Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Само с една добавка - при ТЕС бутането е осъзнато, знаем защо го правим и какво преследваме предварително и това позволява да изпитваме удоволствие от процеса в очакване на резултата, който в една или друга степен може да бъде видян (визуализиран) предварително. Това е предимството на ТЕС пред сляпата вяра, макар че и при ТЕС вярата е необходим етап (доверие в аванс, че ще успеем) :) .
daromi

Мнение от daromi »

Права си - съзнаването на действието е предимство.
Но не и очакването на резултат. Очакването формира желание. Желанието формира страдание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi, опитвала ли си да теснеш връзката, която правиш между желанието и страданието (мисля, че не за пръв път го чувам от теб). Аз за себе си не приемам свързване на каквото и да е със страдание, мисля че страданието може да бъде забравено с ТЕС, е не веднъж завинаги във всичките му аспекти, които ще се появяват през целия ни живот, а просто чрез изолиране на аспектите във времето и ТЕС. Не бих приела, че трябва да се въздържаме от желания, както и от каквото и да е друго за да не си причиним страдание - тогава защо имаме ТЕС?
daromi

Мнение от daromi »

Това не го измислих току-що, а преди около 5 000 години.
Не става дума за подтискане на ПО, а за невъзникване на такива, за състояние на нелакомия, ако щеш. За състояние на радост от дребните неща в живота.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Няма никакъв начин да се съглася с теб, Дароми, колкото и да си ми симпатична :roll: . Знаеш, че за мен няма значение кой, къде и кога е казал нещо, ако то е в разрез с разбиранията ми. Не виждам защо гокият бутащ човек да не трябва да знае, че когато избута канарата, слънцето ще започне да прониква в пещерата му, защо да не се радва на очаквания резултат и да се мотивира от това, защо да няма желание да махне тази канара, та дори и да е невъзможно. Желанията (дори надхвърлящите възможностите ни) ни движат напред, желанията придават смисъл на живота. Ако някоя мечта се окаже непостижима, просто тесаш и приемаш неостижимостта, но продължаваш да мечтаеш (всичко друго, ограничаване и т.н. ми се струва продукт на сляпо вярващ болен ум) и няма как да знаеш винаги дали нещо е постижимо или не е ако не опиташ да го постигнеш - и в тази схема страдание не присъства, така е в моята глава. :) :) :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

От всяка еедна история различните хора могат да извлекат различни поуки.
Желанията според мен не са извор на страдания.
Неосъществените желания обаче биха могли да бъдат такъв извор, ако човек реши да ги интерпретира едностранчиво, неосъзнавайки двойнствеността им.
Дароми, пак ти обръщам внимание на черногледството което долавям в някои от постовете ти. Не го оправдавай, а го ТЕСай! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Как е в твоята глава, си знаеш само ти :wink:
Бих казала, че мързелът е другата движеща сила, но както и да е.
Всичко, за което говоря са все неща, които са "минали" през мен. Все пак предпочитам да ти отговоря отново с цитати - така красиво звучат:

"Всички неща
носят със себе си Ин и Ян.
В невидимото Ци те са в хармония.
---
В света най-слабото
побеждава най-силното.
---
Който има мяра,
няма неуспех.
---
Който умее да бъде доволен,
винаги е удовлетворен."

Дао Дъ Дзин, Лао Дзъ
daromi

Мнение от daromi »

...черногледството което долавям...
Иване, това е от очилата. Сега ще сложа розовите...
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Така ми казват и като ходя на лекар: "Нищо ти няма. Това, което имаш, се среща при 50% (60%, 70%,90%) от хората."
Само дето аз не се чувствам добре и искам да променя това. И съм отишла при тях. Какво ме интересува колко процента от хората имат същия проблем! На тях това може да им харесва.
Общо взето така стоят нещата - ако ти харесва, живееш с проблема; ако не ти харесва, опитваш да се освободиш от него.
Вместо страх, можеш да изпитваш радост.
Успех и пиши за резултата!
Твой пост от преди около час - виждаш ли противоречието? Или в другите теми "розовите очила" са разрешени, но не и в твоята? Ами ако излекуването не е постижимо? Само ще страдаш после. Я по-добре недей да се захващаш ...

Тези хора преди 5 000 години не са познавали ТЕС :) - заключение, което би могла да използваш, в слуай, че не успееш да стигнеш до по-добро тесайки :) . Карай я по-разкрепостено - ти можеш!
daromi

Мнение от daromi »

Ами...
Явно съм многопластова личност (или беше многолюспеста... - започнах да се обърквам вече) :wink:
Благодаря, Ния!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Също и променяща се. Например:

-Вече не изчезваш
-Благодариш
-Имаше и други, които бях забелязала, като се сетя ще ти ги кажа

Все неща, които говорят, че се чувстваш по-добре.

А и отново пишеш и в "Здраве", както преди :) .
daromi

Мнение от daromi »

E, стига, де! Бях си учтива и преди! :oops: :lol:
Наистина се чувствам по-добре. Но такава седмица ме чака, че ще видим какво ще се получи в края й. :)
daromi

Мнение от daromi »

Книгата на Мари Шуан - Овладей себе си
daromi

Мнение от daromi »

- Един духовен учител споделя с друг:
- В последно време медитациите ми не се получават добре. Чудя се какво да правя.
- Съвсем просто е. Представи си, че това не е твоята медитация. Нали знаеш как трябва да медитират другите.

Това дали не се отнася и за мен?!? :oops: :wink: :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

daromi написа:Книгата на Мари Шуан - Овладей себе си
Абе много приотиворечия и кофти превод има в тая книга. :evil:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор