Дневникът на Lady Frost

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако продължаваш както си започнала, няма начин да не успееш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Благодаря, Иване!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Работя си успешно по план.
Яко се чистя! Непрекъснато ми се пие вода, вися дооооста често в тоалетната по една или друга причина и са ми избили едни пъпки навсякъде! :wink:
Не очаквах толкова бърза и бурна реакция. 8)

За очите - работя декларация като за Предизвикателството. За сега нищо съществено не е изкочило.

За теглото - карам поред с всяко твърдение, което съм си извадила. Минавам се поне веднъж с него. Някои са ми пълен nonsense и не се задържам на тях. Други са ми по-силни и им обръщам повече внимание. Отсявам едно по едно, мисля, че списъкът накрая ще стане доста кратък. Все още ми изкачат нови твърдения за чистене.
Утре, ако не забравя, ще пиша какво съм минала до момента.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Браво за упоритостта!
Ще следя с особен интерес всичко, което споделяш за наднорменото тегло! Аз в момента се опитвам да си направя Декларация по същия повод, така че ако имаш нещо готово ще съм ти благодарна! :D
И поздравления, че имаш волята да се захванеш точно с това по време на така безкрайните и освинващи празници, които отминаха и на фона на новите и многобройни именни дни, които се задават! :lol:
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

alex_JI написа:Браво за упоритостта!
И поздравления, че имаш волята да се захванеш точно с това по време на така безкрайните и освинващи празници, които отминаха и на фона на новите и многобройни именни дни, които се задават! :lol:
Благодаря!
Това беше и идеята, да изпитам волята си. Преминах изпита успешно и съм страшно щастлива от това. (още повече, че ненавиждам цялото това "свинене" и безкрайни трапези по празниците и спазването на диета ми дойде добре дошло като извинение да не ям, за пред хората, на които гостувахме)

Ето нещата, които съм отметнала до момента:

- имам огромен апетит
- непрекъснато ми се яде
- непрекъснато се тъпча ненужно с храна
- все ми се ядат сладки неща
- яде ми се чипс (когато се сетя за нещо, което ми се пиряжда, а не искам и не трябва да ям си го тесам)
- ям без да съм гладна
- мисля, че не е безопасно да се отслабва на тегло
- нездравословно е да си слаб и да ти се личат ребрата (това изскочи като спомен, баба ми като малка все ме натискаше в ребрата и ми обясняваше колко съм кльощава и как не е хубаво да ми се личат ребрата под кожата и плътта)

Правя нещо като Предизвикатеството със следната фраза:
"Въпреки, че имам наднормено тегло, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от излишната плът сега!"

Напомнящи фрази:
"Освобождавам се от излишната плът сега!"
"Избирам да се освободя от излишната плът и да излекувам тялото си сега!" (редувам ги двете по точките)

Други ключови моменти:
- не мисля за нещата, които не трябва да ям. На хладилника имам залепени примерни комбинации и там присъстват само храни, които мога да консумирам безпроблемно.

Практикувам всяка сутрин комплекса упражнения "Петимата тибетци" и спазвам режима на хранене, който върви с този комплекс.

Ям почти безсолно, пия много вода. Не пия газирани неща, кафе и кофеинови продукти, понякога пия бира или вино, но рядко. Единствено хапвам от време на време черен шоколад или пия какао (какаото съдържа магнезий).

В момента се опитвам да се справя с това, че непрекъснато ми е студено (и преди, когато отслабвах ми се случваше). Надявам се с тесане успешно да го преборя, защото ми е много неприятно.

Това се сещам за момента. Ако имаш въпроси - питай. Аз ще пиша за всяко ново нещо, което тесам.

Ти можеш да изровиш всички теми за наднормено тегло, които ги има във форума, могат да ти дадат страхотни идеи. Аз така направих и съм доволна от резултата.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Аз съм малко в "тес-ремисия". :lol: От няколко дни не съм се тесала. Имам малко нужда от почивка от разни неща около мен включително и от тес. Имам нужда малко да си повегитирам и да се отпусна по гръб във водата.

Спазвам си успешно хранителния режим и си правя упражненията. Чувствам се добре. 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Откакто съм започнала работата с наднорменото тегло съм свалила три килограма! 8) Щастие голямо, хихи!

След двудневно тесане на огромния ми апетит и непрекъснатото желание да ям нещо резултата е, че с лекота си изкарвам деня с трикратно хранене и приключвам с яденето към 18 часа. Мисля, че на тялото ми му харесва това. Наложила съм си някои ограничения, но не се насилвам. Бавно но славно действам над себе си, вадя си душата с памук! :lol:

Пия ужасно много вода и съм непрекъснато жадна. това не мога да го преборя с ТЕС (дискомфорта от непрекъсната жажда) :roll: Не съм се отказала де.

Не мога да спя добре. Не само напоследък, но и по принцип. Спи ми се страшно много, но заспивам трудно, когато си легна, спя много леко, все едно съм в полусън. А сутрин с кран трябва да ме вдигат от леглото. Много ме изтощава това. :(

Новото е, че започна да ме сърби навсякъде, цялото тяло, непрекъснато се дръгна като крастава! Ужасно е! До скоро проблема само по главата беше, но сега пламтя непрекъснато цялата, иде ми да си ощавя кожата! Не е от козметика, дрехи, храна и подобни. В смисъл, нещо вътрешно е, но не мога да разбера какво.

Ще се радвам да дадете някой съвет за последните две. Тесам симптомите, но ефекта е минимален, а нищо друго не ми идва наум. :(
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако си яла за последно в 18:00 и си лягаш след 20:30, ти си лягаш много гладна, поради което не можеш да спиш добре.
Пиенето на вода и жаждата ти са добри явления, явно имаш нужда от извеждане на токсини извън тялото, което се вижда и от сърбежа (кожата е най-големия орган за елиминация на токсини).
Упорствай, яж по малко, но по-често (4-5 пъти на ден) и последното ти хранене да е около 1:30 - 2:30 часа (не повече) преди лягане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Благодаря за съветите!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Иване, какво ще ми препоръчаш да хапвам вечер (като група храни)?
На мен това ми е най-големия препъни камък - вечерното хранене. Тъпча се като невидяла и все едни боклуци, ум да ти зайде... За това и бях въвела това това ограничение за себе си да ям до 18 часа.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Имам и още един въпрос.
Става въпрос за пиенето на чаша топла вода сутрин. Знам, че е много полезно за прочистване на организма. Ще се радвам някой да им даде повече информация и каква точно е технологията.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Моят диетолог ми беше препоръчал сутрин първо да изпия една чаша топла вода и 30мин максимум след ставане да ми е закуската. И както казва Иван, трябва да се яде 4-5 пъти на ден. Диетологът ми също така беше препоръчал да ям от всички храни по малко, т.е. протеини+въглехидрати+мазнини. Тези видове храни да присъстват във всяко едно хранене, като си има и определен грамаж. Та да ти кажа честно, хем не се чувствам гладна, хем и слабея.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Яж каквото ти се яде. Стига то да съществува в природата. Боклуците които ядеш със сигурност не съществуват. Да се ограничаваш от една или друга храна, като месо например, а организмът ти да го иска, е обречено на неуспех.
всяко лишение=настървение
ТЕСай неутолимия си глад, той има емоционални причини.
Какви негативни емоции се опитваш да подтиснеш тъпчейки се?
Идентифицирай ги и ги елиминирай с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Всъщност ограниченията ми са именно към тези боклуци. Не се спирам нито да ям месо, нито плодове.

Отново много благодаря за съветите! Страхотни сте! (hug)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Чувствам се като удавник - мятам безпомощно ръце в опит да заплувам, но само потъвам и безпомощно се опитвам да си поема дъх. :(
Забих яко!
Внезапно изпаднах в жестока апатия. Непрекъснато ми се спи, всяка сутрин се събуждам или с мигрена или със синузит и понякога ме дължат по цял ден. :(
Не мога да се концентрирам над нищо, дори над ТЕС. Зарязах си тренировките и упражненията, зарязах си хранителния режим (ако може въобще да се каже, че ям напоследък). Имам чувството, че ще се счупя всеки момент...

ТЕС не ми помага. Или не го правя достатъчно често, или нещо бъркам, не знам. Но нямам ефект. Не знам от къде ми дойде това, но явно са се включили яки ПО-та. Мисля да опитам техниките, които се препоръчват при такива зацикляния... ако успея да се накарам.

Малкия още повече ме изтощава, дразни ме непрекъснато, дори когато е кротък и ме слуша. :( Не мога да се позная, за жалост тоя път е в лошия смисъл... :roll:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор