Как прилагам ТЕС в ежедневието

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравей Arethuse,

Когато бях дете тренирах художествена гимнастика. Пред състезания отивахме на лагер – основно заради необходимостта от сваляне на килограми. Винаги съм се чувствала чудесно на тези лагери – заради колектива, предстоящото предизвикателство, а и харесвах самата гимнастика. Килограмите при мен си отиваха съвсем естествено, от засиленото физическо натоварване – никога не ми се е налагало да ги мисля. Правеше ми впечатление обаче, че точно тези момичета, които наистина имаха от къде да ги свалят, а и от които публично се очакваше такъв ефект, влизаха в някакъв кошмар, защото нищо не се получаваше. А се хранехме и тренирахме еднакво.

И сега, винаги когато имам нещо голямо в главата си, дори и без физическо натоварване, дрехите започват да ми стават широки, макар че с лишаването от храна не съм наясно и никога не съм била, а и мисля, че точно то пречи (мисълта за него по-точно).

Затова ти се радвам – мисля, че имам представа какво е в главата ти и как се чувстваш :) .
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Хм, не че отслабването ми е проблем, пък и не изглеждам чак толкова зле, но ТЕС ми помага да се контролирам по-добре и по-добре да реализирам това, което съм замислислила. Освен това имам за сваляне малко, което прави нещата малко по-трудни.

Използвах освен конкретни декларации като "мазен ми е корема", примерно, така и неща като "Въпреки, че имам натрупана мазнина по корема и кръста от бременността, която да предпазва бебето и мен, вече е безопасно да се разделя с нея, защото няма от какво да се предпозвам..." и напомнящи фрази като "няма от какво да се предпазвам", "избирам да започна да използвам тази мазнина за енергия", "Поясните мускули достатъчно добре предпазват вътрешните органи" и т.н., разбира се с различни декларации, това са просто част от нещата, за които се сещам в момента. Подобни правих и за бедрата и дупето, като там включих "Въпреки, че имам мазнина по бедрата и дупето (и не ги харесвам), за да е сигурно, че ще мога да изхраня бебето си, аз живея във време на изобилие, и нямам нужда от този запас, затова избирам да се разделя с тази мазнина" - "има достатъчно храна, не е небходимо да се презапасявам", " и от сорта... Интересно, че тези фрази ме върнаха назад във времето и ми припомниха други случки, които няма да разказвам тук, но също ги изтесах и има още за тесане...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Според мен се харесваш дори доста повече отколкото си изразила тук - иначе килограмите не биха те напускали с това темпо. :)
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

ще дойда там,и ще те набия :lol:
не,ще накарам Радка да те набие.

сигурна съм,че изглеждаш и се чувстваш прекрасно,що ти трябва да си подтискаш апетита ?тази мазнина от корема и кръста ще изчезне,без да я мислиш.

:D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Айде ела де :D

Не си подтискам апетита, ям около 2000 кал дневно.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

ааа,добре, така бива :P
( няколко пъти сънувам,че сме при вас)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Айде, организирайте го 8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа:Знам, че е невъзможно за толкова кртатко време, но съм още един кг надолу :D :roll:
Хммм , явно не знаеш и явно е възможно. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Правиш се, че не си разбрал какво съм искала да кажа ли? :lol:

Добре, пояснявам за широката аудитория: Изгарянето на 9000 калории, съответстващи на 1 кг мазнини, не е много вероятно да се случи при моето хранене, натоварване и начин на живот в момента... рационално погледнато ;) Дори и да предположим, че част от това тегло е загубено активно тегло и/или вода, пак не излиза сметката. Така че очевидно тук имаме едно "чудо", благодарение на ТЕС или по-точно благодарение на паднали ограничаващи вярвания, свързани с излишните мазнини в тялото. Честито на печелившите, т.е. на мен :) 8) Така че - използвайте ТЕС за всичко :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

... "Въпреки, че имам натрупана мазнина по корема и кръста от бременността, която да предпазва бебето и мен, вече е безопасно да се разделя с нея, защото няма от какво да се предпозвам..." и напомнящи фрази като "няма от какво да се предпазвам", "избирам да започна да използвам тази мазнина за енергия"...
Това ме отведе до една формулировка, която си правя цял ден с голямо удоволствие: „Въпреки че до сега използвах жлезата за подтискане на желанията и емоциите си, избирам да започна да гледам на нея като на извор на емоции и удоволствие.”

Благодаря ти :) .
mariqpetkova
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2009 14:14

Мнение от mariqpetkova »

Не мога да повярвам на това, което се случи: малката ми дъщеря, която е на 7г много обича да яде сладки неща. Тъй като много обича да прави нещата, които правя и аз (голямо доверие ми има милата ) започна да използва тази техника. Прави я всяка сутрин (много ми харесва, че е толкова малка, а така дисциплинирана) и знаете ли какво, значително намали слдакишите...Изумена съм! Тя е доста енергична и не е пълна, но се притеснявах, че е като мен с тази любов към сладкишите, но сега съм спокойна. О, толкова съм благодарна, че се случва всичко това! Твърдо съм решена да усвоя тази техника колкото може по-добре и да я предам на децата си, защото за толкова малко време нещата се променят така бързо, а аз по природа изобщо не съм търпелива (сега ми идва на ум, че бих могла да ТЕС-ам това си качество, което винаги ми е било недостатък).
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Може ли да споделиш какви фрази използва дъщеричката ти? :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Да споделя и аз малко.
Онзи ден изпих един фервекс, че нещо не ми беше добре. Но знам, че не ми действа добре на нервната система и вечер немога да спя. Въпреки това го изпих. Естествено като си легнах и веднага ме хванаха нервите. Започнах да ТЕС-ам. Нямате си и на идея какво въртене беше в леглото. Просто дори началните точки едвам си правех (настройката). Имах чувството, че ще експлоадирам. Случват ми се такива неща, особено ако е адска жега. Сигурно 10-тина пъти въртях, докато някакси се успокоих и съм заспала. Такова чудо не беше ми се случвало с ТЕС, :roll: но важното е, че помогна
mariqpetkova
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2009 14:14

Мнение от mariqpetkova »

Arethuse написа:Може ли да споделиш какви фрази използва дъщеричката ти? :)
Дъщеря ми използва фразата, която е в книгата: " Въпреки, че имам нужда да ям сладко, за да се чувствам добре, аз напълно и безрезервно приемам себе си"
Интересно е,че тя дори намали като цяло храната, която консумира през деня. Според мен ТЕС действа при децата по-бързо, защото те не са обременени.
Искам да споделя и още нещо- тези дни бях пак в командировка. Вечерта се поразходих, хапнах и през това време отговорих на вс въпроси от 14 стъпки за успешно прилагане на ТЕС. такъв анализ му дръпнах, че останах изумена от изводите и отговорите, които си дадох по проблема, който исках да реша. Прибрах се в хотела, взех си душ и направих следното:
1. Прочистих си чакрите с ТЕС ( намерих техниката в нета)
2. Ключично дишане ( него го правя всякак сутрин, за всеки случай :)
3. Запонах на ТЕС-вам "записките си", но по време на това забелязах, че с течение на процедурата (ако мога така да се изразя) започнаха да отпадат и някои от нещата,които бях написала. В смисъл,че сякаш нямаха вече значение за мен. Други пък спонатанно се промениха (иамам предвид самите формулировки в Декларацията и Напомнящата фраза).
След всичко това усещането беше наистина сякаш съм на седмото небе, а цялото ми тяло сякаш трептеше или кръвта ми кипеше, незнам :D
Спах супер добре! Като станах на другия ден бях друг човек! :D
И другото, което забелязвам е,че не изпитвам еуфория, а задоволство и спокойствие. Нирвана. Равновесие...
Утре съм на линия!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

В началото, когато започнах да използвам ТЕС се удивлявах на спокойствието, което започнах да изпитвам по отношение на... живота като цяло. :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор