Хашимото - Предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Подозирам каква ще бъде реакцията ти след поста ми!
Ето върху какво искам да се замислиш!
След като нещо явно не одобряваш нещо,но вътрешно в себе си до някъде виждаш че е истина,всеки има своя такава,моят е тази която споделям,не е ли това един вид страхът,че не получаваш това одобрение от другите и постоянно искаш да го получиш изпадайки с обяснения и анализи,и не е ли по добре,да го изчистиш и продължаваш напред с лекота без да влизаш в разни малки задънени улици?
Хубавото тук на форума и споделянето е,че ние в процес на тези разговори виждаме къде грешим,показваме си един на друг това и така си помагаме,друг е въпроса от всички тези регистрирани тук,колко пишем и споделяме,което първо прави форума жив,второ показва че активните участници работят и постигат нещо,за другите само може да се гадае,а и какво да го мислим това,всеки е направил своят избор!
Ако всички тези регистрирани участници бяха постигнали и споделили успеха си на близки и приятели и т.н.,колко положителна промяна можеше да се усети в нашето общество,но всичко е личен избор и всеки решава сам за себе си кое е добро и кое не е!Дали един или всички са осъзнали и разбрали това което ние сме направили,не го мисли!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз намирам много неща в живота ми,искам да говоря от опита са,че всичко опира и отива до въпроса,ВЯРВАМ ЛИ В СЕБЕ СИ И ОБИЧАМ ЛИ СЕ?
Защо много хора страдат и се оплакват,че не им върви в живота,ето един пример на който смятам,че пак всичко ни води до това,вярват ли в себе си,и това че само те и никой друг не може да им го промени,както и това че,човек който вярва в себе си,той променя мисленето си,а от там и живота си! :wink:

Хубав и усмихнат ден! 8)
Усмихни на живота и той ще ти се усмихне! :lol:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, упорит, последователен, искрен и директен човек си. Не съм чула да мрънкаш и да се оплакваш, че това или онова не ти се получава, бориш се и си вярваш – точно такива хора успяват с ТЕС. Но няма начин винаги да знаеш какво е в главите на хората, какво ги движи и мотивира – можеш да знаеш само за себе си. Ще ти разкажа моята история за да видиш, че не всичко е такова, каквото изглежда.

На 15 май 2009 си ровех в интернет за нещо свързано със здравословното хранене и случайно попаднах в този форум. Към този ден от всичко, което се обсъжда тук бях чувала само думата „алтернативна медицина”, но дори нямах идея какво освен здравословно хранене стои зад нея. А с болестта си (както става ясно и от поста ми) си бях в перфектна хармония, защото тя никога не ми е причинявала нищо неприятно. Никога не съм усещала никаква разлика с нея и без нея – дори и сега. Сега разликата е само в това, че не пия лекарството.

Поразгледах форума и разбрах, че става въпрос за техника, която има претенция за лекуване на нелечими заболявания, което предизвика в мен нещо такова „Магьоснически работи, спер интересно за изпробване” (аз по магиите, в смисъл свръхестественото, винаги съм си падала).

На 16 май 2009 си купих книгата и я прочетох. През нощтта се чудих доста върху какво да направя експеримента и понеже си нямах друго, освен Хашимотото, то се оказа обекта.

На 17 май 2009 сутринта започнах предизвикателството (всеки ден точно по 10 теса, точно по две визуализации, точно по 10 зрънца сол). За мен точно в тези бройки тогава беше тайната на магията, защото както ти казах идея от алтернативна философия си нямах. Сега чак се чудя как съм се оказала толкова съвестна и трудолюбива, но спомена ми от този месец е толкова хубав ....няма точна дума, с която да го опиша, може би забавление, адреналин, някакво очакване, че нещо свръхестествено може да се случи, което пък да ми отвори някакви непознати/свръхестествени възможности, макар и да не бях мислила още точно какви и за какво ще ги използвам. В едно бях сигурна – ако това нещо изобщо работи, аз със сигурност ще успея да го докажа. Идеята ми (най- искрено) беше чрез това предизвикателство да докажа, че работи, а после ще видя за какво мога да ползвам техниката (после щях да прочета форума), но никога до този момент, а пък и после, не съм целяла да се излекувам, защото имам болест, която ми пречи и т.н.

На 17 юни 2009 вечерта приключих предизвикателството.

На 18 юни 2009 си направих изследвания и писах тук. Писах защото не се получи съвсем магийката. От друга страна, ако съвсем нямах подобрение в параметрите нямаше да пиша, защото тогава щях да съм приела, че това нещо не работи.

Кажи ми сега, къде тук виждаш изстрадване на истини, мъки, осъзнаване и разни такива неща? Това беше просто любопитство, вродено влечение към емпиричното, късмет, стечение на събития, попадане на правилното място в правилния момент, ако щеш намеса на природата го наречи ... аз го наричам забавление, защото обичам да ми е пълно, да изпробвам, да ми е интересно ...

Ако Иван не ми беше отговорил може би щях да приключа с ТЕС и може би някой ден щях да попадна на слънцеядството и щях да изпробвам него ... пак забавлявайки се и само докато огладнея достатъчно.

Ако те интересува точно защо писах на Вяра два дни – защото някакси усещам, че снаха и е късметлийка, че има Вяра за роднина, и това може да и отвори много възможности, първо защото познавам Вяра отдавна, и второ защото вярвам в късмета и стечението на случайности. Вяра обикновено тръгва във всяко нещо много объркана, но е човек, който умее да си го признае, не се притеснява от това, умее да слуша, да си взема това, което и трябва и е много всеотдайна, което ме кара да чувствам, че тя е подходящия човек и ако съм права, че снаха и е късметлийка (нещо като мен на онзи ден, 15 май 2009), Вяра е точния проводник на информация, ако не съм права – просто не съм. При всички положения разговора ни ще е полезен на самата Вяра, а защо не и на други.

Вече не споделям тук, защото няма какво ново да споделя – тук съм изписала хиляди страници (в моите теми, в темите на другите). Затова и не си отварям тема. Сега живота ми си тече спокойно и нормално, няма екстремности, ако се появят, че спроделя.

Относно късмета, вървенето в живота и т.н. – писала съм тук много, че аз се осъзнавам като голям късметлия в живота и че живота ми е прекрасен (още от преди да се запозная с ТЕС). Имах проблем с това, че го виждах, че е прекрасен, но не го усещах, но това беше защото до някакъв момент очаквах, че ТЕС ще заясили сетивността ми към хубавото драматично много и по цял ден ще ми е адреналинено и страхотно. После на някакъв етап осъзнах, че това са глупости и сега съм си ОК, спокойна и наслаждаваща се на тишината и липсата на еуфория, на многото хора около мен които ме обичат и аз обичам, на липсата на емоционални и други катаклизми, на безоблачния си на този етап живот. Усмихвам се когато ми се усмихва, когато не ми се усмихва – не се усмихвам, а си стоя в кротко очакване на следващия повод за щастие, който знам, че живота ще ми подари всеки момент, и така ... :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз и не искам да знам какво е в главите на хората!
Само прочетох първото ти изречение и започнах да ти пиша,другото не че няма да го прочета,но сега нямам време!
Веднага мисълта ти бе,че виждаш ли някой или не те разбира,защо искаш да ме убедиш,че нещата не са такива каквито са?
Виж,че аз предварително писах как ще реагираш,значи си предвидима!
Задай си въпроса какво има в мен за да съм така предсказуема?
Аз говоря от моята гледна точна и от страна на опита си,не го налагам на никой като модел,който иска може да открие нещо за себе си добре му дошло,аз съм си аз,ти си ти!Няма как да знам какво мислиш и ти е в главата,но някои неща са видим от това което пишеш,защото това е в резултат на твоето мислене!
И ти благодаря за преценката,радвам се че съм се показал в тази си светлина,но такива хора успяват и не само с ТЕС искам да уточня,а и честно казано преди не бях такъв,по скоро търсейки разбиране,топлина и признание,едва ли не и се самосажалявах което виждах,че отблъсква но ето че промяна има и не ме е срам да си го кажа,какъв съм бил!
Но знаеш ли,всъщност влезнах да ти обърна внимание на едно нещо!
Замисли се защо имаш този аватар в профила си и какво отразява той?
Може би това което си сега?Твое отражение?Кой човек слага подобно нещо за да покаже себе си пред другите? :wink:
Искам да ти кажа,че съм зодия лъв,а котка по гръб знаеш че не пада! :D
Имаш много върху какво да работиш,знаем че го знаеш,но едно е да знаеш,друго е да го направиш!
Аз също не спирам да го правя!Не искам да си мислиш,че виждаш ли,хоп Гената е от всякъде вече!
Дано те стимулирам и помагам да видиш пропуските в себе си!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Много хора повтарят грешките си,а човек трябва да се учи от тях и да прави така,че да не ги допуска отново!
Каква е най честата грешка която правим?Не се доверяваме на себе си,после има едно ако не бях направил това което ми каза Иван,а това което си мислех аз,нямаше да стане така и пустото това ако как ни кара да се въртим в този омагьосан кръг!
Поправи ме ако греша някъде! :roll:
И всъщност имам време да ти изчета целият пост,но мисля че тук са по съществените неща на които трябва им се обърне внимание!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Искам да те попитам,а и нека за това да се замислят и други хора които четат сега,кога за последен път ти направи нещо хубаво за себе си?Ти самата,не някой друг и колко често го правиш?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена,
Понеже често говориш и действаш за приобщаване на хора към идеята на ТЕС ще ти кажа нещо, което може да ти е полезно в тази насока. Аз за 2 години в този форум не съм си позволила да прочета само първото изречение от някой пост и да напиша характеристика на човека (не че някога съм писала характеристики), няма да си го позволя и след още 5, първо защото нямам претенциите да съм врачка, второ защото това не приобщава, а отблъсква, трето защото уважавам другите и себе си и не бих рискувала да попадна в такава ситуация.

За аватара – ако си мислиш, че това е моя снимка, грешиш. Тази снимка за мен отразява специфично насторение и едни страшно интересни, дълбоки детски очи (асоциирам я с детето, което аз бях като малка). Разбирам, че откакто си във втора фаза ти се иска всичко около теб да е приповдигнато, адреналинено и щастливо, както и да раздаваш съвети кой какво и как да промени, но нали уж щеше да започнеш да путуваш към трета фаза, или поне с това впечатление останах.

След като прочетеш целия ми пост вероятно ще се почувстваш тъпо, но спокойно, тесни си ако трябва, и смело напред. Всичко ще ти се получи, но не бързай (и на лични съм ти го казвала), всичко е ОК, стъпка по стъпка :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia,уважавам твоето мнение и съм до тук,аз нямам какво повече да споделя и кажа!
Ако едно нещо не се случва,ще се случи когато му дойде времето! :wink:
А аз виждам,че то не е дошло още!
Един ден надявам се,да разбереш какво съм искал да ти кажа със всичко написано и да видиш,че нещата не са такива каквито се виждат на пръв поглед! :D
Аз бърза работа нямам,но не забравяй,че не ние си губим времето,а то нас и ако днес не може да промениш нещо,то откъде си сигурна че утре ще успееш? :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния, аз мисля, че при теб е нямало страдание, ное нямало и промяна. Преди си била ок и щастлива и сега си ОК и щастлива. А както писах аз страданието е необходимо условие за проманата. Освен това бих могъл да ти намеря и други поводи да си стигнала до тук като търсене на разнообразия, интерес към алтернативната медицина и храненето, които са свързани с бягство от скуката. Т.е. скуката те кара да се чувстваш зле, т.е. наранява те по някакъв начин, което си е болка от която бягаш. Търсенето в посока алтернативна медицина и хранене също е свързано с бягство от нещо. Всеки стремеж е и бягство, опит за отдалечаване от нещо друго. Така, че страданието е винаги на лице.
Колкото до Гената, опитай се да го разбереш. Той задоволява някаква нужда с всичкото това писане. Помислила ли си за това? Помислила ли си каква? А ти, Гена?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да, общо взето може да се каже,че през последните вече 11-12 години от живота ми страдания е нямало, както и промяна, и дано да няма никога, надявам се.

„Гарата” ако ме разбираш, се намира там, преди 11-12 години, от там тръгват всички „влакчета” и стигат до най-ранните ми детски спомени. Разбира се, че и през последните години е имало някакви „заблудени пътници”, но на тях „превоз” не се наложи аз да им осигурявам – те си намериха собствен „превоз”. Грубо казано, не че и сега не си тесам по нещичко, но това са дреболии.

За храненето абсурд да говорим, че някога точно то на мен ми е било някаква мания, даже по-скоро сега, откакто вече наистина се замислям над него и виждам, колко добре се чувствам като му обръщам внимание, малко се питам, защо и преди не съм го правила – това, за което говоря в поста до Гената сигурно е единствения ми опит за просвещение в тази сфера, някакъв инцидентен проблясък на разум, и затова казвам, че попадането ми в ТЕС беше съвпадение на мноооооого случайни (нехарактерни за мен) обстоятелства (късмет), а не изстрадана нужда.

А скуката съм я мислила, но ако мога така да кажа, „не мога да я активирам”, да почувствам някакво усещане в тялото, че да чистя. Сега съм в отпуск, но иначе деня ми е толкова препълнен и натоварен, че никак не ми се занимава с нищене, чакам я сама да се появи като усещане. Иначе тя е двигател в живота ми от съвсем малко дете – аз постоянно търся нещо ново – динамика, експерименти, проекти, промени, нови мечти. Но пък през последния месец (откакто съм в отпуск) чак някак странно и за мен, за пръв път успях да се насладя на спокойствието и липсата на движение. Това беше някакво ново усещане, изненада ме. Преди не харесвах да почивам без да правя нищо. Не знам – още не съм я докарала до нещо съществено тук, когато му дойде времето :) .
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Към Nia и Гената :)

Спрете да "спорите" всеки има право на мнение и гледна точка.
Това , че един вижда нещата от друг ъгъл не трябва да се чуства обиден , че другия не ги вижда , казва му ги веднъж и ако той не иска да ги види няма да ги види.
Ще ги види когато той самият поиска.
Тук Иван ни е събрал да си помагаме , да си споделяме.
Защото споделиш ли с някого ти става хубаво и по-леко макар той да е непознат.
Зад клавиатурата всеки е различен от реалния живот, защото там е невидим и ЕГОто напъва да се покаже :-)
Както искайте ме разбирайте за мен и 2мата сте прави за своето.
Само малка бележка към NIA недей набива на всеки в очите от кога правиш ТЕС и други техники ,който се интересува вижда кога си регистрирана но това не значи нищо.
Ако можеш помогни , недей съди хората ако не искаш теб да те съдят.
Към ГЕНАТА недей приема всичко толкова лично , и не се обиждай когато са на друго мнение от ТЕБ , не се мъчи да доказваш , че си прав.:-)
Не искам да ми се сърдите и двамата сте изписали доста един за 2г. друг за 4м. всеки е казъл гледната си точка , който иска избира едната който иска другата и така продължава напред.
Всеки сам прави избора си и винаги има право на избор , не вземането на решение пак е избор :-)
Обичайте се моля Ви!
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

След като се подразних, значи определено имам нещо за чистене тук. Както точно - ще разбера. Всяка "грешка" направена тук винаги ми е била от огромна полза и ме е тласкала напред - от 2 години насам :), на което се радвам, както и на втория си рожден ден с ТЕС от преди няколко дни. Радвам се на този рожден ден така, както се радвам и на рожденните дни на децата си. А ако някой по някакъв начин се чувства зле от това .... съжалявам :) .
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Всеки има за чистене и ТЕСане :-)
И аз се радвах много на 1г. ТЕС да не кажем повече от рождения ми ден :-)
Всеки избира сам кое го прави щастлив.
Нека хмм как да каже да сперем да си мерим това и онова става ли
:lol:
Гената след още няма и месец , ще те бие по брой мнения както е тръгнал ще ти е приятно ли да ти го набие в очи :-)
ЕГОто е много крехко нещо :-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гената след още няма и месец , ще те бие по брой мнения както е тръгнал ще ти е приятно ли да ти го набие в очи
А какво точно трябва да ми е неприятно тук?

С Гената чашата ми преля, когато ми зададе въпроси, след това ми заяви, че дори не се налага да чете отговорите ми за да ми каже какво предствлявам, защото съм толкова предвидима.

А иначе по състезания с когото и да било не си падам - не знам защо си останал с това впечатление. Можеш да ме цитираш - не се притеснявай :) .
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Nia,

От все сърце желая само добро на всеки , нямам нищо против никой!
Забрави какво се е случило и кой какво казал , аз спирам.
И продължи напред и искренно се надявам да се пребориш със всичко което се захванеш , защото имаш хъс достатъчно!:-)
Използвай го в правилната за ТЕБ насока и всичко ще е просто 6 !;-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Публикувай отговор