Мозъчен инфаркт

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мозъчен инфаркт

Мнение от Arethuse »

Както писах в другата ми тема, дядо ми е получил удар. Диагнозата му е мозъчен инфаркт. Не знам много, защото така от разстояние е трудно... Искам да му правя прокси.
Не знам много, защото очевидно бг лекарите не смятат за необходимо да информират сина му за състоянието на баща му, което е за мен извор на възмущение, което тесам...
Но искам да му правя прокси. В началото не знаех нищо и правех - Въпреки, че съм в кома (така ми бяха казали)... аз... и избирам да се възстановя. После вчера като разбрах, че не пускат нашите при него, правих Въпреки, че съм сам и изоставен аз... и избирам да се успокоя и да се възстановя.
Сега разбрах, че отговарял на въпроси с да и не и май не са му парализирани крайниците.
Мисля да правя Въпреки, че имам мозъчен инфакт...

Някакви идеи?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Лоша работа! И тия доктори... :( Много съжалявам, че така се е получило с дядо ти! Дано се възстанови...

За момента нямам идеи и не мога да ти помогна. :( Стискам палци обаче да успееш и дядо ти да се оправи!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Прочетох си несвързания пост и реших първо да тесна себе си... тежест в гърдит, сърцето, чувствам се безполезна... ей такива. Все още малко трудно дишам, но съм много по-добре.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Представи си дядо си пред себе си и го питай как се чувства. ТЕсай отговорите. Довери се на интуицията си!
Също така визуализирай, че говориш с баща си по тел. и той ти казва, че дядо ти е много по-добре и скоро ще го изписват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ако е В София, може да потърсим връзки с лекари.

Нещо друго можем ли да направим за вас?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ivangp написа:Представи си дядо си пред себе си и го питай как се чувства. ТЕсай отговорите. Довери се на интуицията си!
Също така визуализирай, че говориш с баща си по тел. и той ти казва, че дядо ти е много по-добре и скоро ще го изписват.
Брилянтна идея. Всъщност аз нещо такова направих като разбах, че не ги пускат при него.
Иначе аз знам, че скоро ще го изписват, защото има някакъв краен период през който може да остане в болницата.
После трябва да отиде в хоспис. Лекаркат смята, че нямало да познае нашите, но не се знае, тъй като още не ги е виждал. Та сега проблемът е в наирането на хоспис, тъй като се оказа, че освен че са скъпи (40-50лв/ден), са и пълни :( Или човек, който евентуално да го гледа вкъщи, но нищо не се зне още. Мисля да направя това с разговора с дядо, благодаря Иване!
Мая, засега единственото, което се сещам, ако имаш идея за хосписи :)
Благодаря :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Първото нещо, което си представих, че ми казва дядо беше, че неможе да говори.

Тесах с Въпреки, че не мога да говоря аз... и избирам да се възстановя.
Повреме на тесането се пови онова гадно чувство на тжест в гърдите, което също теснах с Въпреки, че всеки път като тесам за дядо се появява онова гадно чувство на тежест в гърдите, и после тесах, че всъщност се съмнявам, че ще направя нещо и че има смисъл от това.


после тесах Въпреки, че не мога да се движа... и избирам да започна да контролирам мускулите на тялото си, като завърших с Благодарен съм, че мога да контролирам мускулите на тялото си

Въпреки, че са ме затворили тук и се опитват да ми отнемат силата и способността да се възстановя...и избирам да вярвам в себе си, тялото си и ума си. Завърших с един кръг - Благодарен съм за силата и способността ми да се възстановя. На този сеанс пресъхнах.

Трябва да отбележа, че напрежението в гърдите не се появи повече.

После импровизирах с "Въпреки че мозъкът ми е останал без кислород и имам увреждания и всички очакват да не съм адекватен, аз съм си много добре" : )) Този сеанс завърши със спонтанно ХАХАХА :D 8)

После тесах въпреки, че се чувствам слаб и изтощен... аз знам, че се възстановявам и съм благодарен за това.

Въпреки, че всички са ме отписали, защото съм стар... аз избирам да се възстановя, защото явно са си направили сметките без кръчмаря :)

Тук го оставих да спи и аз лично се почувствах много по-добре.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Браво, Аретюз. Възхищавам ти се за волята, която имаш. Желая много сили на дядо ти, за да успее да се възстанови. Ако си приличате със сигурност и той ги има.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Дядо е развил бронхопневмония :(
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Дядо е починал вчера. Не съм (много) тъжна, след оня деншната сесия тес, в кайна сметка осъзнах (отново), че това, което ни се случва е въпрос на избор. Дядо живя 90 години, до последно беше с акъла си, и има двама правнуци. Надявам се да е на по-добро място сега! :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Моите съболезнования!

Радвам се, че така гледаш на нещата! И дано леко да го преживееш случилото се.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Дядо е починал вчера. Не съм (много) тъжна, след оня деншната сесия тес, в кайна сметка осъзнах (отново), че това, което ни се случва е въпрос на избор. Дядо живя 90 години, до последно беше с акъла си, и има двама правнуци. Надявам се да е на по-добро място сега! :)
Или скоро ще се върне на това място с ново тяло.
"Това което какавидата нарича краят на света, осъзнатият нарича пеперуда." - Ричард Бах
Смъртта е само един преход, а не край.
В природата няма загуба на енергия, а само трансформация на енергия.
Всичко е енергия, включително и нашите тела.
Радвай се за дядо си и знай, че връзката помежду ви винаги ще е жива, стига да го желаете.

Не се плаши от разделите! Сбогуването с другия е нужно преди да можете отново да се срещнете.
А срещата в бъдещи животи е сигурна за истинските приятели.

Ричард Бах
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Разбира се :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор