себе си! :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поздравления за резултатите!
Една забележка:
Визуализациите описани в Предизивикателството са по-добър метод за утвърждаване на желаното от техниката за посяване на мисли в книгата на Кехоу, защото включват повече сетива и така водят до по-бързи резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
didomira
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Яну 2009 21:18

Мнение от didomira »

ivangp написа:Поздравления за резултатите!
Една забележка:
Визуализациите описани в Предизивикателството са по-добър метод за утвърждаване на желаното от техниката за посяване на мисли в книгата на Кехоу, защото включват повече сетива и така водят до по-бързи резултати.
Здравей :)

Аз много не ги владея тези визуализации, но отново ще ги погледна и упражня.

Благодаря ти Иване :D
Публикувай отговор