Хашимото - Предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Не става въпрос за това дали искам или не искам да излизам по периферията. По принцип нещата при мен не стоят така – как да искам или да не иаскам? Това дори не ми е ясно как се прави, звучи ми малко като насилие. При мен нещата се случват от самосебе си, не с искане или неискане. Ако приемем, че е възможно да се живее само в центъра, знам, че някой ден това ще ми се случи (когато узрея за това или когато е най-правилния момент). Аз обаче около век след като ми се случи няма да го осъзнавам, защото винаги става така при мен. После един ден ще осъзная, че аз вече живея в центъра и то само ако се появи например Диана за да предизвика някакви елементи на разсъждение и осъзнаване в мен. Но какво ще бъде по-различно когато го осъзная? Човек е това което е и нещата са такива, каквито са. Колко от това осъзнаваме, колко не, няма толкова голямо значение, защото и без да го осъзнаваме ние ползваме това, до което сме достигнали (както беше с мен и ЧО, преди да осъзная, че съм влизала там) . Аз не предприемам действия за да се случват разни неща, а те си се случват, просто си стоя отворена за тях. Предприемам действия само когато случващото се ми причинява страдание. Ти да не би да можеш да накараш себе си да стои само в центъра със съзнателни действия??? Аз чувствам, че нещата са такива каквито са, и ако това не ми причинява съпротивление на определен етап, гледам и аз да не генерирам съпротивление – за мен всичко различно в тази посока е илюзии и мании.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia,ще цитирам нещо от една книга,която съм написал в темата интересни книги-Вашите сили и как да ги използвате:
Мисълта е единствената първопричина за състоянията,характеристиките и особеностите на човешката личност,а всичко,което се проявява в личността,е директно или индиректно следствие от различните дейности на мисълта.Следователно е ясно,че е естествено човек да се развива по подобие на мислите си,както и че природата на мислите му се определя от това за какво най-много мисли!
Осъзнаването на този факт ще разкрие на всички умове основополагащия закон за промяната и,макар да е основополагащ,може да се окаже,че е съвършено просто да бъде използван разумно.Чрез безсистемно приложение на този закон човек непрекъснато се променя понякога към по добро,понякога-не,но ако го използва съзнателно и разумно,ще може да се променя само към добро,при това толкова бързо,колкото позволяват всички негови настоящи способности.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra написа:
nia написа:[.... За мен излизането по периферията е учене, в смисъл мое доброволно желание за усъвършенстване, сблъскване с предизвикателства, опознаване на действителността, за цветен живот. Е, съпроводено е понякога и с болка (ето по-трудно дишам в момента например), но това не ме притеснява особено, знам как да се сравя, то е част от пътя, който съм си избрала, част от забавлението живот и предизвикателството да науча или усетя повече неща, така ми харесва интуитивно (не затрудненото дишане, а свободата да изследвам, макар и да се паря понякога)
nia, това че излизането по периферията прави по-цветен живота го разбирам. Кой не е малко или много мазохист?

Но не ми е ясно защо е нужно да излизаш по периферията, за да се учиш и усъвършенстваш? Звучи ми сякаш забравяш какво е да си там и отиваш да си го припомниш. Ти можеш да се учиш и когато наблюдаваш другите, които не са в центъра. А ако ти в този момент си там, ще знаеш много по-ясно как да им помогнеш.
И пак цитат от книгата:
За да промените себе си,трябва да достигнете в ума си дълбочината,на която се намират причините за състоянията на външната ви личност.Умът ви няма да достигне тази дълбочина,докато мислите ви са на повърхността,а те ще си останат там,докато не спрете да мислите за външното си аз.Тайната не е в това да си изграждате мнения за себе си като едни или други,а да си създавате по-мащабни концепции за принципи и качества.Навлезте с богатството на реалният живот и мислите ви ще се обогатят.Забравете ограниченията,слабостите и недостатъците на външната си личност и навлезте ментално във величието,великолепието,възвишеността и красотата на всички неща.Опитайте се да добиете все по-добро разбиране за величавостта и удивителността на всичко живо и се стремете да мислите за Безкрайното!Това е тайната на великите мисли,а този чиито мисли винаги са велики,несъмнено ще стане велик.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Диана, от твоя опит, колко хора правят КС с цел осъзнаване и колко с цел премахване на проблем? От моя опит, всички за които знам, че правят КС я правят с цел изчистване на проблеми. В този смисъл, също можем да из КСаме всички проблеми ИЛИ да се центрираме с КС или друга техника и да попаднем в окото на урагана.
Ако пък пренебрегнем целта/намерението, с които правим КС и приемем, че дори да правим КС с дадено намерение, то самото й приложение независимо от намерението ни вкарва в окото на урагана и там изчезват всички проблеми възникват два въпроса:
1. Защо хората лсед КС все още имат проблеми за разрешаване?
2. Защо някои хора не разрешават проблема, върху който работят с КС?

Искам да кажа, че ако някой прави КС на парче (за проблеми) той също няма да стигне до осъзнаване толкова бързо, колкото ти го представяш. И ако някой прави ТЕС или друга техника или дори просто размишлява логично с цел осъзнаване той може да стигне до идеята за осъзнаването много бързо. Коя техника ще му позволи да изпита осъзнаването е въпрос на личност и намерение, а не на техника, според мен. На теория човек би трябвало да стига до преживяване на единството по-бързо с КС, но на практика така ли става? От моя жизнен опит и това, което чета по форумите за КС и Енергийната Матрица (която е много сходна техника) не се получава така. Пак според мен това не се получава, защото малко хора, го залагат като намерение.
Да, хората започват да практикуват КС за да се справят с проблем. Но усетят ли покоя и радостта по време на техниката ги кара отново и отново да се връщат към това състояние и осъзнаването става естествено. Всъщност обаче решаването на проблемите са следствие на осъзнаването. Някои от хората, практикуващи КС все още имат проблеми за разрешаване, защото все още не са осъзнали връзката си с Духа. Този процес е постепенен. Неведнъж съм писала, че състоянието отвъд ума плаши тези, които твърде много се идентифицират с ролята си в този живот. До осъзнаване не може да се стигне чрез логика и размишление, защото е отвъд ума. Това четвърто състояние на съзнанието /първите са: будно състояние, сънища и дълбок сън/ "innerthinking" е познатото като ТУРИЯ. Всички техники водещи до това четвърто състояние водят до ЧО, отвъд дуализма или АДВАЙТА-ВЕДАНТА. Техниката Дълбок PEAT например обединява първичните полярности Ян и Ин, а тяхното обединение е т.н. Среден Стълб /окото на урагана, центъра/ Но казваш:
Разбира се еднократният процес на откритие и Интеграция на вашите Първични Полярности няма да разреши всичките ви проблеми. А само Фундаменталният.
Има много други проблеми базирани на противоположности, но те ще бъдат решени много по-лесно и бързо с повторение на същият този процес - Дълбок ПЕАТ.
В тази техника обаче присъства ума и според мен, не може да се стигне до Единството. Не случайно Живорад има друга техника за това и тя се казва Гностик Интензив.

vqra написа:
nia, това че излизането по периферията прави по-цветен живота го разбирам. Кой не е малко или много мазохист?
Когато си центриран, просто разбираш, че животът е игра и започваш да се забавляваш от ролите, които играеш. За това сме тук - да преживяваме неща в дуализма, но вече нищо не те вади от релси, когато знаеш как да се върнеш у дома /в центъра/. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Мисълта е единствената първопричина за състоянията,характеристиките и особеностите на човешката личност,а всичко,което се проявява в личността,е директно или индиректно следствие от различните дейности на мисълта.Следователно е ясно,че е естествено човек да се развива по подобие на мислите си,както и че природата на мислите му се определя от това за какво най-много мисли!
Осъзнаването на този факт ще разкрие на всички умове основополагащия закон за промяната и,макар да е основополагащ,може да се окаже,че е съвършено просто да бъде използван разумно.Чрез безсистемно приложение на този закон човек непрекъснато се променя понякога към по добро,понякога-не,но ако го използва съзнателно и разумно,ще може да се променя само към добро,при това толкова бързо,колкото позволяват всички негови настоящи способности.
Гена, всичко в този цитат за мен си е ОК, но не разбирам какво искаш да ми кажеш с него, а и ти не си написал.

А тук
За да промените себе си,трябва да достигнете в ума си дълбочината,на която се намират причините за състоянията на външната ви личност.
Аз както знаеш така работя – търся и намирам корените преди да приема една емоция за изчистена. Но пък съм далеч от отхвърляне на останалите начини за изчистване и промяна – без задължително осъзнаване на корена, защото доста хора работят и се справят и така, което за мен е ОК щом ги води до резултат. И затова пак не разбирам какво искаш да ми кажеш.

А иначе тук разговора в момента е за това как става осъзнаването и приемането на единството, достатъчно ли е просто да имаме знание за него или трябва и практика, затвърждаване, може ли да стане просто с еднократно осъзнаване или е един процес на ежедневно задълбочаване на приемането му, какво точно представляват убежденията, можем ли да натискаме събитията (развитието) или избора ни е да ги оставим да се случват, има ли финал това, с което сме се захванали и т.н. Ти какво мислиш по това?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Диана,
Когато си центриран, просто разбираш, че животът е игра и започваш да се забавляваш от ролите, които играеш. За това сме тук - да преживяваме неща в дуализма, но вече нищо не те вади от релси, когато знаеш как да се върнеш у дома /в центъра/.
С болднатото съм абсолютно ОК, аз и затова все си бърборя за забавление, но до сега имах чувството, че никой не ме разбира. А колко съм центрирана - за мен това не е дума, а процес, то за този ми възглед Иван е виновен :) , ама лошото е, че май е и прав. По-скоро е прав, така казва "интуитивната" за сега, но какво лошо има в това да продължаваме да си се центрираме цял живот - кой по-бързо, кой по-бавно? Даже си е супер интересно :) .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, всичките ти цитати са това, което казва Живорад, а не което казвам аз. Плюс това Живорад никъде не е казал, че чрез Гностик Интензив ще стигнеш отвъд двойнствеността и ще си останеш там, т.е. че ще изчезнат всичките ти проблеми. Всички тези техники и състояния (КС, ДП, ГИ и т.н.) са времени. И не решават всички проблеми и завинаги.
Процесът на осъзнаване на единството е постепенен независимо коя техника се използва и в този смисъл сравненията между техниките, които правиш според мен са необосновани. Съкращаването на пътя до осъзнаването идва от човека и неговата готовност да съкрати пътя, а не от техниката.

А ето ти и още нещо, което казва Живорад и с което аз съм съгласен:
Ние сме дошли на този свят за да имаме различни преживявания и да трупаме жизнен опит. Когато обединим всички полярности и сме постоянно в състояние отвъд двойнствеността няма да сме вече в материалния свят.
Тези думи съм ги чул от него със собствените си уши.

Така, че няма застраховки, няма сигурност и няма стигане на крайна цел в земния ни живот. Всичко е процес, преход, движение, състоящо се от възходи и спадове от екзалтация и униние, от проблеми и решаване на проблемите и после още проблеми и т.н.
Идеята не е достигането на някакво постоянно състояние на Любов или преминаване отвъд двойнствеността, отвъд ума, отвъд егото и т.н., а приемането на двойнствеността в процеса на развитието ни. Поне за мен е така на този етап от развитието ми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Плюс това Живорад никъде не е казал, че чрез Гностик Интензив ще стигнеш отвъд двойнствеността и ще си останеш там, т.е. че ще изчезнат всичките ти проблеми.
Когато спрем да прикачаме негативни емоции към ситуации, проблемите ще изчезнат. В момента проверявам на практика как действа. За сега се справям добре. :D
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прекрасно! Но недей да обобщаваш, както си говорихме. При мен става еди как си не означава, че при всички останали ще стане както и при теб. Особено при хора за които осъзнаването изобщо не е цел.

Пак се връщам на основния си въпрос.
На база на работа с колко човека и на колко години наблюдение на тези хора ти правиш заключенията си?

Според мен, на база на наблюдение и работа с един човек. Самата теб. И на база четене на книги и мислене.

Аз пак казвам, че не знам как ТЕС води до осъзнаване, но виждам че води на база работа с хора и наблюдението им през годините, в които съществува този форум.

Дали КС води до осъзнаване и колко бързо води, ще разберем след няколко години, като имаме база с данни от хора, които са я използвали. В момента само спекулираме.

И още нещо. Ако ти или някой друг бе стигнал до състояние отвъд ума перманентно. Нямаше да пишете в този форум, нито щяхте да сравнявате техники, емоции, като Страх и Любов или състояния.
Защото думите, сравненията и етикетите съществуват само в ума. :)
Последно промяна от ivangp на 20 Юни 2011 21:36, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

MagicWoman написа:Когато спрем да прикачаме негативни емоции към ситуации, проблемите ще изчезнат.
А позитивните?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Мой опит за предаване на усещанията ми от другия форум:

Когато в тишината потънеш
там в твоя център сега,
изчезват вратите, изчезва света...
Там всички сме цяло,
искрящ океан...

Когато поискаш на бурята
да вкусиш горчиво-сладкия вкус,
в периферията отиваш
където умът е господар...

Вратите там са много...
И всяка е различна
по форма и по цвят...
Душата ти се радва, страда,
но всичко е на киноекран...

И всяка врата
е вход към нова роля
Осъзнаеш ли това,
ще слезеш от екрана
и ще видиш
илюзията на света...

Във твоя център
сред публиката остани...
Там всичко е прекрасно
каквото е сега...
И всичко е кристално ясно
Въпрос на избор:
Да бъде роля или тишина...


Изображение

Мисля, че всичко което съм искала да споделя в този форум съм го направила и повече няма какво да кажа по този въпрос.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Диана,
Мисля, че всичко което съм искала да споделя в този форум съм го направила и повече няма какво да кажа по този въпрос.
Малко ми е тъжно, но ... и аз вече съм си отивала от форума (два пъти) и хората тук не тъжаха, а ми пожелаха успех и за това и аз ще направя същото и ... аз все се връщах след това, така че .... вярвам, че и ти ще се върнеш някой ден :) .

Успех във всичко, с което се захванеш от мен! Благодаря ти!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

MagicWoman написа:
Когато спрем да прикачаме негативни емоции към ситуации, проблемите ще изчезнат.
А позитивните?
И с позитивните същата работа, когато са прикачени към ситуации – наличие на усещане в тялото, зависимост към хора или ситуации, т.е. страдания.

Но пък когато чувствата идват от цетъра, от интуицията – за мен това е Любовта в истинския и вид например. Аз мисля, че това искаше да каже Диана, когато говореше за това, че в центъра има само Любов. В центъра няма двойственост, съответно не може да има любов, омраза, страх, но когато едно чувство е породено от интуицията (а не прикачено и зависещо от хора или ситуации) за мен то е истинско, нито позитивно, нито негативно.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да кажа, че ние с Алекс вече си дишаме нормално. Дали цъфтежа премина или ние се справихме :) ....

Но за мен това не е толкова важно - не че съм забравила как Алекс се въртеше по половин час като риба на сухо въху възглавницата докато заспи, но мисля че се случиха и по-важни неща. Като това, че някакси съвсем естествено и не на теория вкарах детето още по-надълбоко в магията, а и особено това, че аз усетих колко по-приятно и сякаш по-лесно енергията на двама души отива там, където я насочва мисълта на двама души обединени от общо намерение.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Мнение от daris uzunova »

От три месеца се занимавам с ТЕС, като основното ми заболяване е хипофункция на ЩЖ и Хашимото. Имам успех - намалих дозата на елтероксина от 75 на 50 мг и се чувствам много добре - нямам умора, сърцебиене, потене и др., но не съм си изследвала хормоните от април. Изпитвам страх да направя изследвания, страх от резултата, а и напоследък имам усещането за топка в гърлото. Тесах чувството за страх, също и топката заседнала в гърлото ми, но няма промяна. Не знам как да продължа, нищо не ми идва наум. Намирам се в някаква безисходица, но няма да се откажа. Искам да не пия лекарства и да възстановя нормалната функция на ЩЖ. Моля, дайте съвет! Между другото използвам и други техники - хоопонопоно, темпорално потупване, опитвам и КС. Най- много ме притеснява усещането за стягане в гърлото. Бъркам някъде, но не знам къде....
Публикувай отговор