Хашимото - Предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ще се намеся! Всичко правим поради неудобства във всяка една сфера, ако няма такива нада ли някой ще си мръдне пръста за нещо! Това е моето убеждение! Чувал съм и една поговорка, която не знам колко е известна и културна , но гласи "всичко по зор се прави" :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ами хора, аз явно съм от друг свят, където хората не се фиксират върху страданията и не ги смятат за двигател в живота си. Благодарение на това аз не влязох в ТЕС фиксирана върху негативни емоции, симптоми, очаквания за оздравяване, осъзнаване и т.н., което мисля, че направи нещата за мен по-простички и леки. Това в моя свят е добро.

Лошо ли е това във вашия свят? Трябват ви страдания за да се променяте и развивате?

За мен всичко е в това върху какво човек избира да фокусира вниманието си – иначе и страдания, както и късмет, както и магия в живота на всеки има. В крайна сметка каквото сами си изберем - то ще ни движи. Каквото сами си изберем да материализираме - то ще е, и никой не може да ни го отнеме, защото то е нашия избор.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния и на теб ти трябват страдания за да се променяш. Не само ти трябват, ти ги имаш, но някак си не щеш да ги наречеш страдания. ОК, наричай ги както искаш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз както казах по горе страданията си ги имам, съвсем друг е обаче въпроса дали ми трябват за да се променям, дали искам и дали ще правя така, че да материализирам точно тях като движеща сила в живота ми, дали можеш да ме убедиш в това, че те ми трябват за да ме движат, дали има някаква полза да ме убедиш точно в това ... макар и да си оставаш авторитет за мен :) . Примирие ... :) ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ама ние не сме във война, че да сключваме примирие. Аз не искам да те убеждавам, че са тинужни. Аз просто изразявам мнение и логически показвам несъответствията които намирам в твоите мнения. Това е дискусия, а не спор. Според мен в случая от твоя страна имаме негативно отношение към определена дума. Т.е. към думата страдание. както преди е имало такова към думата мисля.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nia, аз съм със същото впечатление. Ти бягаш и се дърпаш от думата "страдание", сякаш има някакво чудовищно заклинание в нея, което, ако я употребиш (отнесеш към себе си), ще те стисне за гушата и целия ти хубав свят ще рухне. Твоето вътрешно "примирие" ще рухне! Сякаш те е страх и някои друг да спомене думата, във връзка с теб, сякаш това е най-тежкото обвинение срещу теб!:idea: :?:
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз мисля, доколкото мога да направя анализ на себе си, че понастоящем (защото аз съм процес) подсъзнанието ми се стреми към точки, които носят в себе си баланс между „хубаво” и „лошо” (нещо като примера със „свиден”), просто интуитивен стремеж ..., така сякаш ме дресираха ТЕС и другите техники, а може да съм си имала нещо и от преди – да се стремя към баланс на махалото. А и налагало ми се е да тесам както "отрицателни" неща, така и "положителни" неща в живота си, така че ... нямам афинитет нито към едната, нито към другата крайна точка на махалото. Не мисля, че имам някакво специално отношение към тях, специалното ми отношение е към средната. Вероятно и за това не ми се иска крайни точки на махалото ми (защото страдание, както и болка, и прилепване определено за мен са такива) да бъдат обявявани за важни или движеща сила в живота ми, защото за мен има достатъчно „балансирани” думи или неща, които да ме движат.

Освен това аз колкото повече навлизах в ТЕС и изобщо алтернативното, толкова повече осъзнавах, че нищо на този свят не е категорично или сигурно, заради което допълнително ме заинтригува магията, която за мен всъщност е точно това, което Диана я нарече – комбинация от ум и не-ум. Точно това взаимодействие между ум и не-ум ме е интересувало винаги (и преди ТЕС) и мисля, че то с достойнство може да носи титлата "двигател в живота ми", колкото до страданията – те изобщо не могат да с котират, ако разчитах на тях, доста недоразвита да си бях останала :), а и ТЕС, и вас нямаше да познавам.

Така го чувствам на този етап ...., какво да направя ..., а и каква е ползата да правя нещо, като не изпитвам нужда от промяна в момента.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

колкото до страданията – те изобщо не могат да с котират, ако разчитах на тях, доста недоразвита да си бях останала , а и ТЕС, и вас нямаше да познавам.
А ако нямаме страдания какво се случва?Щяхме ли да търсим,да стигнем до ТЕС и т.н.?Всъщност нали те ни карат да започнем да търсим промяна и решение,ако не коя е причината да се развиваме и осъзнаваме?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, нищо лично, но просто тази тема вече ми стана отегчителна и не ми се пише повече по нея, пък и нямам какво повече да кажа. Сега в главата ми е КС - там си експериментирам. Присъедини се ако искаш към нас с Диана :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Образно Иван е разума в моя ТЕС свят. Имам нужда да ме балансира, но иначе правя това което на мен ми се иска и в живота ми се материализира то .
Оставям това на Иван да го анализира,ако желае разбира се,аз не искам да вземам отношение по въпроса по ред причини! :idea:
Всъщност тук по някакъв начин разбирам и за какво е този аватар който си сложила и те попитах преди време за него!
Имаш нужда от нещо,в теб може би се таи страх и тъга..........
Имам нужда да ме балансира
Последно промяна от гената на 05 Юни 2011 11:28, променено общо 1 път.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, и на ПЕАТ ходи, и пак не го разбираш ... ?! :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:Гена, и на ПЕАТ ходи, и пак не го разбираш ... ?! :)
Абсолютно права си,и ако си така добричка ме светни по въпроса да те разбера!
Може ако искаш в темата дъра-бъра,да не спамим твоята! :idea:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ако приемем образно, че Иван е „РАЗУМА” (за мен), а аз съм „ПОДСЪЗНАНИЕТО” (пак за мен), когато обединя двете, няма да ми бъде нужен баланс.

Сигурно ще попиташ кога смятам да ги обединя – питай в алфа, мен този въпрос не ми стои на дневен ред, те си знаят, пак образно – те са там, на границата. За мен, щом все още се забавлявам така, значи всичко си е ОК така :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

А за алфа можеш ли да ме светнеш нещо,че аз съм малко назад от тези неща?Явно това да си в алфа ти е любимо? :D
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Която и да е книга на Хосе Силва да вземеш – всяка става, защото аз няма да мога да те въведа по-добре от автора.

За мен това е интуицията, по-мъдрата част от мен. Но понеже смятам, че каквото и друго да ти кажа сега е възможно да не ме разбереш правилно, прочети, опитай и ще говорим. Ако решиш да му се отдадеш те очаква страхотно приключение – поне за мен беше така в началото, а после става част от теб или по-точно осъзнаваш, че интуицията винаги си е била част от теб, но ти не си познавал и използвал пълния и капацитет :).
Публикувай отговор