Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
daromi

Мнение от daromi »

Приключих с Предизвикателството. Добре съм. Освен описаните два случая, имах още един ден, в който като че ли симптомът се опита да се прояви, но беше толкова слабо, че дори не съм сигурна, дали наистина е било така.
Засега няма да си правя изследвания. Важното е да се чувствам добре.
Всъщност, истинският тест ще бъде през зимата - тогава май има по-голяма необходимост от производството на хормона. Затова се колебая дали да продължа веднага още един месец или да направя някаква почивка и после отново. Мнения?
daromi

Мнение от daromi »

За децата

А една жена с детенце на ръце продума:
- Кажи нещо за Децата.
А той й рече:
- Вашите чада не са ваши чада.
Те са синове и дъщери на копнежа на живота за живот.
Идват чрез вас, но не са из вас.
И макар да живеят с вас, не ви принадлежат.

Можете да им отдадете любовта си, но не и мислите си, защото те имат свои мисли.
Можете да дадете подслон на телата им, но не и на душите им,
защото душите им обитават къщата на бъдното, в която не можете да влезете дори насън.
Можете да се стремите към тях, но не се мъчете да ги направите като себе си,
защото животът не се връща назад, нито помни вчера.
Вие сте лъковете, които изстрелват чадата ви като живи стрели.
Стрелецът вижда целта си върху пътеката на безкрая и ви огъва с мощ, така че вихрените Му стрели да отлетят надалеч.
Нека огъването ви в ръката на Стрелеца е за радост; защото както Той обича литналата стрела, тъй му е драг и якият лък в десницата Му.

Пророкът, Джубран Халил Джубран
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi,

Вече два дни се чудя какво мнение да ти дам, след като този път (как така :) ) сама го искаш :roll: . Ти не понасяш много искреността ми, но пък аз не мога да бъда друга, така че избора не е голям, реших все пак да пробвам поносимостта ти след края на предизвикателството. Усмивка :) .

Та искреното ми мнение след цели два дни размисъл е, че след твърде самотното занимание което проведе само Бодимед може да ти даде стойностно мнение.

Това е майтапче, а ти имаш чувство за хумор (дано не си го изтесала само). Усмивка :) ?

Сподели какво те кара да смяташ, че месеца не е бил достатъчен за пълно излекуване, какво е вътрешното ти усещане (визуализациите често подсказват доста неща), съмнения? ...
Ако имаш такива нали знаеш какво да ги правиш, и то сега.

Ако наистина все още не си взела решение как да продължиш направи някакво обобщение на месеца, нещо което може да бъде коментирано.
daromi

Мнение от daromi »

Поне тебе предизвиках да ми пишеш :wink: :lol:
Понякога съм много бъбрива, но понякога ми се иска само да се сгуша и да потъна в себе си. Сега май съм в тази фаза. Но е добре наистина да кажа защо смятам, че не съм изчистила всичко. Както вече е ставало дума, имам много симптоми, причинени от Хашимото - поради късното диагностициране, предполагам, а и от силата на причината за него. Този, за който говорих беше най-силния и най-натрапващия ми се. Наличието му ми пречеше много. Но има и други - например гърлото. То все още си ме боли и гласът ми се променя като мутиращ тинейджърски (а аз малко съм поизлязла от тази възраст). От два-три дена усещам силни пулсации в областта на жлезата, което говори, че тя реагира - надявам се за добро, но ... едва ли. Не защото съм песимистично настроена, а защото пулсираше така преди да започна да си пия лекарството постоянно.
От друга страна, усещам се тиха и спокойна. Така се чувствах, когато срещнах бащата на сина си.
От вчера ме боли коляното, за което писах по-рано. Този път ТЕС не му повлия по същия начин :cry: и още ме боли. Сега ще му обърна повечко внимание откъм ТЕС и дано утре да е добре.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Тъй като очевидно варианта с Бодимед не се приема, проблем ли ще ти е да ми кажеш колко лекарство пиеше преди да го спреш. Питам, защото ако си се лишила от 50 и почти нямаш нови/засилени симптоми е крачка, а ако си се лишила от 100 и въпреки това се чувстваш по този начин е ... голяма крачка, която си заслужава да отпразнуваме по някакъв начин (сега не ми идва наум точно как, но ще измисля :) ).

Защо се фокусирам върху точно това – не знам, не би трябвало, но пък така ми идва (влязох за малко в алфа след като прочетох поста ти за да не ми се налага пак да мисля два дни какво и как да ти напиша без да предизвикам изчезването ти :) ). Нещо ми подсказва, че имаш нужда от доказателство, че вървиш в правилната посока, а аз не съм човека, който би могъл да те убеди в това, а и никой не би могъл.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

daromi написа: От два-три дена усещам силни пулсации в областта на жлезата, което говори, че тя реагира - надявам се за добро, но ... едва ли. Не защото съм песимистично настроена, а защото пулсираше така преди да започна да си пия лекарството постоянно.
Хмммм а да си чувала, че когато се лекува тялото преминава през лечебни кризи при които симптомите на заболяването са силно изразени?

Проблемите с гърлото често са свързани с проблеми в изразяването на емоциите и мислите. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Чувала съм. Но когато се отнася за друг, някакси се подразбира. А когато е за мен самата - изпадам в чуденка. Защото гърлото е така от преди да познавам ТЕС.
Поста ти означава ли да не продължавам със същото Предизвикателство?
Други симптоми, които не са се увеличили, но не са и изчезнали са намалена способност за концентрация и нарушения в паметта (понякога докато говоря губя думата, която искам да използвам и описвам предмета или действието, за което става въпрос). Не е приятно в ежедневието, но за мен е още по-неприятно, че с усилването на симптомите, постепенно изгубих способността да медитирам. Тогава единственият вариант за мен беше използването на молитвата. Не съм религиозна, а и когато не използвам мои думи, ми звучи много изкуствено. Но Отче наш ми е точно. До "Да бъде Твоята воля!" Съчетано с подходящо дишане, тя ми е помагала да получа така необходимото ми понякога след работа равновесие. Успокоява ме и ако желая, ме вкарва в Алфа. Понякога става бързо, друг път са необходими доста повторения. Но действа.
Знам за какво отговаря тази чакра. Как ми помага това?
daromi

Мнение от daromi »

Дозата ми беше 50. Не че ми беше достатъчно, но сърчицето ми беше против. Това е друг "симптом", за който се сещам, че още го имам. Но го слагам в кавички, защото него от момиче си го имам. Много често съм имала болки в сърдечната област и няколко пъти съм си правила изследвания. Физиологично нищо ми няма. Та тия дни и този проблем се задълбочи, но допускам, че за него важи въпросът на Иван.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поста ти означава ли да не продължавам със същото Предизвикателство?
Oзначава, че едно и също нещо винаги може да има поне 2 различни тълкувания. Ти избираш как да го тълкуваш. Забелязвам известна доза черногледство в тълкуванията ти.
Знам за какво отговаря тази чакра. Как ми помага това?
Мисли и работи в тази посока. Т.е. върху неспособността ти да изразяваш вербално мислите и чувствата си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Едва сега разбрах нещо за теб, което от доста време се върти в главата ми (в алфа те бяха хванали по-рано :) ) – ти си била по-раздвоена и от мен. Защо ли сме такива? Но това няма значение – такива сме и нека си остане така, let it be!

Ta ще празнуваме ли или ще започнем по още едно предизвикателство – тези нашите жлези са им се паднали грижовни собственици, няма спор :) . Хорските жлези се задоволиха с по един месец, а нашите ... хайде да не коментирам повече, че ще трябва да тесам. А и с напълно ясното съзнание съм, че ако не бяха проблемите с жлезата никога нямаше да разбера и почувствам всичко което знам и чувтвам сега. Каква ирония.

Та мене постовете на Иван ме накараха да започна да работя по „Въпреки че понякога нещо ме спира да изразя истинските си мисли и чувства дори и пред най-близките си хора ....”. Ще видя в процеса какво точно е чувството, което ме спира, защото откакто дадих "черния списък" на мъжа ми това не е чак толкова актуално и почти го преодолях, но мисля, че не съвсем, поне по отношение на останалите хора около мен. Иначе да, поне за мен това преди ТЕС беше голям проблем. Не знам ти как го интерпретираш за себе си, но и аз мисля, че имаш над какво да се замислиш тук, и винаги съм смятала така, не знам доколко си го усетила от постовете ми.

Ако приемеш да вярваш, че си в лечебна криза няма как да спреш да работиш точно сега, така че празненството се отлага, но пък и ние не бързаме за никъде :) .
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Има и още един вариант за продължение - да отидеш на семинара и после да докладваш къде грешим. На теб Иван не ти е сърдит, така че можеш да го направиш.
daromi

Мнение от daromi »

Аха. Край мен е пълно с народ дето ме познава по-добре от мен самата. Не съм раздвоена - изгубена съм, ако държиш на точния термин.

Ех, Иване - не съм черногледа. Понякога се двуомя, защото от моето разбиране зависи по-нататъшното ми поведение. Без съмнение, малко подкрепа от време на време не ми е излишна. Но пък и ти как продължаваш да се занимаваш с едни и същи проблеми, с едни и същи реакции толкова време... Аз не бих могла.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Не държа на „раздвоена”, Daromi, още по-малко пък на „изгубена”, изобщо приличам ли ти на човек, който държи на квалификациите? Използвах „раздвоена” за да ме разбереш с по-малко думи, защото така се налагаше. Но все пак „раздвоена” е доста по-добрия вариант от гледна точка на целите които преследваш, защото предполага, че имаш два пътя и избор кой от двата да последваш, докато „изгубена” ... там вече нямаш нищо.

Сега вече, познавайки те малко по-добре и приемайки те, независимо по кой път вървиш (знаеш, че е така, и трети път да избереш, пак ще те открия сред „народа”) имам усещането, че ти си си изградила една представа, че околния свят е много по-враждебен, отколкото в е действителност, а ти си сам сама и трябва да се пазиш и бориш с него. Сега разбирам и горчивия ти хумор и стремежа ти да бъдеш силна и стабилна, повече отколкото е възможно. Така е много, много трудно и болезнено Daromi, и не е нужно, и убива. Трябва да намериш опора някъде и да спреш да мислиш за неща от сорта на „изгубена”, защото те дори не са верни (има много факти, които сочат срещу това), а и чрез това мислене знаеш какво привличаш.
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

ivangp написа:
daromi написа: От два-три дена усещам силни пулсации в областта на жлезата, което говори, че тя реагира - надявам се за добро, но ... едва ли. Не защото съм песимистично настроена, а защото пулсираше така преди да започна да си пия лекарството постоянно.
Хмммм а да си чувала, че когато се лекува тялото преминава през лечебни кризи при които симптомите на заболяването са силно изразени?

Проблемите с гърлото често са свързани с проблеми в изразяването на емоциите и мислите. :idea:
Преди месец почти на шега ми направиха Рейки(леко ме болеше глава)
2 дена по-късно получих жесток обрив по двете ръце,и в една голяма кръгла зона на гърлото.
в крайна сметка реших,че е от рейки.
на следващата седмица ,тъкмо позавехнаха,и пак ми направиха Рейки.отново се обринах,но по-слабо,и на други места по ръцете.
По време на сеансите и двата пъти усещах гъдел и леки вибрации ,когато Данчо си държеше ръцете в позицията над гърлото.започваха оттам,и пълзяха по целите ръце.
След това се случи да изразя ясно и бурно на глас неща,които явно не бях изказала,а са ми тежали.
При следващия рейки -сеанс не усещах нищо-само прекрасен възторг и мир,когато ръцете му бяха покрай слепоочията.
Сигурна съм,че и двете ще намерите и изразите себе си напълно.И тогава жлезата ще спре да сигнализира и да ви ръчка
:wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi,

Орлите са силни птици, дори и женския екземпляр, макар и жертвоготовен закрилник, в крайна сметка си е представител на вида.

Усмихни се и давай напред, толкова много извървяхме ... :).
Публикувай отговор