Как прилагам ТЕС в ежедневието

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Продължавам да тесам неодобрението към някои аспекти от външния си вид, както и това, че общо взето ме мързи да тренирам :roll: :oops:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Идеи как да тесам растящ мъдрец :?:
От три дни ме мъчи ужасно - страната и венеца са ми подути, не мога да дъвча и да преглъщам нормално. Опитах се да тесам болката и неразположенията, които ми докарва, но нищо не се получава! :(
Някакви идеи?

Тая вечер мисля да опитам с техника на избора, но нещо не мога да измисля какво да си избирам... Все пак е съвсем естествено да ми расте зъба и ме притеснява да не спра този растеж. Мисля да пробвам с нещо от рода на "избирам зъба ми да расте безболезнено..." Ама пак не ми се връзва! :roll:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не можеш да спреш зъба да расте :lol:
На първо четене ми идва ъпреки, че уасно ме боли, аз избирам да се освободя от болката... не е задълително да те боли, като ти расте мъдрец (като с раждането ;)) тесай убежденията си, че е "нормално" да е болезнено. Вкарай метафори - помъдряването като процес, който съвсем не е задълително да е труден и болезнен, а може да ти нси радост... "аз избирам тялото ми да намери начин за едно нормално и безболезнено пробиване".... и т.н. Успех :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Очеваден ПО -
Lady Frost написа:Все пак е съвсем естествено да ми расте зъба и ме притеснява да не спра този растеж.
Изчисти го и всички други подобни които ти дойдат наум и нещата ще се оправят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Няколко тес сесии днес само.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мисля, че е крайно време да тесна страха си да шофирам....
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Благодаря за идеите! :)
Днес положението е по-добре, не знам дали е от ТЕС или просто преминава, но ще продължа за да предотвратя подобна криза и за в бъдеще.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Майка ми ми е на гости. Откакто е тук, прогресивно започвам да усещам как се напрягам до степен да живея в постоянно напрежение. Причините не са битови.
Майка ми има "вкостяване на хрущяла на коленете", в резултат на което й е болезнено да ходи. Запознах я с ТЕС отдавна, в началото, когато го правихме заедно имаше ефект, но познайте дали го практикува :evil: (макар че й написах най-подробни инструкции). Когато дойде (преди около месец и нещо) започнах да се опитвам да се занимаваме всяка вечер, белким стигне донякъде. Забравих да кажа, че преди няколко месеца й изпратих книгата си, с надеждата да й помогна. Тя каза, че я е прочела и много й харесала (?!) Когато дойдоха констатирах, че тя дори не знае кои са точките (?!) Както и да е, направих й няколко фрази и и казах да ги прави по няколко пъти на ден. Тя твърди, че ги прави. Ефект - няма. Няколко пъти започнах да се опитвам да й подсказвам и да я питам за емоционалните корени на пролема, какво се е случило в ивота й, когато са се появили болките и т.н. и стигнахме до - смятам, че е от възрастта, като след една дълга сесия за всякакви неща в живота й, които биха могли (според мен) да имат връзка с това, аз се разболях :roll: В крайна сметка ясно е, че тя няма нито желание, нито намерение да се опита дори да направи нещо за себе си. Проблемът е, че на мен това ми причинява уажсен дискомфорт непрекъснато, което е състояние, в което не съм свикнала да живея и се чувствам ужасно. Тесах "Въпреки, че дразня ужасно, че майка ми... " и разни такива вариации, и не мога да кажа, че постигнах много, макар че има подобрение в нивото. Нядявам се като прочета това, което написах да ми изникнат фрази и да изчистя проблема, защото нямам намерение да си вгорчавам живота заради нечия немарливост, пък била тя и на майка ми.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

свободна съм от притеснения за майка си
свободна съм от задълженя към майка си,нейното здраве и благополучие

формулировките,които започват така ,са ми мнгоо любими и ефективни.
(най-сетне съм в мир с моята,което беше следствие не от ТЕС,а от активни мои стъпки в нейна посока.не променящи я ,а просто добри-показах и че я харесвам и ценя,и ми е приятно да сме заедно-абе вместо да говоря,я хванах,и я заведох да тренира,и да яде ребра.)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дени написа:свободна съм от притеснения за майка си
свободна съм от задължения към майка си,нейното здраве и благополучие
Искам да отбележа за четящите тук, че това е много хубав пример за неправилно построени позитивни убеждения. В смисъл - ако се използват без да се ТЕСа.
Неправилно построени са защото на пръв поглед са позитивни, т.е. няма отрицания, но всъщност са негативни защото съдържат проблема (повдигнатия текст), а това което съдържат е това което утвърждават.

За да поясня ще използвам класическия пример за неправилно твърдение- "Не мисли за розов слон"
Което изречение веднага неминуемо предизвиква в ума образа на розов слон. Т.е. постига се обратният ефект, а имено да се мисли за розов слон.
Същото това изречение може с абсолютно същия ефект да се замести със: "Свободна съм от мисълта за розов слон."
Резултатът е нова мисъл за розов слон.
Интересно е, че дори на няколко семинара на които ходих лекторите (за които се предполага, че са на ТИ с материята) не схващаха тази разлика и даваха неправилно примери за позитивни твърдения- убеждения.
Пак повтарям, че тези примери не касаят приложението на ТЕС,а само принципите на позитивното мислене.
При ТЕС може да има и отрицания и твърдения от всякакъв вид, тъй като има енергийно въздействие и принципите на работа са различни.


В случая много по-добри утвърждения биха били:
В прекрасни отношения съм с майка ми.
Чувствам се прекрасно когато майка ми е до мен.
Комуникацията с майка ми ми носи само радост и спокойствие.

и т.н.

За Аретюз:
"Въпреки че майка ми е............. и ме кара да се чувствам............... аз напълно и безрезрвно приемам себе си и майка ми такава каквато е и избирам когато тя е до мен/ когато комуникирам/ взаимодействам с нея..... да се чувствам..........."

"Въпреки че напук на моите услия майка ми не иска да си мръден пръста/ д-то и да поработи върху себе си за да се избави от проблемите си..............
Аз се отнасям с внимание и загриженост към промяната в себе си и в другите и осъзнавам, че тя изисква време.
Както и че всеки е свободен да решава за себе си как да живее и какво да прави, включително и майка ми. Избирам да я приема и обичам такава каквато е и да й дам цялото необходимо време, внимание и обич от които се нуждае, дори и ако тя никога не се промени."
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Аз мисля, че успях да се преборя с моя мъдрец. :D
Абе не знам дали от ТЕС или от самосебе си, но вече не ме боли и не ми създава дискомфорт.

Последните дни много успешно се справям с Прокситата на сина ми. Тази сутрин доста по-спокойно прие излизането на баща си. Също много бързо и лесно овладях положението, когато днес реши да се учи да лети и скочи от леглото и си падна на главата. Успокои се почти мигновено, когато започнах Проксито, а няколко минути след като приключих нямаше и следа от падането (беше леко посиняло и зачервено). Направих не повече от 4-5 кръга.

Тази вечер започваме с мъжа ми да работим над отказването му от цигарите. Пожелайте ми късмет! :) :wink:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Дени написа:абе вместо да говоря,я хванах,и я заведох да тренира,и да яде ребра.)
Да, и аз така, само дето тя не ще да тренира. За ядененто на ребра също имам подозрения, че като се прибере, ще го преустанови :roll:
Благодаря ти за включването. Иване, благодаря и на теб за идеите, ще ги приложа след малко.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Мъжът ми замина за 12 дни. Никога не сме се разделяли за толкова време, но странно, не ми е мъчно. Бих искала да сме заедно, но не изпитвам негативна емоция от това, че не сме. Явно съм станала доста спокойна напоследък :lol:

Засега поведението на майка ми също не ми причинява дискомфорт, макар че мисля, че не съм изчистила напълно проблема. Купих си книгата "EFT and beyond", в която има много за четене...

Мисля да потесам това, че напоследък не се организирам достатъчно добре, за да свърша всичко, което "искам" (по-конкретно, започнах да се занимавам с двора ни и да садя разни неща, но понеже нямам особено влечение към това, та все не ми остава време да го правя всъщност, или пък да полея и прочие...)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

И аз ако може да споделя в тази темичка. Синът ми онзи ден го блъсна едно детенце, ей така както си стоеше и то в гръб. Спука си устната и се поду целия. След като се прибрахме и се наспахме, докто малкия беше на гърнето, директно върху него използвах ТЕС. Ами да ви кажа до половин час подутината беше спаднала, а до вечерта вече я намаше. Мъжът ми много, много не повярва, че това се дължи на ТЕС, но негова си работа :D
А относно отношенията с майките, и при мен е така. Редовно се карам с майка ми за глупости. Но мен повече ме притесняват отношенията ми със свекървата. Имаше една случка в близкото минало, която много ме наради и съм и страшно обидена. И досега немога да и простя и когато я видя очи в очи и си нямате и на идея каква омраза изпитвам. Към никой човек не съм изпитвала такова нещо. Отделно, че започвам да треперя, немога да спя, докато ни е на гости или ние у тях. И с мъжът ми се караме заради нея. Но най-лошото е, че не искам да и простя. А знам, че ако ТЕС-ам тези мои чувства, сигурно ще ми мине и ще се наложи да се виждаме по-често. Затова се сдържам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей че готини примери за ПО си дала, Деско!
Супер са. Много поучителни.
Прекрасно показват как човек може да предпочита да затъва все повече в блатото на страданието си, вместо да се измъкне от него защото като излезе ще се окаже, че е покрит с кал, например.
:roll:
"Хубавата" новина е, че и този процес има край. Краят на процеса настъпва след като мътните блатни води преминат нивото на устата и носа. :twisted:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор