Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

И при мен има неща с които бях свикнала и приемах за нормални – сега се занимавам с тях. Но няма нужда да се затормозяваш да ги мислиш и търсиш – ТЕС ще ти ги покаже. Тя първо „вкарва в ситото” по-едрите неща, а когато те се „пресеят” вкарва и по-дребните, макар че в повечето случаи тези по-дребни неща изчезват сами (помита ги лавината). Носи се по вълните за сега, а после ще му мислиш. И продължавай да се радваш на приключението. :)
daromi

Мнение от daromi »

Не ги търся. Те си се показват. И кротко си чакат реда да им обърна внимание. :lol:
daromi

Мнение от daromi »

Днес от сутринта ме боли главата. При първото ТЕС-ване болката понамаля, но и след следващите серии ТЕС друга промяна не настъпи. Към 16 часа болката отново се усили и когато след поредното ТЕС-ване дори не намаля, бях принудена да изпия болкоуспокояващо. То също не изчезна болката, а само я притъпи, но аз си знам, че имам такива дни, в които главата си ме боли. Не съм проверила за днес, но обикновено когато това се случва има магнитни бури (не се сетих да ТЕС-вам с тази причина).
За главата нямах успех с ТЕС.
НО!
В ранния следобед изведнъж ме заболя коляното и почти не можех да вървя. И това не ми е за първи път, та не бях изненадана. Може да продължи няколко дена и през това време трябва да внимавам. Успях да направя няколкото крачки до стаята, в която в момента съм сама и започнах да ТЕС-вам. Болката спря веднага! Довърших си серията, а после направих още две - за всеки случай. Повече нямах проблем с коляното.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

:)
daromi

Мнение от daromi »

За да живееш свободно и щастливо, ти трябва да принесеш в жертва скуката.
Това не винаги е лесно.
Илюзии, Ричард Бах
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi,

В случай, че искаш да кажеш това на мен, а и дори да не е така ... това, което ще напиша ти го дължа.

Разбирам какво искаш да кажеш, разбирах го и преди. Можеше да напишеш това и в моята тема, още тогава, както и винаги е могло да напишеш там каквото и да е, защото нещата които пишеш са прекалено смислени за да бъдат трити.

Знам и това, че да се откъсна от Иван или от теб в смисъл да си бъда самодостатъчна е следващата стъпка, която трябва да направя, и тогава го знаех. Знам и това, че вероятно Бах дава отговора на въпроса защо, отговор който аз все още нямам, но не искам да получа този отговор от него, както и от когото и да е, а сама да го намеря, защото за мен тези два начина са различни, ползата от едното и от другото е различна, затова изчакай малко, а след това ще прочета Бах и ще можем да си говорим за него.

В алфа човек научава доста неща предварително. Това което е трудно е да ги позиционираш точно във времето (в бъдещето), тъй като в момента в който ги научаваш за теб те са просто знания, които предстои да почувстваш и да се убедиш в тях. Ако сега добавя и Бах като източник на информация пак ще ми се забързат нещата и се опасявам, че ще претупам нещо, на което след това ще трябва да се връщам отново. Това е същото като да теснеш нещо веднъж, по време на теса техниката да ти подаде следващото, и ти да отидеш на него, без да си изчистил напълно първото.

Казвам всичко това с напълно ясното съзнание, че съвсем същото се отнася и за теб и затова преди няколко дни взех решение да спра да се опитвам да скъся пътя ти.

Усмихваш ли се? :)
daromi

Мнение от daromi »

Казвам го на себе си.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Чудя се какво ли казва Бах за усмивките - и те ли трябва да бъдат принесени в жертва за да живеем свободно? :)
daromi

Мнение от daromi »

Прочети книжката и ти ми кажи.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Оставам си незнаеща за сега, но пък усмихваща се :) .
daromi

Мнение от daromi »

И пак тръгни...

Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез!

Когато от безпътица премазан си
и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани
нов път си направи и пак тръгни!

Светът когато мръкне пред очите ти
и притъмнее в тези две очи,
сам слънце си създай и от лъчите му
с последния до него се качи!

Трънлив и сляп е на живота ребуса,
на кръст разпъва нашите души.
Загубил всичко, не загубвай себе си
единствено така ще го решиш!

Дамян Дамянов
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi,
Иска ми се да кажа нещо все пак относно скуката, нищо че не съм чела книгата и въпреки това, че не знам дали съм достатъчно наясно с това понятие (в реалния живот нямам време за подобни развлечения), но нали вече знаеш, че аз винаги си имам какво да кажа :) .

Та в началото, когато започнах да се занимавам с ТЕС не ми беше никак скучно, но в един момент по време на проксито ми стана – правех нещо което и аз не знаех защо правя и без никакъв резултат, обаче си продължавах ... макар че ми беше толкова еднообразно и безсмислено....

И тогава открих Силва. И спря да ми е скучно, напълно. Не че Силва и ТЕС не са едно, и не че не осъзнавам факта, че ТЕС е доста по-усъвършенстван и достъпен вариант на Силва, комбиниращ в себе си и други познания, но Силва е оригинала, емпиричното, което за мен е нещо много специално, а и дава толкова много допълнителни възможности (свобода) и преживявания, и какво ли не още ....

Във връзка с това все по-често започвам да си задавам въпроса защо в този форум няма нито един човек, който проявява поне малък, съвсем мъничък интерес към този метод. Преди да започна да се интересувам от Силва във форума все пак тук-там можеше да се срещне ако не Силва то поне алфа, сега обаче това сякаш стана табу. Всъщност ти някъде беше споменала алфа, но го изтри. Като говоря за това се чувствам като малка самотна вещица, сама съм точно в това, което ме спаси от скуката и което продължава да ми носи удоволствие. Защо?
daromi

Мнение от daromi »

Цитатът от Илюзии няма общо с тази скука, за която ти говориш. Това беше едно от нещата, които разбрах при следващите (не първи) прочити на книжката.
Ако прочетеш целия форум, ще разбереш, че всъщност доста от пишещите тук използват и други методи (всеки според предпочитанията и откритията си). Мисля, че някъде ставаше дума и за Силва. Когато казвах, че животът е занимание самотно не говорех за физическия смисъл на думата. Имах в предвид точно това, за което намекваш в твоя пост. Дори когато говориш с друг човек, който използва същият метод като тебе, пак всичко е различно и строго индивидуално - според нуждите на практикуващия, според духовното му израстване, според търсенията му и т.н. Решения за себе си, всеки взима сам.
Щом толкова ти е допаднал Силва, потърси форум, където пишат за него - срещала съм такива.
Но пък сама осъзнаваш колко щуро звучат преживяванията в Алфа нивото за всички останали, освен за теб самият. Въпросите, които получаваш там и съответстващите им отговори също са важни и ясни само за тебе. Затова е още по-трудно да се споделят подобни преживявания.
Харесва ми, че споделяш тук толкова неща! Харесва ми въодушевлението, което изживяваш! Харесва ми, че работиш със себе си - по какъвто и да е начин!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Във връзка с това сънувах нещо, нещо много важно.
Благодаря, Daromi.
Публикувай отговор