Хашимото - Предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Трябва да си призная нещо, налага се, за да мога да отчета и една победа.

Снощи тъкмо разказвах на мъжа ми за този форум и по-специално, че това е първия форум на който попадам, където хората сякаш са 100% добронамерени, няма ирония, негативно отношение и т.н. Точно тогава видях ухиленото личице, което изпрати daromi. Първото, което си помислих бе "Да, ето я първата подигравка" (не трябва да се комуникира с хора с Хашимото без думи - те и нищо лошо да няма пак ще намерят). Само че се гордея, че това ми настоение трая само няколко секунди. Daromi, благодаря за теста - помогна ми да осъзная първия си успех. Ще се радвам да напишеш и думи, та каквито и да са.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ремонта на самочувствието ми върви чудесно.
Хващам чувството което ТЕС ми е подсказала при предното тесане. На първите 2-3 точки си предтавям съвсем конкретни ситуации, в които съм го изпитвала за да се уточним с ТЕС, че мислим за едно и също нещо пък и аз да проверя колко силно наистина е все още чувството (не го оценявам по скала и предварително, а така, само със сърцето си).

На следващите няколко точки и аз и ТЕС почваме да привеждаме обяснения, защо ли това нещо е станало. Тук обикновено установявам, че човека, ако е замесен такъв, не е виновен и защо.

На следващите няколко точки - защо аз съм го почувствала така. Обикновено тук стигам до извода, че съм била твърде "непорастнала" за да го интерпретирам по различен начин.

На следващите няколко точки - това че в никакъв случай не бих била това което съм сега ако не бях го преживяла.

На последните точки винаги стигам до един и същ въпрос - "Как по дяволите съм могла да се вържа, да страдам и да позволя това да повлияе на самочувствието ми, като то не представлява нищо, ама нищо особено?!

Нищо от това нито за секунда не управлявам аз - така се случва от самосебе си всеки път а усещането е като рафтинг и вълните се върнаха от самосебе си. Прозявки няма сега - те бяха при по-общите формулировки.

Имах и едно особено преживяване. Не ми се иска да пиша какво точно тесах в момента, но след 3-тата точка изведнъж ръцете ми натежажа като оловни и така до края - направо трябваше да впрегна всичките си сили във физическия смисъл за да довърша.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Забравих само да кажа, че обикновено ТЕС ми подсказва следващото нещо за тесане докато формулирам настроиката на предходното. После се боря да не го забравя по всеме на тесането, защото преживяването е силно и това е възможно. Ако пък ТЕС не ми подскаже нищо (което рядко се случва) след като завърша тесането започвам да разсъждавам и чувствам едновременно и сама си намирам (или не толкова сама :lol: ).

Формулирам настройката в движение - никога предваритено - и затова понякога преинавам през няколко настройки докато стигна до тази, която усещам най- добре (горките и лимфн възли, или каквито са там).
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

След обед потесах малко в леглото и реших да дремна.

Събуди ме нещо ужасно. Бях в цетъра на центрофуга, която се завърташе все по-бързо и по-бързо. В самото начало, когато скоростта беше по-бавна успях да видя, че около мен се въртяха кадри (като от филмова лента), но това бързо изчезна и не успях да хвана образ. Пропорционално се покачваше и пулса ми. Скоростта ставаше все по-голяма, както и пуса ми, не защото сънувах, че става така, а повече от наистина - чувах го как гърми навсякъде в мен.
Безкрайно отворена съм за тези преживявания, но това ми се стори не особено възможно са преживяване. Мина ми през ума, че мозъка не би ми навредил, но усещането не беше никак приятно и вече и в това не бях сигурна. Започнах да се опитвам да намаля скоростта, но сякаш не бях достатъчно будна за да повлияя бързо. Скоростта намаляваше, но доста бавно. Надявах се, че преди напълно да спре ще видя някой кадър, но това отново се оказа невъзможно - явно не това беше целта на визуализацията или каквото бе там.

Докато успея да се събудя напълно още два пъти се опита да ме завърти, без дори и да съм си помислила, че го искам. Вече обаче не се получи силно. Не знам дали бих му се отдала отново, затова станах. След около 15 мин. се сетих да си измеря пуса с апарат за кръвно - беше 98.

Уплаших, но само в самия момент - сега се чувствам чудесно и не мисля да тесам страха. Но какво би могло да означава това? Това, което аз реша, че е разбира се :lol: , но бих приветствала помощ във вземането на това решение.
daromi

Мнение от daromi »

"Само че се гордея, че това ми настоение трая само няколко секунди."
Браво!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

"Въпреки че се уплаших от силата на въртележката, ...." важи за всички аспекти на живота ми за които се сещам! Изпивтам и безкрайна убеденост, че ще работи дори и за тези, за които не се сещам, но ТЕС ще ми посочи. Усещането е невероятна убеденост, сякаш съм направила най-голямото откритие в живота си.

Знам и от къде и защо е дошъл страха. По това вече по някакво съвпадение работих.

Чувствам и това, че със всяка своя клетка, изцяло и напълно се приемам със този си страх, и не само със страха, защото поработих сериозно по това през последните дни. Единственото, което ме учудва е, че стана толкова лесно, приемането имам предвид, но е факт. Сега знам, че това, което ме забави при предното предизвикателство бе това, че да приема себе си с недостатъци ми се струваше абсурдно.

Иване, благодаря. Не че не ме чака още доста път, но от тук натам е лесно, дори не ми се струва толкова дълъг, казах го от благоприличие :D ......
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според мен при подобни преживявания (водовъртежа+страх) е добре да се ТЕСа, без декларации и НФ. Просто да се минава по точките. Това сваля още по-бързо напрежението и трансформира негативните емоции в положителни, както и води до по-бързо осъзнаване на процеса и значението му.
Вероятно просто си преживяла една пренастройка на подсъзнателно ниво, един вид емоционален и умствен очистителен катарзис.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Иване, днес ми се струва че и ти ще се появиш в тесовете ми. Няма да бъде с "Въпреки, че ме е страх от силата на Иван с две изречения да ме свали на земята ....", но кой знае. За сега ще опитам само с многозначителни :) потупвания по точките, без да определям нищо, пък после както дойде.

Знам, че ми обръщаш предостатъчно внимание и съм много благодарна за това, не искам да прекалявам, но ако имаш възможност да ми обясниш малко за това какво представлява пренастройката на подсъзнанието и какво я провокира, или изобщо нещо по този въпрос, който дори не успявам да формулирам добре (ти знаеш по-добре какво би могло да ме ползва), ще съм ти много благодарна (ох, сигурно вече ти е дотегнало хората да са ти много благодарни, а ти да трябва да пишеш и пишеш едно и също).
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Снощи визуализацията ми не беше никак лоша (по-скоро медитация). Изоставих дърветата (съжалявам Иване), изоставих и тези в двора, защото не мога да се отпусна напълно, когато занам че някой може да не гледа, а и понеже мравките, които лазят в изобилие по стеблата им започнаха също да си вярват (като мен), че аз съм част от дървото и започнаха да се заселват и по мен.

Та снощи си легнах, затворих очи и си казах: "Ето, свободна си, ...." Моментално в главата ми изникна думата хармония и зазвуча тиха и спокойна музика, усещането беше приятно отпускащао и ..... съм заспала. Не правете визуализациите в леглото, ако искате да траят повече от няколко минути! Или пък ги правете точно там, пък това колко траят няма голямо значение ......

Ох, и аз започнах съвети да раздавам. Всъщност правете това, което ви се прави.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пренастройка на ума означава освобождаване/разрушаване на старите шаблони, създаване на нови асоциации и връзки и виждане на нещата в света около нас по нов начин. Един вид пренаписване на програмите/софтуера на съзнанието.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

"Въпреки че на този етап вярвам на Иван повече отколкото на себе си, аз напълно безрезервно приемам себе си и прекратявам многозначителните потупвания сега!"

Няма как, потупвах вече достатъчно дълго - нищо. И ТЕС изчезна. "Колкото повече Мечо Пух търсеше, толкова повече нищо не намираше ..."

Дори вчера следобед умишлено си легнах за да предизвикам ТЕС да се появи, но нищо не се получава. Обаче пък се завъртях още два пъти. Появява се в края на съня, когато вече почти съм се събудила. Въртенето бе бавно и нищо особено, думата е точно нищо особено. Аз го предизвиках и двата пъти.

Станах и веднага започнах да потупвам. Опитах се да се завъртя пак - не става в будно състояние. Въпреки всичко усещането за това, как ми става лошо от въртенето беше напълно живо, така че ТЕС ако искаше ...., само че не иска. Получи се само един разговор с Иван - вчера само той беше на линия. Аз попитах: "Иване, моля те, кажи дали не е възможно това което ми се случи да е по-скоро знак, че трябва да работя със страха си да се отдам на "въртележката" напълно и безрезерно". Иван отговори:"Всичко е възможно и ще бъде това, което ти избереш да бъде". И избрах.

Тази сутрин ТЕС е отново тук. Сега трасираме пътя. Голямата работа ще започне малко по-късно. Три дни няма да си бъда вкъщи, което ще окаже влияние, но няма как.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки всичко усещането за това, как ми става лошо от въртенето беше напълно живо
TЕСай това усещане.
......И ТЕС изчезна..............Дори вчера следобед умишлено си легнах за да предизвикам ТЕС да се появи...............така че ТЕС ако искаше ...., само че не иска................. Тази сутрин ТЕС е отново тук...........
Нещо не ги разбирам тези мисли. ТЕС не е нещо живо което си има мнение и си прави каквото си иска когато си иска. ТЕС е средство което ти използваш когато ти пожелаеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Когато казвам, че ТЕС се появява и изчезва имам предвид, че имам усещане, че тесанията ми са "живи" или пък, че не са.

Когато тесам нещо и не усещам нищо (както често ми се случваше по време на предното предизвикателство) за мен ТЕС я няма, не съм на пряв път и трябва нещо да променя. От началото на настоящото предизвикателство (не че това е предизвикателство в истинския смисъл, просто маркирам втория период), всяко едно тесане ми е абсолютно "живо", усещам промяната в чувството, усещам къде трябва да отида при следващия тес, усещам, че това, което правя е точно това и единствено това, което трябва да направя за да настъпи съответната промяна, усещам вълните и тръпките. В тези случаи казвам, че ТЕС е тук.

В останалите (както вчера) я няма - усещането е, че бъхтам нахалост.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В останалите (както вчера) я няма - усещането е, че бъхтам нахалост.
В тези случаи;
Въпреки че не знам какво да ТЕСам и че бъхтам нахалост ............
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор