Полип - предизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Имам въпрос. Дали би било редно да подновя Предизвикателството за още 1 месец? Със същите формулировки. Да подпомогна процеса. Или не е хубаво толкова скоро? Или няма значение? :roll:

Благодаря предварително!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всъщност не знаем какъв е резултата от първото Предизвикателство.
Второ няма да навреди в никакъв случай.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Да, не знаем какъв е резултатът от първото. Но искам да минат още поне 3 седмици преди да отида на лекар, а от оперативна намеса се отказвам окончателно. Така че за да не седя със скръстени ръце през това време ми мина през акъла да си продължа с Предизвикателството.

Иначе се чувствам добре. Подранилият ми цикъл мина нормално и сега ще чакам да видя дали ще се появи кървене от полипа. Засега нямам оплаквания.

Вчера цял ден ме боля кръста и днес продължава, ама мисля, че причините са другаде,.. :roll: Спрях на средата на изречението, защото направих една, макар и много тънка, връзка между матката и кръста. Ще я ТЕСна сега. Вчера няколкото серии ТЕС за болката не дадоха ефект. :? Според Бурбо, болката в кръста означава страх за свободата си.

С една дума, продължавам и ще пиша. :)

Благодаря и хубав ден!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Болка в кръста означава чувство за липса на подкрепа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Смея да твърдя, че победих болката в кръста! :!: Определено не беше лесно. А не беше и приятно! ;-) Най-забавното в случая беше, че аз разгадах причината, която беше абсурдна и смешна, но, уви, самата истина. :oops: Не било шега работа да извадиш наяве доброто от дълбините си! Куриозното в случая е, че самата аз наказах себе си, защото се почувствах уязвена и застрашена от това добро, което направих. :roll:
ivangp написа:Болка в кръста означава чувство за липса на подкрепа.
Определено не подкрепях себе си в тази постъпка! :D

Но ми беше много трудно да формулирам настройка и декларация, някак не успявах да хвана сърцевината. Накрая стигнах до странната формулировка "въпреки, че в мен се борят доброто и егоизма/злобата, което се изразява като болка в кръста, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам доброто да победи, да се спре тази борба и да се избавя от болката в кръста". Другата успешна серия беше с "въпреки, че чрез болката в кръста наказвам себе си за това, че съм проявила добрина, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да се приема такава, каквато съм, и да се освободя от болката".

Появи се и нова ТЕС декларация по повод полипа благодарение на Бурбо. Трябвало е да ме заболи гърба, за да отворя книгата и да прочета и за "полип". Оказа се, че в мен са си виреели страхове и съмнения от типа "дали съм достатъчно добра съпруга", "дали създавам достатъчно уют", "дали съм достатъчно добра за да създам и поддържам добро семейство". Все сериозни неща, имащи сериозни последици. Но и те са вече "хванати за рогата". :lol:
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Мисля, че разместих пластовете, защото след поредната ТЕС серия (с минали мисли и емоции, които според Лиз Бурбо са причини за появяване на полипи и/или кисти) отново се появи кървене. :roll: Абсолютно съм убедена, че точно тези размисли и "чопления" са причината за реакцията на матката ми. Знам, усещам, че е за добро, че това е съставна и неразделна част от пътя, който трябва да извървя, за да се изчистя от това образувание. Ама не ми е приятно. :? Но на кой му пука? ;-) Само споделям, и аз не знам защо... Сигурно ми олеква... Или за да ми дойде идеята да ТЕСвам това си чувство на неприязън? :?: По-важното, разбира се, е, че съм на правия път. Че съм налучкала слабото си място, което досега е играло ролята на силното, и бавно, но славно ще го унищожа! :)

Иначе да, победата над кръста е моя и окончателна! Поне засега. :D

П.С. Ето пасажът от книгата на Бурбо, който раздвижи спомените ми и задвижи мислите ми: "Тази киста (в моя случай - полип) е предупреждение, че е крайно време да простиш, вместо да подхранваш старата рана. Тя ти показва, че това, което трупаш в себе си, ти вреди. Може би смяташ, че някой друг ти е навредил или продължава да ти вреди, но всъщност много повече вътрешното ти поведение ти причинява болка. Тази топка плът ти показва, че повече нямаш нужда да си създаваш защита срещу разни удари и е просто едно напомняне за необходимостта да простиш на другите и на себе си."
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Нямам нови проблясъци, но нямам и кървене. След това, описано в по-горния пост, което приличаше по-скоро на отпушване, не съм имала нови оплаквания.

От време на време нещо ме обзема някаква апатия и депресия, които ТЕСам отделно.
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Очевидно не трябва да правя прибързани изводи и да се радвам преди да му е дошло времето... :roll: Днес пак имах кървене. Ама пък не му се дразня вече толкова! Констатирам го и толкоз! 8)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Чувствам се прекрасно. Кървене нямам вече седмица! :!: Дори преди 2 дена плувах в басейн и с голямо опасение очаквах да видя дали ще има последствия. Но не. :D Продължавам стриктно и целеустремено.
8)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Браво!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Продължавам да се предизвиквам. :) Толкова ми е приятно и толкова вече е установен навик, че съм убедена, че ще подхвана още някой хроничен проблем след като приключа с този. Поне си ги имам наредени и чакащи на опашка. :wink:

Дойде ми поредният МЦ. Не съвсем навреме, но не и толкова по-рано като предишния. Определено мога да кажа, че е по-малко обилен от обикновено. Че не ме тормози, не ми създава дискомфорт, нямам болки, нямам напрежение. Да му се не начудиш! :lol:

И проблясъци обаче нямам... Дори бях забравила тези, които съм споделяла по-горе. Но пък имам един натрапчив спомен, който направо "крещи" да бъде изчистен. А аз май нещо си правя оглушки... :roll: Когато затъна в него, чувствам тъга, става ми мъчно и ми се доплаква. И това мноого ме озадачава. Не знам причината за тези чувства, нямам разумно обяснение за тях. (А трябва ли да имам такова :?: ) Правих ТЕС с най-елементарната настройка "въпреки, че когато мисля за това, се чувствам тъжна и ми става мъчно, а не знам защо, аз..." Дали... сама си отговорих... Този спомен е всъщност от времето, когато бях на кръстопът в живота си. Един от най-важните, ако не и най-важният. Но така или иначе, след толкова години споменът се връща именно сега и то не за опресняване на паметта ми, сигурна съм в това. Връща се, за да ми покаже, че е дошло времето да се разделим. Да го напусна. Да се освободя. Брех! Аз май сама си говоря! :shock:

Убедена съм, че има връзка между полипа и това ми преживяване и явно премахването на едното води след себе си потребността да се изчисти и другото. Ха! Ето и обратната връзка - от физическото към емоционалното освобождаване, и в прекия, и в преносния смисъл. :idea:

Иначе, гледайки от позицията на сегашния момент, правя следните изводи: кървенето на 25ти ще да е било свързано с овулацията. И остава онова, което беше пряко последствие от уцелването в десятката и ТЕСането. Други оплаквания този месец нямах! Междувременно започнах да ходя на басейн, парна баня и сауна. И двата пъти нямаше никакви последствия. Според моето скромно мнение, положението е просто великолепно! 8)

Другата седмица, след като приключа и с вторите 30 дни, ще отида на лекар. Вече не смятам, че ми е необходимо второ мнение. Напротив. Искам да се види разликата, така че ще си отида при моя гинеколог с риска да понеса критика за несериозност. Но мисля този път да му кажа за ТЕС. Предния път, когато констатира липсата на миомите, не стана дума. Сега обаче възнамерявам да му подаря книжката, за да не съм голословна. :)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Мисля, че имам нужда от помощ... :(

Днес от сутринта ме боли главата. Но болката се изразява в моментно пристягане/стягане/натискане на конкретна точка/област в лявата част на главата ми над ухото. Явно ме боли нерв - едно че силата на болката е изключително голяма, едно че болката не е постоянна, нито пък е на равни интервали. Но когато зачести, имам чувството, че направо ми бие в мозъка... За първи път нямам осезаем ефект от ТЕС. Друг е въпросът, че аз съм свикнала да изчиствам текущите си неразположения с ТЕС едва ли не веднага след като свърша сериите... Но днес няма ефект, а съм ТЕСала повече от 5 пъти... Пробвах различни формулировки, но нищо. Мина ми през акъла дали тази болка не е част от оздравителния ми процес с полипа, но отхвърлих подобна връзка. Междувременно имам още кървене и не мога да разбера цикълът ли, който похвалих, още ми се точи, или полипът, дето в моите представи отдавна го няма, се е активирал... С една дума - зациклих, а и тази пулсираща болка в продължение на вече 14 часа направо ме влудява. Буквално имам чувстото, че полудявам...
Сега ще направя още серии с някои от така добре описаните току-що усещания, но ще съм благодарна на някакви идеи и/или препоръки и съвети. Благодаря!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Днес не съм кукуряк, ама като цяло съм по-добре от вчера. Не е да не ме "святка", ама не му обръщам толкова внимание. Явно и не е толкова интензивно, де. Предполагам, че някъде ме е продухало, и то сериозно, защото днес си усещам цялата лява половина на главата като болезнено място на допир. Дори телефонната слушалка слагам на дясното ухо... Правих ТЕС, разбира се. Щом с ТЕС се оправям едва-едва, не искам да си представям какво мъчение би било без нея. Никакви обезболяващи лекарства не съм взимала и нямам и намерение.
Най-осезаем ефект имаше серията, която направих със следната настройка: "Въпреки, че имам чувства и емоции, които предизвикват тази ужасна болка в лявата страна на главата ми, а аз не знам какви са те, аз напълно ... и избирам организмът ми да положи всички усилия да идентифицира къде е проблема и да го отстрани."
Разбира се, продължавам и с предизвикателството.
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Днес беше последният ден от второто ми предизвикателство. Или, казано по друг начин, последният ден от втория месец, през който правих предизвикателство за полипа на матката ми.

Не знам обаче кога ще отида на преглед. Направлението ми вече е невалидно, а пари за преглед няма да дам, освен ако не ми е свръхналожително. 8)

Чувствам се добре, макар и последните няколко дни да има леко кървене. Емоция, свързана с него, обаче няма. Отбелязвам факта и продължавам напред. Посланието, доколкото го разбирам, е, че има още несвършена работа. :roll:

За болките в главата сама си поставих диагноза "възпаление на нерв". Много неприятна работа, честно казано. Но като прочетох, че хората лекуват подобно състояние в рамките на минимум 3 месеца, разбрах колко съм наивно-нагла да искам да ми мине с 1-2 ТЕСания. Така че "запретнах ръкави" и ТЕСах неколкократно на ден по 5 минути по часовник единствено болката, възпаления нерв и избора ми организмът ми да излекува нерва с любов и топлина. Днес (4ти ден) имах болки само около час. Искрено вярвам, че утре вече ще съм си добре и с тази ужасна подлудяваща болка ще сме се забравили взаимно. :!:

Със сигурност ще започна ново предизвикателство тези дни. Ще пиша.

Поздрави!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Здравейте!

Ново предизвикателство не съм почвала.
На лекар не съм ходила.
Оплаквания, то ест кървене, нямам.
По-шантавото е, че и цикълът този месец ме забрави... :roll: Но, честно казано, изобщо не му се сърдя, напротив. :lol: А дори не съм и помислила да се притеснявам за това.
Чувствам се добре. Правя си ТЕС всеки ден за по нещо, все се намира за какво. Ще започна ново предизвикателство със сигурност, но най-вероятно ще е догодина. ;-)

Отчетох се. :-)

Поздрави!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Публикувай отговор