Дневникът на Lady Frost

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Да, възможно е, но мисля, че в случая не е така, защото тая жажда продължава от доста повече време, отколкото една лунна фаза.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Снощи ми се случи нещо интересно (не е нищо осбено де, но ми беше интересно).

Цял ден изпитвах някаква неимоверна горещина. Непрекъснато ми беше топло, направо изгарях. А в къщи по принцип държим хладно, рядко температурата стига 20 градуса, а аз се чувствах все едно е поне 30.
Започнах да ТЕС-ам тази горещина. Много бързо усетих промяна (още по време на настройката). От корема ми към краката тръгна хлад, все едно дрехите ми бяха студени. Стигна някъде до коленете, тогава промених напомнящата фраза на нещо от рода, че изпитвам жега в горната част на тялото, в раменете и главата. Тогава хладното тръгна нагоре. По темето ми плъзна едно много приятно изтръпване, по-скоро от лявата част на главата, над ухото и към средата (ама и аз го обясних :lol: ).

Хлада в корема ми стана доста силен (имах чувството, че е обгърнала матката ми). Реших да го тесам, да видя какво ще стане. На настройката още главата ми отново пламна и се върнах към предната напомняща фраза, за да оправя отново тая жега. Още на първото кръгче вече усещах истинската температура в стаята. Не продължих, защото синковеца ми ме занима с разни неща. Продължих с едно йогийско дишане през зъби за охлаждане за да задържа резултата.

Днес отново се чувствам много гореща, но вече не ми е неприятно. Имам усещането, че метаболизма ми се е забързал нещо, имам чувството, че тялото ми работи усилено! Много интересно и приятно усещане! 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Тия дни нещо ми се завърнаха някои от тревожните неща свързани с раждането и по-конкретно със самата операция. Разказвах раждането си и се почувствах много гадно. После всеки път когато прочета за някоя мама родила чрез секцио (особено пък по желание) и ме обхваща някакъв страхотен гняв! :evil: Тесах това. Тази вечер докато тесах пак това със секциото усетих как все едно щитовидната ми жлеза се сви и все още усещам някакво пристягане и дискомфорт в тази област. Ще продължа да го тесам след малко.
Въпроса ми е щитовидната жлеза с какви емоции е свързана?
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Според ГНМ щитовидната жлеза е свързана с чувството на безпомощност. Връзва се с цялостната картинка. А чувството на вина, дали е свързано пак с щитовидната жлеза или с друго?
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво значение има? Никой не знае със сигурност. ТЕСай всичко което ти дойде наум, т.е. което ти подсказва интуицията!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Търся нишките за да сглобя пъзела, любопитно ми е. Разбира се тесам и без да знам кое накъде води! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Снощи забелязах нещо любопитно. Колкото пъти започна да работя за очите започват да изникват съвсем други неща, които ми "пречат" да работя по този проблем.
Мисля за момента да не си давам повече зор с Предизвикателството. Не върви някак си, ще се заема с другите неща, които са ми доста по-напиращи в душата. Може и ПО да е това, не знам, но мисля да му се поддам за момента, дори да е такова! Съмнявам се обаче, че е ПО, по-скоро имам усещането, че подсъзнанието ми вади по-наложителните неща за чистене! Проблемът със зрението много отдавна не е активен конфликт, за разлика от другите неща.

Хъх! :roll: Доста оплетен пост, ама нищо!

Ще ви държа в течение! :wink:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Влизам да проследя как върви изчистването на тема раждане и секцио. Виждам, че работиш. Направи ли кръгове по точките, докато четеш разказа си?
Сега ми хрумава - може да си направиш прокси за себе си в минало време. За деня на раждането.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

mayadob написа: Сега ми хрумава - може да си направиш прокси за себе си в минало време. За деня на раждането.
Това е интересна идея :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

mayadob написа:Влизам да проследя как върви изчистването на тема раждане и секцио. Виждам, че работиш. Направи ли кръгове по точките, докато четеш разказа си?
Сега ми хрумава - може да си направиш прокси за себе си в минало време. За деня на раждането.
Работя по разказа все още и по всички разкази, които са ме разтроили. Доста обемна работа, но се справям.

Това за проксито е много идейно! Да видим кога ще се "престраша" да го направя!

Забравих да спомена, че откакто работих с ТЕС да се накарам да уча за държавния включих и точката на тила. Много добре ми се отразява.

Включи ми се интересно ПО - от време на време имам усещането, че ТЕС не работи. Обикновено бързо го изпъждам и винаги тесам. Надявам се скоро време да престане да се появява това ПО, доста е обезкуражаващо понякога! :roll:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

О, ако знаеш колко пъти съм мислила, че не работи :lol:
И след време ми се стоварва резултатът.

Точките на тила и на мен са ми любими. Когато бързам, искам да ги пропусна, но не мога.

Как ти звучи "Въпреки, че не искам да се отърся от травмата от раждането и искам да си страдам..."? Пробвай го, дори и да ти се струва нелепо.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

mayadob написа:Как ти звучи "Въпреки, че не искам да се отърся от травмата от раждането и искам да си страдам..."? Пробвай го, дори и да ти се струва нелепо.
Ааааа, никак не е нелепо! Звучи много на място! Ще го изпробвам още днес! Тенк ю, Майче!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Май, май и аз трябва да се отърся от лошите спомени за секциото.
А като става дума за ПО, моят мъж има едно огроооомно ПО и само ми крещи, че вярвам на ТЕС, че как така на другите им помага, само на него не му помагало. Вчера цял ден е с болно гърло, не може да преглъща, уж правил ТЕС, пък нямало резултат. А аз му казах, първо да си ТЕС-а яда и после да си лекува гърлото. Ужас ви казвам. Зор ще видя с мъжо :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Лейди, щом ти е много на място, ето ти още една порция. Направо си тупай точките, докато четеш.

Включи като напомнящи фрази или като декларации това, което звучи най-вярно от тук:
- не искам да забравя тези спомени
- ако се отърся от тях, ще спра да се съжалявам
- няма да получавам съжалението на другите
- няма да съм жертва
- не съм готова да съм силна и отговорна за действията си
- ще ми бъде пусто, ако се излекувам от спомените
- искам да има интрига
- скучно е нищо да ти няма
- не мога да съм безучастна към това, което се случи
- не трябва да съм безучастна към това, което се случи
- ядът, който изпитвам, ми помага
- мога да се отърся от спомена, но не искам
- така ми харесва
- така съм интересна
- така получавам внимание (ето, виж колко време ти отделям ) :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравeйте и двете,

Сигурно въпроса ми ще ви прозвучи страшно тъпо (може би затова не съм го задала до сега). Приемам за даденост, че ви измъчва това, че сте родили със секцио и абсолютно уважавам чувствата ви, наистина, но никога не успях да разбера истинската причина за тъгата ви. Имах приятелка, която почина само защото не плати за да и направят секцио и я пуснаха да ражда нормално, както и близка, чието детенце е с ДЦП поради същата причина. Освен това имам достатъчно познати, които преживяха достатъчно мъки и последващи проблеми от нормални раждания. Всички знаем, че нормалното раждане не винаги е нормално. Самата аз преди първото раждане бях съветвана да родя със секцио, тъй като съм от изключително рядка кръвна група и ако беше се случило нещо непредвидено по време на раждането можеше да има проблеми с намирането на голямо количество кръв (преди 14 години трагедията с кръвта беше пълна). Обисляла съм го доста пъти, но нито за миг не съм чувствала, че ще постъпя неправилно, ако се съглася.

Уважавам чувствата ви и знам, че щом ви боли, значи ви боли, но защо? Не намирайки отговора се чувствам като емоционален инвалид.
Публикувай отговор