Как прилагам ТЕС в ежедневието

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Въпреки, че въпросът ти не беше отправен към мен си позволявам да споделя какво се случи с мен. Когато започнах да правя предизвикателство за ставните проблеми, които имах, също пушех и то доста, от което се срамувах. Оказа се , че когато приключих с предизвикателството, сега пуша 2-3 цигари. Ще започвам ново предизвикателство да спра напълно цигарите и да намаля килограмите. Сигурна съм , че ще успея и ще споделя с вас.
Искам да изкажа благодарност към Иван Петърнишки за този форум. Много ми е полезен и с радост чета всички мнения. Още нещо искам да попитам Иван и всички във форума. След като започнах с ТЕС забелязах, че започнах да получавам информация - например за подходяща за мен диета и други такива, които също са ми полезни.Случва ли ви се и на вас нещо подобно?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, оттърваваш се от ограничаващите си вярвания и животът започва да се подрежда по-добре :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

alex_JI написа: Едновременно ли да го направя или да изчакам за цигарите 1 месец? То всъщност сега като го написах, излиза, че обичам да пуша :oops: , та търся оправдание май. Да, много ми е приятно сутрин с кафето да си запяла една цигара. :oops: Съжалявам, ако ви звучи гадно, но смятам да съм напълно честна с вас, т.е. със себе си!
И като правя Предизвикателството за здравословния проблем, кога да вмъквам за цигарите?
Хубаво е че си прозряла, ПОтата си относно цигарите. Като правиш Предизвикателството, за цигарите прави отделно, всеки път като ти се допуши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Искам да споделя, че с ТЕС излекувах болка в кръста и гърба, главоболие. Просто не можех да повярвам, че с само с по една пълна рецепта на проблем и веднага след това се чувствах идеално. Сега обаче вече две седмици се опитвам да се преборя с ПР и постоянна тревожност. Тъпото е, че незнам доколко се справям правилно в случая :roll: Имам като че ли някакво облекчение, но все пак, след колко време бих могла да очаквам някакви по-сериозни резултати? Вярвам в ТЕС и съм убедена, че благодарение на техниката ще го преодолея това състояние :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво е ПР? Как и колко често на ден прилагаш ТЕС? Защо не пробваш с Предизвикателството?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

ivangp написа:Какво е ПР? Как и колко често на ден прилагаш ТЕС? Защо не пробваш с Предизвикателството?
Паническо р-во :? ТЕС-ам всички физически симптоми, който усещам през деня, както и тревожността и това което ме притеснява/от което се страхувам/. От днес започнах с Предизвикателството.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре. Карай така поне месец и да видим какво ще стане. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

ок, продължавам :D ще се включвам с информация как вървят нещата. надявам се, да се отърся от този "тъп" страх :roll:
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Добре де, защо се получава така.... :x Вчера направих кофти криза с високо кръвно, а не ми се беше случвало от седмица :( Къде греша?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Грешиш в приемането на кризата като проблем, а не като оздравителен процес=оздравителна криза. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз напоследък не използвам ТЕС в ежедневието.

Първата причина е, че нямам проблеми :D , а другата причина е, че като се появи нещо за тесане, още с осъзнаването на проблема и мисълта "това трябва да го тесам с тази формулировка", той изчезва, или най-много да му трябва половин кръг потупване 8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Интересно. И това след колко години ТЕСане?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не съм сигурна... Но към 3 и половина някъде :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Arethuse написа:Аз напоследък не използвам ТЕС в ежедневието.

Първата причина е, че нямам проблеми :D , а другата причина е, че като се появи нещо за тесане, още с осъзнаването на проблема и мисълта "това трябва да го тесам с тази формулировка", той изчезва, или най-много да му трябва половин кръг потупване 8)
На мен много често за ежедневни проблеми ми се получава точно така.Въобще не стигам до същинско тесане, достатъчно е да си промърморя фразата. Но аз се занимавам с тес от сравнително скоро, може би от половин година някъде.

Обикновено тесам физически проблем. Във вторник например от преумора и дълго ходене ме заболя левия крак към бедрото. След една врътка обаче нямаше и следа от болката. :D

Май съм станала много възприемчива към тези неща и съпротивлението ми драстично е намаляло за кратко време.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мъжът ми снощи беше на една вечеря и се прибра късно. По едно време се притесних :shock: Тесах много. Притеснение, страх, разни други неща (неувереност примерно). Имах ефект. Но днес се събудих със следнтата много отчетлива мисъл в главата си - "Когато бях малка, майка ми не ме пускаше да излизам навън, защото се страхуваше да не ми се случи нещо". Случайност?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор